Skoči na vsebino

Aprilia Tuono V4R (APRC)


flero

Priporočene objave

1 minute ago, dlicen said:

Dej z roko cel lonec malo pocukaj stran od nihajke. 

Ma negre.. ko zasraufam izpuh na nosilec jih stisne skp.. 

1 minute ago, Rogerg said:

eno debelo in je....  simpl

Ja, se strinjam. Vendar ne zgleda :D 

 

se pa tudi na sliki vidi da je izpuh malo nizje od nosilca. Kaj ce kupim(in kje?) objemko za izpuh ki bo za kaksen centi visja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Rogerg said:

objemke dobis kakrsne hoces... mal pogugli ... drgac pa plasticna palca oz alu in podrejas koscek kot ga rabis... 

Kakrsne hocm? 

Ze 2 uri guglam tako iz “karbona” ali pa tako ki ni vodovodarska.. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, ukica pravi:

 

 

2CA620F5-4361-4695-89DB-A9EE541CA0AF.jpeg

Tisti šrauf na katerem je objemka je dolg... kaj pa če bi dve gumici dal vmes (kot distančnika) ali pa CNC izrez novega vmesnega člena?

imaš pa v BTCju trgovino KAMM pa dubiš tud daljši šrauf in distančnik

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, ukica said:

Fantje.. gor sm namonteru nosilc izpuha.. zdej pa problem, prej je bil izpuh cca 1-2mm od nihajke, zdej se pa dejansko dotika nihajke :( 

Kaj dam umes se 2-3 podlozke? Ksna pametna ideja? 

E8FD4A60-DC52-496D-9373-6638A653108C.jpeg

2CA620F5-4361-4695-89DB-A9EE541CA0AF.jpeg

Za boljši-lepši izgled imaš vedno dve možnosti:

1. drugi nosilec ( večji ofset )

2.drugo objemko ( manjši oset )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

44 minutes ago, mladench said:

Tisti šrauf na katerem je objemka je dolg... kaj pa če bi dve gumici dal vmes (kot distančnika) ali pa CNC izrez novega vmesnega člena?

imaš pa v BTCju trgovino KAMM pa dubiš tud daljši šrauf in distančnik

Grem danes v kamma ja. Sam se bojim da nebo boljse ker je nosilec malo visji od objemke.. ampak bi bilo bolje ja.

20 minutes ago, Lipstick said:

Za boljši-lepši izgled imaš vedno dve možnosti:

1. drugi nosilec ( večji ofset )

2.drugo objemko ( manjši oset )

1. Ravno zamenjal

2. Ja drugo objemko z visjo “glavo”

 

3. Kupim daljsi distancnik kjer se privijaci nosilec izpuha, pa ga avtomatsko znizam? 

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... dej ne kompliciri..    :P

... v karbon zvrtaj novo luknjo malo višje...

... tisti aluminijast distančnik pa zgleda kot neka uvodnica za štrik na vinči na jadrnici.... pejdi po 10 cm alu cevi v INOX center, pa jo odreži kolikor jo pač rabiš, da bo malo bolj ven štrlelo,,

...v KAMM pa pojdi po nov, daljši INOX vijak, da bo vsaj nekaj plemenitega na Aprilii...    :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Zivnorc pravi:

... dej ne kompliciri..    :P

... v karbon zvrtaj novo luknjo malo višje...

... tisti aluminijast distančnik pa zgleda kot neka uvodnica za štrik na vinči na jadrnici.... pejdi po 10 cm alu cevi v INOX center, pa jo odreži kolikor jo pač rabiš, da bo malo bolj ven štrlelo,,

...v KAMM pa pojdi po nov, daljši INOX vijak, da bo vsaj nekaj plemenitega na Aprilii...    :P

 

...aha... sem si malo podrobneje ogledal sliko...

.... lih kontra hočeš, al kako.... auspuh spustiti nižje...al kako? ...če je tako, samo naredi iz INOXa ploščico z dvemi izvrtinami, pa je...

... pa tudi vidim, da imaš objemko na izpuhu postrani. Zasukaj vrh objemke malo bolj na notri, založi auspuh z nečem 10-15mm ob nihajko...in zategni objemko...in tisto uho na objemki prej malo zakrivi navzven...pa bi moralo biti bolje.

... sicer pa ne vem, zakaj bi spuščal auspuh nižje, če ti že zdaj lepo stoji na tem nosilcu. Verjetno imaš "S" krivino vmes med izpušnim kolektorjem in dušilcem.... poskusi jo zasukat za kak mm, pa boš videl, če bo kaj bolje stalo vse skup.

...in pa ne hodit k meni za vse to, kar sem ti naštel... k nimam cajta...   :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Zivnorc pravi:

...aha... sem si malo podrobneje ogledal sliko...

OK, zdej si pa malo podrobneje oglej tudi tekst...  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, dlicen pravi:

OK, zdej si pa malo podrobneje oglej tudi tekst...  

...očala pozabu doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, ukica said:

Obseg je cca 25-30cm.. vsi metri so dobili noge!?

 Sej nismo zidarji, zanima me premer ( D ) v mm , toleranca +/- 0,5, kar je pri objemki za ta namen že ogromno !

De nau pomote, tudi iz obsega znam izračunat, sam sem len, je fajn, če ni treba je preveč mislt......

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Lipstick said:

 Sej nismo zidarji, zanima me premer ( D ) v mm , toleranca +/- 0,5, kar je pri objemki za ta namen že ogromno !

De nau pomote, tudi iz obsega znam izračunat, sam sem len, je fajn, če ni treba je preveč mislt......

Zgleda smo, ce je toleranca v cm :P

Sporocim ko pridem do metra.. premer!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Lipstick said:

 Sej nismo zidarji, zanima me premer ( D ) v mm , toleranca +/- 0,5, kar je pri objemki za ta namen že ogromno !

De nau pomote, tudi iz obsega znam izračunat, sam sem len, je fajn, če ni treba je preveč mislt......

110 :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, ukica said:

110 :) 

Oz 34cm

Torej, rabim objemko, ki ima “visoko” glavo.

Se bolje ce je taka ki ima eno stran daljso oziroma krajso. 

U pm

link pipe se neda obrnt ker je zasraufana na tocno pozicijo..

4521819E-284B-4E13-8C81-71501FB734C8.jpeg

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, ukica said:

Oz 34cm

Torej, rabim objemko, ki ima “visoko” glavo.

Se bolje ce je taka ki ima eno stran daljso oziroma krajso. 

 

 

Bi rabil prevod, oz, kaj je "pesnik" z dotično navedbo mislil ???

Še vprašanje, kakšen je premer obstoječe objemke ( 115-116 mm ? ), glede na sliko, je med rorom in objemko zatlačena "distančna" guma ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, Lipstick said:

Bi rabil prevod, oz, kaj je "pesnik" z dotično navedbo mislil ???

Še vprašanje, kakšen je premer obstoječe objemke ( 115-116 mm ? ), glede na sliko, je med rorom in objemko zatlačena "distančna" guma ??

Glavo? Visjim odmikom med izpuhom ter luknjo za vijak, ki gre skozi objemko.

Trenutno je luknja cez objemko nizja kot luknja v nosilcu, zato predvidevam da ob zategu vijaka izpuh prevec pomakne proti swing armu..(pozabu slo besedo..)

115 oz 116 ja

Ja res je, ampak nevem ce igra vlogo, presvidevam da je tam samo zaradi izgleda?

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ce kdo kupuje.. prodam stranski nosilec za izpuh, ter mivv-a gp.

Sem kupil akrapota :) 

Sicer sem bil v dilemi da kupim kaksnega shortyja, ampak to bo prevec ropotal.. pa se nevem ce so street legal.. sc project, AR , arrow in podobni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, ukica said:

Ce kdo kupuje.. prodam stranski nosilec za izpuh, ter mivv-a gp.

Sem kupil akrapota :) 

Sicer sem bil v dilemi da kupim kaksnega shortyja, ampak to bo prevec ropotal.. pa se nevem ce so street legal.. sc project, AR , arrow in podobni..

Oz ne nosilc rabim. Prodam sam mivva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Po dolgem času se zopet malce oglašam... ?

Ornk mi je padla v oči tale tuono, sicer je zadeva sledeča, trenutno sem brez, prodal k1200r, sedaj razmišlam, malce mi je že žal...., zadnja leta delam malo km, z bmwjem v 9 letih 20.000km ? ampak tudi meni bo posijalo sonce... enkrat ?

skratka sem v dilemi, nisem mislil kupiti nič, malce stagnirati, ampak, če teče bencin po žilah je jeba....

sedaj se odločujem al kupiti k1300r, ampak rad bi sprobal še kaj, sicer je bil k super motor, samo je pa konkretna krava ? imel bi nekaj lažjega, okretnejšega...v igri so

Bmw s1000r

Triumph Speed Triple 1050 2011+

Aprilia Tuono, najraje V4

Ktm Duke 2010+

Mv Agusta Brutale

kolebam pa zaradi tega, da dam toliko denarja in naredim cca 2kkm/leto...., po drugi strani pa kupiti neko konfekcijo mi zopet ne diši, ja tole so eksoti, izločil sem že extra eksote Benellija in Moto Morini... ne bi rad delal doktorata in bankrota na motorju ?

In ne bi rad imel doma manekenko, saj je lepa, a draga za vzdrževanje ? ?

Sedaj me pa zanima, vi ki vozite tole zverino, kako se obnese za "normalno" vožnjo...., prebral vseh13 strani... nekje sem prebral, da naj bi bili problemi pri V4 z ventili, rado naj bi jih lomilo, kako je s servisi, olje, filter, zavorne ploščice, svečke, to bi menjal sam, ventilov pa glih ne bi štelal, nazadnje sem jih na svojem yugecu 65 ?

Z motorjem ne bi hodil na pisto, klasična vožnja, sicer ne veliko po Slo, če že, potem se oblečem in grem v Avstrijo, in pa kako se motor obnese pri daljših turah, recimo 500-600km/dan, par dni zaporedoma.... vibravij verjetno ni, kaj pa sama drža...., vetra sem navajen in ravno to mi je všeč ?

In sedaj še smrtni greh, vem ja, ampak vseeno, kakšna je možnost da dam gor zadaj kovček? Se da, ima kaj da se zmontira gor? Ni problema za improvizacijo, tudi na Bmwju sem sam naredil nosilec za ploščo..., samo da je možnost, recimo na Duku 2010 ni nič da bi lahko montiral, še izpuha sta čist nežno gor ?

sopotnica more bit verjetno do nekje 22 let in teza pod zaklju cementa, edino obseg je lahko 70C in naprej ? ? torej moja odpade? vsaj tolk je verjetn za zdržat za kak sladoled v okolici?

Na avtonetu se prodaja ena rumena iz Brezovice, pozna kdo, je mogoiče lastnik član skupine?

in od 2014 imajo abs, 2013 pa ne?

Hvala za koristne informacije, če se kdo odzove bi bil hvaležen, vem, da vsak motor je kakršen je, on se ti ne bo prilagodil, ti se mu moreš, V2 proti V4?

Hvala in lep pozdrav...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!