Skoči na vsebino

Kawasaki Z 1000 SX (2011-2019) in Ninja 1000 SX (2020)


roko
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Z1000SX 2011 SERVICE MANUAL  Service Manual - Ninja 1000 - 2011.pdf

Z1000SX 2015 SERVICE MANUAL  Z1000SX.2015 service manual.pdf

Z1000SX 2017 SERVICE MANUAL  2017 Kawasaki Ninja 1000 Service Manual 99924-1519-31.pdf

20210926_124201_HDR.jpg.aed89acfbc106f0be03b601e11673014.thumb.jpg.fc3642d925a2f00d19159f118dfa7131.jpg

Priporočene objave

Da ni popiljeno s fleksarco slučajno  :naughty: ....

takoj sem pomislil to,saj sem se z Damijem (objestnežem ) in tem istim motorjem prevozu vsaj 40 -50 kkm pa mu ni uspelo pa je blo večkrat na koleno ali kdaj pa kdaj tud na komolc :-D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm z nečem drajsam v levi ovink, pa s čim?

 

attachicon.gifIMAG0866.jpg  :blush:

To je zadnja mera, preden boš s celim mopedom drajsal :D Zategni zadnjo vzmet za en klik, pa rebound za 1/4 kroga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takoj sem pomislil to,saj sem se z Damijem (objestnežem ) in tem istim motorjem prevozu vsaj 40 -50 kkm pa mu ni uspelo pa je blo večkrat na koleno ali kdaj pa kdaj tud na komolc :-D

Ah, tut Dami ga je 1x. Mladench je sam dokončal delo. Zadeva se rada zgodi pri vožnji v dvoje, ko v polnem nagibu moped na kaki luknji/grbini poskoči, pa ga še dodatno zabije. Takrat podrajsa izpuh, stransko tačko in stopalko.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je zadnja mera, preden boš s celim mopedom drajsal :D Zategni zadnjo vzmet za en klik, pa rebound za 1/4 kroga.

kolikor sem razumel ima le še en klik ,mogoče bo dovolj.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor sem razumel ima le še en klik ,mogoče bo dovolj.

Čisto dovolj, pa na rebound naj ne pozabi. Če pa ne bo dovolj, bo pa moral tempo znižat, diujak :P

al pa kufre drugače napolnit, tako da ne bo zadnji mel 30-40kg :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, tut Dami ga je 1x. Mladench je sam dokončal delo. Zadeva se rada zgodi pri vožnji v dvoje, ko v polnem nagibu moped na kaki luknji/grbini poskoči, pa ga še dodatno zabije. Takrat podrajsa izpuh, stransko tačko in stopalko.

Mal na MTS diši,tam si omenil slabo vzmetenje kljub temu da imava z ženo v povprečju z kovčki vsaj 50kg več kot vidva....se pravi kje je vzrok potem na SX ,sploh ne upam omenit slabo vzmetenje kljubtemu da ima MTS vrhunsko vzmetenje proti SX :-P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal na MTS diši,tam si omenil slabo vzmetenje kljub temu da imava z ženo v povprečju z kovčki vsaj 50kg več kot vidva....se pravi kje je vzrok potem na SX ,sploh ne upam omenit slabo vzmetenje kljubtemu da ima MTS vrhunsko vzmetenje proti SX :-P

Kaj ti pomaga vrhunsko vzmetenje, če drajsaš po tleh? :P

Na SXu, tudi ta starem se problem gladko odpravi, je zadnja vzmet dovolj močna. Če sm ga jaz v vseh 65kkm 1x opalil po roru, Mladench, predvidevam da tudi prvič, je še vedno vzmetenje tatamata proti MTSju, ki ruži skoz vse ovinke :P pa niti do rora ne prideš. Tu je bil opaljen ror v nagibu :D :D

Zmagu, zmagu, zmagu, tralalalaaaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti pomaga vrhunsko vzmetenje, če drajsaš po tleh? :P

Na SXu, tudi ta starem se problem gladko odpravi, je zadnja vzmet dovolj močna. Če sm ga jaz v vseh 65kkm 1x opalil po roru, Mladench, predvidevam da tudi prvič, je še vedno vzmetenje tatamata proti MTSju, ki ruži skoz vse ovinke :P pa niti do rora ne prideš. Tu je bil opaljen ror v nagibu :D :D

Zmagu, zmagu, zmagu, tralalalaaaa

Pričakovan odgovor.....SX je popolen .....

Mts ni drajsala po tleh zaradi vzmetenja temveč konstrukcijske napake,prenizek motor že po defoltu,vrjamem da ti pa tvoja lepša polovica neb tako drajsala že zaradivrazlike v teži ,,,,,toda ja sem razumel pri SX je kriv voznik ,pa vdolbine pa teža vse ostalo je popolno na MTS je pa za isti simptom krivo slabo vzmetenje,,,,,,,in potem svizeczavije čokoljad hahaha

P.s. Sem pozabil men je drajsala samo ko sem pičil naravnost ,v nagibe se ne spuščam,preveč objestno hihihi

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pričakovan odgovor.....SX je popolen .....

Mts ni drajsala po tleh zaradi vzmetenja temveč konstrukcijske napake,prenizek motor že po defoltu,vrjamem da ti pa tvoja lepša polovica neb tako drajsala že zaradivrazlike v teži ,,,,,toda ja sem razumel pri SX je kriv voznik ,pa vdolbine pa teža vse ostalo je popolno na MTS je pa za isti simptom krivo slabo vzmetenje,,,,,,,in potem svizeczavije čokoljad hahaha

P.s. Sem pozabil men je drajsala samo ko sem pičil naravnost ,v nagibe se ne spuščam,preveč objestno hihihi

aha, konstrukcijska napaka. No SX nima konstrukcijske napake...zdj pa zgini nabijat v temo MTS pa tam hvali vzmetenje :P

 

in čisto resno, dokler je moped samo 2x v vseh 75kkm po roru ružil...no ne vidim problema. Če pa po tvojem mišljenju je, se izpuh zamenja z aftermarket rorom, ki je lahko bolj ozek, bolj tesno ob mopedu ali višje usmerjen in eto ti wala...nema više problema.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, konstrukcijska napaka. No SX nima konstrukcijske napake...zdj pa zgini nabijat v temo MTS pa tam hvali vzmetenje :P

 

in čisto resno, dokler je moped samo 2x v vseh 75kkm po roru ružil...no ne vidim problema. Če pa po tvojem mišljenju je, se izpuh zamenja z aftermarket rorom, ki je lahko bolj ozek, bolj tesno ob mopedu ali višje usmerjen in eto ti wala...nema više problema.

Sem rajši kar cel motor zamenjal in kot vidim tudi ti kot Kawasakijevc bereš samo tisto kar želiš .......zato PROV,zmagu si ne da se mi več :-D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem rajši kar cel motor zamenjal in kot vidim tudi ti kot Kawasakijevc bereš samo tisto kar želiš .......zato PROV,zmagu si ne da se mi več :-D

Vaš odgovor je pravilen.

007_p13_baz_ambience_big.jpg

 

Sicer si pa sam začel z nekimi primerjavami z MTSjem...

 

Mal na MTS diši,tam si omenil slabo vzmetenje kljub temu da imava z ženo v povprečju z kovčki vsaj 50kg več kot vidva....se pravi kje je vzrok potem na SX ,sploh ne upam omenit slabo vzmetenje kljubtemu da ima MTS vrhunsko vzmetenje proti SX :-P

 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidva se morta met ful fajn na skupnih furah, ne zmanjka argumentov :kva1:

Pajade, a misliš da se cel dan vozmo pol pa o mopedih razpredamo. Jesmo čelavi i stari...al po srcu još uvjek mladi :P (ko se ustavmo pecamo pičke in pijemo alkohol (ne nujno v tem vrstnem redu in ne nujno oboje :P) translated by Bing)

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole otovorjen (vse za kampiranje + 2 osebi)

281863_177490495653844_1554398_n.jpg?oh=

 

417409_374551769281048_1149009286_n.jpg?

 

sem jadranko 3x previjugal do Hvara, 1x gumo pregrel

551049_374551892614369_1734401803_n.jpg?

 

pa nikoli nisem drajsal po izpuhu in tačkah. Zadnji amortizer je bil vedno do konca zategnjen, rebound pa toliko da je ni prišlo do zibanja. Edini problem je bil, pri močnejšem pospeševanju, dvigovanje na zadnje kolo. :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk sta pa vidva težka? Tole gre verjetno konkretno čez 180kg kolikor je največja dovoljena obremenitev (kao).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk sta pa vidva težka? Tole gre verjetno konkretno čez 180kg kolikor je največja dovoljena obremenitev (kao).

Niti ne, nisem pa vagal. 85+50+obleka+tovor, ki pa je bolj volumenski kot teža, tja okol 200kg tovora bi moralo biti maximalno.

 

Za šalo...tudi Yamaha XJ6 je morala voziti enako težo, pa ni s centralcem pobirala asvalta. Je pa bil hud problem, ker dušenje ni bilo nastaljivo in se je zibala še pol ure po tem, ko sem prevozil kako luknjo, pa moči res ni imela pri polni otovorjenosti, za kaka prehitevanja.

 

254822_153019501434277_5394604_n.jpg?oh=

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm z nečem drajsam v levi ovink, pa s čim?

 

attachicon.gifIMAG0866.jpg  :blush:

kaj pa sopotnikova tačka, a si slučajen voznikovo zguljeno tja porinil? (češ kaj pa baba ve ) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vaš odgovor je pravilen.

007_p13_baz_ambience_big.jpg

 

Sicer si pa sam začel z nekimi primerjavami z MTSjem...

Nisem nič primerjal temveč ti omenil tvojo pripombo za vzmetenje ,seveda pa podal primer z MTS  .....ugotovitev ,če si pretežek na SX.u  je krivo vse sam motor ne da podrajsaš ,če si pretežek na MTS je pa vzmetenje in motor  in ne vem še kaj v qurcu......

 

Pa ne se razburjat prjatu sej sem ti napisal ugotovitev na podlagi tvojih ugotovitev :P ......zmagu si kaj bi še rad ..... :lol:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tortico bi rad :D

Poglej, tebi je mts drajsal tudi po Korziki brez kufrov in to zelo pogosto. Sx ni. Obesil si se na en post, kjer je človek dotaknil ror. Spomni se da sm do Kopra vozil 110 kg kmečke teže na zadnjem sedežu pa nisva drajsala. Torej ugotovitev, sx ima boljše, ali pa vsaj bolje nastavljivo vzmetenje, kot mts, poleg tega mešaš St moped in cestno enduro, ki jo oglašujejo za 3 motorje v enem. Pa ne se razburjat. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:smoke:

(ko se ustavmo pecamo pičke in pijemo alkohol (ne nujno v tem vrstnem redu in ne nujno oboje :P) translated by Bing)

...pičke in alkohol ne gredo ravno skupaj. Lepo je pa oboje... :smoke:  :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tortico bi rad :D

Poglej, tebi je mts drajsal tudi po Korziki brez kufrov in to zelo pogosto. Sx ni. Obesil si se na en post, kjer je človek dotaknil ror. Spomni se da sm do Kopra vozil 110 kg kmečke teže na zadnjem sedežu pa nisva drajsala. Torej ugotovitev, sx ima boljše, ali pa vsaj bolje nastavljivo vzmetenje, kot mts, poleg tega mešaš St moped in cestno enduro, ki jo oglašujejo za 3 motorje v enem. Pa ne se razburjat. :P

a veš kako en najin prijatelj reče ko vidi da je razprava nekonstruktivna......PROV  :D

 

P.S. tortico dobiš  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa sopotnikova tačka, a si slučajen voznikovo zguljeno tja porinil? (češ kaj pa baba ve ) :D

 

zadnje tačke so orginal in niso podrajsane :) odsev tak, sem šel še 1x prevert v garažo hehe.

 

glede podrsanga avspuha... 95kg+70kg+oprema, na predzadnjem zobniku, rebound pa mislim, da je bil dovolj "zategnjen", se je pa zglodilo v dveh malo daljših levih ovinkih kjer me je malo "zabilo" preko kucla v ovink in cel ovink odrajslal.

 

post-16642-0-19654800-1440775489_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!