Skoči na vsebino

Honda CB 600 F Hornet


Sali
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servis manualManuale_Officina_Hornet_07.pdf

priročnik navodila Hornet manual.pdf

Priporočene objave

Cene v Italiji so nekje takšne kot pri nas, samo da je izbira večja. Ampak stroški vseh papirjev in če zraven prišteješ še potne stroške, pride nekje 500 euro, tako da se skoraj ne izplača.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz bi rada zamenjala bilanco,..za mal širšo pa nižjo...pa seveda barvno:) a je kdo menjal,..pa kje,..k tole po netu k gledam ne upam naroćit,ker si glih ne predstavljam če je to to

 

http://www.motomirci.si/e-trgovina/motorno-kolo/honda/600/cb-600-f-hornet-s-abs/2005/krmila-in-dodatki/#good_detail=krmilo-balanca-alu-street-low-modra-21031

 

http://www.rizoma.com/universal/handlebars/ma001/en?MOTO=50412227-50463006-R

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem menjal krmilo na bivši hornetki, prav tako za nižjo in širšo varianto od Barracude (http://www.barracudamoto.com/prodotti/universali-naked/manubri-racing.html).

 

Naj te ne skrbi, pri tvojih pripetih linkih gre za pravo stvar (premer 22mm) in krmilo lahko zamenjaš brez dodatnih nastavkov. Po moji izkušnji ti lahko izpovem sledeče zaključke:

 

1. Elementi na krmilu imajo zatiče, da se ne premikajo. Vsa krmila pridejo brez vnaprej zvrtanih lukenj, tako da jih moraš naluknjati sam. Potrebuješ dober primež (da drži krmilo pri miru) in kovinski sveder primerne debeline.

 

2. Položaj lukenj za vrtanje lahko ugotoviš iz starega (original) krmila ali pa še rajši, da najprej namontiraš novo krmilo (golo) in nato z markerjem natančno označiš, do kje in kam seže kateri element. Pri tem tudi pazi, ker je krmilo nižje, da polno zasukano ne udari v tank za gorivo.

 

3. Original hornetino krmilo ima tudi notranje uteži, je pa zaradi jeklene izdelave tudi težje od aluminijastih, kakršne so med drugim tudi te iz tvojih linkov. Sam sem se odločil, da jih prenesem v novo krmilo, kar ni bilo enostavno - vznoter jih namreč drži nek čuden zatič, pri meni je bil še rjavel, ki ga z vsem svojim orodjem nisem uspel izvleči. Ker original krmila nisem nameraval obdržati, sem jih izžagal s kovinsko žago. V novo krmilo sem jih nato fiksiral s pomočjo vijaka.

 

4. Vijaki, ki vpenjajo krmilo morajo biti zategnjeni z določeno silo (po mojem spominu 26Nm vsak od štirih, poglej v service manual), za kar rabiš navor ključ. Tega si lahko sposodiš, pride pa precejkrat prav pri opravilih z motorjem in stane okoli 60 evrov.

 

5. Za namestitev gumijastih ročk rabiš še mast, ki blaži trenje med ročko za gas in krmilom ter lepilo za gumo, da drži obe ročki na mestu.

 

Pa veliko sreče

Popravljeno . Popravil MisterM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Če ima kdo na svoji horneti 98-04 zadnji blatnik naj me prosim kontaktira. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima kdo na svoji horneti 98-04 zadnji blatnik naj me prosim kontaktira. Hvala.

Verjetno sprasujes za podblatnik, jst mam..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No bom vprašal drugače. Ali ga ima  kdo (podblatnik) ki bi ga posodil za 2-3 dni (lahko tudi vikend paket) protiusluga je poln rezervar (motorja) in kafe morda še kaj oz po dogovoru da nebi bil trud zaman?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poln tank pa kava,tolk te bo prisel nov nestrihan podblatnik.

Poln tank pa kava,tolk te bo prisel nov nestrihan podblatnik.

Poln tank pa kava,tolk te bo prisel nov nestrihan podblatnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če poveš še kje dobiš vsaj kavo. :D

Drugače pa se gre za naredit kalup za nadaljne predelave.

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno iščem nekoga ki bi to imel. Ponudba velja oz. po dogovoru.

Urkoman brez zamere ampak... podražal si za faktor 2,5 in spet ne podal enega vira. Najbrž želiš pomagati...

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nisi napisal en poln tank pa kava :) 

Je ze res, da mas manjsi tank, ampak moj ga nese vsaj 3l vec, hehe. (res sem po svojem tanku racunal, pa brez postnine in posiljanja. Pri nas je tak podblatnik cca. 70€)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eko. Zato pa bi si ga rad sposodil, naredil kar je treba in vrnil v roku par dni tistemu ki posodi ter se mu primerno oddolžil. 70€ pa ne dam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabim nujno karter za hornetko 600 2000 letnik moto hit noče prodati samo karterja .

 

prosim če kdo ve za kakšnega  naj me pokliče na 051416589

uhh... levega mam jaz... zbrušenega za malo popipsat. dela pa... (še pips mam v zelo podobni barvi.. dam zaven če je to to)

cimg7009x.jpg

Takoimenovani pokrov statorja... ali pa nisem razumel prav kaj bi rad. Valjda pa si našel v enem mesecu?!?

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo rabi original auspuh od letnika 2003 naprej, naj me kontaktira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uhh... levega mam jaz... zbrušenega za malo popipsat. dela pa... (še pips mam v zelo podobni barvi.. dam zaven če je to to)

cimg7009x.jpg

Takoimenovani pokrov statorja... ali pa nisem razumel prav kaj bi rad. Valjda pa si našel v enem mesecu?!?

Nisi razumel ! ! na mašini imaš karter vedno odspodaj to je posoda v kateri se nahaja glavnina olja,to na skiki je levi ali desni pokrov mašine !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi razumel ! ! na mašini imaš karter vedno odspodaj to je posoda v kateri se nahaja glavnina olja,to na skiki je levi ali desni pokrov mašine !

J..... . so pač kekci makaronarji ker jim pravijo carterini... (prevod naj bi bil karterčki) jaz pa prehitro sodil ali bolje nasedel. Ponavadi vedno nekdo rebi tega ali pa desnega... pokrov "pulserja" oz. karkoližeje.

No pa neč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,

 

zanimam se za nakup Honde Hornet od letnika 2007/08 naprej. Cenovno gledam tja do 3500 oziroma 4000 eur. Če mogoče kdo prodaja oziroma bi prodav, bi prosil če me kontaktira na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

Vceraj sem gledal Hornet-a, naj bi bil letnik 2007 z Abs-om.

Imajo vsi modeli z abs-om poleg abs lucke na armaturki tudi napis " combined abs" na sprednjem blatniku?

Lastnik (prvi) mi je rekel, da tega napisa nikoli ni bilo... Kolikor sem gledal slike po netu, bi napis moral biti...

Hvala in lp

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem pred leti kupil novo, sem vzel brez abs, zraven je bla pa v škatli še z abs-om in gor je imela nalepko...

To je lahko kdo dol vzel, no lahko je pa z razlogom ni, padec ipd... Bodi še toliko bolj pozoren in glej za morebitne nepravilnosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor.

Lastnik pravi, da je on edini lastnik in tega napisa ni bilo nikoli gor... Edino, ce so zacetni letniki bili brez napisa.

Drugace pa se nisem odlocil za motor - lastnik nima niti servisne knjige niti racunov. Motor ima tudi nekaj prask po obeh straneh agregata ( baje od padca na mestu ), ter popraskan blatnik. Ker je blatnik popraskan zadaj predvidevam , da je motor padel na desno, volan pa je imel v levo, oz. obratno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelski nasvet: nikad ne veruj zeni koja laze!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor.

Lastnik pravi, da je on edini lastnik in tega napisa ni bilo nikoli gor... Edino, ce so zacetni letniki bili brez napisa.

Drugace pa se nisem odlocil za motor - lastnik nima niti servisne knjige niti racunov. Motor ima tudi nekaj prask po obeh straneh agregata ( baje od padca na mestu ), ter popraskan blatnik. Ker je blatnik popraskan zadaj predvidevam , da je motor padel na desno, volan pa je imel v levo, oz. obratno...

 

Počakaj na dobro se splača, ne bo ti žal, je fajn motor ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor.

Lastnik pravi, da je on edini lastnik in tega napisa ni bilo nikoli gor... Edino, ce so zacetni letniki bili brez napisa.

Drugace pa se nisem odlocil za motor - lastnik nima niti servisne knjige niti racunov. Motor ima tudi nekaj prask po obeh straneh agregata ( baje od padca na mestu ), ter popraskan blatnik. Ker je blatnik popraskan zadaj predvidevam , da je motor padel na desno, volan pa je imel v levo, oz. obratno...

Izogni se temu. Sam sem po nakupu moje v katero sem moral zaradi prenaglega nakupa vložit nemalo denarja... videl vsaj ene 4 odlične za podoben denar.. j.... ne bom se jezil tebi pa privoščim da najdeš pravo da se nebi pol jezil. Tale motorčič je hvaležna reč kolikor sem bral... (letnik 2007+) Sumljivim se ogni...

 

Če nima knjižice pa računov in jih je zgubil se zgubi tudi ti iz prodaje.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!