Skoči na vsebino

Prejemki cerkve iz proračunskih sredstev


I30

Priporočene objave

Evo točno to.

Železarna Jesenice, osemdeseta

Primer ( imena, čas in dogodki preverljivi).

Pri mojem pokojnem fotru (vodja izmene) je bil na liniji za izdelavo nekakšnih Fe profilov tudi kmet iz vasi D. In ravno v času košnje in priprave drv se je redno dogajalo, da je tista linija vseskozi nekaj crkavala. In vedno na njegovi izmeni. Ugotovitev...da je na šihtu počival, je namerno potisnil palico..(karkoli) med valje..in to je pomenilo 2, 3 ure dela vdrževalcem, njemu (kmetu) pa počitek.

Epilog....kmet je danes upokojenec z kmetijo, in vidni član SLS te naše doline. In nikoli, nikoli ne pozabi povedati, kako jebeno mu je bilo v socializmu.

Fak..ej...

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cerkev nas košta okoli 700 miljonov € na leto, baraba janševa tam ni vzel NIČ, revnega delavca bi obral do kosti

Roko na srce pa so tudi leve vlade delale po istem principu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler za dosego cilja, sredstva in načini niso važni, dokler lahko odgovorni ne odgovarjajo in dokler bo obstajal ljudski "pohlep" - bo tako.

Zgodovina je glede RKC precej jasna, če pa bi na dan prišle vse svinjarije ..........................., se itak nič ne bi zgodilo, ker je vse itak "božja volja".

Je nekaj njenih članov, kateri so po defoltu izjeme, pa imajo dokaj težav pri svojem delu, ker nočejo v kalup.

Sicer pa - cerkveni davek, oziroma članarina - pa da se pol preštejemo!

Pa brez tistega drobiža v višini 700 mio€ s strani države, oziroma vseh polnilcev proračuna.

Pa da vidmo pol - kdo je kdo in čigav.

Popravljeno . Popravil papez47
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borili?

To je bila 10dnevna pijanka z nekaj excesi .. kar Horjota vprašaj, ki je imel bataljon pijanih tabornikov doma ...

:grim

Ti bi to v enem dnevu obračunal z JLA.

Tistih nekaj mrtvih bi pa itak bli pokojni pri vožnji z motori.

Misli, da če si se ti skrival v kleti ob kišti piva, da pol je vsem bilo lepo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Držta gobce, al pa se pejta na dvorišče podjebavat! Mater me razpizdite s temi nazi fintami!

Bistvo je tole (lačni otroci) in farška golazen kateri puklast čefur rine vse v naročje, otrokom pa jemlje hrano in osnovne potrebščine.

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti bi to v enem dnevu obračunal z JLA.

Tistih nekaj mrtvih bi pa itak bli pokojni pri vožnji z motori.

Misli, da če si se ti skrival v kleti ob kišti piva, da pol je vsem bilo lepo?

Obračunal? Hahaahahaaqaa - KDO pa je s kom obračunal v Butalah?

:rolleyes:

Janša in Kučan z bebci, katere so na račun "osvoboditev" izropali do konca

in RKC v rit nafilali milijarde, da so zdaj naši otroci lačni in

hodijo v šolo ure daleč peš kot leta 1952?

Ja saj vem, da so bile cele Butale presrane. Vendar je šlo za umik JLA iz Butal in za nobeno "vojno".

Po mednarodnem vojnem pravu je šlo za nekaj lokalnih spopadov,

katere so zakurili histeriki in pijanci.

NIKAKOR pa ne za vojno, ki je v mednarodnem vojnem pravu natančno definirana.

Jasno pa je, da mularija naseda kućanovsko-janševistični ciganski propagandi

o "osvobodilni vojni za Slovenijo". Ker enostavno nikoli ni bila v vojski in nikoli

zares doživela vojne. Potem pa verjame vsako politično kretenijo,

katero ji "veterani" servirajo na proslavah.

Veterani .. pajade .. :slap: a zato ker so 10 dni tu pa tam stali na vetru?

:lol1:

Največ življenj v Butalah pa je rešil Milošević s svojo fenomenalno izjavo v JU-parlamentu, ko je rekel:

"Ostavite Slovence nek idu u pičkimaterinu!"

in je prepovedal generalom JNA napad na Slovenijo.

Načrt za ta umik sem pa osebno imel priložnost videti leta 1977,

ko sem neko obdobje delal na vrhovnem poveljstvu JNA v Beogradu.

Mrtvih v teh spopadih je bilo pa manj kot na vsejugoslovanskih manevrih leta 1972.

To in NIČ drugega je edina resnica.

Držta gobce, al pa se pejta na dvorišče podjebavat! Mater me razpizdite s temi nazi fintami!

Bistvo je tole (lačni otroci) in farška golazen kateri puklast čefur rine vse v naročje, otrokom pa jemlje hrano in osnovne potrebščine.

Ja to bistvo je bilo v avstrijskem Die Presse natančno opisano že leta 1992.

Tako, da v tej nadaljevanki - nič novega!

:P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV to imaš zapisano v prvem postu čisto na začetku:

"Se bo treba zamisliti…!!! In ukrepati…

Državljani plačujemo davke in prispevke in še in še, nikoli dovolj......in še nam hočejo pobrat s pokojninsko reformo, znižanjem plač, znižanjem pravic v zdravstvu, povečevanjem dajatev.. "

Ker krčijo pravice tudi veteranom iz vojne za Slovenijo, se mi je moj odgovor zdel kar primern. Razen, če ti veterani in otroci umrlih v tej vojni ne spadajo sem v to temo.

Obračunal? Hahaahahaaqaa - KDO pa je s kom obračunal v Butalah?

:rolleyes:

***

Ja saj vem, da so bile cele Butale presrane. Vendar je šlo za umik JLA iz Butal in za nobeno "vojno".

Po mednarodnem vojnem pravu je šlo za nekaj lokalnih spopadov,

katere so zakurili histeriki in pijanci.

NIKAKOR pa ne za vojno, ki je v mednarodnem vojnem pravu natančno definirana.

***

Veterani .. pajade .. :slap: a zato ker so 10 dni tu pa tam stali na vetru?

:lol1:

Največ življenj v Butalah pa je rešil Milošević s svojo fenomenalno izjavo v JU-parlamentu, ko je rekel:

"Ostavite Slovence nek idu u pičkimaterinu!"

in je prepovedal generalom JNA napad na Slovenijo.

Načrt za ta umik sem pa osebno imel priložnost videti leta 1977,

ko sem neko obdobje delal na vrhovnem poveljstvu JNA v Beogradu.

Mrtvih v teh spopadih je bilo pa manj kot na vsejugoslovanskih manevrih leta 1972.

To in NIČ drugega je edina resnica.

Ja to bistvo je bilo v avstrijskem Die Presse natančno opisano že leta 1992.

Tako, da v tej nadaljevanki - nič novega!

:P

To si mislil Mr.Yuri?

http://sl.wikipedia.org/wiki/Vojna

Verjemi, da padli v vojni za Slovenijo niso nič manj mrtvi kot tisti pri Kursku, Vietnamu, Afriki, Srebrenici ... in njihovi svojci nič manj prizadeti.

Res se nisem boril v nobeni vojni in s temu nimam izkušenj. V kateri si se pa ti, če smem vprašati?

Zemljevid taktičnih premikov v primeru napada na Jugoslavijo s severa in zahoda pa sem tudi sam videl. Celo spremne dokumente sem prebral in če si jih tudi ti, pol veš zakaj bi obrambna linija potekala tam kot je bila označena na zemljevidu. In veš zakaj bi skoraj celo Slovenijo prepustili sovražniku.

Ni mi pa jasno zakaj se je JLA pri tvojem "umiku" iz Slovenije morala zapeljati s tanki do meje? Verjetno so se šli posloviti od bivših sosedov. Vmes pa še kaki rafal ali topovsko granato spustili kot je navada na slavju bolj na jugu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi pa jasno zakaj se je JLA pri tvojem "umiku" iz Slovenije morala zapeljati s tanki do meje? Verjetno so se šli posloviti od bivših sosedov. Vmes pa še kaki rafal ali topovsko granato spustili kot je navada na slavju bolj na jugu.

Hudimana, če si toliko naštudiral zadevo, bi pa tudi lahko vedel zakaj so se pripeljali na meje.

No, kaj misliš ZAKAJ?

(Zato, da se kdo iz NATO ne bi začel vmešavati v ta umik - tega seveda ti niti kak "veteran" ne ve.

JNA se je pripravljala na konflikte v CRO in BiH in ni mogla trošiti materiala za Slovenijo,

ki je pri celi zgodbi o razsutju Juge hudo nepomembna - pravi pičkindim -

kar bomo seveda šele zdaj začutili v vsej svoji "veličini")

To je danes jasno vsakemu otroku v petem razredu v OŠ .. tebi pa ni.

Pa prosim izogibaj se tej ceneni politični propagand,

da je nekaj mrtvih ravno tako mrtvih kot stotine in tisoči v pravih vojnah.

Ker to enstavno ni primerljivo.

Ne moreš prometne nesreče primerjati s cunamijem, ki odnese nekaj tisoč ljudi.

Ali pa lahko .. vendar mora biti IQ na primernem nivoju, da absorbira "razlago".

:evilgrin:

Če bi JNA udarila s tako močjo kot na Hrvaškem, bi mi2 danes uporabljala "grablce"

RKC pa NIKOLI ne bi dobila toliko denarja kot ga dobiva danes.

:P

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazo, tudi meni so skrčili "veteranske pravice". Pa prav qrc! V rit si jih naj vtakne in JaJčeglavc in njegovi ritolizniki.

To kar je tu bistvo je, da ti s tem poceni nakladanjem hočeš zamegliti temo, ki je izrazito usmerjena na težke pare, ki nam jih kvizlinška oblast trga in pošilja v najbolj barabsko banko tega sveta, Vatikan.

Našim otrokom pa odtegujejo osnovne zadeve, ki jih potrebujejo danes z njihovo bodočnostjo vred.

To je tu bistvo!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starina senilna (prosto po Bob Rocku) preberi še enkrat kar sem napisal. Za svojce je vseeno ali so njihovi bli mrtvi v mali ali Veliki vojni, bitki, spopadu ali (po tvoje) excesu. Boli enako, izguba je enaka, človeka ni več. Ne vem sicer kaj imaš skozi nekaj proti siromakom, ki so bili pod orožjem proti JLA. Te grize, da sam nisi bil in se sedaj ne moreš s tem kurčiti? Ti žena to naprej meče skozi? Prav bolano že to zgleda, to tvoje dajanje v nič teh veteranov.

Tudi veliki Majster je bil na koncu deležen takšne "hvale" s strani skrivačev.

I30, ne zameglujem teme. Tudi sam sem skozi za to, da se VSE ljudi, podjetja, verske ustanove, društva, itd. obdavči po popolnoma enakem ključu. Tudi meni je dovolj teh privilegijev, ki jih imajo eni, drugi pa smo j***na stranka.

Pa tudi naj se odpravnine in podobna jajca delijo po enakem ključu za VSE! Koji k***ac je predsednik države upravičen še po izteku mandata do 100% plače, pisarne, varnostnika, itd. Trgovka, šlosar, fizikalc, ... pa ponavadi marš na cesto brez odpravnine in brez zadnjih šest plač.

Samo res mam dost tega, da se vsepovsod samo pluje po veteranih iz vojne za Slovenijo kot da so oni krivi za to stanje v državi in kot da so bli na nekem super dopustu na račun države.

Pa tebi zgleda že v Jugi ni šlo nevem kako slabo, da si lahko doma mel u gostima cel bataljon tabornikov (mislim, velikost hiše, zemljišča, .... ). Glede na to, da je bil Senilni v štabu JLA verjetno dobro ve koliko šteje bataljon tabornikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko,da se motim vendar ko gledam posnetke prve žrtve v "vojni"za Slovenijo je bila to PROMETNA NESREČA.Točno se vidi,da je dotični hotu zlezt na oklepnik padu je dol in pod kolesa.Propaganda je to iskoristila in stvar prikazala kot napad na slovenijo.Brniški primer Fant pod vplivom maliganov je zgrešu smer in n aletu na stražarje JNA ker se ni ustavu so nanj streljali.Točno se strinjam če bi jna imela interes bi verjetno res imel vojno za Slovenijo.Sem bil udeležen vendar nisem sprejel statusa veterana ker sem vidu gdo vse ima ta status.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starina senilna (prosto po Bob Rocku) preberi še enkrat kar sem napisal. Za svojce je vseeno ali so njihovi bli mrtvi v mali ali Veliki vojni, bitki, spopadu ali (po tvoje) excesu. Boli enako, izguba je enaka, človeka ni več. Ne vem sicer kaj imaš skozi nekaj proti siromakom, ki so bili pod orožjem proti JLA. Te grize, da sam nisi bil in se sedaj ne moreš s tem kurčiti? Ti žena to naprej meče skozi? Prav bolano že to zgleda, to tvoje dajanje v nič teh veteranov.

Tudi veliki Majster je bil na koncu deležen takšne "hvale" s strani skrivačev.

I30, ne zameglujem teme. Tudi sam sem skozi za to, da se VSE ljudi, podjetja, verske ustanove, društva, itd. obdavči po popolnoma enakem ključu. Tudi meni je dovolj teh privilegijev, ki jih imajo eni, drugi pa smo j***na stranka.

Pa tudi naj se odpravnine in podobna jajca delijo po enakem ključu za VSE! Koji k***ac je predsednik države upravičen še po izteku mandata do 100% plače, pisarne, varnostnika, itd. Trgovka, šlosar, fizikalc, ... pa ponavadi marš na cesto brez odpravnine in brez zadnjih šest plač.

Samo res mam dost tega, da se vsepovsod samo pluje po veteranih iz vojne za Slovenijo kot da so oni krivi za to stanje v državi in kot da so bli na nekem super dopustu na račun države.

Pa tebi zgleda že v Jugi ni šlo nevem kako slabo, da si lahko doma mel u gostima cel bataljon tabornikov (mislim, velikost hiše, zemljišča, .... ). Glede na to, da je bil Senilni v štabu JLA verjetno dobro ve koliko šteje bataljon tabornikov.

Hahaaaahhaaaa .. kako visok "veteranski" nivo.

:lol1:

Krasno!

Kakšen lep izbor psovk.

:010

Hodiš na tečaj, te mami uči ali imaš prirojen talent za psovanje in laganje?

Takole na prvi pogled gre za talent.

:rolleyes:

Očitno zato, ker veš, da pišem resnico, samo resnico in nič drugega kot resnico.

Brez politične propagande za debile.

Verjamem, da je hud udarec za nekoga, ki je živel v laganju samemu sebi, da je herojsko

preveteranil in premaliganil 10 dni, potem pa več kot 20 let po tem

izve, da normalni ljudje vedo RESNICO!

Ja, ja .. če mačku na rep stopiš ...

ps.: če se boš potrudil in trezen natančneje prebrati moj zapis, boš pa videl

da tisti bataljon ni bil pri meni ampak .. beri

pss.: ja res mi je dobro šlo in mi še gre.

Se pač poslovno dobro znajdem - pa ne na račun drugih

kot to delajo janševistično-kućanovski fašistični tajkuni.!

Tako dobro, da v teh časih precej doniram

nesrečnikom katerim je fašistična SDS. LDS itd uničila življenje in prihodnost.

In zdaj?

:huh:

Lahko,da se motim vendar ...

Ne motiš se. To in taka razlaga je bila objavljena v nemških in avstrijskih resnih časopisih.

V bistvu je šlo le za en sam samcat resnejši spopad, katerega so zakuhali neubogljivi oficirji.

Ali je bil razlog alkoholno nedojemanje situacije ali prenapeti živci, bo pa ostala skrivnost.

___________________

na avtorski sliki:

- tiralica

- divja mlada leta, ko v samopostrežbah še ni bilo kamer in se je živelo na veliki nogi ..

ko so divje temnopolte mladenke ob tabornih ognjih že po litru šmarnice legle na hrbet

in dala kolena za ušesa ...

post-33605-0-38277300-1355906146_thumb.jpg

post-33605-0-40862200-1355906187_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj ne morem verjeti s kom to debatiram. Yuri, a ti sploh prebereš kaj drugi in kaj sam napišeš? Daj citiraj kje sem napisal, da si ti imel doma tabornike? Pa kje sem napisal, da sem bil v TO. Takrat bi lahko bil le pri tabornikih glede na starost.

Tvoja najboljša cvetka je pa itak: Zato, da se kdo iz NATO ne bi začel vmešavati v ta umik - tega seveda ti niti kak "veteran" ne ve.

Sorry, s takšnimi pa res ne debatiram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj ne morem verjeti s kom to debatiram. Yuri, a ti sploh prebereš kaj drugi in kaj sam napišeš? Daj citiraj kje sem napisal, da si ti imel doma tabornike? Pa kje sem napisal, da sem bil v TO. Takrat bi lahko bil le pri tabornikih glede na starost.

Tvoja najboljša cvetka je pa itak: Zato, da se kdo iz NATO ne bi začel vmešavati v ta umik - tega seveda ti niti kak "veteran" ne ve.

Sorry, s takšnimi pa res ne debatiram.

Evo - citat:

Pa tebi zgleda že v Jugi ni šlo nevem kako slabo, da si lahko doma mel u gostima cel bataljon tabornikov (mislim, velikost hiše, zemljišča, .... ).

Hja - veš ... nazi13 :fredy: .. res ne vem kako bova tole končala.

Posebej, če ti svojemu zmerjanju in histeriranju praviš "debata".

Tvoj način resnično ne pelje nikamor.

Enostavno si preveč prijazen in vljuden v

svojih najtežjih argumentov polnih komentarjih.

Zhavaljujem se ti, da si tako natančno razložil zadeve

in jih utemeljil z navajanjem virov.

Res si me prepričal - da imam prav.

:yes:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yuri tule je cel citat iz katerega se za pismene vidi, da je ta tvoj izsek bil namenjen drugi osebi in ne tebi:

"I30, ne zameglujem teme. Tudi sam sem skozi za to, da se VSE ljudi, podjetja, verske ustanove, društva, itd. obdavči po popolnoma enakem ključu. Tudi meni je dovolj teh privilegijev, ki jih imajo eni, drugi pa smo j***na stranka.

Pa tudi naj se odpravnine in podobna jajca delijo po enakem ključu za VSE! Koji k***ac je predsednik države upravičen še po izteku mandata do 100% plače, pisarne, varnostnika, itd. Trgovka, šlosar, fizikalc, ... pa ponavadi marš na cesto brez odpravnine in brez zadnjih šest plač.

Samo res mam dost tega, da se vsepovsod samo pluje po veteranih iz vojne za Slovenijo kot da so oni krivi za to stanje v državi in kot da so bli na nekem super dopustu na račun države.

Pa tebi zgleda že v Jugi ni šlo nevem kako slabo, da si lahko doma mel u gostima cel bataljon tabornikov (mislim, velikost hiše, zemljišča, .... ). Glede na to, da je bil Senilni v štabu JLA verjetno dobro ve koliko šteje bataljon tabornikov."

KAPIŠ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamegljujeta temo z naslovom

Prejemki cerkve iz proračunskih sredstev.

Verjamem, da namenoma. Vsaj eden!

Če bi ne imel prav, bi se obkladala drugje!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejemki RKC iz proračunskih sredstev so nedopustni in nobena EU država ne dala tega razen Butal.

Vse države, ki podpirajo RKC, so uvedle cerkveni davek katerega plačujejo izključno verniki in potem

davčna uprava te države na tak način zbrana sredstva dodeli RKC, ki jih SAMA razporedi med škofijami.

Zato verniki drugačnih opcij in ateisti NISO obremenjeni s tem. Tako je tudi pravično.

Marsikje imajo verouk v šolah. Posebej vem za Avstrijo.

VENDAR to pod nobenim pogojem ni obvezen predmet in

ocena iz tega predmeta je opisna - torej ne vpliva na celokupen

uspeh učenca, prevsem pa to, da ne hodijo k verouku

nekateri učenci to ne vpliva na njihov uspeh še posebej pa

v nobenenm primeru ne vpliva na odnos učiteljev do

učencev drugih ver ali ateistov.

Verouk v šolah je nevaren le na Balkanu ozu. v Buitalah, kjer

so razni verski zanesenjaki prepričani, da križarske vojne še trajajo,

in da je največja škoda za našo "civilizacijo" prepoved inkvizicije,

ker so razni patri lahko izživeli svoje bolne sexualčne sanje v

vsem sijaju sadizma.

Popravljeno . Popravil brojedan
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamegljujeta temo z naslovom

Prejemki cerkve iz proračunskih sredstev.

Verjamem, da namenoma. Vsaj eden!

Če bi ne imel prav, bi se obkladala drugje!

Važen je cilj na pot!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JJ še ne ve,da je bog dvignu roke stran od Slovencev :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JJ še ne ve,da je bog dvignu roke stran od Slovencev :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

... in da so zdaj sami vzeli stvari v roke, da bando enkrat za vselej izročijo hudiču.

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!