Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

Pinlock za Schubert-ko? Kje si pa to nabavil? V TC-Motoshop tega nimajo, na strani www.pinlock.com pa tudi nimajo za Shubertko. Univerzalni pa ne paše, ker se ga ne da montirati na vizir, ki ima anti-fog prevleko (vir: www.pinlock.com).

Hvala za info.

v TC-motoshopu. Schuberth S1 sem opremil z novim vizirjem druge generacije, potem sem dokupil še pinlock (že pred 2 ali 3 leti, se ne spomnim točno).

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Če še ne veste:

TC motoshop ima v tem tednu 20% škonta na Schuberth C2 čelade.

Včeraj sem kupil črno zase. :kva2:

S testno čelado sem se peljal en krog, poskusil odprto, zaprto, s sončnim vizirjem, brez, z zaprtim in tudi z odprtim "gobcem". Ker sem bil s testom zadovoljen, sem jo vzel. :OK:

Tudi po poti domov se je čelada odlično obnesla. Malo se je moram še navadit, vgradit intercom (ki sem ga imel tudi že v prejšnji) in navadit uhlje, da bodo malo bolj ploščati. :D :D :D

Skratka, za sedaj zelo zadovoljen. Če bo še prilika za kakšno daljšo furo, poročam še letos. Sicer pa lahko še poleti, ko bo na močnem soncu črna barva res prišla do izraza :naughty:

LP, Martin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

A je že kdo slišal da bodo v TC-ju po novem vgrajevali intercom inštalacijo v Schuberth čelade? Zadeva je svinjsko draga za dve čeladi se mi zdi cca 200-250 eur, za eno pa ni dosti razlike.

Je že kdo našel kakšno rešitev da bi se dalo noter kakšno zadevo 2 zvočnika vsaj za poslušat muziko, kako je kaj z temi univerzalnimi.

Aja imam pa C2 ki je v primerjavi z nolanom N100 čisto nekaj drugega.

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shubert!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

je tok fino k ni treba sončnih očal sabo nost.

mal je draga....ampak jest mam sebe najraj

Kvaliteta 1A. Design štala. Vsaj meni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo slišal da bodo v TC-ju po novem vgrajevali intercom inštalacijo v Schuberth čelade? Zadeva je svinjsko draga za dve čeladi se mi zdi cca 200-250 eur, za eno pa ni dosti razlike.

Je že kdo našel kakšno rešitev da bi se dalo noter kakšno zadevo 2 zvočnika vsaj za poslušat muziko, kako je kaj z temi univerzalnimi.

Aja imam pa C2 ki je v primerjavi z nolanom N100 čisto nekaj drugega.

L.p.

Pozdrav :OK: :OK:

Res je 4.2.2007 bodo fantje iz TC-ja šli na usposabljanje v D , da bodo potem lahko ugrajevali BLUESONIC v Schubertove čelade. Zadeva je res draga - do 300€ po čeladi ! kar je skoraj toliko , kot sama čelada ???? :? :? Potem pa se sprašuješ , če to zadevco sploh rabiš !!

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo ze vgrajen BLUESONIC v Schubertovo celado..

Kako dela? Ima kdo gor ze prikljuceno kaksno navigacijo?

Koliko vas je stalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav :OK: :OK:

Res je 4.2.2007 bodo fantje iz TC-ja šli na usposabljanje v D , da bodo potem lahko ugrajevali BLUESONIC v Schubertove čelade. Zadeva je res draga - do 300€ po čeladi ! kar je skoraj toliko , kot sama čelada ???? :? :? Potem pa se sprašuješ , če to zadevco sploh rabiš !!

LP :yea1:

Bo tudi funkcioniralo nad 120 km/h? :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me tale napravca bluesonic ki naj bi se vgrajevala v čelade C2 ima eden ali dva zvočnika, na sliki je vidno kot da ima le enega?

Je kdo že montiral kakšno alternativo in kako se je izkazala. L.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

ewo..jest sm zdj nabavu tole schuberth C2...nism niti še sprobu..ampak očitno so schuberth dobre čelade..kukr kle berem..

am..sam nevem no..uzeu sm jo zart tega k mam touring vožnjo..pa očala..in mi je sexy k ma črn vizir znotri..pa da mi je ni treba dol uzemat usakič k kkšno luštno kje srečam :naughty: :lol: :lol:

am sam zanima mene res..kvaliteta te čelade..v primeru padca pr naprimer 120kmh...k mau me moti k ma dost placa pred zobmi ker je pač preklopna ane..in..nevem no..mislim da če na gobc prletim da ga nimam več..papa zobje..živjo proteza...

kai pa drgač na splošno..a je kdo uporabnik te čelade..če mi lahk kei inf. date o njej..če ste zadovolni pa to..pa primerljivost z drugimi čeladami..kok je na vrhu kei ta preklopna

tnx za odgovore vnaprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ewo..jest sm zdj nabavu tole schuberth C2...nism niti še sprobu..ampak očitno so schuberth dobre čelade..kukr kle berem..

am..sam nevem no..uzeu sm jo zart tega k mam touring vožnjo..pa očala..in mi je sexy k ma črn vizir znotri..pa da mi je ni treba dol uzemat usakič k kkšno luštno kje srečam :naughty: :lol: :lol:

am sam zanima mene res..kvaliteta te čelade..v primeru padca pr naprimer 120kmh...k mau me moti k ma dost placa pred zobmi ker je pač preklopna ane..in..nevem no..mislim da če na gobc prletim da ga nimam več..papa zobje..živjo proteza...

kai pa drgač na splošno..a je kdo uporabnik te čelade..če mi lahk kei inf. date o njej..če ste zadovolni pa to..pa primerljivost z drugimi čeladami..kok je na vrhu kei ta preklopna

Vozim že od daljnega leta 1992 šuberta imam že četrto čelado Šubert (vmes eno nolanko),za mene enkratna čelada sploh zelo praktičen notranji temen vizir in možnost odpiranja pri počasni vožnji po mestu na semaforju itd.Pazi vizir čisti ga vedno samo z sarvet papirjem(ali papirnatim robčkom) in vodo NIKOLI z kakšnim čistilom.Vedno,ko snameš čelado po vožnji in jo pustiš sušiti-prezračit, vizir naj bo vedno ODPRT.Ko začna vizir rositi ali pri vožnji po dežju slaba vidljivost ga moraš zamenjati z novim,to je ca na 2-leti. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer, kako je pa kaj s toploto v tej čeladi v poletnih dneh. Ker sem jo kupil pozno jeseni nisem imel priložnosti tega preizkusiti, vendar sem vseeno imel občutek, da je pri vožnji proti soncu v čeladi že v poznem jesenskem času zelo toplo. S prejšnjo HJC-jki, kjer je bil splošni prepih vračunan že v ceni :BUA: , se lansko leto nisem prav dosti časa vozil brez podkape ... :? Pri C2 pa se mi zdi, da bo treba poleti odpirati vse zračnike.

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer, kako je pa kaj s toploto v tej čeladi v poletnih dneh. Ker sem jo kupil pozno jeseni nisem imel priložnosti tega preizkusiti, vendar sem vseeno imel občutek, da je pri vožnji proti soncu v čeladi že v poznem jesenskem času zelo toplo. S prejšnjo HJC-jki, kjer je bil splošni prepih vračunan že v ceni :BUA: , se lansko leto nisem prav dosti časa vozil brez podkape ... :? Pri C2 pa se mi zdi, da bo treba poleti odpirati vse zračnike.

Vprašanje je tudi kakšno barvo imaš namreč temnejša je bolj je vroča.Pač poleti je z vsako problem je pa dobro pri šubertki ,da jo imaš po mestu kar odprto,čeprav proizvajalec to odsvetuje zaradi varnosti.Zračnike pa tam pod 200Km/h moraš imeti kar odprte nad 200Km/h jih začneš malo zapirat najprej vizir levo +desno,Zgoraj imam vedno odprto zračnik pri bradi je ponavadi tudi odprt edino v dežju ga moraš zapreti predno čutiš vodo po vratu v dežju imaš lahko vizir na eni strani odprt in voda mi ni nikoli uhajala. :OK:

Ps: nesekiraj se Šubert je 1 A čelada preizkušeno na 10-tih kolesarskih dirkah kot vodja motoristo(vedno vozim uradnega fotografa)na Tur de Slowenien in vedno smo imeli vsaj malo dežja,pa tudi cel teden. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ps: nesekiraj se Šubert je 1 A čelada preizkušeno na 10-tih kolesarskih dirkah kot vodja motoristov

Neglede na tvoj 10-letni staž, če nisi prej uporabljal HJC kahle, sploh ne moreš vedeti, kakšno kvaliteto imaš, če uporabljaš Šuberta :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neglede na tvoj 10-letni staž, če nisi prej uporabljal HJC kahle, sploh ne moreš vedeti, kakšno kvaliteto imaš, če uporabljaš Šuberta :OK: :OK: :OK:

Shubertka je tkole mim grede čist povprečna čelada :grim

so še velik boljše in slabše tud :D

kar se pa staža tiče če že govorimo o njem pa jaham motorje že 35 let :kva1:

pa sem še vedno vajenec :P

tko da nebi eni z k vozjo 2 petka nastopaško to razglašali po svetu kaki genijalci so :BUA:

sory :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Embe, kdaj si nazadnje, da si sedaj mene najdu za svoj ventil ... .) .) .)

Prvotno vprašanje je bilo postavljeno v rahlo smešnem tonu, prav tako tudi prvi odgovor in jaz sem tudi nadaljeval v tem slogu. Če ne razumeš humorja v mojem postu se ti opravičujem :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Embe, kdaj si nazadnje, da si sedaj mene najdu za svoj ventil ... .) .) .)

Prvotno vprašanje je bilo postavljeno v rahlo smešnem tonu, prav tako tudi prvi odgovor in jaz sem tudi nadaljeval v tem slogu. Če ne razumeš humorja v mojem postu se ti opravičujem :friend1:

RobiRoberto

sploh nisem nate mislil :grrr :slap:

oprosti ob priliki greva na :beer2:

vse skupaj je letelo na onega spremljevalca Gira :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Intercom instalacija?

A ste znoreli!! Toliko naj dam, da jo bom še med vožnjo poslušal?! :slap: :slap: :slap:

To maš pa prov :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!