Skoči na vsebino

Poraba goriva


ak

Priporočene objave

So imeli plombo na keslu? Zgleda da je oni 3-litraš vmes tankal... Lahko pa da se motim.

verjetno je bil bencinar. nad frgazer eno kantico ali plastenko, pa imajo vsi enake pogoje.takrat nov adi 80 je bilo podobno, kot zdaj a-4. verjetno si ga je vsak od kandidatov želel imeti doma v garaži. s tem sem sem hotel povedat, da je najboljši pokuril trikrat manj bencina od najslabšega. :eek:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A4 2.5tdi @170km multitronic... 1200km AC + 2000km regionalna + 300 mestna = 7,3L/100km (zračunano po prevožnih KM in OMV-jevih računih)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa olja? (pa ne mislt da podj... ker je to majka od avta, sam zanima me da vidim kakšna je realnost)

Hvala

Alo to je bolj pozen odgovor :) vendar bolje to kot nič. Poraba olja je tam na 4500km pri dinamični vožnji 1L. Opazil sem rahlo večjo porabo na AC do Splita in nazaj.. vendar to je bila malenkost. Od aprila do sedaj sem dolil drugi liter olja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hyundai tucson 9L/100km ... zmerna vožnja...čim greš nad 160km/h pa gre poraba fuuul gor...ampak fuul.... 9 je pa ful malo za đipka ...

A moj prvi AX 1.1 zmaga...4L/100km :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hyundai tucson 9L/100km ... zmerna vožnja...čim greš nad 160km/h pa gre poraba fuuul gor...ampak fuul.... 9 je pa ful malo za đipka ...

česa? bencina ali dizla ? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opel vectra 2009 1.9 cdti orginal 120 KM ( vmes malo pošfaruafa ) nekje 165 KM

stanje števca 62000km

poraba 6,2L / 100km skupno gledano čez 60.000 km

60% AC

40% regionalke

povprečna na AC 145km/h

povprečna na regionalki 58km/h

dokazno gradivo danes

relacija mb - radlje- maribor- zlatoličje

dokazi fotogradivowhistle.gif

bi se pa slo zreducirat porabo za nekje 20% če bi kdo drug voziltrance_33_sleep.gif

post-16508-126398947264_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Volvo V70 D5 Geartronic, letnik 2005 - 6,9l-7,5l (povprečje 20kkm po poraba.com je 7,2l)

80% AC, 20% ostalo..odokativno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Micra 1.2 - 59KW

Poraba 5 do 7 litrov. Povprečje je okoli 5.7 litra.

Vleka prikolice za motor in motor pa je narasla na dobrih 10 litrov, skoraj 11. Mater je bi žejen.

Lantra 1.8 - 94kw

Poraba od 7 do 9 litrov. Povprečje okoli 8.3 litra.

Vožnja po AC s kufrom in preko 160 je pila 13 litrov.

Poln s kufrom na strehi na morje, vožnja po predpisih, brez AC samo malo nad 7 litrov. Umirjena noga.

Vse je v nogah.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, ce ima kdo clio 1.5d 80konj, koliko mu porabi?

Ker moj znanec skoz trdi da mu 3,9L.

Če tak ga lepo špara.

hm... Megan 1.5dci 82konj poraba 4,2 -4,8 vsaj od mame. Jaz pa imam 1.5dci 106 konjev, pa mi porabi 4,9 - 5,2. Preko ga še nisem spravo, pa vozim hitro.

Popravljeno . Popravil MeSkO__
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, ce ima kdo clio 1.5d 80konj, koliko mu porabi?

Ker moj znanec skoz trdi da mu 3,9L.

Klik...

Klik...

S 3,9l /100km je sicer med najvarčnejšimi vozniki, zgleda pa čisto možno...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opel vectra 2009 1.9 cdti orginal 120 KM ( vmes malo pošfaruafa ) nekje 165 KM

stanje števca 62000km

poraba 6,2L / 100km skupno gledano čez 60.000 km

bi se pa slo zreducirat porabo za nekje 20% če bi kdo drug voziltrance_33_sleep.gif

a mi jo daš za peljat ?? ne sej se hecam ,samo poraba bi ne bila manjša kot tvoja... pa -20% je že pod 5l/100km, kar je pa že kar malo nerealno... in če bi imela original 120KM , bi pila več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če tak ga lepo špara.

hm... Megan 1.5dci 82konj poraba 4,2 -4,8 vsaj od mame. Jaz pa imam 1.5dci 106 konjev, pa mi porabi 4,9 - 5,2. Preko ga še nisem spravo, pa vozim hitro.

a se hecate al kaj ?? megane 1,5dci karavan , relacija domžale - maribor - celje - domžale , povprečna okoli 7,2 l/100km... povprečna hitrost 107 km/h..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, ce ima kdo clio 1.5d 80konj, koliko mu porabi?

Ker moj znanec skoz trdi da mu 3,9L.

No zadnjič mi je tudi kolega pravil, da mu pije 4,5l, ko ga je kupil je imel porabo 3,8l :eek: S tem, da je še pojamral, da mu je 4,5l preveč. Res se čudim nekaterim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi jo daš za peljat ?? ne sej se hecam ,samo poraba bi ne bila manjša kot tvoja... pa -20% je že pod 5l/100km, kar je pa že kar malo nerealno... in če bi imela original 120KM , bi pila več...

ja komot lahko pelještrance_33_sleep.gif saj je sluzbeno tak da whistle.gif

ma z 120KM je bila poraba nekje enaka, samo da je povprečna hitrost bila tudi manjša......

pod 5.9l mi ne uspe spravit( ker pač avtocesta naredi svoje)

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alfa Romeo 146 1.4, živih 106konjev

Spravil na 6 litrov, amapak res umirjene vožnje. Zdaj ko je malo hladneje povprečje cirka 7,2l, vožnja po avtocesti 11l, zmerne vožnje do max 130km/h :whistle: .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok zdej pa mi povejte kako vozite nekateri, da imate tako majhno porabo????....moj focus je 1.8 tdci in ima 115 konju in poraba ne pade pod 6 litrov....vozim pa večinoma po omejitvah...tudi po avtocesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok zdej pa mi povejte kako vozite nekateri, da imate tako majhno porabo????....moj focus je 1.8 tdci in ima 115 konju in poraba ne pade pod 6 litrov....vozim pa večinoma po omejitvah...tudi po avtocesti

menjava na 1800 obratih

no klima

stranska ogladala odstranjena

avtocesta 100km/h

da se vrjemitrance_33_sleep.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Službeni audi 2,0 tdi (177km, al tu neki), povprečna poraba 11,5 l. Hja, kdor zna pač zna... cool.gif

čuj 13l je meni uspelotrance_44_wink5.gif tak da ne misli da znaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Službeni audi 2,0 tdi (177km, al tu neki), povprečna poraba 11,5 l. Hja, kdor zna pač zna... cool.gif

Kaj to je toti avto, ko si razlago, da ma samo dve brzini + rikverc? Pa da se mašina nad stotko tak dere? Turnceler pa skozi v rdeči?rolleyes.gif

Pa sn ti reko, da ni ko v angliji. Za v tretjo moraš ročico dat desno in naprej, ne levo!!! Nea gre!trance_16_dozingoff.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, to se ti je fsralo... :P

na fsralo...ne fscalo..fulilo se mu je...v mašino.. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!