Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj v letu 2009


Brrrm

Priporočene objave

Dans ena testna solo vožnja z novimi gumami in prenovljenimi bremzami. Se počutim, kot bi mi kdo zamenjal motor :rolleyes: , nič več ne ruka, prelaga se kar sam, bremze delajo brezhibno z dvema prstoma... Tud pri 75k še ni čist za staro šaro, tale moj brumček. Lj-Litija-Rimske Toplice-Trbovlje-Litija-Bogenšperk-Žužemberk-Dvor-Ribnica-Lj. Lepih, čist nič mokrih 250km. Pa še čokoladnega Kinga sm si privoščila na Dvoru, preden sem v mraku pognala zverinico proti domu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dns sva se šla pa mal v drugačne vode kopat, d se naumo sm v slanici namakal :whistle: ....štart je bil od doma-Trebnje-Ivančna Gorica-AC do Domžal-Škofja Loka-Žiri (ktera zjahana cesta :slap: , mal po dveh, mal po tleh mal pa po luft, sm razgled je bil pa leeeeep :kva1: )-Idrija-Most na Soči, tle smo na unmu famous mostu na ktermu se sm "zvezde" slikajo opravl misijo današnjga dneva hehehe :evilgrin: :rolleyes: ....končn je dočaku in prenesu vso evropsko lepoto in karaktera, it's doomed now hehehe :evilgrin: :whistle:

post-16032-1250199486_thumb.jpg

-Tolmin.....kopanje oz. globinsko hlajenje, kwa je Soča mrzzzzzlaaaaa :xx: , sm luštn je pa blo .) -Nova Gorica-Miren-Komen pa še en kp vasi čez Kras-Postojna (lakota udarla naju in motorja)-Planina-Logatec-Vrhnika-Brezovica pol pa sm še AC,k je začel neki kapljat....prov luštnih 409km

  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

danes pa samo do Postojne in postanek na ridah, kratkih a sladkih 75 kmjčkov (ampak res sladkih, k smo lizali :naughty: ) bo v soboto kej bolj konkretno, tko kmjčki kot za jest :OK:

pozabil povedat da nas je sredi naslajanja Hitra Perut prav grdo zdražla s SMSkom iz Dvora... le počaki, boš vidla :devil::D

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrhnika-Logatec-Idrija-Most na Soči-Nova Gorica-Ajdovščina-Postojna-Planina-Logatec-Vrhnika

275km

Včeraj v družbi Rumenega in njegove športne žličke malo po severni Primorski. Kontrola nove hitre ceste (Rebrnice) je žal odpadla, ker ga je Zidar en malo preveč srknil, pa je zamudil na otvoritev za tri ure. :rolleyes: In kot da dan ni bil že dovolj sladek, je piko na i postavil Suzuki z banjico sladoleda na ridah. :whistle:

Popravljeno . Popravil Igorr
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrhnika-Logatec-Idrija-Most na Soči-Nova Gorica-Ajdovščina-Postojna-Planina-Logatec-Vrhnika

275km

Včeraj v družbi Rumenega in njegove športne žličke malo po severni Primorski. Kontrola nove hitre ceste (Rebrnice) je žal odpadla, ker ga je Zidar en malo preveč srknil, pa je zamudil na otvoritev za tri ure. :rolleyes: In kot da dan ni bil že dovolj sladek, je piko na i postavil Suzuki z banjico sladoleda na ridah. :whistle:

post-15712-1250278875_thumb.jpg

post-15712-1250278883_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

435km...

rakek-ilirska bistrica-podgrad-sečovlje-umag-poreč-rovinj-pula-labin-rijeka-ilirska bistrica-KAČJE RIDE :P - rakek

klapa pa itak 1a' (zajedalec :P .... prival :P ) slikal nismo nič ker smo se že tku po temi lovili za domou :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes dopoldne padla Nockalmstraße...

izlake-domžale-jesenice-kr.gora-villach-radhentein-reiche ebenau-nockalmstraße-innerkrems-thomatal-predlitz-turracherhöhe-feldkirchen-klagenfurt-ljublj-tržič-domžale-izlake

krasnih 480+ km

post-17948-1250338875_thumb.jpg

post-17948-1250338913_thumb.jpg

post-17948-1250338938_thumb.jpg

post-17948-1250338959_thumb.jpg

post-17948-1250338989_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil pikiZ750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa smo doma.

Danes mi je zneslo opraviti prečudovit izlet z mojim maxijem Beverly 500, ki se je odlično odrezal. V dogovoru z prijatelji s foruma sem se odpravil na izlet in sicer Koper - Planina - Kranj - Lesce - Kranjsaka Gora - Vršič - Kobarid - Sežana - Koper vse skupaj cca 415 km.

Odpravil sem se ob 8 uri zjutraj v prelepem vremenu z sijajočim soncem. Po nekaj uvodnih kilometrih sem opravil prvi postanek, kjer sem se malo pretegnil. Za prvi postanek sem izbral Planino " zanmeniti ovinki " . Motorjev je žal bilo izjemno malo, pa megla se je še kazala. Za mene , ki sem z obale in sem zapustil sonce to ni bilo ravno vspodbudno pa tudi precej hladneje je bilo kot v Kopru. Torej po kratkem postanku in s pogledom na oblake in meglo sem se odpravil naprej na dogovorjeno zbirno mesto. Za zbirno mesto smo z Drejčijem izbrala zadnjo bencinsko črpalko v Kranju. Tu sem izkoristil za dotočit in odtočit pa eno kavico in kar je najvažneje spoznat osebno ostale prijatelje. Od tu nas je pot vodila na dogovorjeno mesto in sicer v Lesce na ogled modelrskih vragolji.

Po kratkem ogledu in skupinskem slikanju - scooterjev - sem se odločil , da bom jaz kar nadeljeval pot. Moja pot je bila še dolga. Izbral sem varjanto prelaz Vršič ,da prispem spet na Primorsko. Na vršiču prelepo vreme z veliko sonca tako , da spomin na Planino je hitro minil.

Na Vršiču sem se malo ustavil in razmišljal o dekletu , ki se je zvrnila s svojim motorjem - čoperjem na enem izmed ovinkov. Priskočil sem takoj na pomoč in ji pomagal dvignit motor ( koliko pa tisto čudo tehta uf, uf, ) , ko se mi je sladko nasmejala in zahvalila sem takoj pozabil kaj je to 200 kg ali več.

Z Vršiča sem nadeljeval počasi naprej - malo slikal malo polagal ... Na poti proti Kobaridu me je neki začelo šraufat - aja lačen. Po postanku v restavracji sem nadeljeval naprej prez postanka do Branika (cesta NG - Štanjel ) kjer sem kupil še domače breskve za mojo boljšo polovico in sina . Sežana je bila naslednja postaja za popoldansko kavico. hitro spil in nadeljeval v enem kosu do doma kjer so me moji čakali za na plažo. Ura je bila 17,10 minut torej ravno prava za namakanje oziroma kratek skok v vodo za osvežitev.

Vsem prijateljem na izletu bi se zahvalil za prijetno družbo in v pričakovanju naslednjega izleta vas lepo pozdravljam. :worship:

Zemlevid mojega izleta:

http://maps.google.com/maps/mm?ie=UTF8&amp....469177&z=9

post-23577-1250355413_thumb.jpg

post-23577-1250355482_thumb.jpg

post-23577-1250355526_thumb.jpg

post-23577-1250355573_thumb.jpg

post-23577-1250355628_thumb.jpg

post-23577-1250355895_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je padla turca:

Dutovlje-Idrija-Žiri-Kranj-Jezersko-Železna kapla-Ebriach-Borovlje-Ljubelj-Tržič-Kranjaska gora-Vršič-Bovec in domov

Prekrasnih 455 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bil plan krajši obisk Lesc - modelarski miting zatem pa še Louis-a v Beljaku.

Je prišlo do odpovedi prvega in se je zgodilo:

Lj-Kamnik-Preddvor-Jezersko-avstrijska stran - ponovitev A strani ene 3x

Železna Kapla - Borovlje - Unterloibl - do odcepa za Bodental - Unterloibl

ponovljeno 3x :D

mimo Faker See do Vilacha - Louis zaprt :slap: - Borovlje

Unterloibl s ponovitvami :D - Ljubelj - Golnik - Cerklje

Pizza pri Pod Jenkovo Lipo - prvič in v redu

Kamnik - Lj

skupaj prek 300 km

Nekaj je bilo v zraku, motor je lepše vlekel spodaj, na črpalki

je bil pa dokaz poraba 1/2 l manjša poraba :OK: kot zadnje čase.

190 km 10,34 l = 5,4 l/100

Motoriste srečal le spodaj pri Preddvoru, gor pa le za vzorec :( .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

danes pa do Grobnika navijat za naše vrle rejserje (itak da so spet zmagovali :OK: ) tja čez Kočevje in Delnice, nazaj čez Ilirsko Bistrico in Postojno (ride so ble čist prazne - mogoče zato k je bla ura že skoraj 10 :P ) vse skup uiber luštnih mal manj kot 300 LS kmjčkov :naughty:

slikce pa v ponedeljek, k se moram zdele hitr stušat in spokat kramo za Brno, start čez 3 urce :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor se je že peljal iz šopka krajev z imenom Cadore ob reki Piavi proti Bellunu je šel tudi skozi mestece Longarone nad katerim je na levi strani v ozki razpoki videti pregrado za umetno jezero.

Mene je na včerajšnji furci zanimalo kakšno jezero se skriva za to pregrado. Ko pa sem pripeljal po cesti v višino pregrade pa jezera NI. Po nabiranju informacij sem dognal, da je šlo tukaj za eno večjih katastrof pri gradnjah pregrad za umetna jezera v namen pridobivanja električne energije.

Leta 1963 se je zaradi napak pri projektiranju v jezero sprožil plaz velik 2 kvadratna kilometra in povzročil vodni val s 50 miljoni kubikov vode, ki je plusknil v dolino in opustošil Longarone in nadaljeval rušenje skoraj do morja. Več tukaj: Diga del Vajont.

Po ogledu sem se odpravil še v ozko dolino Val Cimoliana, nato pa ob reki Cimeliani in nekaj jezerih (slikce) preko prelaza Rest proti Reziji.

Ugodnih in zanimivih 450km. :yea1:

post-11137-1250409659_thumb.jpgpost-11137-1250409682_thumb.jpg

post-11137-1250409698_thumb.jpgpost-11137-1250409731_thumb.jpg

post-11137-1250409713_thumb.jpgpost-11137-1250409762_thumb.jpg

post-11137-1250409788_thumb.jpgpost-11137-1250409824_thumb.jpg

post-11137-1250409857_thumb.jpgpost-11137-1250409873_thumb.jpg

post-11137-1250409916_thumb.jpgpost-11137-1250409933_thumb.jpg

post-11137-1250409947_thumb.jpgpost-11137-1250409982_thumb.jpg

post-11137-1250410002_thumb.jpgpost-11137-1250410035_thumb.jpg

post-11137-1250410068_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz kavčič/ilich vodnika sem odpelal pot št 2, iz lj v logarsko dolino preko pavličevega sedla v železno kaplo. . . . pa nazaj proti domu zelo laganih 380-400 km

lepi pejsaži in obupne obupne ceste. gužva na črnivec nepopisna. Da dan nebi bil popolnoma pust in nerazburljiv, sem v Dvorju pri cerkljah na gorenjskem pustil kontakt, in novo baterijo spraznil preko mere. Hvala klapi ki mi je pomagala užgat na zalet!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobota: MB-Sukosani-Pag, nedelja: Pag-MB....same orglice / sintesajzerji + ena Hondica. Super druzba,super papica v Sukosanih...odlicen vikend,tnx Lara,Frips,bikez,bagio + boljsa polovica.

post-5882-1250442456_thumb.jpg

post-5882-1250442494_thumb.jpg

post-5882-1250442521_thumb.jpg

post-5882-1250442529_thumb.jpg

post-5882-1250442606_thumb.jpg

post-5882-1250442624_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil vuk76
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes malo po Prekmurje

Mezgovci ob Pesnici(Ptuj)-Ormož-Ljutomer-Lendava-Murska sobota -Radenci-Gornja Radgona-Ljutomer-Bioterme Moravci-Mezgovci ob Pesnici

To je bilo nekako tako. Malo tak, ni blo kaj zazačet. Bilo je 163km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svobodnaptica01 nas je včeraj desce peljala na lep nedeljski izlet :OK::

Vrhnika-Logatec-Cerknica-Sodražica-Ribnica-Kočevje-Dvor-Trebnje-Ivančna Gorica-Litija-Trbovlje-Marija Reka-Celje-Rogaška Slatina-Celje-Vojnik-Tuhinj-Kamnik-Ljubljana-Vrhnika

400km

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi midva z mojo :wub: sva se ta vikend odločila segreti gume... Super dvodnevni izlet; Jarenina, Ruše, Lovrenc, Dravograd, Mislinja, Velenje, Mozirje, Gornji grad, Kamnik, Kranj, Bled, Bohinj. Malo kopanja, kakšno pivce pod skalco, večerjica, v nedeljo pa nazaj po avtocesti do Kranja, pa spet po stari cesti Kamnik, Tuhinjska dolina, Žalec, na avtocesto na Lopato tankat pa po AC domov, ker se je že malo mudilo.

V bistvu pa sva šla malo moped sprobat, kako se obnese pod polno obremenitvijo vseh kufrov :naughty: (v bistvu generalka pred Grčijo septembra)

Pa sva bila oba :010:grupni::yea2::kva2::yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez vikend obveznosti, danes pa tura: Maribor-Dravograd-Velikovec-Hüttenberg-Neumarkt-prelaz Sölka-Schladming-Obertauern-Turracher Höhe (v dolini sprobal, če dežni kombinezon še drži :worship: )-Feldkichen-St. Veit-Velikovec-Lavamünd-Golica (še drugič ploha, tokrat preizkusil novo jakno, prav tako :worship: ) -Radelj-Maribor.

Med Feldkirchnom in St. Veitom je med poskusom prehitevanja naenkrat odpovedal motor :alien1: . Pravzaprav ni odpovedal, saj je motor deloval, na prvi pogled pa je zgledalo, kot da ne morem prestaviti v nobeno prestavo (motor se je vrtel v prazno) :eek: . Se ustavim, prižgem cigareto in razmišljam, kaj sedaj (kako bom sebe in motor sparvil domov). Nato pa zagledam, da je veriga nekam močno povešena - vrglo mi jo je z zobnika :unsure: . Verjetno sem imel precej sreče, da se ni zgodilo kaj hujšega. Orodje v roke in veriga je bila v nekaj minutah na svojem mestu. Na poti domov sem se za vsak slučaj ustavil pri Širniku, kjer so mi prijazno in brezplačno :worship: preverili moje delo (potreben je bil manjši popravek) in končna ugotovitev: potrebno bo menjati zobnike in verigo, saj so že precej zdelani.

Kljub tej dogodivščini (saj to sodi zraven) sem maksimalno užival vseh 570 km.

Drugače pa mislim, da sem se moral Golici nekaj zameriti :hmm: . Letos sem bil tam tri krat, vsakokrat vse naokrog jasni in sonce, a me je še vedno opralo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub napovedi, da je v sredini avgusta v Dolomitih nepopisna gneča, tudi za te kraje velja recesija. Pretekli petek prevozili vznožje Marmolade do Mendole, kjer smo prespali. Zjutraj nadaljevali proti Tiranu in preko Livignja napadli Stelvijo s Švicarske strani (del ceste makadam!). Res, da so urini kazalci kazali 16 uro, je bilo na Stelviju zelo malo motoristov. Zaradi časovne stiske smo jo po krajšem postanku ubrali navzdol na italjansko stran in potem v dolini na sever proti Avstriji. Cilj za ta dan je bila vasica Samnaun (CH). Prenočili smo v hotelu sredi idilične vasice polne freeshopov in gostinske ponudbe. V nedeljo zjutraj natočili bencin po 1,34 CHF(0,887 EUR/L!!!!) in jo pičili proti Imstu. Od tam pa čez Kuhtai na staro Brenarsko cesto in proti Bruneku. Zaradi vremenskih izgledov za Brunekom zavili čez Staller Sattel proti Lienzu. Vseeno par dežnim kapljam nismo uspeli uiti. Ker je potem južneje zgledalo svetleje smo zavili čez Gitschtal v Hermagor in čez Korensko sedlo v Kranjsko goro, kjer smo ob pizzi strnili zadnje vtise.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to:

bencin je tud po 1,09 EUR/l :D

Je bil plan krajši obisk Lesc - modelarski miting zatem pa še Louis-a v Beljaku.

Je prišlo do odpovedi prvega in se je zgodilo:

Lj-Kamnik-Preddvor-Jezersko-avstrijska stran - ponovitev A strani ene 3x

Železna Kapla - Borovlje - Unterloibl - do odcepa za Bodental - Unterloibl

ponovljeno 3x :D

mimo Faker See do Vilacha - Louis zaprt :slap: - Borovlje

Unterloibl s ponovitvami :D - Ljubelj - Golnik - Cerklje

Pizza pri Pod Jenkovo Lipo - prvič in v redu

Kamnik - Lj

skupaj prek 300 km

Nekaj je bilo v zraku, motor je lepše vlekel spodaj, na črpalki

je bil pa dokaz poraba 1/2 l manjša poraba :OK: kot zadnje čase.

190 km 10,34 l = 5,4 l/100

Motoriste srečal le spodaj pri Preddvoru, gor pa le za vzorec :( .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svobodnaptica01 nas je včeraj desce peljala na lep nedeljski izlet :OK: :

Vrhnika-Logatec-Cerknica-Sodražica-Ribnica-Kočevje-Dvor-Trebnje-Ivančna Gorica-Litija-Trbovlje-Marija Reka-Celje-Rogaška Slatina-Celje-Vojnik-Tuhinj-Kamnik-Ljubljana-Vrhnika

400km

Hja kaj čmo, je blo treba it dimnik zamenjat :rolleyes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvčerajšnjim via slovenska obala, zvečer k je blo mal bl hladno :whistle: ....MP-Trebnje-Ivančna Gorica-LJ-Vrhnika-Logatec-Planina-Postojna-Senožeče-Črni Kal-Koper-Strunjan, dns pa navsezgodi v obratni smeri, dok je blo še hladno pa za dihat, pa nbene gužve po cesti, sm enih par motoristov videnih, zato pa taplavih več :slap: ....vsega skup mal čez 300km, jutr zjutri pa ponovi vajo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeri kratko ali sladko, 150 km od Ljubljane do Železne kaplje. Seveda srček ni pustil, da bi šla avstrijska stran mimo samo enkrat :naughty:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en podoben.

Pa končno so mal luknje poflikal :D , da se lohk do A strani pride.

Včeri kratko ali sladko, 150 km od Ljubljane do Železne kaplje. Seveda srček ni pustil, da bi šla avstrijska stran mimo samo enkrat :naughty:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!