Skoči na vsebino

Honda NC 700/750


moto rider

Priporočene objave

pred 26 minutami, DAMI34 pravi:

pravi motorist ne obstaja. Obstajajo želje, obstaja "rajcing" kot je nekdo zapisal. Če bi se samo in zgolj ekonomsko obnašal, bi vzel najcenejši še zanesljiv motor, to pa je honda Cube. K sreči ni tako, hočemo, več, hočemo presežke, hočemo nekaj, kar ne ubijem prvi dan in kar me ne dolgočasi.

Razlike med motorji so ogromne, od agregata, podvozja, do na koncu ustreznosti in s tem kaj znaš.

K sreči je tako. NC je budget motor, ki ponudi veliko, za tistega, ki to išče in ne išče preveč.

 

Za vse pa obstaja ZPrCP in pričakovana odgovornost obnašanja v prometu. 

V državah s palico velikih kubikaž ni :) Pri nas pa so samo iz enega razloga, ekonomski interes, da se prodaja. Naj se prodaja 200ps+, itak ne smeš in ne moreš nikjer tako vozit.

Po moji oceni se da z NC750 tudi precej objestno vozit po Jadranki.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

 

Po moji oceni se da z NC750 tudi precej objestno vozit po Jadranki.

 

da se..vprašanje je, koliko časa bom užival :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z dvema nepravima motoristoma :) 

 

 

se pa strinjam, kar dolgočasna pokrajina...

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

da se..vprašanje je, koliko časa bom užival :P

 

Pri streljanju na tarčo tudi ni nekega užitka, ampak tako to pač je pri nas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Snečer pravi:

z dvema nepravima motoristoma :) 

 

 

se pa strinjam, kar dolgočasna pokrajina...

Pri streljanju na tarčo tudi ni nekega užitka, ampak tako to pač je pri nas...

veš tale debata, je hudo brezpredmetna za tole temo.

250ccm je več kot dovolj, da storiš vse žive prekrške, Ma kje že 125ccm..potemtakem lahko izjavim, da lastniki 650ccm pretiravate in ste nevarni?

Najbrž ne. Zgornja izjava je butasta in nepomembna. Nekdo 250, al 450 odpelje po terenu, kjer jurjaka in podobo ne odpelješ niti pod razno.

Ampak motor kot tak lahko ocenjujemo in to zgolj subjektivno, kaj kdo išče, kaj mu paše, kako vozi.

Sem prepričan da obstajajo zlo zadovoljni lastniki NCjev, lastniki, ki menjajo in hočejo več in taki, ki po tem motorju ne bodo nikoli posegli.

Jaz lastnika NCjke ne gledam zviška pa četudi imam v hlevu 3 motorje, ki so 3x dražji ali močnejši. Lastnik ve, kaj je kupil , zakaj je kupil, kaj mu ustreza in običajno, kaj bo naslednje vozilo.

Dokler lastnik uživa in je zadovoljen, predvsem pa cel..go for it.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

veš tale debata, je hudo brezpredmetna za tole temo.

250ccm je več kot dovolj, da storiš vse žive prekrške, Ma kje že 125ccm..potemtakem lahko izjavim, da lastniki 650ccm pretiravate in ste nevarni?

Najbrž ne. Zgornja izjava je butasta in nepomembna. Nekdo 250, al 450 odpelje po terenu, kjer jurjaka in podobo ne odpelješ niti pod razno.

Ampak motor kot tak lahko ocenjujemo in to zgolj subjektivno, kaj kdo išče, kaj mu paše, kako vozi.

Sem prepričan da obstajajo zlo zadovoljni lastniki NCjev, lastniki, ki menjajo in hočejo več in taki, ki po tem motorju ne bodo nikoli posegli.

Jaz lastnika NCjke ne gledam zviška pa četudi imam v hlevu 3 motorje, ki so 3x dražji ali močnejši. Lastnik ve, kaj je kupil , zakaj je kupil, kaj mu ustreza in običajno, kaj bo naslednje vozilo.

Dokler lastnik uživa in je zadovoljen, predvsem pa cel..go for it.

 

Dejansko govorim o tem, kar pravi Gustinčič, da prideš do neke točke, ki je dobra mera motorja. Ko sem kupoval, še ni bilo versysa X300.

Te meje pa nam predpisuje sistem (omejitve).

Jaz ne najdem argumentov, da je NC750 prešvoh motor, prej obratno.

Objektivno gledano, o tem se menimo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

Dejansko govorim o tem, kar pravi Gustinčič, da prideš do neke točke, ki je dobra mera motorja. Ko sem kupoval, še ni bilo versysa X300.

Te meje pa nam predpisuje sistem (omejitve).

Jaz ne najdem argumentov, da je NC750 prešvoh motor, prej obratno.

Objektivno gledano, o tem se menimo. 

ne, ne menimo se o objektivnem, ker to ne obstaja.

Pogovor je subjektiven, tudi jokanje nekaterih da je določen tip motorja dovolj. Če bi to bilo objektivno, bi se izdelovalo samo ta tip motorja, pa ni. Se pravi so ocene subjektivne.

Moja ocena:

ni ravno lep

nikjer ne izstopa

ima pa fajn predal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, najprej je treba definirati pri sebi, kaj želiš, s čim boš zadovoljen, itd. Dejstvo je, da veliko motoristov kupuje takšne in drugačne motorje zaradi statusnega simbola- enako je pri avtomobilih. 

Niso pa vsi takšni, da se ne bo kdo čutil užaljenega. A tako kot pravi @Snečer, veliko ljudi vodi prav ulica in gostilna pri izbiri motorja (avtomobila). S tem sicer ni nič narobe, če si ga lahko privoščijo, why not. Če jih to osreči, top! 

Kar se pa NCjke tiče... ko sem se lani odločil za nakup motorja, sem si postavil budget- tako jaz funkcioniram. In ta je bil 5500 Eur, pa bi komot šel v BMW salon in odkartal novega GSa, a odločitev je bila takšna. In sem gledal motorje v temu rangu. In za ta denar, mislim da sem dobil top motor. POonavljam, za ta denar! 

Ni to najboljši motor, a vizualno mi je izredno všeč, uporaben, vsestranski in pazi... za moje potrebe, za tisto kar sem hotel od motorja, tudi za 2 osebi s prtljago odličen! Pomanjkanje konjev? Odvisno kako uporabljaš motor. Tak ko je nekdo napisal, za po omejitvah vozit je 125ccm dovolj. 

Letos sem v dvoje prekruzal jadranko, ni šlo po omejitvah, je bilo kar malo bolj poskočno in NCjka se je odrezala vrhunsko. No, vrhunsko zame. Verjamem da za nekoga ki ima pod ritjo 150KM bi bila to žalost. 

Recimo, kolega ima 210KM in na ridah mi težko sledi, edino po ravnini... pa sva bila 2 gor, on pa sam... zanimivo ane? 

Edino kar me pri temu low budget motorju moti, je sedež... zame svinjsko neudoben in to bo naslednja investicija :) 

Tako da, jaz ostajam na NCjki, ne menjam. Peljem se ko gospodin čovik :) 

pred 33 minutami, DAMI34 pravi:

ne, ne menimo se o objektivnem, ker to ne obstaja.

Pogovor je subjektiven, tudi jokanje nekaterih da je določen tip motorja dovolj. Če bi to bilo objektivno, bi se izdelovalo samo ta tip motorja, pa ni. Se pravi so ocene subjektivne.

Moja ocena:

ni ravno lep

nikjer ne izstopa

ima pa fajn predal

@DAMI34 zakaj to imenuješ jokanje? Meni je trenutno dovolj in ne potrebujem nič drugega. Kaj bo pa čez čas, pa ne vem. Mogoče me piči in bom hotel cestaka, itd. Sam to ni jokanje? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena tema, ko gre v maloro?

Popravljeno . Popravil SAR-Solo Adventure rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

Še ena tema, ko gre v maloro?

zakaj? Saj pa večino novih komentarjev leti ns NCjko... eni proti drugi za :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, motozajebant pravi:

 

@DAMI34 zakaj to imenuješ jokanje? Meni je trenutno dovolj in ne potrebujem nič drugega. Kaj bo pa čez čas, pa ne vem. Mogoče me piči in bom hotel cestaka, itd. Sam to ni jokanje? 

torej, škoda mi je smetit temo, tisto kar sem zbrisal v citiranem tvojem postu, je subjektivno in je tvoje mnenje in je mnenje za spoštovat. Nihče nima pravice nabijat, da ti je moped kupila ulica zato ker so ti tako rekli. Izpostavil si kar ti ustreza in tako je prav, seveda pa lahko kdo izpostavi kar mu ne ustreza. Sem prepričan, da bi tudi ti ali kdo drug lahko zapisal kaj ga na SDGT ali SX ali kakem drugem motorju moti, kar ni nič narobe, dokler se ne začne obračunavanje v stilu, kaj pa rabiš tok konjev, saj jih ne spraviš na cesto, za šankom si najjači in bla bla bla..je bilo nekaj globokih postov, točno v tej temi.

In ne..ti nisi jokal, si podal mnenje, svoje, subjektivno. 

En post nad mojim je pa jokanje...

pa tale tudi je globoko modrovanje:

@Snečera jo je kdo od vaju s @SAR-Solo Adventure ridersploh peljal?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

torej, škoda mi je smetit temo, tisto kar sem zbrisal v citiranem tvojem postu, je subjektivno in je tvoje mnenje in je mnenje za spoštovat. Nihče nima pravice nabijat, da ti je moped kupila ulica zato ker so ti tako rekli. Izpostavil si kar ti ustreza in tako je prav, seveda pa lahko kdo izpostavi kar mu ne ustreza. Sem prepričan, da bi tudi ti ali kdo drug lahko zapisal kaj ga na SDGT ali SX ali kakem drugem motorju moti, kar ni nič narobe, dokler se ne začne obračunavanje v stilu, kaj pa rabiš tok konjev, saj jih ne spraviš na cesto, za šankom si najjači in bla bla bla..je bilo nekaj globokih postov, točno v tej temi.

In ne..ti nisi jokal, si podal mnenje, svoje, subjektivno. 

En post nad mojim je pa jokanje...

pa tale tudi je globoko modrovanje:

@Snečera jo je kdo od vaju s @SAR-Solo Adventure ridersploh peljal?

 

Zdaj, kar se konjev tiče. Dejstvo je, da jih ima NCjka za vožnjo dovolj. To je dejstvo. Ampak, vsak ima drugačne želje, en nuca 100km, drug 200km, itd. 

V takšnih razpravah, je mnenje vedno subjektivno... zelo težko je objektivno. 

Težko izpostavim kaj me na unih dveh motorjih moti, nisem še vozil. Mi pa vizualno sprednji del motorja ki si ga danes slikal, ni ravno najbolj všeč. PS. to maš nov motor? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

Zdaj, kar se konjev tiče. Dejstvo je, da jih ima NCjka za vožnjo dovolj. To je dejstvo. Ampak, vsak ima drugačne želje, en nuca 100km, drug 200km, itd. 

V takšnih razpravah, je mnenje vedno subjektivno... zelo težko je objektivno. 

Težko izpostavim kaj me na unih dveh motorjih moti, nisem še vozil. Mi pa vizualno sprednji del motorja ki si ga danes slikal, ni ravno najbolj všeč. PS. to maš nov motor? 

No tako se napiše. mi ni lep, ma grd ror, ne povleče povleče. Ko pa nekdo začne obračunavati z ostalimi, ki imajo več al pa manj konjev je pa bedarija in filozofiranje, torej točno to, kar sem zapisal.

ja. nov ktm790adv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, motozajebant said:

no, najprej je treba definirati pri sebi, kaj želiš, s čim boš zadovoljen, itd. Dejstvo je, da veliko motoristov kupuje takšne in drugačne motorje zaradi statusnega simbola- enako je pri avtomobilih. 

Niso pa vsi takšni, da se ne bo kdo čutil užaljenega. A tako kot pravi @Snečer, veliko ljudi vodi prav ulica in gostilna pri izbiri motorja (avtomobila). S tem sicer ni nič narobe, če si ga lahko privoščijo, why not. Če jih to osreči, top! 

Kar se pa NCjke tiče... ko sem se lani odločil za nakup motorja, sem si postavil budget- tako jaz funkcioniram. In ta je bil 5500 Eur, pa bi komot šel v BMW salon in odkartal novega GSa, a odločitev je bila takšna. In sem gledal motorje v temu rangu. In za ta denar, mislim da sem dobil top motor. POonavljam, za ta denar! 

Ni to najboljši motor, a vizualno mi je izredno všeč, uporaben, vsestranski in pazi... za moje potrebe, za tisto kar sem hotel od motorja, tudi za 2 osebi s prtljago odličen! Pomanjkanje konjev? Odvisno kako uporabljaš motor. Tak ko je nekdo napisal, za po omejitvah vozit je 125ccm dovolj.

@DAMI34 zakaj to imenuješ jokanje? Meni je trenutno dovolj in ne potrebujem nič drugega. Kaj bo pa čez čas, pa ne vem. Mogoče me piči in bom hotel cestaka, itd. Sam to ni jokanje? 

  Ze pred precej casa sm osvojil tale pogled na  motorje: Ce je lastnik zadovoljen z mopedom, sem jaz tudi.... Vsi se razlikujemo, vsi imamo drugacne financne zmoznosti, drugacne stile voznje in zahteve. In sploh nima smisla, da ocenjujem nek drug motor skozi moje oci (pa naj bo to sibak agregat, ali  vzmetenje ali karkoli) ker nima nobenega smisla da vesoljni publiki na fin in skrit nacin razlagam kak car sem pa kako je moj motor hud. Ali samo kako mi je nek motor, ki ga nisem kupil in ga tudi ne bom, slab ali kakrsenkoli... torej: ce si TI zadovoljen z TVOJIM motorjem, sem jaz TUDI. In zapelmo se na en kufe nekam. Pika. In mimogrede, moj najljubsi motor od treh, je 2x manj mocan od drugih dveh, ima manj navora, bolj trd sedez ipd. V primerjavi z standardi tule, je en navaden prdec.  :)

 

 Edinokrat ko stegnem jezik, je ce se kdo od znancev (ponavadi znank) muci z neprimernim motorjem (prevelik, pretezak, mogoce krmilo prevec dalec)...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

.....

nikjer ne izstopa

i

NC lahko marsikaj očitaš, da pa po ničemere ne izstopa pa ravno ne.

Frunk (Fuel+tRUNK) je najboljša stvar po vročih žemeljcih. Verjetno poglavitni razlog zakaj motorja ne zamenjam.

Da ne omenjam porabe, ko mi z večnednevne ture po 4 Kkm (v dvoje + vsi kovčki) BC kaže 3,3 L/100 km.

Seveda to enim nič ne pomeni, meni pač veliko...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, b2z25 pravi:

NC lahko marsikaj očitaš, da pa po ničemere ne izstopa pa ravno ne.

Frunk (Fuel+tRUNK) je najboljša stvar po vročih žemeljcih. Verjetno poglavitni razlog zakaj motorja ne zamenjam.

Da ne omenjam porabe, ko mi z večnednevne ture po 4 Kkm (v dvoje + vsi kovčki) BC kaže 3,3 L/100 km.

Seveda to enim nič ne pomeni, meni pač veliko...

tole o Frunku sem zapisal, mar ne...to bi mel jaz povsod. Da imaš tako mnenje si upravičen, tako kot jaz da imam drugačno. In predvsem, da si zadovoljen z motorjem. Kaj češ lepše.

 

V sedanji poplavi motorjev, pa ravno ne izstopa, saj je kup podobnih modelov s podobno ceno in namembnostjo. Si pa izpostavil pomemben argument, kajti tudi taki kupci so in sicer:

nizka poraba

Seveda je vprašanje porabe vezano tudi na stil vožnje, pa na koncu letni čas. Pozimi gre poraba gor za vsaj pol litra, če ne več. Jaz porabe nisem mogel preveriti, ker sem imel samo testno za dobri 2 uri.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, potem pa bom še jaz zopet dodala nekaj o NC-jki, ker sem na tem forumu verjetno edina imela S izvedbo.

Odličen motor, krasno vozen, v ovinke je kar sama padala, odpuščala vse moje napake, ona je samo šla in to je to.

Nizko težišče, nizek sedež, krasen prtljažnik, kamor sem spravila nahrbtnik z vsem, kar sem potrebovala za se preobleč in preobut v službi. Ne samo to, notri je bila še prva pomoč, odsevni jopič, zajla, cigla za tačko, dokumenti, pa še kaj verjetno. Poraba, nekje okoli 3,5 litra.

Zame odličen motor, ki sem ga imela med FZ6, s katero se nikakor nisem ujela, in Z900, ki ga imam sedaj. 

Honda me je odlično prenašala in veliko naučila, v 2 letih sem naštancala 60000 km, ne vem, koliko kompletov gum sem menjala.

Ko sem z njo začela drajsat stopalke in sem jo v ovinke vozila z eno roko, je prišel čas za menjavo.

Upam, da je novemu lastniku tako dobro služila, kot je meni.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, SAR-Solo Adventure rider said:

OK! Pri nas smo “domači” ker poznamo ceste, poznamo lokacije radarskih kontrol... ko pa gremo (če gremo, ker nekateri ne gredo) na tuje se vsi čudežno držimo cestno prometnih pravil, držimo omejitev in spoštujemo omejitve hitrosti. Tam je Hondica enakovredna vsem motorjem? Doma pa... pred zaprtimi gostilnami... ne velja za motor! Bolj “Mlinček”?  

 

 

Hm, si siguren za zgornje? Sam ti lahko povem, da se pri nas veliko bolj drzim omejitev kot pa naprimer v Avstriji in Italiji. Ker so se posebej v Avstriji kazni cenejse, omejitve bolj smotrne (in se jih je lazje drzati) in vsa ta leta kar se vozim je avstrijska policija vecinoma na nevarnih mestih in ne kot nasa, ki je naprimer za zadnjo hiso na bledu in tablo konec naselja... O enakvrednosti pa tole: Z Dukom na Jezersko po Avstrijski strani gre precej bolje skozi serpentine kot z NC... Brez da bi krsil omejitev, ki je 90km/h. Ce nekdo  rad vijuga, malo pozene (tu govorim o poganjanju iz zavojev pri hitrosti 40-45 km/h) in se vseeno drzi omejitev, verjemi, da niso vsi motorji enakovredni.  Tega ne pisem, da bi dokazal, da je Duke kaj boljsi od NC. Je samo drugacen, in posteno povedano, za kako daljse druzenje z njim, mora voznik biti ze kar malo mazohista ;) Sam sem zadovoljen z motorjem, ce je lastnik tudi. Ce uziva na svojem motorju ali motorcku ali skuterju, nima veze... Zgornja trditev pa ne pase v ta razred. Dalec od tega da so vsi motorji isti, tudi pri legalni voznji. Na to trditev odgovarjam. In na koncu dneva, je pa lahko lastnik NCja prav tako zadovoljen in srecen, kot pa lastnik cesarkoli drugega.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snečera jo je kdo od vaju s @SAR-Solo Adventure ridersploh peljal?
 

Tri tedne sem jo imel na testu. Prevozil z njo 1300 km. Potem pa zamenjal za CTX 700 dct in nato še CB 500 XA.Vse testno. Brez skrbi, so še tudi drugi ljudje, ko so v karijeri imeli precej motorjev pod ritjo in tudi nekaj vedo o motorjih...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, SAR-Solo Adventure rider pravi:

@Snečera jo je kdo od vaju s @SAR-Solo Adventure ridersploh peljal?
 

Tri tedne sem jo imel na testu. Prevozil z njo 1300 km. Potem pa zamenjal za CTX 700 dct in nato še CB 500 XA.Vse testno. Brez skrbi, so še tudi drugi ljudje, ko so v karijeri imeli precej motorjev pod ritjo in tudi nekaj vedo o motorjih...

potem pa čakam obširno poročilo, ne pa filozofiranje.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

@Snečera jo je kdo od vaju s @SAR-Solo Adventure ridersploh peljal?
 

Tri tedne sem jo imel na testu. Prevozil z njo 1300 km. Potem pa zamenjal za CTX 700 dct in nato še CB 500 XA.Vse testno. Brez skrbi, so še tudi drugi ljudje, ko so v karijeri imeli precej motorjev pod ritjo in tudi nekaj vedo o motorjih...

Jaz sem ena oseba. Sedel sem na @motozajebant

Malo smo se peljali skupaj, vse brezhibno, ni bilo dolgočasno.

Zakaj bi jo moral peljati? Sem dovolj videl, kak se pelje.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

Jaz sem ena oseba. Sedel sem na @motozajebant

Malo smo se peljali skupaj, vse brezhibno, ni bilo dolgočasno.

Zakaj bi jo moral peljati? Sem dovolj videl, kak se pelje.

 

 

sem spraševal, ker baje drugim motorje kupuje ulica :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

sem spraševal, ker baje drugim motorje kupuje ulica :P

 

Iz ulice ga je @motozajebantkupil.

Prosil me je, če grem pogledat, sem ga šel, malo km, dobra cena, lepo očuvan in ga je kupil na daljavo preko "posrednika", ki ga ni peljal.

Na njem se sedi naravno, udobno, ni kaj za razmišljat, plačat, odpeljat.

Pa menda ja znajo pri Hondi narediti motor.

Sicer pa se je o njem že veliko pisalo, vsi so ga hvalili.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

potem pa čakam obširno poročilo, ne pa filozofiranje.

 

 

Prej si raje roko odrežem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!