Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Dream_er

Priporočene objave

Mogoče

si mislil, da se tak laik bolje počuti,

ne gre za to...tudi tebi mnenje o motorju navadnega uporabnika lahko veliko šteje...brez da sprašuješ mnenja mehanikov ali profesionalnih voznikov ali testerjev...oz. motorja ne boš kupil na podlagi enega testa, verjetno te zanima še mnenje 20 voznikov...vsaj motosvet že leta ponuja to....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko samo poves kako je kaj z vzdrzljivostjo baterije in koliko casa se fila.

A se polni samo preko 220V ali obstaja tudi 12V polnilec?

lp

Vulcan

vse (!!) o fz7 bateriji in še veliko več

2. mnenje - čitaj sine :-)

3. test - veliko užitka :-)

v živo si ga lahko ogledaš tudi v trgovini BigBang / BTC / nasproti Kolosej-a ...

presenečen boš, kako micen aparatek je to

:OK:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne gre za to...tudi tebi mnenje o motorju navadnega uporabnika lahko veliko šteje..

TC

vse kaže, da sem tudi tule nek izvenserijski osebek ali pa imam kako gensko deformacijo - namreč za moje odločitve :topic: je bilo vedno pomembno SAMO mnenje strokovnjakov - pri motorjih recimo mnenja mehanikov ali testnih voznikov/dirkačev (tudi te pač poznam) in seveda kup testov po revijah in na internetu ... pri nakupih avtov isto ..

sicer sem z laiki tudi kakšno rekel .. vendar to ni imelo vpliva na odločitve

Tako

grem v četrtek glede fotoaparata na posvet h nekemu znanemu Lj. fotografu ..

sorrydasmtakpress

:blush:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašanje če je tako...če fotiča kupuje "laik" mu profesionalno mnenje o aparatu malo pomaga...bolj mu pride v korist mnenje drugega "laika"

ne drži.. potrebuje laično razlago profesionalca..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako

grem v četrtek glede fotoaparata na posvet h nekemu znanemu Lj. fotografu ..

sorrydasmtakpress

:blush:

Upam, da ni Canonov, Nikonov ali ...... pristaš, ker potem pravega mnenja tudi ti ne boš dobil .) Vedno bolj mi gredo na smeh fajti med pristaši različnih znamk :D Če mene vprašaš, karkoli boš vzel, ne boš zgrešil. Vsi začetni DSLR-ji Canon, Nikon, Konica Minolta (nič več), Olympus, Pentax so dobri fotoaparati. Končni izdelki so pri vseh fantastični, le znat jih je potrebno naredit, pa glaževina more bit primerna. Dobre fotke dela fotograf in ne fotoaparat. To pa itak že veš. Vsak od njih ima svoje "prednosti" in "slabosti", tako da najboljšega med njimi ni. Odločit se moraš pač na posamezne funkcije, lastnosti,..., ki tebi pašejo in jih drugi fotoaparat pač nima, držo fotoaparata, glaževino in dodatno opremo, ki je na trgu, ..., itd.

Tudi sam sem se pozanimal pri raznih fotografih, pa je vsak svoje hvalil, potem sem se pa sam glede na neodvisne teste odločil in mi prav nič ni žal, da sem se odločil kot sem se. Če bi se sicer odločil za Canona ali Nikona, bi imel prednost v tem, da bi imel večjo možnost dobit določen objektiv na probo, ker je pristašov teh dveh znamk pri nas največ, vendar nič za to .) Pa veliko užitka pri zbiranju fotoaparata.

Vulcan, če še ne veš kaj vzet, vzemi raje Canon S3, je od prejšnjih modelov Sony H1, Panasonic FZ5 in Canon S2, naredil največji napredek tako v funkcijah kot tudi sliki. Če ti je pa FZ7 toliko všeč, potem pa kar po njem poseži. Moje mnenje .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaenkrat

(ne pozabit, da si vedno dovolim razkošje "premisliti se")

se mi zdi naj-juhuhu-kombinacija

:OK: :OK: :OK: :OK:

- body Nikon D50

- osnovni objektiv Nikkor AF 50/1,8 D

in

- širokokotni&teleobjektiv Nikkor 28 mm - 200 mm - f/3.5-5.6 G ED-IF AF

skupaj kakih 1100€ (SLO) v D pa 890 €

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober fotoaparat, ta ima že v osnovi najostrejšo sliko od prej naštetih začetnih DSLR-jev. Bi ti pa svetoval, da ga vzameš z osnovnim objektivom 18-70, ker ti bo fiksen 50/1.8 premalo. Seveda tega bi imel zraven, ker je med fiksnimi objektivi za malo denarja prava bomba. Odlična ostrina. Zakaj ti svetujem Kit objektiv 18-70? Zato, ker je to odličen objektiv, ki ti Nikon daje zraven. Boljši od konkurence, čeprav tudi moj pri KM ni slab. Recimo, če ti tvojega pri nikonu kupiš posebej boš dal vsaj 70.000 SIT, če ne več, pri konkurenci pa velikoo veliko manj in to se na glaževini pozna .)

Pa še nekaj. Objektivi 28-200 so švoh objektivi. Če boš primerjal sliko med 50/1.8, 18-70 in 28-200 boš z slednjim rahlo razočaran. Na monitorju seveda. Kvaliteta slike je slabša. Je pa 28-200 objektiv sicer odličen popotniški in družinski objektiv, ker ti ni potrebno menjevat objektivov in ko sliko natisneš na papir je dovolj kvalitetna. Če bi se jaz odločil za nakup širokokotnega&teleobjektiva, bi raje vzel 18-200, ker ti tistih 10mm pride velikokrat še kako prav.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. ti pa svetoval, da ga vzameš z osnovnim objektivom 18-70, ...

Pa še nekaj. Objektivi 28-200 so švoh objektivi. ..

Pozdrav od Roberta

vsekakor bom upošteval tole in ju3 v realnosti pogledal kako zadeve delujejo

na srečo je tam tudi velik izbor Sigminih objektivov in celo Tamron se najde - vsekakor pa želim imeti vsaj en objektiv z veliko svetlobno propustnostjo - z res veliko .. no bom videl ..

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročite svoje fotografije preko naših spletnih strani ter prihranite čas in denar!

Brezplačno si naložite program za naročanje fotografij (desno zgoraj na tej strani). Sledite navodilom programa, izberite poslovalnico Spara ali megamarketa Interspar, v kateri želite prevzeti naročene fotografije. Fotografije vas bodo počakale v izbrani trgovini.

--------------------------------------------------------------------------------

POSEBNA PONUDBA - SAMO 26. 6. 2006!

Vsi, ki boste v ponedeljek, 26. 6. prek naše spletne strani naročili razvijanje fotografij, lahko kadarkoli od 27. 6. do 31. 12. 2006 naročite brezplačno razvijanje iste količine fotografij.

PRIMER:

26. 6. 2006: 100 fotografij = 2.700 SIT

od 27. 6. do 31. 12. 2006: 100 fotografij = brezplačno

mislim da je ponudba zelo zanimiva, kaj pravite ? :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročite svoje fotografije preko naših spletnih strani ter prihranite čas in denar! ..

:BUA:

österreichische Banditen

:BUA:

:OK:

ŠE BOLJŠA - ŽE DOOOLGO ČASA

:OK:

powdarjam, da je "akcija"

stalna in neprekinjena

BTW - Nikon je doma - tako super cene ne bi dobiw

nikjer na svetu .. včasih mora imeti člowk tut enmaw sreče

:D

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikon je doma - tako super cene ne bi dobiw

nikjer na svetu .. včasih mora imeti člowk tut enmaw sreče

:D

Čestitke na nakupu, zdaj pa čimveč dobrih slik ti želim .) Kaj objektiva si potem vzel 50/1.8 in 28-200?

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke na nakupu, zdaj pa čimveč dobrih slik ti želim .) Kaj objektiva si potem vzel 50/1.8 in 28-200?

Pozdrav od Roberta

ne

prvi je tako poceni (cca 30.000 SIT - na internetu pa še 1/3 manj), da pride na vrsto verjetno drug mesec - drugi pa ni ok - paše drag je .. tako, da sem za začetek vzel kombinacijo katero si mi predlagal med drugimi tudi ti ..

ampak

sedaj moram pa študirati navodila .. majčicumu - že pri Sony-ju je šlo cel kup časa .. sedaj pa jovo-na-novo ..

mah bo že .. saj je tudi to neke vrste užitek - ali ne?

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak

sedaj moram pa študirati navodila .. majčicumu - že pri Sony-ju je šlo cel kup časa .. sedaj pa jovo-na-novo ..

mah bo že .. saj je tudi to neke vrste užitek - ali ne?

:D

Se strinjam, vendar dokler boš študiral navodila je še okej, ko boš pa začel študirat o novih objektivih šele tam bo veselica :D, kajti čez čas boš hotel zamenjat kit objektiv z mal boljšim 28-70/2.8, potem te bo prijelo, da si boš za dvoranske koncerte in kakšne tekme vsaj 70-210 objektiv zaželel in to vsaj f4 verzijo, potem te bo prijelo kakšne vrabčke, pa siničke slikat in bo 70-210 kljub kakemu konverterju premalo in boš začel gledat za kakšno Sigmo 50-500, potem boš še ugotovil, da je tudi svet makro motivov čudovit in si bo potrebno nabavit vsaj kakšno Sigmo 105 EX makro z raznimi predlečami in obročki, pa dodatnimi makro fleši, med sprehajanji po vasi, mestu boš ugotovil, da je marsikateri portret zanimiv in bo kmalu poleg 50/1.8 kakšna potreba po vsaj 85/1.4 in tako naprej .) Ko enkrat padeš v to, temu ni in ni konca in če nimaš keša na pretek se je potrebno kar brzdat in nazaj držat, ker boš drugače kmalu kakšno brco v rit od "žene" dobil :D Mal se hecam, vendar ni daleč od resnice .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, vendar dokler boš študiral navodila je še okej, ko boš pa začel študirat o novih objektivih šele tam bo veselica :D

Pozdrav od Roberta

upam, da bom brzdal konje

:blush:

če ne jih bo pa kraljica - gotovo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ker

vidim, da vas veliko fotografira pokrajine, vam predstavljam postopek HDR (FS - CS2) za obdelavo ali dodelavo fotografije, ki maximalno poveča njeno kvaliteto in fotografijo samo najbolj približa temu, kar zaznava oko

.

Njaprej 2 linka:

HDRobdelava

HDR navdušenci in experti

razlaga:

cel postopek je v začetku zelo enostaven .. kasneje pa seveda odvisen od fotografovega okusa, sposobnosti in poznavanja FS.

Pri

slikanju pokrajine ali objektov morata biti izpolnjena 2 pogoja:

- fotoaparat na stativu

- objekt fotografirtanja mora mirovati nekaj trenutkov

Za izdelavo osnovnih fotografij odsvetujem "bracketing" funkcijo, katero ima večina nekoliko dražjih digitalcev.

Največjo

kvaliteto dosežemo, če za osnovne fotografije izberemo čim manjšo odprtino zaslonke (blendo) tj njeno čimvečjo številko in od fotografije do fotografije spreminjamo čas tako, da se osvetljenost fotografij umirjeno razporedi od skoraj neuporabno črne do skoraj neuporabno bele.

Ko

prenesemo fotografije na PC, jih odpremo v CS2 (file/automate/merge to HDR) in izločimo nekaj fotografij, tako, da dobimo čimbolj enakomeren prehod od najtemnejše do najsvetlejše - klik "OK" - program relativno hitro iz izbranih fotografij sestavi najbolj optimalen posnetek, katerega se da v samem HDR postopku še nekoliko popraviti po želji fotografa in seveda kasneje (če je potrebno) v drugih funkcijah CS2.

Da bi videli o čem govorim, vam predstavljem nekaj nespremenjenih posnetkov, ki so najbliže obdelanemu posnetu. Prosim bodite pozorni na povsem bele površine (preosvetljene) in temno ozadje .. tako oko nikoli ne zaznava okolja, na fotografijah smo pa že kar preveč razvajeni glede tega.

Obdelani posnetek seveda ni idealen, saj bi ga moral nadalje obdelati v FS - pa sem ga namerno pustil na tej stopnji, da vidite za kaj gre.

Na

koncu naj vas potolažim: po začetnih razočaranjih bo trmastim uspelo in veselili se bodo res izjemno lepih fotografij, katere bodo znali izdelati precej hitro .. vsekakor veliiko hjitreje, kot če bi se zastonj mučili z odpravo "prežganih" delov fotke na druge načine .. da ne govorim o 3D vtisu, katerega se da na ta način veliko bolj powdariti, kar si pa lahko ogledate na drugem linku.

Pa še fotke:

pozabuuuu

:cry:

tole bo gotovo tudi zelooo zanimiv link

navodila

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva zadeva, jo bo treba malo bolj podrobno pogledat. Podobne rezultate pa jaz dobim z funkcijami Shadow/highlights, Selective colors in še par drugimi. Seveda mora bit svetloba zmerjena v oblakih, da je nebo povdarjeno, spodnji del pa temen .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ste naleteli na eno glavnih težav digitalnih fotoaparatov in vgrajenih tipal, na t.im. "kontrastno razmerje" oziroma obseg zajema podrobnosti svetlin in temnin. S tole Brojevo1 tehniko se enostavno premika spekter zajema iz ene skrajnosti v drugo (v vsakem primeru pa je na drugem koncu spektra svetlina ali temnina zaradi preozkega razpona popačena oziroma so različne stopnje proti koncu poenotene v eno) in se potem skombinirajo rezultati v lep über-rezultat. :)

Z analognim filmom je ta tehnika odveč, saj imajo fotografski filmi dovolj velik kontrastni razpon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva zadeva, jo bo treba malo bolj podrobno pogledat. Podobne rezultate pa jaz dobim z funkcijami Shadow/highlights, Selective colors in še par drugimi. Seveda mora bit svetloba zmerjena v oblakih, da je nebo povdarjeno, spodnji del pa temen .)

Pozdrav od Roberta

s

to tehniko nikoli ne odpraviš "prežganega" dela fotografije - to je področje, kjer je barva popolnoma bela - recimo slikanje v kontra svetlobo brez bliskavice, ali pa odseva sonca na zelenem listu - HDR pa to zrihta

tako da - ja - sahadow/highlight & co funkcije .. do neke mere res pomagajo v glavnem pa imajo zelo omejene sposobnosti .. z njimi sem izredno veliko delal in vem kaki so limiti

@ Symon .. reči moram seveda tudi to, da je s HDR tehniko končno digitalna fotografija "nadmašila" klasično in to krepko - v klasični fotografiji taki rezultati enostavno niso bili mogoči, razen če ji ni pomagal kak grafik z ročnim delom .. definitivno je bilo pa v eno samo veliko slabšo fotko te vrste vloženo nekoč veliiiiiko več laboratorijsko-grafičnega dela, kot si danes lahko to privošči en takle brojjedanzlevealidesne, ki pojma o pojmu nima ..

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s

to tehniko nikoli ne odpraviš "prežganega" dela fotografije - to je področje, kjer je barva popolnoma bela - recimo slikanje v kontra svetlobo brez bliskavice, ali pa odseva sonca na zelenem listu - HDR pa to zrihta

tako da - ja - sahadow/highlight & co funkcije .. do neke mere res pomagajo v glavnem pa imajo zelo omejene sposobnosti .. z njimi sem izredno veliko delal in vem kaki so limiti

Glede omejitev vem tudi sam , ker to kar uporabljam. Izpostavil sem bolj motive z oblaki. Če svetlobo pravilno zmeriš na oblaku, kjer je svetloba "najmočnejša", slika ne bo prežgana. Enako bi bilo, če bi svetlobo zmeril na listu, kjer je odsev sonca. To ti zagotavljam. Vsaj jaz imam take izkušnje. Bolj je problem pozneje pri funkciji shadow/highlights, ko fotko začneš osvetljevat in tisti temni del ne postane vedno tak kot bi si želel. Drugače se pa kar strinjam s teboj. No, zato bo HDR tehniko treba res probat. Programček in te zadeve sem si že downloadal, zdaj me čaka da zadevo še sprobam .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede omejitev vem tudi sam , ker to kar uporabljam. Izpostavil sem bolj motive z oblaki. Če svetlobo pravilno zmeriš na oblaku, kjer je svetloba "najmočnejša", slika ne bo prežgana. Enako bi bilo, če bi svetlobo zmeril na listu, kjer je odsev sonca. To ti zagotavljam. Vsaj jaz imam take izkušnje. Bolj je problem pozneje pri funkciji shadow/highlights, ko fotko začneš osvetljevat in tisti temni del ne postane vedno tak kot bi si želel. Drugače se pa kar strinjam s teboj. No, zato bo HDR tehniko treba res probat. Programček in te zadeve sem si že downloadal, zdaj me čaka da zadevo še sprobam .)

Pozdrav od Roberta

zelo lepe efekte lahko dosegaš z RAW posnetki, kjer pa ni treba imeti več kot en posnetek in je to zelo primerno za objekte v gibanju ..

HDR & RAW

glej v "tips&tricks"

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še RAW posnetek obdelan v Photomatixu v HDR ..

To je le dokaz, da se da obdelati s HDRjem samo en posnetek

in ni prikaz mojih sposobnosti, saj se šele učim in je to prvi izdelek te vrste ..

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede omejitev vem tudi sam , ker to kar uporabljam. Izpostavil sem bolj motive z oblaki. Če svetlobo pravilno zmeriš na oblaku, kjer je svetloba "najmočnejša", slika ne bo prežgana. Enako bi bilo, če bi svetlobo zmeril na listu, kjer je odsev sonca.

Poučen članek, kako izbrati pravo osvetlitev s pomočjo histograma tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prosim za nasevet:

odločam se med tema dvema

Sony DSC-W50 vs. Olympus MJU600

kake konkretne izkušnje prednosti enega ali drugega?

Skrajna opcija je Canon A700, ki nekako ne spada v kontekst zgornjih, vendar je glede na moje želje nekoliko prevelik!

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!