Skoči na vsebino

Ukradeni Motocikli!


jose

Priporočene objave

Preveri, preden pišeš takšne. Uniformirani (poudarek je na uniformirani) policisti so vsakodnevno klicani na več zadev s področja prekrškov in kaznivih dejanj. Vsaj izmed njih ima tako vsak dan nekaj takih zadev, katere je potrebno rešiti. Kako naj se posveti samo eni stvari, če pa ga čaka še deset drugih. Najlažje je kritizirati iz naslanjača.

Ja ja .. Ne vadi se mi tle!! Uniformiran policist med službenim časom visi v vrstah po raznih bankah, bolncah, upravnih enotah, u celih delegacijah po kafičih do katerih se kao službeno prpeljete z avti in motorji po PEŠ conah, da vsi hvaši hlapci vidmo za kakšno nadmoč gre. In ko se nekdo zvrne z mopijem iz kakršnegakoli razloga in konča u KC ga dva plava primerka čakata tud CEL šiht če je treba, tako da mora revež ves polomljen in zadrogiran podpisovat LAŽNJIVE listine ki VEDNO škodujejo že tako poškodovanemu nesrečniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

160. člen 

 
 Tistemu, ki je zasačen pri kaznivem dejanju, za katero se storilec preganja po 
uradni dolžnosti, sme vsakdo vzeti prostost. Nato ga mora takoj izročiti preiskovalnemu 
sodniku ali policiji, če tega ne more storiti, pa takoj obvestiti nekoga od teh organov. Policija 
ravna po določbah 157. člena tega zakona.

 

Takšna tatvina se preganja po uradni dolžnosti.

 

Samo ne ga preveč nahoblat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveri, preden pišeš takšne. Uniformirani (poudarek je na uniformirani) policisti so vsakodnevno klicani na več zadev s področja prekrškov in kaznivih dejanj. Vsaj izmed njih ima tako vsak dan nekaj takih zadev, katere je potrebno rešiti. Kako naj se posveti samo eni stvari, če pa ga čaka še deset drugih. Najlažje je kritizirati iz naslanjača.

Narobe je napisal, ne gre se za uniformirano policijo, ampak kriminaliste (in ostali del sodne oblasti, ki je dolžna preganjat). In pa seveda politično voljo in njihove šefe.

Dejstvo je, da je veliko težje ujeti kriminalno združbo, ki ima veliko vez in lovk tudi v politiki in se marsikaj izgubi, izgine, ne stori...(.še ministri nas okol prnašajo z bajpas podjetji... :( ), kot pa eno staro teto, k je ukradla par klobas v trgovini.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tako hitrostjo kot postopajo policisti, je res cudn, da jih je premal. Ce bi js pr privatniku delu s tako hitrostjo, bi bil tam direkt en tedn....ker bi reku, da sm prepocasn, nesposobn, neki....tko pa lepo lagano luftajo 8 ur recimo, nardijo kokr mal lahko in to je to. In jih cist mau briga, a je se kej za resit al ne....pa jokat, da so premejhne place.....a pr privatniku tut loh jokas, da je premjehna placa al mors najprej fejst pokazat, da si jo zasluzis?

 

Pa najlazi je enga kaznovat, k se ti pred nos pripelje prehitro al karkol....ker je ze na pladnju serviran. Ko se je pa treba mal potrudit, pa kej narest, da se najde storilca, je pa ze tezko vse skupej....ker ni takoj rezultata.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kar strinjam z @Borutt-om. Dejstvo je, da se varčuje pri številu delavcev in potem pri takih službah kvaliteta pade, ker enostavno ne zmorejo narediti toliko, kot jih samo delo prosi. Torej s krčenjem zaposlenih v JU se krči dno piramide medtem, ko se vrh polni z kvazi strokovnimi delovnimi mesti, katerih naloga je opravičiti svoj obstoj s kompliciranjem tistim na dnu in nadzor (enostavne stvari zakomplicirati). Skratka večino dni v letu, so nujne službe preobremenjene tako, da svojega dela ne morejo opraviti dovolj kvalitetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene sam zanima, kak bi te pametnjakoviči najdli motor, ki je bil ukraden in kaj naj policija naredi, da ga najde, naj napišejo KAJ NAJ NAREDI POLICIJA PA NI NAREDILA SKLADNO Z ZAKONOM, eni ste prav smešni, kot da živite na drugem planetu, vendar možnosti, da se najde ukraden motor je ob sami kraji in transport do lokacije, kjer bo skladiščen, vse ostalo je mala možnost, tudi če storilce dobijo, vprašanje, kaj je z motorjem, če je v delih, je že problem, se pravi prvih par dni, pol je stvar slučajnosti, že tako je, da se pa to nebi zgodilo, je pa na nas samih, da poskrbimo, da je verjetnost odtujitve čim manjša in tudi če do tega pride, da je zadeva tudi zavarovana, se pravi, za nič ti ni kriva policija, kriv si si sam, pa nisem policaj, ker bi me takoj znali "ta pametni" etiketirat

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja .. Ne vadi se mi tle!! Uniformiran policist med službenim časom visi v vrstah po raznih bankah, bolncah, upravnih enotah, u celih delegacijah po kafičih do katerih se kao službeno prpeljete z avti in motorji po PEŠ conah, da vsi hvaši hlapci vidmo za kakšno nadmoč gre. In ko se nekdo zvrne z mopijem iz kakršnegakoli razloga in konča u KC ga dva plava primerka čakata tud CEL šiht če je treba, tako da mora revež ves polomljen in zadrogiran podpisovat LAŽNJIVE listine ki VEDNO škodujejo že tako poškodovanemu nesrečniku.

 

:lol1:  :photo:    :book:    :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene sam zanima, kak bi te pametnjakoviči najdli motor, ki je bil ukraden in kaj naj policija naredi, da ga najde, naj napišejo KAJ NAJ NAREDI POLICIJA PA NI NAREDILA SKLADNO Z ZAKONOM, eni ste prav smešni, kot da živite na drugem planetu, vendar možnosti, da se najde ukraden motor je ob sami kraji in transport do lokacije, kjer bo skladiščen, vse ostalo je mala možnost, tudi če storilce dobijo, vprašanje, kaj je z motorjem, če je v delih, je že problem, se pravi prvih par dni, pol je stvar slučajnosti, že tako je, da se pa to nebi zgodilo, je pa na nas samih, da poskrbimo, da je verjetnost odtujitve čim manjša in tudi če do tega pride, da je zadeva tudi zavarovana, se pravi, za nič ti ni kriva policija, kriv si si sam, pa nisem policaj, ker bi me takoj znali "ta pametni" etiketirat

 

Kaj pa porečeš na to da ljudje kar sami najdejo svoja vozila medtem ko državni za svoje nedelo absolutno preplačani profesionalci tega niso sposobni!! Sramota totalna!!

:lol1:  :photo:    :book:    :jezik:

Ti sam uživi!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, hipotetično, se vozim po Ljubljani pa pripiči mimo Mausova Kawa z želiranimi lasmi in v japankah. Kaj lahko storim kot vesten bralec Motosveta? Recimo, da motor prepoznam po nalepkah, da recimo motor stoji pred rdečo zraven mene. Variante: jaz sam v avtu, mi trije na motorjih, ...

Razen, da javim Mausu, da sem videl njegov motor, kakšne so druge opcije? Bi se šli šerifa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, hipotetično, se vozim po Ljubljani pa pripiči mimo Mausova Kawa z želiranimi lasmi in v japankah. Kaj lahko storim kot vesten bralec Motosveta? Recimo, da motor prepoznam po nalepkah, da recimo motor stoji pred rdečo zraven mene. Variante: jaz sam v avtu, mi trije na motorjih, ...

Razen, da javim Mausu, da sem videl njegov motor, kakšne so druge opcije? Bi se šli šerifa?

 

Ja lej ga no!! Že samo dejstvo da se tepec fura po Ljubljani daje veliko upanja. Se tebi ne zdi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa porečeš na to da ljudje kar sami najdejo svoja vozila medtem ko državni za svoje nedelo absolutno preplačani profesionalci tega niso sposobni!! Sramota totalna!!

 

ti si pal z lune in to na glavo, mogoč so ti pa policaji krivi, ker ti je spodrsnlo

Popravljeno . Popravil duce749
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, če tipa dobiš pri tem, ko ti hoče odpeljati motor? V afektu se ne moreš kontrolirati... Mene je v vojski malo pred polnočjo stražar, katerega sem šel menjati, prestrašil s skokom izza drevesa. Skočil sem nanj in ga začel stiskati za vrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, če tipa dobiš pri tem, ko ti hoče odpeljati motor? V afektu se ne moreš kontrolirati... Mene je v vojski malo pred polnočjo stražar, katerega sem šel menjati, prestrašil s skokom izza drevesa. Skočil sem nanj in ga začel stiskati za vrat...

nalomiš ga, če ti le rata....če ti je preveč ratalo, skriješ truplo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut pol pa odgovori zakaj so meni v KC odvzeli kri ko sem bil še v nezavesti,

Kaj ima to veze z ukradenimi motocikli?

Bom ti pa kar jaz odgovoril. Nezavest ne opraviči odvzema krvi za analizo alkohola v krvi! Zakaj? Ker imamo tak zakon, ker je analiza ključnega pomena tako za policiste (okoliščine nesreče), kot zdravnike (diagnostika). Če že policaji nimajo časa, da bi prišli takoj na odvzem, to stori oz. naroči zdravnik, ker je analiza krvi pomembna pri diagnostiki. V vsakem primeru se dvakrat dela analiza, ena za policaje, druga za zdravnike. Če poškodovanec prometne nesreče ni prijavil policiji ali ni prijavil recimo poškodb po tretji osebi ali delovne nesreče, to storimo mi, ker smo po zakonu dolžni.

Moj nasvet: KO VOZIŠ, NE PIJ ALKOHOLA!!! Za to ni opravičila, najmanj ti je pa kriv za kaj takega policaj.

 

En primer kaj vse ljudje storijo, da bi se analizi izognili:

Pripelje reševalno vozilo vidno vinjenega voznika na urgenco, z lažjimi poškodbami, sam je hodil, gibal z vsemi, smiselno odgovarjal. Ker je bila gužva (4. rešilci naenkrat), med njimi težje poškodovani in še marsikaj drugega je na ležečem vozičku čakal na pregled. Ko je bil na vrsti (v slabih 10. minutah), ga več ni bilo. Če ga policija ne bi našla in ga pripeljala nazaj, bi se lepo izognil analizi, saj ni zapustil kraja nesreče ampak zdravljenje.

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut pol pa odgovori zakaj so meni v KC odvzeli kri ko sem bil še v nezavesti,

 

Sem mogoče Nostradamus ?

 

Če je pa slučajno šlo za prometno nesrečo ali kaj drugega, v kar bi se lahko vtaknila policija, potem pa beri spodnje besedilo. Če boš imel še kakšno vprašanje ali podvprašanje, pa bom odgovoril dalje. 

 

(9) Udeležencu prometne nesreče, neposrednemu udeležencu prometne nesreče ali osumljencu kaznivega dejanja nevarne vožnje v cestnem prometu sme policist zaradi ugotovitve, ali je udeleženec, neposredni udeleženec ali osumljenec kaznivega dejanja nevarne vožnje v cestnem prometu pod vplivom alkohola, prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi, ki zmanjšujejo njegovo sposobnost za varno udeležbo v cestnem prometu odrediti strokovni pregled, ne da bi pred tem izvedel preizkus s sredstvi ali napravami za ugotavljanje alkohola. Neposrednemu udeležencu prometne nesreče, ki je zapustil mesto prometne nesreče in izjavil, da je po prometni nesreči užival alkoholne pijače, prepovedane droge, psihoaktivna zdravila ali druge psihoaktivne snovi, pa policist mora odrediti strokovni pregled. Izjavo neposrednega udeleženca prometne nesreče o uživanju alkoholnih pijač, prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi policist zabeleži v zapisnik.

 

(2) Odvzem krvi in druga zdravniška dejanja, ki se po pravilih zdravniške znanosti opravijo zaradi analize in ugotovitve drugih dejstev, pomembnih za kazenskih postopek, se smejo opraviti tudi brez privolitve tistega, ki se pregleda, razen če bi zaradi tega nastala škoda za njegovo zdravje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko ljudi me kliče in sprašuje po raznih sporočilih, če je kaj novega ... ne .. nič ni novega ... če kdo kaj opazi, naj sporoči na policijo 113 oz na anonimni telefon 080 - 1200.  http://www.policija.si/index.php/anonimni-telefon-080-1200

 

 

 

lp

 

maus

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, če tipa dobiš pri tem, ko ti hoče odpeljati motor? V afektu se ne moreš kontrolirati... Mene je v vojski malo pred polnočjo stražar, katerega sem šel menjati, prestrašil s skokom izza drevesa. Skočil sem nanj in ga začel stiskati za vrat...

Ja. je potrebno biti zelo pazljiv, da kasneje svoja dejanja ne obžaluješ ..............................

 

Če pretiravaš ...............................  je spodaj nasvet 

 

nalomiš ga, če ti le rata....če ti je preveč ratalo, skriješ truplo :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko ljudi me kliče in sprašuje po raznih sporočilih, če je kaj novega ... ne .. nič ni novega ... če kdo kaj opazi, naj sporoči na policijo 113 oz na anonimni telefon 080 - 1200.  http://www.policija.si/index.php/anonimni-telefon-080-1200

 

 

 

lp

 

maus

 

Ker me sprašujete za slike motorja, jih prilagam + številka šasije (vir: policija)

KAWASAKI ZX10 R     JKAZXT00JKA011000    

post-3497-0-56819600-1389598275_thumb.jpg

 

lp

 

maus

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ni mi jasn,da so šli tak grd motor ukradet,jz pa unga lepga GS-a v garaž ga pa nben noče :P :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet2 ne klič hudiča, k sam pride

Kmet je dobro ugotovu, če ga ne more prodat, bo pa kasko uporabu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!