Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Prebrskaj par strani nazaj. Forumaš Dami34  je dal nekaj uporabnih linkov. 

pe ne sam jaz, že ene 10 strani se ponavljajo linki v zvezi s cesto, vremenom, burjo, dinkotom, maričko :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pe ne sam jaz, že ene 10 strani se ponavljajo linki v zvezi s cesto, vremenom, burjo, dinkotom, maričko :P

Težko sem se zadržal, da mu nisem napisal, da naj si nekajnekoga......se registrira, pa najprej postavi vprašanje, stari forumaši naj pa brskamo zanj. 

Peeesda...a ni "protokol" tak, prebrskaš naslove, teme, podteme....  in ČE NE najdeš, vprašaš...

Sorry...moram prevert v Pratiko...če bo luna....danes sem :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko sem se zadržal, da mu nisem napisal, da naj si nekajnekoga......se registrira, pa najprej postavi vprašanje, stari forumaši naj pa brskamo zanj. 

Peeesda...a ni "protokol" tak, prebrskaš naslove, teme, podteme....  in ČE NE najdeš, vprašaš...

Sorry...moram prevert v Pratiko...če bo luna....danes sem :bum:

Novinec se posipa s pepelom, ker ni preletel vseh 159 strani teme in se nekaj drugih, kjer bi se lahko nasel iskani odgovor. Ravno tako se sramuje, da zakupljene kolicine interneta ni uporabil za iskanje na Googlu, pac pa je nekaj staroselcem na forumu dvignil pritisk.  Zmotno je upal na povzetek z glave, ze napisanih informacij. :cry:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novinec se posipa s pepelom, ker ni preletel vseh 159 strani teme in se nekaj drugih, kjer bi se lahko nasel iskani odgovor. Ravno tako se sramuje, da zakupljene kolicine interneta ni uporabil za iskanje na Googlu, pac pa je nekaj staroselcem na forumu dvignil pritisk.  Zmotno je upal na povzetek z glave, ze napisanih informacij. :cry:

 

 

ne sekiri se tako je na tem forumu vsi so moderatorji :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, compaq pravi:

Novinec se posipa s pepelom, ker ni preletel vseh 159 strani teme in se nekaj drugih, kjer bi se lahko nasel iskani odgovor. Ravno tako se sramuje, da zakupljene kolicine interneta ni uporabil za iskanje na Googlu, pac pa je nekaj staroselcem na forumu dvignil pritisk.  Zmotno je upal na povzetek z glave, ze napisanih informacij. :cry:

 

 

sam zate: ilmeteo , meteoinfohr (pri obeh je razvidno obnašanje vremena in stanje vetra

pa še podatki o cestah: hak

pred 4 urami, solorider pravi:

ne sekiri se tako je na tem forumu vsi so moderatorji :)

zase se brigi :fyou:

pred eno uro, Cartman pravi:

Pismo. ta vikend bi se morda se dalo po dnevu domow pridet.....

vedno se da, le dovolj zgodaj moraš na pot :ras:

ampak mam občutek da bo spet burja pritisnila s sobote na nedeljo dajijebemsvepospiskumajkudajinabijem

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, DAMI34 pravi:

sam zate: ilmeteo , meteoinfohr (pri obeh je razvidno obnašanje vremena in stanje vetra

pa še podatki o cestah: hak

zase se brigi :fyou:

vedno se da, le dovolj zgodaj moraš na pot :ras:

ampak mam občutek da bo spet burja pritisnila s sobote na nedeljo dajijebemsvepospiskumajkudajinabijem

a bi ti rad padel kot MM?  :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, solorider pravi:

a bi ti rad padel kot MM?(Mamin Malinouc)  :) 

pol boš pa zadnji moral štartat ,tralalala :ras:

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎18‎.‎10‎.‎2015‎ ‎19‎:‎24‎:‎27, DAMI34 pravi:
Ob ‎18‎.‎10‎.‎2015‎ ‎19‎:‎24‎:‎27, DAMI34 pravi:
Ob ‎18‎.‎10‎.‎2015‎ ‎19‎:‎24‎:‎27, DAMI34 pravi:

Na kratko, za tiste ki smo brez super duper opreme, ogrevanih ročk, ogrevanih jajc, termo zaščite bodi armorja....vse kar pač nosijo pussiji, v bistvu nasvet za "prave moške:

s solidno opremo (beri ne preveč drago) se da kake 2-4 ure preživet na 5C, na 10C pa že skoraj cel dan.

Oprema:

-dobre zimske rokavice, po potrebi tudi podrokavice

-tekstilne cote s podlogami, kjer lahko spodaj navlečeš več leyerjev oblačil, po potrebi se fino zaščitiš tudi z dežkotom

-termo nogavice

-termo podkapa

-zaščita vratu

Se pa da še marsikaj narediti brez finančnih vložkov, kot uporaba stare bunde, kateri odrežeš rokave, lahko uporabiš kaj od smučarske opreme itd itd

 

Na kratko, za tiste ki smo brez super duper opreme, ogrevanih ročk, ogrevanih jajc, termo zaščite bodi armorja....vse kar pač nosijo pussiji, v bistvu nasvet za "prave moške:

s solidno opremo (beri ne preveč drago) se da kake 2-4 ure preživet na 5C, na 10C pa že skoraj cel dan.

Oprema:

-dobre zimske rokavice, po potrebi tudi podrokavice

-tekstilne cote s podlogami, kjer lahko spodaj navlečeš več leyerjev oblačil, po potrebi se fino zaščitiš tudi z dežkotom

-termo nogavice

-termo podkapa

-zaščita vratu

Se pa da še marsikaj narediti brez finančnih vložkov, kot uporaba stare bunde, kateri odrežeš rokave, lahko uporabiš kaj od smučarske opreme itd itd

Na kratko, za tiste ki smo brez super duper opreme, ogrevanih ročk, ogrevanih jajc, termo zaščite bodi armorja....vse kar pač nosijo pussiji, v bistvu nasvet za "prave moške:

s solidno opremo (beri ne preveč drago) se da kake 2-4 ure preživet na 5C, na 10C pa že skoraj cel dan.

Oprema:

-dobre zimske rokavice, po potrebi tudi podrokavice

-tekstilne cote s podlogami, kjer lahko spodaj navlečeš več leyerjev oblačil, po potrebi se fino zaščitiš tudi z dežkotom

-termo nogavice

-termo podkapa

-zaščita vratu

Se pa da še marsikaj narediti brez finančnih vložkov, kot uporaba stare bunde, kateri odrežeš rokave, lahko uporabiš kaj od smučarske opreme itd itd

..........................................................

Ob ‎27‎.‎10‎.‎2015‎ ‎19‎:‎18‎:‎25, DAMI34 pravi:

pol boš pa zadnji moral štartat ,tralalala :ras:

zgleda, da bom jaz štartal drugo leto!  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Motocaster pravi:

a če je predviden veter med 15-20m/s je cesta zaprta?

a če je predviden veter med 15-20m/s je cesta zaprta?

Pa res nisi z vetrom na "ti", a ne!? Upam, da ti kdo razloži, meni se ne ljubi...Ti pa svetujem, da počakaš z Jadranko do naslednjega vikenda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Motocaster pravi:

a če je predviden veter med 15-20m/s je cesta zaprta?

a če je predviden veter med 15-20m/s je cesta zaprta?

10km/h ni nič to je 36km/h...vendar, kje jemljejo podatke ti ki se ukvarjajo z vremenom aka ilmeteo meteohr itd ne vem, zgleda da so pa to neki bolj pavšal podatki, in so šusi burje tudi 2x večji. Iz iskušenj ponavadi ko vidiš tule graf vetra : meteohr preko 10m/sec zna hitro biti zapiranje za prvo kategorijo. Drgač pa tud danes baje pr nam piha rahel vetrič...no prej mi je psa skor odneslo :D

Bolj natančne podatke, karte in like, ti pa lahko poda Nearrein

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi meni ni bilo jasno kaj zdj toliko komplikacij glede jadranke, saj je napovedan rahel vetrič :)

potem ne sme biti skoraj nič vetra, da je ok za vozit al kako? dejte nas naučit nas nevedneže :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, faco pravi:

Pa res nisi z vetrom na "ti", a ne!? Upam, da ti kdo razloži, meni se ne ljubi...Ti pa svetujem, da počakaš z Jadranko do naslednjega vikenda.

...no ja, ne da se mi prerekat....samo do 80km/h ni panike da bi človek doma ostajal :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vcas je treba te metre na sekundo malo poenostavit. 

Ce ni vozna juzno od Senja , je 100%  vozna severno od Senja. 

Info iz prve gume... Lihkar ze drugic nazaj iz Plomina... Vetra je ravno za vzorec.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Nearrain pravi:

Vcas je treba te metre na sekundo malo poenostavit. 

Ce ni vozna juzno od Senja , je 100%  vozna severno od Senja. 

Info iz prve gume... Lihkar ze drugic nazaj iz Plomina... Vetra je ravno za vzorec.

no ja....

PROHODNOST CESTA

ažurirano 30.10.2015. 17:16

Od 16:35 sati autocesta A1 između čvorova Sveti Rok i Maslenica otvorena je za sve kategorije vozila.
 
Uklonjena su vozila iz  prometne nezgode na autocesti A3 Bregana-Lipovac između čvorova Ivanić Grad i Križ, na 70. km, u smjeru Lipovca, no zbog gustog prometa vozi se usporeno.

Zbog jake bure samo za osobna vozila otvorena je autocesta A6 Rijeka-Zagreb između čvorova Kikovica i Delnice (obilazak za ostala vozila je državnom cestom DC3 kroz Gorski kotar).

Na autocesti A7 između čvorova Draga i Šmrika te na Jadranskoj magistrali (DC8) između Bakra i Novog Vinodolskog zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp prikolicama i motocikle (I. skupina vozila), a između Karlobaga i Svete Marije Magdalene dodatno je zabrana za dostavna i vozila s natkrivenim teretnim prostorom (I. i II. skupina vozila). NA autocesti A1 između vijadukta Božići i južnog ulaza u tunel Sveti Rok vozi se uz ograničenje brzine od 60 km/h zbog jakog vjetra.
 
Zbog radova na riječkoj obilaznici (A7) između čvorova Orehovica i Diračje zatvoren je pretjecajni trak od 22. + 450 do 23. +950 km u smjeru Zagreba. U vrijeme pojačanog prometa (7 do 9 te od 15 do 18 sati) moguća je vožnja u koloni i zastoji.
 
Na autocesti A1 kroz tunele: Sveti Rok i Dubrave, vozi se dvosmjerno, jednom tunelskom cijevi.
pred 58 minutami, Spider™ pravi:

pol pičimo jutri, še kdo?

ju3 bo še malce več "vijetriča" šele u nedeljo popoldan bo počasi šel na današnje vrednosti. Je pa burja nepredvidljiva, lahko je imel zjutraj Nearrain malce burje, zdej pa seka na polno. Škoda dneva, da se grem metat po magistrali, pa še s policaji bost.

http://www.meteo-info.hr/grad/senj

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, DAMI34 said:

no ja....

ju3 bo še malce več "vijetriča" šele u nedeljo popoldan bo počasi šel na današnje vrednosti. Je pa burja nepredvidljiva, lahko je imel zjutraj Nearrain malce burje, zdej pa seka na polno. Škoda dneva, da se grem metat po magistrali, pa še s policaji bost.

http://www.meteo-info.hr/grad/senj

Ko Plominko burja zjebe, pomeni, da na Rijeki drevesa lomi.

Na JV obali Istre (Rijeka-Pula) burja pride do "izraza" od Plomina naprej proti Puli in na najozjem delu Kvarnerja med Istro in Cresom (Brestova). Burja je veter, kateri je zelo reliefno pogojen ne glede na to o kaksni burji je govora (anticiklonalni/ciklonalni).

Burja je refulasta/slapovita ipd. zaradi padanja hladnega zraka po strminah pobocij.
Za sunke/moc rab burja,  hribe, grebene ipd ...pri nas razsaja po pobocjih Cavna, Nanosa robu Trnovskega gozda,... pri nasih sosedih pa po pobocjih Velebita, Biokova .      

Epilog ( ce se je kdo izgubil med mojim nakladanjem):  Istrske krivine med Rijeko in Pulo burja posledicno samo oplazi ostanek tistega, kar je oralo pod Velebitom na drugi strani Kvarnerja.   

5633d623d6819_Screenshot2015-10-3021.32.

 BTW: ob 1700 je bila orkanska sapica v Moscenicki Dragi.Najmocnjesi reful je dopihnil racun od kave iz mize.:smoke:

 

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Nearrain pravi:

Ko Plominko burja zjebe, pomeni, da na Rijeki drevesa lomi.

Na JV obali Istre (Rijeka-Pula) burja pride do "izraza" od Plomina naprej proti Puli in na najozjem delu Kvarnerja med Istro in Cresom (Brestova). Burja je veter, kateri je zelo reliefno pogojen ne glede na to o kaksni burji je govora (anticiklonalni/ciklonalni).

Burja je refulasta/slapovita ipd. zaradi padanja hladnega zraka po strminah pobocij.
Za sunke/moc rab burja,  hribe, grebene ipd ...pri nas razsaja po pobocjih Cavna, Nanosa robu Trnovskega gozda,... pri nasih sosedih pa po pobocjih Velebita, Biokova .      

Epilog ( ce se je kdo izgubil med mojim nakladanjem):  Istrske krivine med Rijeko in Pulo burja posledicno samo oplazi ostanek tistega, kar je oralo pod Velebitom na drugi strani Kvarnerja.   

5633d623d6819_Screenshot2015-10-3021.32.

 BTW: ob 1700 je bila orkanska sapica v Moscenicki Dragi.Najmocnjesi reful je dopihnil racun od kave iz mize.:smoke:

 

vem, vem, sm rojen na burji...citiraj sem objavo, "če ni vozna južno od senja, je 100% vozna severno od senja." 

No včeraj ni bila, če je bil zaprt odsek Bakar-Senj (za prvo kategirijo) Vedno se pa da do Senja ali Karlobaga, če jo užgeš za velebitom. Zaprte Istre pa še nisem doživel. Sicer pa je tut pr nam večkrat zaprta za 1 kategorijo, pa se peljem (oziroma bolj vijugam) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

vem, vem, sm rojen na burji...citiraj sem objavo, "če ni vozna južno od senja, je 100% vozna severno od senja." 

No včeraj ni bila, če je bil zaprt odsek Bakar-Senj (za prvo kategirijo) Vedno se pa da do Senja ali Karlobaga, če jo užgeš za velebitom. Zaprte Istre pa še nisem doživel. Sicer pa je tut pr nam večkrat zaprta za 1 kategorijo, pa se peljem (oziroma bolj vijugam) :D

Severno od Senja se ne konca pri Bakru . . . ccc  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!