Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

Kak so ti pa gumo ukradli? Ali misliš celi motor ali se je neki umetnik lotil demontaže gume z motorja? 

 

Kaj pa občutek v ovinku, si opazil kakšno razliko med gumami, ali se ti zdi vse enako? Vem da tu SS motoristi razločijo 1000odtenkov bele barve kar se gum tiče, v ST klasi pa me res zanima, ali so razlike bolj v tem, koliko kdo plača raznim revijam, da naredijo test...Jaz sem vozil 600ko na Sportmax Qualifier, pa se mi je zavrtela v prazno pri ne ravno agresivni vožnji. In guma ni bila tako slaba, celo rabljeno sem naprej prodal za 30 EUR. RoadAttack 2 ni niti enkrat v 8kkm pripravila neprijetnega presenečenja, "chicken stripe" je bil debel samo kakšen milimeter, mogoče 2. Potem sem tisti moped prodal in kupil 1000ko, ki ima Michelin PilotRoad 1, ki so stare 6 let in obrabljene, tako da se primerjat ne da. Sploh ni za vozit. Se pa moraš nasmejat Italjanom, prodajajo ''personalisation kit'' za gume. Na strani je mesto, namenjeno oznaki, ki ti jo izdelajo po naročilu za 20 EUR in si jo gor nalepiš. Lahko daš zastavico poljubne države, grafike dirkališč moto GP, pa svoj tekst...recimo ime in oni ti to pošljejo in nalimaš na gume. Je pa uporabno v tvojem primeru, gume, na kateri piše ''MarkoR", ti ne bo šel kdo krast. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak so ti pa gumo ukradli? Ali misliš celi motor ali se je neki umetnik lotil demontaže gume z motorja? 

 

Kaj pa občutek v ovinku, si opazil kakšno razliko med gumami, ali se ti zdi vse enako? Vem da tu SS motoristi razločijo 1000odtenkov bele barve kar se gum tiče, v ST klasi pa me res zanima, ali so razlike bolj v tem, koliko kdo plača raznim revijam, da naredijo test...Jaz sem vozil 600ko na Sportmax Qualifier, pa se mi je zavrtela v prazno pri ne ravno agresivni vožnji. In guma ni bila tako slaba, celo rabljeno sem naprej prodal za 30 EUR. RoadAttack 2 ni niti enkrat v 8kkm pripravila neprijetnega presenečenja, "chicken stripe" je bil debel samo kakšen milimeter, mogoče 2. Potem sem tisti moped prodal in kupil 1000ko, ki ima Michelin PilotRoad 1, ki so stare 6 let in obrabljene, tako da se primerjat ne da. Sploh ni za vozit. Se pa moraš nasmejat Italjanom, prodajajo ''personalisation kit'' za gume. Na strani je mesto, namenjeno oznaki, ki ti jo izdelajo po naročilu za 20 EUR in si jo gor nalepiš. Lahko daš zastavico poljubne države, grafike dirkališč moto GP, pa svoj tekst...recimo ime in oni ti to pošljejo in nalimaš na gume. Je pa uporabno v tvojem primeru, gume, na kateri piše ''MarkoR", ti ne bo šel kdo krast. :)

Iz garaže, dva kompleta koles in je en zadnji dobil noge :-(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se tudi ob vsem prebranem naokrog verjetno odločil za Pirelli Angel GT. Samo je še treba počakat na tople dni. Pa niti nevem ali že imajo v Radljah kaj zaloge za novo sezono :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Širine 160, kar potrebujem jaz, nimajo, širšo zadnjo imajo. Sprednje so. Jaz grem ta teden tja, pa bom probal se zmenit za kak dodaten popust,ker bi kupil dva kompleta letnih za avto in enga moto..nekaj bo pa ja se dal za dobro voljo..recimo gratis montažo za moped. :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo rabi Pirelli Trail 180/55ZR17, ima še 4 mm. Menjam za dvajsetaka :)

Da se bo cestni motor dobro držal na makedamu!

post-40971-0-46557600-1392617755_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Conti trail attack 2 ali Tourance imata enako ceno. Komplet stane 140€. Kaj mi svetujete? Sem laik na tem področju.

Tourance poznam, super guma za velko kravo, kako se obnese na KLEju neb vedu. Pogojno uporabna tud za ksn makadam.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz nucam 180 zadnjo. Verjetno tak najbolj pogosta dimenzija :D

Pravkar sem klical Širnika, je reku, da najkasneje do 15.3. bo vse na zalogi.. Imajo pa za Dunlop ponovno objavljeno tisto akcijo, ob nakupu kompleta dobiš bon za 20 EUR, ki velja do konca leta. Samo jaz bom vseeno vzel Pirelli, zapičil sem si jih v glavo in to bo to. :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa občutek v ovinku, si opazil kakšno razliko med gumami, ali se ti zdi vse enako? Vem da tu SS motoristi razločijo 1000odtenkov bele barve kar se gum tiče, v ST klasi pa me res zanima, ali so razlike bolj v tem, koliko kdo plača raznim revijam, da naredijo test...Jaz sem vozil 600ko na Sportmax Qualifier, pa se mi je zavrtela v prazno pri ne ravno agresivni vožnji. In guma ni bila tako slaba, celo rabljeno sem naprej prodal za 30 EUR. RoadAttack 2 ni niti enkrat v 8kkm pripravila neprijetnega presenečenja, "chicken stripe" je bil debel samo kakšen milimeter, mogoče 2. Potem sem tisti moped prodal in kupil 1000ko, ki ima Michelin PilotRoad 1, ki so stare 6 let in obrabljene, tako da se primerjat ne da. Sploh ni za vozit. Se pa moraš nasmejat Italjanom, prodajajo ''personalisation kit'' za gume. Na strani je mesto, namenjeno oznaki, ki ti jo izdelajo po naročilu za 20 EUR in si jo gor nalepiš. Lahko daš zastavico poljubne države, grafike dirkališč moto GP, pa svoj tekst...recimo ime in oni ti to pošljejo in nalimaš na gume. Je pa uporabno v tvojem primeru, gume, na kateri piše ''MarkoR", ti ne bo šel kdo krast. :)

Je izpadlo tako, da na motorju ni bil istočasno komplet prednje in zadnje.

Nekateri bodo skočili, a jaz nisem imel problemov. Ni blo dirkanja, a počasi tud ni šlo  :whistle:

Ob prvi RoadSmart sem dobil spredaj Qualifier. Jo je pobralo v streho. Posebnih pripomb nimam.

Ob RoadAttack je bila spredaj rabljena SportAttack (SS guma), lahkotneje gre v zavoj od Q in lepše mi je bilo v zavoju z njo, lahkotnejše fino popravljanje smeri, ... mi piage bui reku Italjan. Pač SS guma bolj V oblike.

Z nobeno od zadnjih pa se nisem znašel v težavah. Na 1. sliki je prva RS 180 tik pred demontažo in še na Jadranki.

Druga RS je bila dimenzij predpisanih s strani proizvajalca motorja 170/60 (dobil ugodno 5 let staro nerabljeno še s premazom). Motor je z njo postal mnogo lahkotnejši ob prekladanju iz zavoja v zavoj, kot bi shujšal za kako četrtino (pri 230kg mokre teže).

Zatem so bile gor SS rabljene Metzeler Rennsport (komplet) l 2007.  Krasno, super občutek ob vstopu v zavoj. Samo je kmalu zmanjkalo zadnje povsod in prednja v streho.

Guma(prednja), ki mi je do takrat dala največ zaupanja ob vstopu v zavoj  :OK: . Še bolje je bilo kasneje na drugem motorju R1 99 z zadnjim modelom Supercorsa  SC1 :D (čistokrvna race guma z dovoljenjem za na cesto. Bodi dovolj za to pot.

post-22275-0-81900200-1392631248_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor Bremzerju!

 

Če bi ti kdaj probal ContiTrail Attack 2 ali 1 ne bi nikoli tud povohal več Metzeler ali Bridstone ki so prva vgradnja pnevmatik na veliko njihovih modelov.

Mezzelerke mel na GS-u(prva vgradnja) prav tako Bridstone(BattleWing) na malemu F650GS.........obe pnevmatiki do polovice obrabe zadovoljive zatem pa povsem zanič na dežju,vlagi razen na suhem grobem assvaltu in še to po predhodnem močnejšem ogrevanju!!!

Vseno je pa za moj okus Metzelerka malo boljša a jo na svojih motorjih ne želim več,prav tako Bridstone!

Moraš Bremzer probat tudi kaj drugega kot kar ti nemec namontira...............ni vse zlato kar se Bawarec spomne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kmet: , men se pa metzelerka že vrsto let dobro obnese naredim okoli 11.000 km z njo in nimam takih zapažanj kot ti pa še za na makedam je kar dobra, se mi pa je to kar si ti opisal dogajalo z mišelinkami. Conti je sigurno dobra guma samo ima čisto cestni profil ki ga jaz ne maram, ker se kar nekaj vozim tudi po makedamu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sm bolj cestni človek! Makedam sem ter tja,prav tako kakšen soft teren,skratka daleč od tega da bi potreboval terensko pnevmatiko.

Se pa strinjam tudi za Michelinke ki so bile na prvem F650GS-u!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam navadne in razen obrabe jim nimam česa očitati. Sam očitno je z mano neki narobe.

 

Naslednje bom probal "tourance next"

Dej povej če si probal Metz next ker tud mene mal matra da bi šel iz Tourance na Next ,pa nimam še nobenih konkretnih informacij.

Aja problem je ratou u moj glav :blush: ko sem kupu nove Tourance pa sm gor vidu napis made in Čajna(piši kao što govoriš je reku en Vuk)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej povej če si probal Metz next ker tud mene mal matra da bi šel iz Tourance na Next ,pa nimam še nobenih konkretnih informacij.

Aja problem je ratou u moj glav :blush: ko sem kupu nove Tourance pa sm gor vidu napis made in Čajna(piši kao što govoriš je reku en Vuk)

Next je bolj cestna guma kot Tourance. Na otip je super mehka in super lepljiva proti Tourance. Po moje je odlična. Slabost je da so jo naredili s cestnim profilom in globino profila. Nova zadnja ima globino samo 6mm po sredini. V 4k kilometrih se je zrabila za 2mm, kar je za moje počasno svalkanje kar veliko. Če preračunam je za 10k kilometrov. Pri prejšnem motorju sem vozil Tourance in so zdržale 20k kilometrov plus 2mm profila sta ostala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Next je bolj cestna guma kot Tourance. Na otip je super mehka in super lepljiva proti Tourance. Po moje je odlična. Slabost je da so jo naredili s cestnim profilom in globino profila. Nova zadnja ima globino samo 6mm po sredini. V 4k kilometrih se je zrabila za 2mm, kar je za moje počasno svalkanje kar veliko. Če preračunam je za 10k kilometrov. Pri prejšnem motorju sem vozil Tourance in so zdržale 20k kilometrov plus 2mm profila sta ostala.

Pol bom pa še mal razmislu,ker men že Tourance komaj zdrži mal več kokr 10k kilometrov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če rabiš pnevmatiko ki veliko zdrži in se pelješ bo0lj na izi je Bridstone BattleWing odlična plastična,men je zdržala 16kkm,no ženi :blush:jaz pa vozim njen motor občasno in za mene je bla :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

zdravo...mene pa zanimajo izkusnje za metzeler M5...vozim b-kinga ki ima gumo sirine 200 in je M5 se edina pametna guma v tej dimenziji....Kaksna je kaj kilometrina? Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko imate kaj km z Z8? Na kakšnem 1000ccm, ter z dinamično vožnjo? Se jo splača vzet? Ker za primer angel ST ali roadsmart je 20eur cenejša...

Popravljeno . Popravil Spider™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z8 12k.  Povsem jo je pobralo po sredini, kar je bila posledica dosti vožnje v dvoje in po AC in ravnih magistralkah. Jaz sem  sedaj vzel BT 023, ki je še nekaj cenejša od  RS II in Angel.....

Koliko bom prevozil in ali se je nakup izplačal...vesta samo dva - bog in ciganka, pa še tedva nista ziher. In konec sezone bom jaz tretji..in takrat bo vse kalkuliranje pred nakupom šele dobilo smisel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Koliko imate kaj km z Z8? Na kakšnem 1000ccm, ter z dinamično vožnjo? Se jo splača vzet? Ker za primer angel ST ali roadsmart je 20eur cenejša...

jaz sem pravkar kupil z8 metzelerke obe in resnično dobro držijo v ovinkih, kot da so zalepljene... ne šparaj na 20 eurov... sem izredno zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!