Skoči na vsebino

Novi Marof 2010


suzuki

Priporočene objave

Tudi supercorsa bo zdržala 6 ali 7 Marofov,resda je tudi že obrnjena.

QRR so preživele 645 kmjev na Marofu in na zadnji na levi ni več profila sploh. BTW, to je bil taprvi zvožen komplet gum, kjer mi je ratalo ubit zadnjo gumo prej kot prvo, čeprav je tudi prva na levi blizu indikatorja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol sta mela kar privat dirkališče?:naughty::OK:

Ja! Kaj pa niste prsli dol, bi te pustila zastonj! Je lastnik prsu, pa tud koj odsu, tko da sva bla sama svoj gospodar!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ. Mene tud drži da bi šeu probat na pisto, ker cesta je cesta. Ampk nekak nimam poguma da bi se sam odloču da grem. Pa me zanima če je kdo prpravlen pokazat kako to v praksi zgleda (obnašanje, pravila...)??

Hvala

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ. Mene tud drži da bi šeu probat na pisto, ker cesta je cesta. Ampk nekak nimam poguma da bi se sam odloču da grem. Pa me zanima če je kdo prpravlen pokazat kako to v praksi zgleda (obnašanje, pravila..wink.gif??

Hvala

lp

Evo, copy paste Suzukijevega posta od lani:

Hola,

hej, ne zdej izumljat neke hude znanosti, obnašanje na pisti je dokaj enostavno, a ni enako kot v prometu! tole velja za povsod, ne samo za Marof:

- ko prideš prvič na pisto se vedno pozanimajte za pravila (naučite se pomen posameznih zastavic!!!), če kaj ne veste, vprašajte bolj izkušene; gušterji na veliko pistah oblečejo varnostne odsevne jopiče, da so ostali bolj pozorni nanje pri prehitevanju

- vedno uporabljaj dobro varnostno opremo (čelado, usnjen kombinezon, usnjene rokavice, škornje, želvo, dodatne ščitnike... )

- vedno se voziš samo po liniji (razen če je kaj narobe in greš počasi proti boksom, to pokažeš z roko ali nogo)

- enako nakažeš z roko ko greš dol, v bokse

- nikoli ne zaviraš kr brez veze, ker ti bo zadaj vozeči priletel v rit, saj ti ne zna brati misli

- odstranite ogledala in smernike z motorjev in/ali jih zaščitite z duct tapeom, na pisti nimaš kaj gledat v špegle + vir črepinj

- zadaj vozeči pazi na sprednjega (kar seveda ne pomeni da sprednji lahko dela kar hoče, ampak vozi po liniji)

- ne ustavljaš se na pisti, tudi če kdo pade, saj mu ne moreš pomagat (razen če tud svoj motor vržeš ob tla, saj nima stojala) pomagajo streckenpostni, zato so tam (OK, tega ni na Marofu ampak tle se vse vidi iz boksov)

- nikomur se ne umikaš oz daješ prostor; hitrejši te bodo prehiteli, počasnejši bodo ostali za tabo, simpl ko pasulj

- če nekdo nekajkrat pride vštric je najbrž hitrejši od tebe, a ne toliko da bi te prehitel; lahko ga spustiš naprej, al pa se zavedaš, da se bo prej ali slej na zaviranju nalimal na tvojo notranjo stran

- zavedat se je treba da je to pista in na pisti se dirka, zna prit do kontakta, čeprav vsi pazimo da ne

- padec je nezaželjen, a stalen sopotnik vožnje na meji; vsak pade, prej ali slej, to je že v ceni in ni treba posebej plačat (razen popravila sebe in motorja) zato se pri večkratnem obisku piste splača kupit poliestre, se neverjetno hitro izplačajo

- ne izzivaj usode, tvoj motor in oprema naj bosta tehnično brezhibna (zlasti gume in zavore, puščanje tekočin!!), itak zna vsak od nas narest dovolj dobro napako da lahko kvalitetno pade

- uradna literatura o dirkanju pravi, da se 80% nesreč na pistah zgodi kot posledica cestnih gum; to seveda ne pomeni da moramo met zdej pa vsi dirkalne gume gor, ampak da se zavedamo omejitve svojih gum

tolkle se zdele spomnim, če sem kaj pozabil prosim dopolnite... in prosim brez slabe volje, na piste pridemo uživat, al ja trance_25_naughty.gif

srečno, veselo in zabavno drajsanje želim, naj bodo vaši padci čim bolj redki in čim cenejši trance_44_wink5.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Nekaj malga mi je že jasno. Ja jst bi bol amatersko varianto se šeu tku parkat na leto bol ko ne z serijskem motorjem. Še nekaj me zanima. katere dneve v tednu je najman gužve;)? Pa kam se obrnem za rezervacijo?

Še enkat hvala za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Nekaj malga mi je že jasno. Ja jst bi bol amatersko varianto se šeu tku parkat na leto bol ko ne z serijskem motorjem. Še nekaj me zanima. katere dneve v tednu je najman gužve;)? Pa kam se obrnem za rezervacijo?

Še enkat hvala za info.

Rezervirati ne rabiš, je pa fajn če prej pokličeš (številko imaš v naslovu teme) če majo odprto (imajo skoraj vedno, če ne pa pridejo odpret samo zate :) ). Največja "gužva" je ob sobotah in nedeljah, med tednom ni skor nikogar. Lahko greš tudi med vikendom, po nedeljah je le tu pa tam res taprava gužva...

LP

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Nekaj malga mi je že jasno. Ja jst bi bol amatersko varianto se šeu tku parkat na leto bol ko ne z serijskem motorjem. Še nekaj me zanima. katere dneve v tednu je najman gužve;)? Pa kam se obrnem za rezervacijo?

Še enkat hvala za info.

Za rezervacijo maš v naslovu teme številko g. Rauš. Pokličeš en dan prej, pa ti pride tud odpret če ni nobenega drugega. Drugač pa zdej med tednom itak ni nobene gužve, poleti pa baje čez vikende zna bit kar pestro.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

Sobota je bila odlična, vreme ni obetalo kaj dosti zjutraj, saj je bilo samo 12 stopinj nad nami pa so se podili zelo sumljivi oblaki, vendar deževalo ni nikoli, med 2 in 6 uro pa je sijalo sonce. Vseeno smo bili le 4-je pogumneži, kot sem napovedal, popoldne pa so prileteli še 4-je kartisti. Glede na to, da je bil to uvod v sezono smo se lepo privajali na naše jeklene konjičke po pol leta premora, tako da bolj kot se je bližal konec bolj so časi padali. In se ustavili nekje pri 1:16:00. Asfalt je bil zelo hladen in ko smo prišli iz steze so bile gume bolj hladne kot so ogrete z grelci. Naš-a fotografinja pa nas tudi ni razočarala.

LP

post-19329-127105461451_thumb.jpg

post-19329-127105462296_thumb.jpg

post-19329-127105463057_thumb.jpg

post-19329-127105463958_thumb.jpg

post-19329-127105464788_thumb.jpg

post-19329-127105466017_thumb.jpg

post-19329-127105467073_thumb.jpg

post-19329-127105468395_thumb.jpg

post-19329-127105469427_thumb.jpg

post-19329-127105470609_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je še mal daleč, ampak za nedeljo napovedujejo sonček. Še kdo razmišlja v tej smeri :naughty: ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima za petek/soboto? Gre kdo iz Ljubljane?Ali z motorji (in se odpravimo skupaj na pot), ali z prikolico/kombijem in

si delimo stroške(na PM)?

Lp,

Popravljeno . Popravil tomazinjo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je še mal daleč, ampak za nedeljo napovedujejo sonček. Še kdo razmišlja v tej smeri :naughty: ?

Prej pokliči. Našp klub se je nekaj menil sicer za pretekli teden, vendar mi je omenil da imajo za tale vikend, ki prihaja nekaj zasedeno. Preveri. Če je možno še tukaj povej, da ne bom dajal dezinformacij.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je še mal daleč, ampak za nedeljo napovedujejo sonček. Še kdo razmišlja v tej smeri :naughty: ?

Hej :)

Res raj pokliči prej, ker je men se zdi to zdaj un vikend, k mi je prejšnič, k smo bli skupi šefica povedala, da je tri dni zasedn, k majo policaji neko zadevo...

Če bo pa frej in boste šli pa uživajte, pa brez prevalov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej :)

Res raj pokliči prej, ker je men se zdi to zdaj un vikend, k mi je prejšnič, k smo bli skupi šefica povedala, da je tri dni zasedn, k majo policaji neko zadevo...

Če bo pa frej in boste šli pa uživajte, pa brez prevalov :)

Imaš prav. V soboto so gor Porshe-ji, v nedeljo pa policaji. Naj bi se sicer dalo tudi v nedeljo nekaj vozit samo točnega razporeda še nimajo.

Tako da potem naslednji vikend če bo vreme...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav. V soboto so gor Porshe-ji, v nedeljo pa policaji. Naj bi se sicer dalo tudi v nedeljo nekaj vozit samo točnega razporeda še nimajo.

Tako da potem naslednji vikend če bo vreme...

Aha hvala, bom preverila kako je frej v Krškem potem, k tam pa še nisem nikoli bila (se morm mal nagradit, k sem izpit naredlayes.gif , pa še za nedeljo mam obljubljen prevoz). Če bo pa naslednji vikend vreme, pa če boš mel še prikolco frej... pa vemo kam pes taco moli, ane tongue.gif

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo vreme in če dobim dopust grem.

Morda tudi jst pridem, če bo napovedano sonce vsaj petek in soboto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam v planu soboto...

Poglej mal višje...Sobota je zasedena baje...Sam tok da ne hodiš zastonj dol...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej mal višje...Sobota je zasedena baje...Sam tok da ne hodiš zastonj dol...

:surrender: ...hvala......

matr...bo treba drug termin si namislit.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mialim da res ne bo od vremena, pa itak mi gazda ne da fraj mat... mila kur.... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pa edini Slovenski predstavnik na Marofu.:naughty:Družbo delal mlad hrvaški majstr Bašič, vreme sonček z 17C.Luštno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!