Skoči na vsebino

Poraba goriva


ak

Priporočene objave

Če imaš pa avtomatsko klimo imaš itaq celo leto na isto temperaturo nastavljeno (+-1 stopinja), nič ne prižigaš in ugašaš. Kadar je hladno, greje, kadar pa je vroče, hladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš pa avtomatsko klimo imaš itaq celo leto na isto temperaturo nastavljeno (+-1 stopinja), nič ne prižigaš in ugašaš. Kadar je hladno, greje, kadar pa je vroče, hladi.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daewoo Matiz: 5,5l / 100km

Fiat Punto: 6l / 100km

Ford Mondeo: 7,6l / 100km

Toyota Avensis Verso (dizel): 7,2l / 100km

VW Golf 1 (1.1): 9l / 100km

Kymco B&W 250: 3,5 - 5l / 100km

Kawasaki ZR-7S: 5,6 - 6,3l / 100km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Laguna dCI 109KM (l.2000) od 6,5 do 7l pri dinamični mešani vozni. Izključno relacija, recimo LJ-Pula točno 5,0 l/100km, izključno mesto pa takoj 8 in več.

Se popravljam, že enih par tankov nisem prišel čez 6l/100km, ponavadi okoli 5,7l/100km. Nekaj očitno pripomore tudi novi zakon, malo Sprint diesel :naughty: in bolj defenzivna vožnja.

Postajam bolj ekološki :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj.. precej umirjena vožnja domov (35km), 15km avtoceste (140km/h)... 6,2 litra (Sharan 1,9TDI) Z klimo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

VW Polo, 1.0, 98 letnik, nekako mešana vožnja - 5.6l/100km :rolleyes:

se mi zdi kr dost za tako mejhno mašino :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AR 156 SW 1,9 Jtd m-jet 103 kW po 549 prevoženih km po računalniku pov. poraba 4,4 l/100 km :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AR 156 SW 1,9 Jtd m-jet 103 kW po 549 prevoženih km po računalniku pov. poraba 4,4 l/100 km :whistle:

In koliko od tega si bil na avtovleki?? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj podpis - :whistle: Vsaj 1/3 poti avto vleka.

Dejte se mal umirt...

Mel sem 156 1.9 JTD 120konjsko in mi je pila povprecno pod 6 pa sem kar tiščal, če sem se potrudil sem jo spravil ravno tako pod 5 na relaciji in ce sem šparal.

Zdej mam NOVGA BMW 320 D (178 konjskega) in mi kuri 6 pa vozim isto, edino kar je razlika je to, da se Bmw bolj vrti.

Če misli kdo da je Alfa za pol slabša kot Bmw se moti, ne zna vozit avta ali pa še ni vozil obojega.

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AR 156 SW 1,9 Jtd m-jet 103 kW po 549 prevoženih km po računalniku pov. poraba 4,4 l/100 km :whistle:

jest verjamem....70 na uro max lepo po podeželski cesti,

porabi krepko pod 4 litre... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne to lahko samo na avtovleki, ker ma Alfa itak tolk slabo robo gor da kar ven iz napeljave sprica nafta :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AR 156 SW 1,9 Jtd m-jet 103 kW po 549 prevoženih km po računalniku pov. poraba 4,4 l/100 km :whistle:

Dejte se mal umirt...

Mel sem 156 1.9 JTD 120konjsko in mi je pila povprecno pod 6 pa sem kar tiščal, če sem se potrudil sem jo spravil ravno tako pod 5 na relaciji in ce sem šparal.

Zdej mam NOVGA BMW 320 D (178 konjskega) in mi kuri 6 pa vozim isto, edino kar je razlika je to, da se Bmw bolj vrti.

Če misli kdo da je Alfa za pol slabša kot Bmw se moti, ne zna vozit avta ali pa še ni vozil obojega.

no, no no, mam frenda, pa mu pije 7 pa še mal čez normalne vožnje, sam on za razliko od vas pove po pravici.

jest verjamem....70 na uro max lepo po podeželski cesti,

porabi krepko pod 4 litre... :whistle:

tud to se da ja, sam sva jo spravla na 4.8 najmanj (po BC)

Ar 156 2,4 mjet 129 kw povorečna 6,6l/100km gre pa tudi veliko čez 10 če ga ne šparaš

no vsaj edn, ki pove po pravici.

fantje škoda, da blefirate, ker lažete sami sebi...da se doseč marsikaj. verjamem, da se jo da na 4.4 spravit, samo ob taki vožnji da umreš. AC MAX 70 ja. ne pa mi rečt, da je ne šparaš...če je ne šparaš je 8+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no vsaj edn, ki pove po pravici.

fantje škoda, da blefirate, ker lažete sami sebi...da se doseč marsikaj. verjamem, da se jo da na 4.4 spravit, samo ob taki vožnji da umreš. AC MAX 70 ja. ne pa mi rečt, da je ne šparaš...če je ne šparaš je 8+

obstaja kak razlog da bi lagal? pridi pogledat, ti pokažem potovalni računalnik, ne rečem pa da on ne laže.

sicer je pa avto vožen bil na dveh dolgih relacijah, vsaka 220 km+, števec je bil prej zresetiran na 0, ko sem prišel domov sem odčital porabo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mam NOVGA BMW 320 D (178 konjskega) in mi kuri 6 pa vozim isto, edino kar je razlika je to, da se Bmw bolj vrti.

Bo kar držalo. :grim

Imam enak NOV avto le, da je karavan in z avtomatskim menjlanikom. Mi kuri okrog 7 litrov. Če odštejemo avtomatiko bi blo pa gotovo kak deci manj :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej nima veze, ampak z Alfo sem vedno naredil okoli 1000km z enim tankom točil pa sem od 56-60L

BMW mi je pa pil (relacija Rijeka-Pag po magistrali) 5.3 peljali smo se pa tko lepo po omejitvah.

Predvsem na porabo vplivajo relacije, sam imam do službe skor 50Km in skoraj nic po mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U, kakšen MFD (multi function display), kot v kakšnem sodobnem vojaškem letalu :OK:

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AR 166 2.4 JTD

mulc je mel cajt pa malo dokumentiral porabo....

dovolj pošteno?

Reč mulci naj slika ko boš 200+ peljal ne pa pri 98 Km/h pa pri 110 Km/h ,pa bomo vidli koliko pod 15l bo poraba OK!!!!

Ps: sam imam novega Dokatota 160 Ps z porabo nepridem pod 13,5 l z mešano vožnjo(AC in navadna cecta) po CPP. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reč mulci naj slika ko boš 200+ peljal ne pa pri 98 Km/h pa pri 110 Km/h ,pa bomo vidli koliko pod 15l bo poraba OK!!!!

Ps: sam imam novega Dokatota 160 Ps z porabo nepridem pod 13,5 l z mešano vožnjo(AC in navadna cecta) po CPP. :hmm:

dragi moj @brumer: glede na to, da sem kakšno tvoje specializirano mnenje upošteval si mi padel pod kolena s tvojim znanjem. če bi kolikor toliko poznal zadeve v katere se vtikaš, bi vedel, da je na displeju POVPREČNA HITROST, kar pomeni, kar tako malo čez oko, da popvprečne hitrosti med GRADAC-em v dalmaciji in bosiljevem ne dosežeš s cagarjem na 110. med gradac-em in vrhom biokova (kjer verjetno z avtom še nisi bil) pa žal ni šlo hitreje. in slika iz kranja, dragi moj brumer, kaže, da smo opravljeno pot malo manj kot 600km naredili s povprečno nekaj pod 100. al pa če rečem mulcu, naj slika še podatek za nekaj čez 6.000km, kolikor nisem resetiral skupnega števca? brumer, 6.4L kaže tam.

kaj pa ti delaš s tvojim avtom me pa BK. ja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reč mulci naj slika ko boš 200+ peljal ne pa pri 98 Km/h pa pri 110 Km/h ,pa bomo vidli koliko pod 15l bo poraba OK!!!!

Ps: sam imam novega Dokatota 160 Ps z porabo nepridem pod 13,5 l z mešano vožnjo(AC in navadna cecta) po CPP. :hmm:

od kdaj se pa meri porabo avta pri 200+ km/h? :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dragi moj @brumer: glede na to, da sem kakšno tvoje specializirano mnenje upošteval si mi padel pod kolena s tvojim znanjem. če bi kolikor toliko poznal zadeve v katere se vtikaš, bi vedel, da je na displeju POVPREČNA HITROST, kar pomeni, kar tako malo čez oko, da popvprečne hitrosti med GRADAC-em v dalmaciji in bosiljevem ne dosežeš s cagarjem na 110. med gradac-em in vrhom biokova (kjer verjetno z avtom še nisi bil) pa žal ni šlo hitreje. in slika iz kranja, dragi moj brumer, kaže, da smo opravljeno pot malo manj kot 600km naredili s povprečno nekaj pod 100. al pa če rečem mulcu, naj slika še podatek za nekaj čez 6.000km, kolikor nisem resetiral skupnega števca? brumer, 6.4L kaže tam.

kaj pa ti delaš s tvojim avtom me pa BK. ja?

Mene pa za tvojga in tvojo porabo BK.ja ampak narodu nelaži!!!

Ps.no če maš jajca slikaj porabo pri 200Km/h povprečna poraba in penzjoniska-nedeljska vožnjo pa me sploh nezanima!!!Upam,da imaš to možnost nastavitve momentalne porabe.Pa pozabi TVOJ nisem in nikoli nebom padem pa tudi nikomur pod kolena še posebno ne nekomu ,ki ga sploh ne poznam in ga nenameravam spoznati.Tudi odgovorjev nepričakuj dokler nevidim porabo pri 200Km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zamere, herr Brummer, ampak pri tvojih razlagah mi gre včasih na smeh :rolleyes: , pri slovenščini pa vedno na jok. :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa za tvojga in tvojo porabo BK.ja ampak narodu nelaži!!!

Ps.no če maš jajca slikaj porabo pri 200Km/h povprečna poraba in penzjoniska-nedeljska vožnjo pa me sploh nezanima!!!Upam,da imaš to možnost nastavitve momentalne porabe.Pa pozabi TVOJ nisem in nikoli nebom padem pa tudi nikomur pod kolena še posebno ne nekomu ,ki ga sploh ne poznam in ga nenameravam spoznati.Tudi odgovorjev nepričakuj dokler nevidim porabo pri 200Km/h.

g.brumer: svojo porabo 'dukatota' si opremil z 'vožnjo po cpp'..... na žalost, ne morem preklopiti na trenutno porabo, a na porabo bivše bencinske AR 155 pri 180-200km/h čez italijo mrtvo hladno lahko ocenim na 13 - 15l/100km. ne lažem, ne kradem in.... sem edini tukaj, ki je porabo svojega avtomobila dokumentiral...... za razliko od ostalih.... tudi tebe. a tebi ducato sploh gre čez 200 km/h ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!