Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

Hola!

Očitno je D252 tko zlo nova guma, da niti pri Dunlopu še ne vedo, da jo že imajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je D252 tko zlo nova guma, da niti pri Dunlopu še ne vedo, da jo že imajo...

No sej to ni edini primer, kjer dajo isti gumi drugo oznako, kadar jo serijsko vgradijo na motor. O tem se je ze pisalo po forumu (mislim, da imajo eni suzukiji to foro), sam sem prelen, da bi zdej iskal naokrog. Se mi pa zdi to dovolj verjetna razlaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Dunlop 252 je nova guma in je ni v prosti prodaji (ne še) in je po vsej verjetnosti tudi ne bo. Naročite jo lohk kot rezervni del in stane 78 000 sit---mala malca za nas, ki imamo. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je sledeča : Lansko sezono sem menjal obe gumi ( prednjo in zadnjo ). Obe sta Dunlop D 207. Zdaj je še prednja dobra, zadnjo pa moram zamenjat.

In zdaj je vprašanje kaj? Eni mi pravijo da naj dam novo D 208, drugi zopet da naj dam (novo) D207, zaradi prednje gume.

Sam trenutno nevem kaj naj naredim. Ima oz. je mel že kdo kakšne izkušnje zvezi tem :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje da zodnja guma nima nobene veze sprednjo gumo, :? razen tega da bo nova. Sicer se pa raje posveti z nekom, ki se spoza na motorje in gume

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje da zodnja guma nima nobene veze sprednjo gumo, :? razen tega da bo nova. Sicer se pa raje posveti z nekom, ki se spoza na motorje in gume

saj sem se posvetoval z nekaterimi serviserji in eni pravijo to drugi pa ono.

Prednja guma ima vezo z zadnjo in to veliko ( v tem primeru nekakšne velike res ne ) drugače pa ZELO veliko.

:hmm: Poskusi namestiti zadaj sport turing naprej pa super sport ali obratno :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Poskusi namestiti zadaj sport turing naprej pa super sport ali obratno :?

imam. deluje bp. in kaj sedaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno sprašuj takega ,ki je po srcu in duši motorist nato šele trgovec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam. deluje bp. in kaj sedaj?

Deluje? Nihče ni rekel da ne deluje!

:hmm: Nekateri pač čutijo-mo razliko drugi pač ne :hmm:

Nekaj pa je res da Bandit ni v vožnji enak cbr, r6 ali zx6r ipd.

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...In zdaj je vprašanje kaj? Eni mi pravijo da naj dam novo D 208, drugi zopet da naj dam (novo) D207, zaradi prednje gume.

Sam trenutno nevem kaj naj naredim. Ima oz. je mel že kdo kakšne izkušnje zvezi tem :?

Kombinacije gum so stvar izkušenj in želja. Le te (izkušnje) je pa najceneje pobrati od že izkušenih. Posvetuj se z vulkanizerjem oz. mehanikom, ki je obvezno tudi sam dolgoleten motorist, najbolje z dirkalnimi izkušnjami. Tako sem naredil jaz in mi je glede na obrabljenost starih gum svetoval motorju in moji vožnji primerne gume.

Kar se pa tiče menjave samo zadnje gume, pa meni ne diši. Sem peljal BMW K 1200 RS ki je imel takrat menjano samo zadnjo gumo. Obupno nagibanje, tresenje krmila, groza. :kva2: Po menjavi še prve se je vse uredilo in se je peljal kot po putru! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja je pa taka, da ne čutim nobenih posebnih nepravilnosti/neugodnosti pri iztrošeni prednji gumi in pri od konca lanskega poletja novi zadnji gumi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi do prodajalca gum--sej ga boš prec ocenu ali prodaja buče al se spozna na stvar. Gume kupuj po stilu vožnje, a rad polagaš, veliko bremzaš itd torej mehkejša guma za boljši oprijem in krajšo življensko dobo, če si bolj turistično društvo vzami tršo, je za dalj časa, seveda pa lohk kombiniraš zadnja taka prva drugačna. O gumah sem na motoboomu klepetala z prodajalcem od dunlopa, ki je tudi motorist in se je potrudu in mi vse v detajle razložu, katera guma al kombinacija je za kakšno vožnjo---žal pa sem pol podatkov izgubila na poti v LJ.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi do prodajalca gum--sej ga boš prec ocenu ali prodaja buče al se spozna na stvar. Gume kupuj po stilu vožnje, a rad polagaš, veliko bremzaš itd torej mehkejša guma za boljši oprijem in krajšo življensko dobo, če si bolj turistično društvo vzami tršo, je za dalj časa, seveda pa lohk kombiniraš zadnja taka prva drugačna. O gumah sem na motoboomu klepetala z prodajalcem od dunlopa, ki je tudi motorist in se je potrudu in mi vse v detajle razložu, katera guma al kombinacija je za kakšno vožnjo---žal pa sem pol podatkov izgubila na poti v LJ.

V mojem primeru sta obe gumi ( 207 in 208 ) skoraj enaki. D208 je nadgradnja lanske 207 oz. se je že lani dalo dobit D208.

Prednjo pa se mi nikakor ne splača dol metat, ker je še dobra, v primeru da bi pa npr. treslo krmilo ali kaj podobnega bom pa moral.

Tudi sam sem na moto boomu govoril z danlop prodajalcem in rekel da naj D207, če pa D208 pa tud nebi smelo biti narobe. Sam mi je rekel, da naj malo na MS vprašam, če ma kdo podobne izkušnje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EH, pol dej pa kar tisto, ki je cenej---sploh pa če si bil s tastaro zadovoljen dej gor 207 in nimaš kej zajeb...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jou!

Zanima me vaše mnenje. A se vam zdi cena 57 kSIT za komlet 207RR, 120/70/17 in 180/55/17 + montaža 5500 SIT u redu?

Drgač pa prodajam 207F istih dimenzij. 09/03 sm motor kupu z novimi gumami. Sedaj majo prevoženih cca 1500 km. Prva ma še iglce do sredine. Zanima pa me kakšno ceno naj dam, oziroma kolk so še vredne skupaj ali posamezna?

Če je kdo zainteresiran sem pa oglas že dal , ali pa na PM!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se vam zdi cena 57 kSIT za komlet 207RR, 120/70/17 in 180/55/17 + montaža 5500 SIT

hja ni ravno zelo ugodno je pa ok ... če rabiš ceneje ... PM ... :)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me vaše mnenje. A se vam zdi cena 57 kSIT za komlet 207RR, 120/70/17 in 180/55/17 + montaža 5500 SIT u redu?

tle maš cenik od sitarja če ti kaj pomaga.....

Sitar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kaj mislite o teh gumah,

kaj jst vem .....mešani občutki...jst jih nebi imel.... na katerem motorju bi pa morde fajn zgledale....drgač pa na cesti še nisem vidu...lahko probaš.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, Dunlopke D205 namontirane. Razlika napram originalnim Bridgestone BT020?

Se mi zdi, ta tele kar malo bolj same v ovinek tiščijo. :blink:

Saj vem, razlika stara nova guma, ampak vseeno se mi zdi, da D205 želi kar sama v ovinek zapeljati. IMHO.

Razliko v oprijemu bomo pa sprobali, ko se malo obrusijo. Pred vikendom nič!

LP HHV

No Horjo A si že kaj sprobal tačke brusit po d 205...me tut zanima kak se wede...najbel me pa zanima, kolk je hudo ogrevanje gume, ke pravjo, da kar zdrsava nekej :? Hvala že naprej in

Lp

Drp11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj na "Lopova" namestil D 220 ST (zadaj).

Po kratki preiskusni vožnji (30 km) občutki dokaj dobri :OK: .

Več v ponedeljek, po daljši furi v nedeljo.

Oblika dezena je takšna, da sem na gumi iskal napis M + S :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No Horjo A si že kaj sprobal tačke brusit po d 205...me tut zanima kak se wede...najbel me pa zanima, kolk je hudo ogrevanje gume, ke pravjo, da kar zdrsava nekej :?  Hvala že naprej in

Lp

Drp11

Lahko ti edino napišem mojo primerjavo med Bridgestone BT020 in Dunlop 205.

Pri Bt020 sem prišel do čevlja in je bila guma "pošmirglana" čez rob.

Pri D205 sem prišel do čevlja, pa je še cca 1/2 cm roba.

Na tačke ne prakticiram, vsaj nalašč še nisem.

Pri vožnji v ovinek je BT020 enakomerno počasi padala ves čas od malega pa do končnega nagiba.

D 205 pa po določenem nagibo kar samo bolj agresivno pade - potegne v globji nagib in ovinek.

Pri BT020 nisem doživljal zdrsov, pri D205 pa se mi je že nekajkrat zgodilo, sicer mehko in kontrolirano, a vendar. Torej je pametno gumo malo ogreti, česar pri BT020 sploh nisem počel.

Vse zgoraj opisano pa jemlji z rezervo. Namreč:

BT020 sem vozil od junija do oktobra, torej večinoma v toplem letnem času.

D 205 sem začel voziti novembra, čez zimo in do sedaj, ko še vedno ni nevemkakšne vročine.

Pri BT020 sem bil novinec na tem motorju in sem od začetka vozil na easy. No, ja bile so situacije, ko sem instinktivno zategnil in še bolj položil motor in je guma vedno odlično držala. A kot pravim, topli časi.

Pri D205 sem začel voziti v mrzlem vremenu in z manj rešpekta do motorja.

Zdi se mi, da bi za verodostojno oceno moral voziti obe gumi z istim motorjem v istem letnem času.

Povrhu igra pri nabavi svojo vlogo še cena, ki je za Dunlopko mnogo ugodnejša.

Obe gumi pa sta za moj način vožnje popolnoma dovolj.

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali se morda komu sanja kakšna je razlika med gumami

D208 ZR iz uradne internet strani http://www.dunlopmotorcycle.com

in

D208, D208RR, ki jih je mogoče dobiti pri nas ... in so recimo opisane tudi na http://www.dunloptyres.co.uk/

V bistvu me zanima katera izmed D208 in 208RR ustreza gumi D208ZR ? :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!