Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

Pozna kdo mogoče Gumi center Pajden v Karlovcu? Baje imajo tam ugodno ponudbo Metzeler gum, pa še davek dobiš nazaj. :evilgrin: Ima kdo kake izkušnje? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja sedaj ko je šengen bo verjetno tudi nadzor na meji malce bolj poostren. Durgače pa se da tudi v slo dobiti dovolj ugodno gume. Če računaš pot skoraj enaka cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=3728

Sicer nevem zakaj iz supercorse na slabso gumo, ampak OK

Slabšo? Odvisno za kaj. Supercorso boš recimo v hladnejšem vremenu res zelo težko ogrel. Preverjeno na marofu začetku oktobra pri 15 stopinjah celzija. Kjer so z grelci ogrete gume bile po kakšnih 8 krogih hladnejše kot pa so se z njimi podajali na pisto.

Težko reči, da je st guma slabša od recimo ss. Pač odvisno od tega kaj pričakuješ od gume. Tale rosso mi deluje interesantna in se mi zdi nekje v rangu metzeler M3. Vsaj zase vem da se recimo supercorse pač ne bom pritaknil, bom pa verjetno Z6 zamenjal z M3. Ampak se še odločam ali naj vseeno za začetek sezone ko je še hladnejše vržem gor Z6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko reči, da je st guma slabša od recimo ss. Pač odvisno od tega kaj pričakuješ od gume. Tale rosso mi deluje interesantna in se mi zdi nekje v rangu metzeler M3. Vsaj zase vem da se recimo supercorse pač ne bom pritaknil, bom pa verjetno Z6 zamenjal z M3. Ampak se še odločam ali naj vseeno za začetek sezone ko je še hladnejše vržem gor Z6.

M3 nima problema z ogrevanjem v nobenem vremenu. Razen Qualifierk je to ena redkih gum, ki mi je vedno po par 100 metrih prijela tako, da sem ji lahko na cesti dodobra zaupal (razen ko sem prišel na cesto iz piste, takrat se je tudi M3 prvih par 100km zdela kot hlod, ampak to nima veze z normalno vožnjo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja na zadnje na marofu je folk jamral, nisem preverjal točno katere gume so imeli montirane. :winkiss:

Pa govoril sem o supercorsi. Čeprav ne vem ali sta bolj primerljivi m3 in supercorsa ali m3 in recimo Diablo rosso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja na zadnje na marofu je folk jamral, nisem preverjal točno katere gume so imeli montirane. :winkiss:

Eh, to so ti raceji, ko niso navajeni, da se na pisti gume ohlajajo, tak kot mi pravi bikerji :)

So meli supercorse v glavnem gor ...

Pa govoril sem o supercorsi. Čeprav ne vem ali sta bolj primerljivi m3 in supercorsa ali m3 in recimo Diablo rosso.

Ne si omenil, da bi M3 dal gor pa nisi ziher če že takoj (kao hladno vreme). Pa sem ti odgovoril, da ni problema za M3 hladno vreme. Se koj segrejejo v prvih par ovinkih. Pravzaprav boljše kot Z6 po mojih izkušnjah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, in pa hvala za info. Bom verjetno kar M3 vrgel letos gor.

Tud jaz sem dal jeseni gor M3 in me prav zanima kako se bodo obnesle

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud supercorsa čist normalno drži pri +5 stopinjah celzija, preverjeno lansko leto na panoniji, brez enega samega popuščanja (Brez grelcev),pač kak krog je treba bolj na easy odpelat, to je pa itaq vsepovsod tak. Na cesti pa je res da zna bit v mrzlem malo spolzka, pa tud obrablja se precej hitro v zelo hladnem vremenu.

Tadey z če ti lahko dam samo en namig, zdaj ko si enkrat vozil supercorso verjami, da vse kar boš dal drugega gor razen supercorse pro ali bt002 boš vsaj malo razočaran, sploh če rad malo pritisneš čez ovinke....ni fora samo v oprijemu, je še smerna stabilnost, kako motor pade v ovinek, miren tek v polnem nagibu, feetback......če si prepričan drugače, preizkusi in pol poročaj.

Največ je dejansko odvismo ravno od gum kako se boš vozil, zato je nesmiselno šparat pri tem, pa gledat kolk km več ali manj boš nardil z enim kompletom.

Dejstvo je da sta supercorsa pro in bt002 že nekaj let najbolje ocenjeni gumi (po vseh ps, motorad.... testih) vse ostalo so le približki, zdaj če pa nisi ravno caffe racer tip je pametno razmišljat v tej smeri.

Lp, Zx_R

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, in pa hvala za info. Bom verjetno kar M3 vrgel letos gor.

M3 je zelo dobra izbira, sam sem prešaltal iz Z6 na M3 in sem bil zelo zadovoljen z razliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor bom gledal tudi na obrabo. Ne dvomim, da M3 ponuja boljši oprijem in pa tudi boljši feedback, seveda gre pa to vedno na račun trpežnosti. Za moj stil vožnje se je Z6 obnesla odlično, pa naj je šlo za zavite ceste Sardinije, malce avanturistične poti po Bosni, drikališče Marof ali pa za dnevno turanje po slo. Za takšno raznolikost je bila Z6 enkratna guma. Letos pa računam na malo manj potovanj in pa mogoče malce več Marofa, tako da bom preizkusil še M3, potem pa bomo videli. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor bom gledal tudi na obrabo. Ne dvomim, da M3 ponuja boljši oprijem in pa tudi boljši feedback, seveda gre pa to vedno na račun trpežnosti. Za moj stil vožnje se je Z6 obnesla odlično, pa naj je šlo za zavite ceste Sardinije, malce avanturistične poti po Bosni, drikališče Marof ali pa za dnevno turanje po slo. Za takšno raznolikost je bila Z6 enkratna guma. Letos pa računam na malo manj potovanj in pa mogoče malce več Marofa, tako da bom preizkusil še M3, potem pa bomo videli. :whistle:

Mene drži M3 čisto isto oz. celo več....kar se mi zdi odlično glede na to,da je Z6 sport turing guma, M3 pa sport.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je že nekje napisano. za suho itak vem da sta obe dobri. Zanima me za mokro:

Je kdo že primerjal M3 in Michelin Power Pilot (navadna). Zadnja se mi je na mokrem odlično obnesla. Kako je pa kaj z M3?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je že nekje napisano. za suho itak vem da sta obe dobri. Zanima me za mokro:

Je kdo že primerjal M3 in Michelin Power Pilot (navadna). Zadnja se mi je na mokrem odlično obnesla. Kako je pa kaj z M3?

Pri Motorrad-u so v testu zapisali, da je Pilot Power skoraj za razred boljša v mokrem od ostale konkurence (vključno z M3), medtem ko je M3 dosegla najboljše rezultate na suhem. Na koncu je seštevek točk obe uvrstil na 1. mesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Marko...... jp, to sem videl. Me pa praktične izkušnje zanimajo, še posebaj zato ker me zmer na kaki daljši pot ulovi dež :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse ostalo so le približki, zdaj če pa nisi ravno caffe racer tip je pametno razmišljat v tej smeri.

Lp, Zx_R

Potem vsi ostali ki ne vozijo supersport gum - ne vem kerih hudih najdražjih napol zlatih so caffe racerji....

Ne vem no mal se mi že smilte ljudje no če tkole razmišljate....Prvo kot prvo pa verjetno veliko ljudi kupi

športen motor ker mu je pač všeč in z njimi delajo tudi kar konkretne relacije- v takem primeru ti supercorsa, bt002

ne pomagajo kaj veliko- saj narediš eno ornk relacijo pa je zadnj guma potrebna menjave...

No kokr kol.... Brez zamere sam ne imet vsakega za caffe racerja....

Drugače pa me zanima če je že znana kaka cena za prielli diablo rosso.

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je Zx_R govoril o gumi za na pisto ter o caffe racerjih, ki se podajajo na njo. :unsure:

Drugače pa je brezveze kupovat tako gumo za daljše ture ali pa če se pač ne misliš vozit preveč agresivno po kolenih :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Z6 ti lahko povem, da se obnaša v dežju zelo suvereno. Za M3 pa ti sporočim letos :winkiss:

M3 je na dežju manj suverena kot Z6. Pravzaprav se je Z6 od vseh gum, ki sem jih do zdaj vozil pa jih ni bilo malo, na dežju odrezala najboljše.

Ampak zato M3 na suhem vse to povrne, pa tudi na dežju ni zelo slaba, v primerjavi z drugimi proizvajalci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej bom že mal tečen:p Kaj pa, če primerjaš M3 z Michelin Pilot Power :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej bom že mal tečen:p Kaj pa, če primerjaš M3 z Michelin Pilot Power :whistle:

vse je tu, tu...vzemi kira firma ti je bol pri srcu :D vsak bo zagovarjal svoje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

M3 še nisem probal, pa me firbec matra, zato sprašujem. Nekdo za vraga je sigurn probal obe hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem vsi ostali ki ne vozijo supersport gum - ne vem kerih hudih najdražjih napol zlatih so caffe racerji....

Ne vem no mal se mi že smilte ljudje no če tkole razmišljate....Prvo kot prvo pa verjetno veliko ljudi kupi

športen motor ker mu je pač všeč in z njimi delajo tudi kar konkretne relacije- v takem primeru ti supercorsa, bt002

ne pomagajo kaj veliko- saj narediš eno ornk relacijo pa je zadnj guma potrebna menjave...

No kokr kol.... Brez zamere sam ne imet vsakega za caffe racerja....

Drugače pa me zanima če je že znana kaka cena za prielli diablo rosso.

LP Rok

Glej prvo pozorno in v celoti preberi moj post, nato malo prelistaj temo nekaj postov nazaj in končno razmisli kaj sem hotel povedat.

Tip z 1098 po moji logiki vsi vemo kako, kje in koliko se vozi, meni tak motor ne deluje ravno kot potovalna turing mašina z katero nardiš tud jurja na dan, ampak čistokrvna dirkaška zverinca, ki je v bistvu namenjena dirkališču, se pa zelo veliko krat uporablja tud v prometu in to vsi vemo kako (tud z mano vred če smo že pri tem), zato, če je že spraševal za mnenje sem mu pač dal svoje mnenje na podlagi lastnih izkušenj za razliko od nekaterih tu gor.

Nikjer nisem kritiziral ostalih gum, ali pa karakteriziral šoferjev po gumah, pa sem jih tud že kar nekaj različnih zradiral, če pa človek kupi sportivo za 20000 eur vsi vemo da sta tukaj v igri le dve karti, ali bo z njim dirkal in iskal limite motorja ter sebe, al pa se bo postavljal pred fancy gostilno in lovil dekline, pa naj reče kdo kar hoče ampak tak je!

In čist za konec še to.

Če že kupiš 1098 na katerem je že serijsko montirana super corsa to pove dovolj in mislim da je smiselno dat gor temu primerno gumo, neglede na ceno ali obrabo.

To je pač luxuz eni si ga narobe razlagajo , pa to ne mislim direktno tebe ampak nasploh.

Zdaj se pa spet umikam za kako leto ker vidim da so ''zadeve'' še zmeraj nespremenjene. :topic: :topic: :cry: :cry:

Lp, Zx_R

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!