Skoči na vsebino

Yamaha XT 1200 Z Super Tenere


xenon900

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Jaz sem Tenerejko dobil včeraj na test. Žal nisem mogel za to namenit cel dan, tako da sem jo imel le od 12h do 17h. Kljub temu dovolj za prijetno vožnjo do Bele Krajine po lepem vremenu (skoraj že malo prelepem oz. prevročem).

Sedel sem nanjo precej s strahospoštovanjem, 260kg in 110 konjev še nisem imel prej pod ritjo :whistle:

Ampak sva si bila kar hitro na ti, med vožnjo te mase prav nič ne čutiš. Tudi dvostopenjski TCS in ABS pomagata k nadzoru, ki ga ne bi pričakoval od take zverine. Začel sem na potovalnem (Tour) programu, ampak sem kmalu prestavil na Sport program, kjer potem zares začutiš te konjiče. Prehitevanje ni noben problem, motor kar pospešuje in pospešuje... Tudi 210 km/h na AC mu ne dela problemov, čeprav se čuti malo tresenja (je pač visok in tudi gume so bolj terenske). Zato je pa pravi užitek vožnja po makadamu, tudi po travniku sem ga z veseljem pognal.

Na svojem nakedu se običajno izogibam vsem neravninam na cesti, tu sem jih pa kar veselo prevozil, saj jih vzmetenje skoraj neopazno pogoltne.

Če bi imel namen iti na daljše potovanje po nepredvidljivih cestah ali okoli sveta na primer, bi bil ta motor sigurno eden od prvih v izboru. Zdi se mi zelo neutrujajoč med vožnjo. Moraš edino paziti, kako ga pustiš na parkingu, da boš imel enostaven "izvoz", ker ni ravno lahek za premikanje na mestu.

Še par slikic:

ADSC01642.jpg

BDSC01633.jpg

CDSC01639.jpg

DDSC01661.jpg

EDSC01663.jpg

FDSC01669.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se lahko v Nemčiji kupla Yamaha XTZ1200,servisirala bi se pa pri uvozniku za Yamaho v Sloveniji?

Raje ne stori tega, Tomše in sin bosta zelo jezna če to nardiš!Kupiti moraš pri njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

kaj je tako dolga čakalna vrsta?

Ne ne, vplačal sem delno predplačilo, da sem si rezerviral motocikel pod dobrimi pogoji :) Čez zimo pa čimveč na kup zbobnat, da se ne bo potrebno preveč pufat spomladi. Nekaj mora ostati za izlete ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Lep pozdrav vsem skupaj .....

Prvič se "oglašam" na forumu, spremljam ga žže dle.

Zanima me super tenerejka 1200, zato prosim vse, ki ta motor že imate za vaše izkušnje itd, karkoli kar lahko pomaga pred nakupom.

Prvi motor. Za izlete, potovanja itd.

še enkrat LP pa hvala ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem skupaj .....

Prvič se "oglašam" na forumu, spremljam ga žže dle.

Zanima me super tenerejka 1200, zato prosim vse, ki ta motor že imate za vaše izkušnje itd, karkoli kar lahko pomaga pred nakupom.

Prvi motor. Za izlete, potovanja itd.

še enkrat LP pa hvala ...

Če ni recesije sam kupi :OK: ne bo ti žal, pa še bolj boš "zažigal" ker je pri nas kar redek moped

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se ta motor zelo sveti. Samo trenutno ni financ za nabavo. Mogoče rabljen čez par let. Sem ga imel priložnost peljat par km. Sem bil prvo malo živčen zaradi 260kg (še nisem vozil kaj tak težkega), ampak se jih sploh ne čuti. Tudi po testih ga hvalijo, kot moped ki je nekje v sredini med KTM Adventure (bolj za off road) in GS 1200 (bolj krava za cesto). Prav tako se veliko hvali dobra izdelava.

Tudi če pade kdaj po tleh, ne letijo plastike v vse smeri. Na Youtube se najde posnetek, ko ga en novinar pade z njim po tleh, potem pa kaže poškodbe: http://tinyurl.com/7kaqrhy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore.

Posnetek sem videl in mislim, da ga je zanalašč "vrgel" po tleh, čeprav govori, kako mu je nerodno.

Nikjer ne zasledim nobenega ki ta motor ima, da bi kaj napisal ...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore.

Posnetek sem videl in mislim, da ga je zanalašč "vrgel" po tleh, čeprav govori, kako mu je nerodno.

Nikjer ne zasledim nobenega ki ta motor ima, da bi kaj napisal ...

LP

Verjetno si prebral vse poste in zapise občutkov vseh, ki so motor testirali ali kakorkoli vozili. Tudi sam sem ga imel na testu in kot sem že napisal, me ni prepričal.

Predno si ga dokončno "omisliš" ti priporočam testno vožnjo. Pa ne samo Tenerejke! Pojdi v več salonov in testiraj še kaj drugega in se potem odloči. Cenovno so te "endure" tam-tam. Na koncu boš vzel tisto, kar ti bo sedlo v roke in ne več tisto, kar bo všeč očem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Samo nas ne nateguje samo Yamaha. Praktično vsi avti/motorji so tam cenejši. Dostikrat samo zamenjajo € znak za $. Cene v Ameriki so velikokrat tudi brez davka, saj je ta drugačen v vsaki zvezni državi in je potem treba še prištet davek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

Če bi imel namen iti na daljše potovanje po nepredvidljivih cestah ali okoli sveta na primer, bi bil ta motor sigurno eden od prvih v izboru. Zdi se mi zelo neutrujajoč med vožnjo. Moraš edino paziti, kako ga pustiš na parkingu, da boš imel enostaven "izvoz", ker ni ravno lahek za premikanje na mestu.

Malo čudna izjava?! Kaj v Sahari ga boš na asvaltu parkiral.In v Sibiriji ne boš šel na obalo Bajkala ?

Ker ven ga očitno ne boš več dobil :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo nas nategujejo s cenami v Evropi

sized_2012-02-09123409.jpg

S tako opremo 12.000 $, ne moreš da verjameš kok nas res NATEGUJEJO v Evropi. Če bi bila taka cena pri nas bi prodali pol manj drugih potovalnih endur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je nekdo napisal, v cene ponavadi niso všteti davki, pa tudi ne transportni stroški v višini cca 500$, ki jih prodajalec zaračuna kupcu. Ampak nekateri raje izpadejo butasti, kot da bi malo pobrskali za informacijami.

P.s. Po drugi strani pa recimo nekaterih motorjev preko luže sploh en dobijo, recimo male tenerejke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena je najverjetneje res brez njihovih davčin a na koncu še vedno vsaj tisočaka cenejša kot pri nas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tako opremo 12.000 $, ne moreš da verjameš kok nas res NATEGUJEJO v Evropi. Če bi bila taka cena pri nas bi prodali pol manj drugih potovalnih endur

Kdo nas nateguje??

Nihče!

Amerika je velik trg in proda ogroooomno vozil, na štiri in na dve kolesi.

Oni rečejo; Toliko in toliko tisoč vozil potrebujemo, po takšni in takšni ceni, in... DOBIJO!

To = to!

A lahko rečemo Slovenci; Pošljite nam 186 motorjev po takšni in takšni ceni (ki nam paše?? )

Ejga, računica se ne izide... Nam bi se, japanezom pa nikoli!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo nas nateguje??

Nihče!

Amerika je velik trg in proda ogroooomno vozil, na štiri in na dve kolesi.

Oni rečejo; Toliko in toliko tisoč vozil potrebujemo, po takšni in takšni ceni, in... DOBIJO!

To = to!

A lahko rečemo Slovenci; Pošljite nam 186 motorjev po takšni in takšni ceni (ki nam paše?? )

Ejga, računica se ne izide... Nam bi se, japanezom pa nikoli!

EVROPA je tudi VELIK trg, ne gledat Slovenijo kot da ni del tega EVROPSKEGA trga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!