Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

a ima mogoče kdo še kakšen drug naslov kje se jih da dobit!?

041 687 250 Severin (nevem s kje jih on nabavlja, ma prašat ni greh .) )

pir za informacijo... trance_07_beerchug.gif

raj kepco sladoleda :grim O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

nikjer nisem dobil Metzeler ME880 Marathon zato sem kupil Pirelli MT66...

a ima kdo mogoče izkušnje s to gumo!? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikjer nisem dobil Metzeler ME880 Marathon zato sem kupil Pirelli MT66...

a ima kdo mogoče izkušnje s to gumo!? :hmm:

Ti si tudi tip, prvo kupiš potem pa vprašaš. Po moje bi moralo it v obratni smeri :D Če si si jo že montiral, potem boš prav kmalu imel svoje lastne izkušnje .) Sam boš videl, kako se ti bo motor obnašal in boš te izkušnje lahko delil drugim.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si tudi tip, prvo kupiš potem pa vprašaš. Po moje bi moralo it v obratni smeri :D Če si si jo že montiral, potem boš prav kmalu imel svoje lastne izkušnje .) Sam boš videl, kako se ti bo motor obnašal in boš te izkušnje lahko delil drugim.

Pozdrav od Roberta

Robert, nisem je kar tako kupil!!

prebral celo goro testov in podobno vendar me je vseeno zanimalo, če je kdo imel pri nas kakšno izkušnjo s to gumo...

nikoli ne kupujem mačka v žaklju!

po testih, ki sem jih prebral ne zaostaja dosti za Metzeler-jem ME880 Marathon...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za izkušene. Sem že spraševal v temi "gume - pnevmatike splošno pa nobenega odgovora.

Za slovenski dan na Grobniku si moram omislit gume, s katerimi bi se lahko cel dan preganjal po Grobniku in skušal vozit hitro kolikor sem pač zmožen (sem se že vozil na Grobniku vendar le kot turist), potem pa bi to gumo (če je bo kej ostalo) do konca zvozil še na navadnih cestah.

Do sedaj sem imel D207, pa se baje na Grobniku pregrevajo.

Kaj svetujete?

Razmišljam o Metzeler; ali bi bile boljše M1 ali Rennsport ?

lp, Pjotr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja hm men je zdzala 6000 in sicer tale z6, sam je pa res da smo mal pazli kako pospesujemo v prvi in tak dalje,aja pa se ene 2000 po dolomitskih cestah je slo polno nalozeno,tak da ko crto potegnem mislim da ce se gre tam do 7200 bo zlo lepa cifra za fazer 1000...

Se bom začel spraševat kako vozim. Z6 spredaj ima že 16000 km, zadnjo sem pa po 14000 km dol dal, ker sem žebelj povozil. Pa je bil motor tud polno naložen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno uporabljam samo Pirelli Dragon Supercorsa ali Metzeler Rensport in mislim da ta trenutek na trgu ni boljše gume, poskusil sem že skoraj vse znamke in nobena se ne tako "zlepi" z cestiščem kot Supercorsa je pa res da njihova žicljenska doba ob hitri vožnji ni daljša od slabih 3000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes kupil Metzeler Roadtec Z6, 120/70RZ17, 170/60RZ17, skupaj z montažo za 66k sitnih :worship:

če kdo nuca info, mu posredujem cifro vulkanizerja na PM..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se malo o roadtec kombo:

zadnjo Z6 sem kupil lani pri 44k km, sprednjo malenkost prej (ce se pravilno spominjam). danes steje Suzie Q 50+k km in je zadnje roadtec ca. 2/3 zmanjkalo. do indikatorja se ca. 1,5 do 2,0 mm.

gume brez kakrsnihkoli negativnih presenecenj (v dezju, zmerno preko mokrih oznak itd.), na suhi cesti na mrzli podlagi (zjutraj ca. 10°C) po 2 km srednji nagib ni problem vec. na normalno ogreti podlagi nikdar nobenih presenecenj, pri mojem stilu voznje (do roba se vedno fali ca. 2-3 mm; hja, tudi drugo - visje - podvozje naredi svoje :blush: ) se lahko sprednja enaci z M1 glede oprijema in voznih lastnosti, s tem da ima se vedno malce vec mesa na rebrih. zadnja pa kot receno se ca. 1,5-2,0 mm.

ker sem imel z spredaj metz in vzadaj mich pred leti dobre izkusnje bi mogoce probal vzadaj pilot road. zivi bili i videli.

cheers.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
danes kupil Metzeler Roadtec Z6, 120/70RZ17, 170/60RZ17..

pa še srečna preobuta kravca O:-)

post-685-1116825357_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no "dokoncna" subjektivna ocena roadtec Z6 180/55-17 na Suzie Q:

drzi, drzi, drzi, se kar drzi in se vedn drzi ko ze rises spure v hlacah....

v dezju, na oznakah (samo ne pretiravati .) ) in na suhem tudi. ampak....

....kar ne drzi je oblika in profil. po ca. 6.500 km je zasla v nelegalnost (obrabljena do indikatorjev in cez; najbrz bi nekateri se iztisnili kaksnih 1,0 do 1,5k km iz nje). to je tudi edina tocka s katero pri tej gumi nisem zadovoljen. celo z Z4 (kao predhodnica Z6) in malenkostno trsa sem naredil skoraj 9k km na istem motorju.

v primerjavi ima sprednja Z6 se profila ...uuuuuuuuhhh.... zgleda kot nova. je pa res, da sem jo zamenjal sele pred ca. 4k km.

zato sem zadnjo Z6 zamenjal za michelin pilot road.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

no pa se dokaz za gumo se pravi z6...zdrzala 6000km,slo je se za 1500 sam to so bli bolj kilometri za odvzem prometne kot pa karkoli drugegega (so poskusali pa jim ni ratalo)aja motor je pa fazer 1000..pa velik je blo golice prefurane,najvec po kolenu do roba, drzi kot hudic zato je spet gor :OK: :OK: ...

post-336-1117612261_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden na moji Helgi namontiral Metzeler Tourance in drzi ko pri norcih. Guma gre povsem do roba brez tezav, rezultat pa je da sem ze brez distancnikov na stopalkah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nee, slikano je pod tisto prozorno zeleno streho :D :D pač lih nism neki profesionalno iskal pravi kot in svetlobo ter nastavitve zaslonke itd <_< <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nee, slikano je pod tisto prozorno zeleno streho :D  :D pač lih nism neki profesionalno iskal pravi kot in svetlobo ter nastavitve zaslonke itd <_<  <_<

si pa profesionalc za idiotizme delat.. s tako gumo na cesto.. :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden na moji Helgi namontiral Metzeler Tourance in drzi ko pri norcih. Guma gre povsem do roba brez tezav, rezultat pa je da sem ze brez distancnikov na stopalkah.

Kaj pa praviš na Pirelli - kot vem je to isti proizvajalec kot Metzeler - le da je dosti cenejši kot Metzeler :?

Sem vprašal za komplet Metzeler Tourance sp/zd - 53.000 Sit

Pirelli MT90 S/T sp/zd - 44.000 Sit

Razlika je očitna - mi morda lahko kdo kaj več pove :yea2: - morda je že kdo vozil Pirelli na potovalnem Enduro ???

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja meni je tudi mehanik rekel da je ista mešanica gume, ne vem pa točno a je guma povsem ista. Jaz ostajam na Metzelerki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm........ barva, oblina, tista ostrina profila..... same nepomembne stvari. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!