Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

Jaz sem s svojo Majesty 400 izredno zadovoljen. Posebno zdaj ko je bila poservisirana pri x-riderju. Zelo vozen in zanesljiv motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sta dva popolnoma razlicna maxija.

Honda ima dvovaljni motor, yamaha pa enovaljnega.

Poskusi oba in se odloci sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi poznavalci,

Star sem 36 let, odločam se za nakup Maxi-ja. Nameravam se voziti v službo (Domžale-Ljubljana), ob vikendih s svojo drago verjetno tudi na kakšen daljši izlet. Želim si dobre vetrne zaščite pa tudi mestne okretnosti. Glede na prebrano na tem forumu sem prišel do spoznanja, da je pametno že ob nakupu razmišljati nekoliko vnaprej in zato pomislil, da bo potrebno nabaviti 400 ccm ali več. Sprva sem nameraval potrošiti cca 3.000 € za malce rabljeno zadevo, najraje s SLO poreklom in kajpak malo prevoženimi km. Pa ni ravno velike izbire. Sem dvignil limit na 4.000 in našel zanimiv vendar neznan skuter: Malaguti SpiderMax RS 500. morda kdo pozna zadevo:

>http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6069822<

Ali je morda bolj pametno počakati na nov Piaggio X10 350, ki mi je tudi zelo všeč, ampak cenovno verjetno predaleč? Kaj menite o zmogljivosti 350 ccm motorja? Na testnih pišejo lepe stvari...

Burgmani so vsi uvoženi, Honda SW mi deluje okorno in zaradi velike mase malce nerodno za vožnjo v službo, Majesty mi ni všeč, T-max predraga...

Res me mika Malaguti, bojim pa se trenutka resnice, ko bo potrebno zadevo prodati.

Zelo bom vesel vaših mnenj.

Hvala.

Tudi jaz dam glas za japonca, čeprav vozim Gilero in SW-ja. Sam sem prevozil res vse maxije. Vsakega vsaj po leto dni. Najboljši skuter za vozit je vsekakor GP 800, najboljši skuter za 'se vozit' pa Burgman 650 in SW 600, medtem ko so italjančki res lepi na oko.

Drugače pa:

spidermax:

+ veterna zaščita spodaj, oblika, koristen računalnik, prostornost, še enkrat oblika :), varčnost, nizka cena vzdrževanja, zanesljivost, poraba goriva

- težko je dobiti gumi, veterna zaščita zgoraj (sem 185 cm visok), neživahen agregat !!!!, uničevanje sedeža ob odpiranju prtljažnika in menjavi akumulatorja, 'italjanske plastike' - naleganje plastik zna biti še bolj italjansko od italjanskega, pri vsakem močnejšem nagibu 'rajsamo, rajsamo...', ni ročne zavore, majhna predalčka spredaj

Atlantic 2005 naprej:

+ neverjetna ciklistika (vsi 1000 ccm cestaši na ostrih ovinkih nimajo kaj iskat, čeprav z opombo na vzmetenje), oblika (kot pri vseh italjanih :) ), nizka cena vzdrževanja, zanesljivost, živahen agregat za enovaljni motor, poraba goriva

- prtljažni prostor, veterna zaščita zgoraj,

Burgman 650:

+ odlična veterna zaščita, obilo prtljažnega prostora, japonska živahnost, tehnologija 'na dotik', zelo dobra ciklistika in odlično vzmetenje, najboljši sedež na skuterjih

- okorna mestna vožnja (na semaforjih vedno rad stojim prvi :) ), cena vzdrževanja, povprečna oblika, množica stikal bi lahko bila osvetljena (kot pri stikalih v avtomobilu)

SW 600:

+ živahen agregat, ogromno prostora z vsemi predali, sprejemljiva cena vzdrževanja, cel motor po 6 letih izgleda kot nov (niti pikice rje), veterna zaščita zgoraj, gospodar mesta in hiter na avtocesti (180km/h), odličen sedež

- veterna zaščita spodaj, ni pomičnega vetrobrana, velik variomat - nagibanje levo (kot tudi vsi italjani z izjemo GP-ja)

GP 800:

+ zeloooooo zanimiv (ducatijev) zvok, neverjetna živahnost, zanimiva vzdržljivost zadnje gume glede na agregat, najboljša ciklistika med vsemi skuterji na svetu, oblika

- bedast vetrobran (skuterje imamo ravno zaradi čim manjšega vetra), obupno malo prostora, nobenih predalov, italjanska rja-če motorček ni bil dodatno zaščiten, nevaren skuter-če nimaš za sabo veliko kilometrov, pretrd sedež (verjetno je zelo odporen na obrabo), stroški vzdrževanja še neznani

T-max: nisem ga kupil, ker tako veliko denarja za tako malo kW pač ne dam. Je pa najlepši japonc z odličnim variomatom in posledično verjetno odličnim zadnjim vzmetenjem

Upam, da si našel kakšen nasvet, ki ti bo v pomoč pri izbiri. Lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole, Suzuki Burgman 400 je doma... Zaenkrat narejeno 250 kilometrov in zelo zadovoljen.. Zahvaljujem se X RIDER ju za vse koristne informacije in nasvete, zdej se še samo dogovorima za en komplet pregled in servis motorja pol pa gas :D...

Evo še slikca

blw-398860.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta se že prodaja od marca!! Ima neki neorginalni izpuh!!

Preveri kje je bil servisiran!! Če je bil pri ivanu ,te ti bo on najbolj povedal kako in kaj!!

Drugače jaz sem kupil marca letnik 2003 v zelo dobrem stanju in je bila cena 2950 eur.

Če se boš odločil za Burgmana ti ne bo žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se boš odločil za 650 pazi kaj boš kupil, za omenjenega ti je že @zokid povedal vse, osebno pa sam vem vse o motorju pa čeprav ga nisem imel nikoli v obdelavi , o drugih stvareh pa ne bom komentiral.

Ne se zaletet, počakaj in kupi zase dober motor, jaz sem se po pol letnem iskanju peljal po 5 Burgmana zapored 600 km daleč v eno smer, pa mi ni žal niti koraka in ne 1eura, ker vem kaj imam.

Želim ti dober nakup !!!

Popravljeno . Popravil x raider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa zakaj se ne povežeš z RMOTO on ima sigurno kaj po tvojem okusu, če ne pa ti uredi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ja....bo treba čakat na hondo ali suzukia ......

Poglej jaz sem se zmenil z R-MOTOM in z Davidom na teharjah !

Garantiram ti da te ne bo nihče nasral od teh dvev pa za katerikoli motor se boš odločil, saj v ožjem krogu delam že z njimi dolgo časa da poznanm vse podrobno.

Kod sva dogovorjena javi juti na GSM in povej svojo mnenje. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala vsem za nasvete motor sem rezarviral tak da upam da bo to to...no honda je moja izbira ...lp hvala vsem posebej pa x raideru

Lahko ti potrdim da si kupil dober motor, ker ga poznam imaš pa tudi opravljen pred kratkim velik servis, tako da samo lepo nabiraj km in SREČNO VOŽNJO. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja lep je pa dober....upam da bo vzdržal vse napore ki ga čakajo:)dans sn naredo par km z njim nimam kaj za rečt....tak da se vidimo ko nardim izpit do konca lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krog se širi !!!

Pravkar smo dobili dva nova člana ki sta se pred kratkim odločila za maxija in to sta @JernejA in @Boki2 ki sta ponosna lastnika Burgmanov.

Prijazni osebi, tako da bo nas na srečanju zopet več.

SREČNO VOŽNJO obema, ter DOBRODOŠLA med nami. Lp.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Res je tako kot pravi @x rider, se veselim naslednjega srečanja, na katerim se vam sigurno pridružima z mojo drago :D... Drugače pa še enkrat najlepša hvala x riderju saj mi je motor poservisiral u nulo gre kot sulica, in sem navdušen res... Tako da hvala mu še enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!