Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

Sem vesev da se podpira slovensko industrija. Sam zaenkrat nebi niti na avto dal savo tako da jo tudi na motorju nebo. Je pa krasno da imate tako pozitivna mnenja o nje glede na ceno. Sem pa v 8 letih spoznal da guma ki drzi in se pelje tudi ko mas dan "valentino rossi" z njo ne nardis veliko kilometrov so pa tisti boljsi (aja pa ne mislim da sem profi samo rad se peljem z gumo v katero si siguren)

 

Mam filing, da maš en hud kompleks v sebi...škoda res....morda je pa žiwNorc kriv, da ti ni všeč, ker jo čist preveč hvali.

 

Sicer pa dokler ne provaš, ne veš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ma na telem forumu velik ljudi komplekse in razlicne obcutke. Je pa zanimivo kok se vedno takoj eden najde ki more vedno nek nepotreben komentar dat. Lepo sem napisal da nisem ekspert vem pa tudi da nisem pocasen. Vem pa tudi da se z nobeno dunlopko nisem bil zadovoljen in iscem alternativo. Mam pa res en hud kompleks pred kakim z750 kjer pa verjetno kaka sava super sede. Sem bil zalosten lastnik kaksen mesec. Lahka zdej poves da si mojster me po zadnjem in sprednjem prehitis pa se vseeno bom srecen da nimam zja. Tako se moj izliv zdej me pa lahka zbrisete ker je res nesmiselen forum kjer za vsako vprasanje dobis nazaj redko uporaben odgovor vecinoma pa samo kako si nesposoben al pa da imas druge dusevne tezave... Ps. Ce bi imel kasno zeljo po mitas/sava bi postavil vprasanje v to temo. Pa vseeno hvala ostalim za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ma na telem forumu velik ljudi komplekse in razlicne obcutke. Je pa zanimivo kok se vedno takoj eden najde ki more vedno nek nepotreben komentar dat. Lepo sem napisal da nisem ekspert vem pa tudi da nisem pocasen. Vem pa tudi da se z nobeno dunlopko nisem bil zadovoljen in iscem alternativo. Mam pa res en hud kompleks pred kakim z750 kjer pa verjetno kaka sava super sede. Sem bil zalosten lastnik kaksen mesec. Lahka zdej poves da si mojster me po zadnjem in sprednjem prehitis pa se vseeno bom srecen da nimam zja. Tako se moj izliv zdej me pa lahka zbrisete ker je res nesmiselen forum kjer za vsako vprasanje dobis nazaj redko uporaben odgovor vecinoma pa samo kako si nesposoben al pa da imas druge dusevne tezave... Ps. Ce bi imel kasno zeljo po mitas/sava bi postavil vprasanje v to temo. Pa vseeno hvala ostalim za odgovore!

ne se obremenjevat, itak tudi če bi jo hotu dat je ni v idealni dimenziji za tuonaco, 180/55 al pa 190/50 pa verjetno ne boš gor dajal. itak pa važno da človk gumam zaupa, pa naj bojo še tak overkill. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala lepa za koristne informacije. Kilometrina mi ni faktor ker se vozim tako večinoma med vikendi samo in mi je vodljivost predvsem pa oprijem važen. Mogoče še neumno vprašanje glede na to, da jih vozita kaka se vama zdi primerjava proti kakšni Dunlop D211... 

 

Sem vesev da se podpira slovensko industrija. Sam zaenkrat nebi niti na avto dal savo tako da jo tudi na motorju nebo. Je pa krasno da imate tako pozitivna mnenja o nje glede na ceno. Sem pa v 8 letih spoznal da guma ki drzi in se pelje tudi ko mas dan "valentino rossi" z njo ne nardis veliko kilometrov so pa tisti boljsi (aja pa ne mislim da sem profi samo rad se peljem z gumo v katero si siguren)

 

pa glej... dobil si toliko in takšne odgovore, kakršne in

kolikor si jih potreboval... :D

 

Mam filing, da maš en hud kompleks v sebi...škoda res....morda je pa žiwNorc kriv, da ti ni všeč, ker jo čist preveč hvali.

 

Sicer pa dokler ne provaš, ne veš :P

 

... hja glej... kaj čm... nekdo vpraša, drugi pove... no ja... sej sem že zgoraj povedal....

 

lunapark

 

 

se strinjam s teboj.

Vsak ima svojo top gumo, vsak ima svoj top motor.

...točno tako.... in tudi zastavi vprašanje, katerega odgovor že pozna.... oz. je v nekaj že prepričan.

 

 

...in lunapark... ti si prepričan, da Sava gume za nobeno ceno ne bi gor dajal.... zakaj že?

... ker ne ustreza nobeni tvoji zahtevi?.. :blink:

...enkrat ti ni važna kilometrina.... enkrat je... enkrat ti je važen oprijem in odzivnost... drugič trdiš da nisi Rossi?... si mogoče pol Markez  :P

 

jaz in še kdo je samo povedal svoje mnenje.

 

Pa brez zamere. Nočem kake razprave  ali hude krvi na to....

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa glej... dobil si toliko in takšne odgovore, kakršne in

kolikor si jih potreboval... :D

 

 

... hja glej... kaj čm... nekdo vpraša, drugi pove... no ja... sej sem že zgoraj povedal....

 

...točno tako.... in tudi zastavi vprašanje, katerega odgovor že pozna.... oz. je v nekaj že prepričan.

 

 

...in lunapark... ti si prepričan, da Sava gume za nobeno ceno ne bi gor dajal.... zakaj že?

... ker ne ustreza nobeni tvoji zahtevi?.. :blink:

...enkrat ti ni važna kilometrina.... enkrat je... enkrat ti je važen oprijem in odzivnost... drugič trdiš da nisi Rossi?... si mogoče pol Markez  :P

 

jaz in še kdo je samo povedal svoje mnenje.

 

Pa brez zamere. Nočem kake razprave  ali hude krvi na to....

:D

Ti si pa tadrug kaliber ja. Vprašanje sem zastavil ker, me je zanimala točno določena guma in nimam nobene izkušnje z njo zato sem tudi vprašal za mnenje oz. nasvet. Svoje mnenje sem postavil za samo dve gumi Dunlop in Mitchellin in tako da si spet v temo brcnil. Nikjer nisem niti enkrat omenil, da si želim veliko kilometrino in celo jasno napisal, da se zavedam da to niti ne pričakujem. In to da nisem Rosi sem napisal zaradi takih junakov kot si ti ki se vedno pod vse spotikajo. Svoje mnenje lahko vsak izrazi vsekakor, nevem pa zakaj bi v temo v katero ne spada določena znamka jo omenjal če niti nobenega ne zanima in oziroma vsaj sam nisi postavil vprašanja za to znamko. Je pa velika razlika če izražiš svoje mnenje ali pa žališ. Pa ko bom moral začeti na gumi šparat in dat Savo gor bom prodal motor in se začel ukvarjati z kakšno peko peciva. 

 

Kaj se neki vžigaš pa pametuješ potem pa pišeš brez zamere. Najprej dobro preberi moje objave pol pa pametuj. In to v vsaki temi eni in isti. Človek postavi vprašanje dobi 1 odgovor potem pa plaz enih in istih posameznikov, ki sploh nedajo informacije na odgovor ampak čist tja v temo, samo da maš potem 100 strani in 10 pametnih na temo.

 

Nadaljevanje je brezsmiselno in tema je povsem neprimerna zato, se opravičujem za smetenje teme.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Pa ko bom moral začeti na gumi šparat in dat Savo

 

No da ne bom offtopic, pa me zanima čemu je ne boš dal gor? ČE je še nisi probal? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da ne bom offtopic, pa me zanima čemu je ne boš dal gor? ČE je še nisi probal? :hmm:

Kako ni offtopic če je to tema Metzeler, Pirelli. In si jo tudi neželim, drugače bi pa to vprašal v temi, ki je namenjena te znamki. Bom pa na hitro odgovoril, ker drugače bom verjetno spet čuden. Zato ker še za avto neznajo dobre gume naredit, ker so komaj začeli z izdelavo motornih gum močno dvomim, da so lahko tako hitro konkurenčni (razen skuter gum), kot ostali ki to delajo že več desetletij. Če so pa res tako uspešni potem drugi gumarji očitno res nimajo pojma. Zdej bom verjetno nazaj dobil da so to iste gume kot Dunlop samo dale jih sava itd. Tudi Goodyear in Sava gume za avtomobil so se delale v isti tovarni, sem imel celo srečo si pogledat z ekskurzijo s faxom (ja lepa leta so bila) pa je postopek drugačen način vulkanizacije in zmesi itd. Nebom se več spuščal v to čeprav sem že to napisal bom pa vesel če bo še kdo napisal kako izkušnjo z Supercorso ampak zgleda da je res top guma, pa tudi če bo samo za 2000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako ni offtopic če je to tema Metzeler, Pirelli. In si jo tudi neželim, drugače bi pa to vprašal v temi, ki je namenjena te znamki. Bom pa na hitro odgovoril, ker drugače bom verjetno spet čuden. Zato ker še za avto neznajo dobre gume naredit, ker so komaj začeli z izdelavo motornih gum močno dvomim, da so lahko tako hitro konkurenčni (razen skuter gum), kot ostali ki to delajo že več desetletij. Če so pa res tako uspešni potem drugi gumarji očitno res nimajo pojma. Zdej bom verjetno nazaj dobil da so to iste gume kot Dunlop samo dale jih sava itd. Tudi Goodyear in Sava gume za avtomobil so se delale v isti tovarni, sem imel celo srečo si pogledat z ekskurzijo s faxom (ja lepa leta so bila) pa je postopek drugačen način vulkanizacije in zmesi itd. Nebom se več spuščal v to čeprav sem že to napisal bom pa vesel če bo še kdo napisal kako izkušnjo z Supercorso ampak zgleda da je res top guma, pa tudi če bo samo za 2000 km.

 

Glej, NE DVOMI v Pirelli Diablo Supercorso niti v Metzeler K3 Interact! Obe gumi sta TOP, boš videl! Kilometrina pa je odvisna od tvoje desne roke. Nebo pa veliko, žal, ampak tisto kar bo, bo BOMBA!  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako ni offtopic če je to tema Metzeler, Pirelli. In si jo tudi neželim, drugače bi pa to vprašal v temi, ki je namenjena te znamki. Bom pa na hitro odgovoril, ker drugače bom verjetno spet čuden. Zato ker še za avto neznajo dobre gume naredit, ker so komaj začeli z izdelavo motornih gum močno dvomim, da so lahko tako hitro konkurenčni (razen skuter gum), kot ostali ki to delajo že več desetletij. Če so pa res tako uspešni potem drugi gumarji očitno res nimajo pojma. Zdej bom verjetno nazaj dobil da so to iste gume kot Dunlop samo dale jih sava itd. Tudi Goodyear in Sava gume za avtomobil so se delale v isti tovarni, sem imel celo srečo si pogledat z ekskurzijo s faxom (ja lepa leta so bila) pa je postopek drugačen način vulkanizacije in zmesi itd. Nebom se več spuščal v to čeprav sem že to napisal bom pa vesel če bo še kdo napisal kako izkušnjo z Supercorso ampak zgleda da je res top guma, pa tudi če bo samo za 2000 km.

 

 

No, tale Sava oz Mitas Sportforce ni nastala iz danes na jutri, ampak je bilo zadaj kar par let razvoja, predno je prišla ven. Poleg tega je to gumo razvil SavaTech (ne Sava), ki ima s pnevmatikami za dvokolesnike kar precej izkušenj (čeprav manjše kubature), predvsem pa ima veliko izkušenj tudi z razvojem in proizvodnjo tekmovalnih pnevmatik za skuterje, mopede, minimoto, gokarde.. Res je, niso to klasične moto gume, ampak fantje tam verjetno vseeno imajo nekaj pojma o izdelavi pnevmatik, zmeseh, etc..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tale Sava oz Mitas Sportforce ni nastala iz danes na jutri, ampak je bilo zadaj kar par let razvoja, predno je prišla ven. Poleg tega je to gumo razvil SavaTech (ne Sava), ki ima s pnevmatikami za dvokolesnike kar precej izkušenj (čeprav manjše kubature), predvsem pa ima veliko izkušenj tudi z razvojem in proizvodnjo tekmovalnih pnevmatik za skuterje, mopede, minimoto, gokarde.. Res je, niso to klasične moto gume, ampak fantje tam verjetno vseeno imajo nekaj pojma o izdelavi pnevmatik, zmeseh, etc..

pac predsodke ma folk. avto savske so podpovprecne. in jez cist zastopm skepso. ce ne bi osebno poznal rmenga in mu zaupal na besedo, jih moj motor ne bi videl nikoli nikoli never ever. Tako pa sm zelo pozitivno presenecen. Sportsmart 1 so napram mitaskam katastrofa. Ce ne bi probal, ne bi verjel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pac predsodke ma folk. avto savske so podpovprecne. in jez cist zastopm skepso. ce ne bi osebno poznal rmenga in mu zaupal na besedo, jih moj motor ne bi videl nikoli nikoli never ever. Tako pa sm zelo pozitivno presenecen. Sportsmart 1 so napram mitaskam katastrofa. Ce ne bi probal, ne bi verjel.

Se tudi sam podpišem pod to izjavo  :yes: Rumenega poznam in dobro vem,da zna peljati motor tako kot se šika :) ...,prebral njegove poste in ko sem nataknil Mitas na moj motor se mi še sedaj smeji ,ker prej so bile na motorju metzeler M5 in so le bleda senca napram Mitas  :hooray:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Demon, Jure, Cartman, Dinamik.... ma ne pisati neumnosti no.... :P

 

. Najprej dobro preberi moje objave pol pa pametuj. In to v vsaki temi eni in isti. Človek postavi vprašanje dobi 1 odgovor potem pa plaz enih in istih posameznikov, ki sploh nedajo informacije na odgovor ampak čist tja v temo, samo da maš potem 100 strani in 10 pametnih na temo.

 

 

... jaz najprej preberem za sabo, kaj sem napisal... šele potem objavim...

..pa tudi glede pametovanja še enkrat razmisli...  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Demon, Jure, Cartman, Dinamik.... ma ne pisati neumnosti no.... :P

 

... jaz najprej preberem za sabo, kaj sem napisal... šele potem objavim...

..pa tudi glede pametovanja še enkrat razmisli...  

Spet nabijaš preber rajš ka drugi napišemo pol pa citiri pa nabiji. 

Pa tud moj ''pametovanje'' se nebi začel, če bi na svoje prvotno vprašanje dobil samo odgovor, ne pa žaljanje. Dej tam še na Sava napiš če ti kako majco pošljejo pa kapo da si največji fan, pa dej že mir. Vsi ostali so napisal svoje izkušnje ti pa samo v prazen nabijaš. Pa admini reč nej ti temo odpre za Mitas al Savo pa tam naprej prodaji. Men pa ostalim ''bolnikom'' pa pust to temo da mogoče še kdo dobi kako informacijo o gumah, ki spadajo sem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...v bistvu si dobil odgovor..... pravzaprav več odgovorov.

 

...pa da te še enkrat citiram:

 

 Tudi Goodyear in Sava gume za avtomobil so se delale v isti tovarni,

...tudi pri Metzeler in Pirelli je popolnoma enaka zgodba, če še ne veš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...v bistvu si dobil odgovor..... pravzaprav več odgovorov.

 

...pa da te še enkrat citiram:

 

...tudi pri Metzeler in Pirelli je popolnoma enaka zgodba, če še ne veš....

In ka si hotel zdej s tem povedati. Ja Metzeler in Pirelli so isti rank gume in ne vidim problema. Sava in pa Goodyear je pa verjetno za tebe ista kvaliteta. Spet si napisal nekaj brezpomena. Pa še lepo sem napisal, da se gume delajo v isti tovarni postopki pa se razlikujejo itd. in zato tudi razlika v kvaliteti. V bistvu sem dobil dva odgovora ostalo pa samo kar me ni zanimalo, ker sem fantastičnost Mitasa že prebral v drugi temi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej, lunapark, smanji doživljaj. noben ti nič noče, ta forum počas postaja bol klub,  več al manj se poznamo tud in person, in s(m)o ljudje dobronamerni. Razumem de maš zelo visoke standarde da si ekstremno natančem, ampak vseeno, zadihaj mal. Vsi so rekli kupi kar ti je všeč. Edino kar je blo iz konteksta je to, da je savska/mitaska presenetljivo dobra, tudi v primerjavi z zvenečimi imeni. Da so predsodki odveč. Vsi so govorili o gumah, samo ti si popizdil na ljudi. 

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne samo ne zdi se mi prav, da velikokrat ko prebiram teme se vedno najde kdo ki se spusti na osebne žalitve brezpotrebo. Mi je popolnoma jasno, da zagovarjate eden drugega če bi dobro prebral moje komentarje bi videl, da se nisem imel z nobenim namen prepirati. Samo potem so se začeli komentarji z izjavami, ki jih nisem nikoli rekel (obračanje besed) itd. In tudi nimam namen nadaljevati te debate samo vedno se najde nekdo ki z nepotrebnimi komentarji, ki sploh nimajo zvezve z temo/vprašanjem pametuje. Če je stvar taka pa zaprite forum in odstranite vse tiste, ki niso istega mneja. Sam vem da sem prvič in zadnič postavil vprašanje tukaj. In če bi vsi rekli kupi kar mi je všeč nebi prišlo do tega, ampak se je stvar začela spuščati o mojih globokih kompleksih itd., sem pa že to večkrat zasledil na tem forumu zato sem se tudi odločil, da ne bom tiho. Sem bil vedno prepričan, da smo/so motoristi dobri ljudje, ki se ne cesti pozdravljamo in v težavah pomagamo ob pjači pa delimo izkušnje, ne pa da se žalimo zato ker ne vozimo vsi istih gum in mamo različne občutke z njimi pa čeprav so mogoče kdaj samo v glavi. 

 

lep dan vsem in pa da se vreme popravi, da naredimo rajši kakšen kilometer po suhem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lunapark ne se jezit,stric Zivnorc je v bitu zelo dobrosrčen in niti malo žaljiv,ma pa svoj način pisanja in veliko izkušenj s pnevmatikami in tudi marsikatero pisto je že obdelal tako ali drugače :P

Osebno sem bil mnenja da Mitask ne bi dal na svoj motor,toda sem slišal veliko dobrih ocen in to od ljudi ki nimajo nič od prodaje Mitask,zato sem spremenil oziroma omilil prepričanje da jih ne bi imel............ja treba probat ,včasih nas predsodki popeljejo stran od dobrih odločitev!!!

Jas vem da je off topic in da ne bo vse naj povem da bi rajši nataknil bilokatero Mitasko kot Metzelerko na mopi,z njimi sem bil res razočaran!

 

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem Medzeler M3 montiral na moj moped prvič in tudi zadnjič, ker zaradi posledic padca z njo, vendar najbrž ne samo zaradi nje, skoraj sigurno nikoli več ne bom imel izpita za mope in avto ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ima kdo sveže izkušnje z metzeler  M7rr.

Obraba, oprijem , občutek....

Na katerem motorju?

 

Hvala 

edino če ti to kej prav pride :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

glede na vaše iskušnje me zanima, kako je z vožnjo z metzeler gumam v hladnejših dneh?

 

Hvala

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na vaše iskušnje me zanima, kako je z vožnjo z metzeler gumam v hladnejših dneh?

 

Hvala

kater model iz Metzeler programa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!