Skoči na vsebino

Maksimalna ŠIRINA motorja (100cm)


gift

Priporočene objave

pred 2 urami, Borutt pravi:

Še dobro, da te vsake toliko razsvetlim. 

Saj tudi prednje kolo ni na motorju, ko je v leseni škatli. Prav tako ni krmila. Tudi akumulator manjka. Štekaš  ?

Vizir je del vozila, saj je tako homologirano. Kovček je pa nekaj drugega. Bo šlo ?

Ne vedno, tudi kovcek je lahko sestavni del homologiranega vozila, ce je proizvajalec tako odlocil. In ce razlaga velja za vizir mora biti anako tudi za kufre. Pa nima veze ali so snemljivi ali fiksni.

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, vandrovec pravi:

Mogoče jo je najti v tej besedni povezavi: "tovor in naprave, ki so namenjene za prevoz tovora"

če je to to, kaj pa sprednji del, ki ni namenjen prevozu tovora, recimo nekaj takega:BlueHarley_1.jpg.c76997417b58ed3d425bf492410f31a4.jpg

Je tudi spredaj omejitev 1m...maska ogledala?

 

Govora je o širini tovora na enoslednem motornem kolesu in ne o sami širini tega vozila. 

pred 38 minutami, Snecer pravi:

Lej, pridobi si razlago iz višjega nivoja za svoje knjižice, da ne boš kjer kaj nezakonito kasiral udeležencem v prometu.

Avtentično razlago ti lahko da v tem primeru samo DZ, tisti, ki je predpis prejel. Za pravilnike pa tvoj minister.

Raje se loti lova na tiste, ki uporabljajo mobilnike med vožnjo, to je za moje pojme največja varnostna grožnja.

Razlago potrebuješ ti in si jo tudi ti pridobi. Pa veselo poslušanje. 

Ker je uporaba mobilnika zate največja varnostna grožnja, pa nas seznani s statistiko prometnih nesreč zaradi mobilnika. Pa zopet veselo iskanje, v tem primeru statistike. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, IZTOK pravi:

So, pa me to ne briga, ker so sestavni del vozila z izdano homologacijo in to lahko dokazem v pravnem postopku z dokumentacijo, izvedencem... Ne vem od kod ideja, da bi smel policist na cesti po lastni presoji odlocati kaj je sestavni del vozila in kaj ne, saj je to v pristojnosti drugih. In ce so oni odlicili, da vozilo ustreza lahko policisti merite koliko hocete. Samo glejte, da boste imeli metre, ki so pozegnani s strani zavoda za meroslovje, ker drugace vam ze tule zadeva pade.

Sestavni del motorja so kovčki, kateri so z nosilci pritrjeni na motor ? Hahaha. 

Ker si že toliko prepričan v nekaj, pa še podaj širino tega tvojega vozila z vgrajenimi kovčki v samo vozilo. 

pred 13 minutami, IZTOK pravi:

Ne vedno, tudi kovcek je lahko sestavni del homologiranega vozila, ce je proizvajalec tako odlocil. In ce razlaga velja za vizir mora biti anako tudi za kufre. Pa nima veze ali so snemljivi ali fiksni.

Seveda je lahko. Samo ne za tvoj motor, katerega gledam na sliki polno opremljenega ali pa malo manj opremljenega. Poišči sliko kakšne Honde, pa boš videl, kakšen je kovček, kot sestavni del motorja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Borutt pravi:

Govora je o širini tovora na enoslednem motornem kolesu in ne o sami širini tega vozila. 

Razlago potrebuješ ti in si jo tudi ti pridobi. Pa veselo poslušanje. 

Ker je uporaba mobilnika zate največja varnostna grožnja, pa nas seznani s statistiko prometnih nesreč zaradi mobilnika. Pa zopet veselo iskanje, v tem primeru statistike. 

Če ti ne moreš razložit, kaj je definicija tovora pa si miličnik, ki pišeš kazni zaradi tovora, kdo rabi razlago?

Statistika je neprijetna zadeva in se lahko zlorabi. Npr. pri 99% lanskih nesreč so našli mobilnik pri udeleženih v prometni nezgodi :)

Bomo potegnili zaključek iz tega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Statistika je neprijetna zadeva in se lahko zlorabi. Npr. pri 99% lanskih nesreč so našli mobilnik pri udeleženih v prometni nezgodi :)

Bomo potegnili zaključek iz tega?

Najbrž so pri lanskih nesrečah našli ljudi z delujočim srcem. Bomo tudi iz tega potegnili kakšen zaključek?

p.s.: Borutt se mi že smili, ker mora razlagati take stvari. Pa mi je šel pretekle tedne že malo na jetra, zdaj pa se mi smili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Če ti ne moreš razložit, kaj je definicija tovora pa si miličnik, ki pišeš kazni zaradi tovora, kdo rabi razlago?

Statistika je neprijetna zadeva in se lahko zlorabi. Npr. pri 99% lanskih nesreč so našli mobilnik pri udeleženih v prometni nezgodi :)

Bomo potegnili zaključek iz tega?

Saj mi lahko ti poveš, kaj je tista gajba jabolk v ali na vozilu. Ali ti ne bo šlo ?

Seveda. Skoraj vsak ima mobilnik. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Mogoče je pa teh modelov, ki nimajo odstranljive kovčke, več. Stric Gugl najde vse. 

Sam sem celo življenje obseden z motorji...tako rekoč ne verjamem,da je bil po l.91 izdelan model za katerega ne vem...Res,da me zdaj spomin heca...misliš,da je zakon napisan le za dva ali tri japonske motorje?S tem,da so deawila začeli delat l.98..goldwing pa ne vem več točno a vem,da prve generacije sploh niso imele kovčkov...zakon pa je bil napisan kdaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Saj mi lahko ti poveš, kaj je tista gajba jabolk v ali na vozilu. Ali ti ne bo šlo ?

Seveda. Skoraj vsak ima mobilnik. 

prigrizek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se dozdeva da kovčki so naprave za prevoz tovora,tovor pa prekla za fižol k jo navežeš po čez i  gleda po en metr ma vsako stran čez....

Samo moja razlaga....natipkana

pred 3 urami, KyoKon pravi:

Žal mi je za moje beste, ki so povzročile 5 strani flancanja. 0,5m levo, 0,5m desno ......

gremo na Jadranko in se dobimo, pa eno rečemo, pa vsi s kufri pridte.

Amen :OK:

Zdej pa povej a so tovor al so naprave za prevoz tovora......haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta gospod na motorju mi je malo sumljiv glede širine tovora?:lol1:

post-10071-1186320355_thumb.jpg.8dcdf8cc0dac5466baf31d3e3c79b22c.jpg

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, IZTOK pravi:
pred 5 urami, Borutt pravi:

Še dobro, da te vsake toliko razsvetlim. 

Saj tudi prednje kolo ni na motorju, ko je v leseni škatli. Prav tako ni krmila. Tudi akumulator manjka. Štekaš  ?

Vizir je del vozila, saj je tako homologirano. Kovček je pa nekaj drugega. Bo šlo ?

Ne vedno, tudi kovcek je lahko sestavni del homologiranega vozila, ce je proizvajalec tako odlocil. In ce razlaga velja za vizir mora biti anako tudi za kufre. Pa nima veze ali so snemljivi ali fiksni.

IZTOK, a se ti da prosim pogledat v homologacijsko listino tega tvojega stroja, ki si ga kupil in povej dimenzijo širine, ki je napisana notri. Dobili bomo jasen odgovor, kaj si je uvoznik (in tudi proizvajalec) zamislil, da je prodajna in homologirana širina Yamahe XT 1200 Z World Traveler. Malce imam na sumu, da boš dobil trimestno številko v milimetrih, ampak morda se pa motim :whistle:...

Ajd!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Ta gospod na motorju mi je malo sumljiv glede širine tovora?:lol1:

post-10071-1186320355_thumb.jpg.8dcdf8cc0dac5466baf31d3e3c79b22c.jpg

 

Namensko predelano vozilo? Če pa je prežiroko pa oni znajo voziti kot znajo in lahko divjajo,ko lovijo voznike,ki kršijo predpise

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, GoBobi pravi:

IZTOK, a se ti da prosim pogledat v homologacijsko listino tega tvojega stroja, ki si ga kupil in povej dimenzijo širine, ki je napisana notri. Dobili bomo jasen odgovor, kaj si je uvoznik (in tudi proizvajalec) zamislil, da je prodajna in homologirana širina Yamahe XT 1200 Z World Traveler. Malce imam na sumu, da boš dobil trimestno številko v milimetrih, ampak morda se pa motim :whistle:...

Ajd!

Prijatelj google pravi a. Yamaha XT1200Z World Traveler. ... Dimenzije: Skupna dolžina: 2,255 mm. Skupna širina: 980 mm. Skupna višina: 1,410 mm. Višina sedeža: 845/870 mm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Mogoče je pa teh modelov, ki nimajo odstranljive kovčke, več. Stric Gugl najde vse. 

In moj prijatelj google pravi,da deaville širok le 810mm se pravi imamo zakon,ki namenjen le enemu "motorju" no še to ne ker goldwing 945mm...še vedno prosim za model motorja,ki ima neodstranjive kovčke,da je lahko širši od 1m ????????

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, sesir pravi:
pred 33 minutami, GoBobi pravi:

IZTOK, a se ti da prosim pogledat v homologacijsko listino tega tvojega stroja, ki si ga kupil in povej dimenzijo širine, ki je napisana notri. Dobili bomo jasen odgovor, kaj si je uvoznik (in tudi proizvajalec) zamislil, da je prodajna in homologirana širina Yamahe XT 1200 Z World Traveler. Malce imam na sumu, da boš dobil trimestno številko v milimetrih, ampak morda se pa motim :whistle:...

Ajd!

Prijatelj google pravi a. Yamaha XT1200Z World Traveler. ... Dimenzije: Skupna dolžina: 2,255 mm. Skupna širina: 980 mm. Skupna višina: 1,410 mm. Višina sedeža: 845/870 mm

Ja, saj sem našel tole tudi sam. Zdaj pa, ali se IZTOK-u samo zdi, da je njegov moped preširok, ali se mu je skrčilo merilo (tračni meter) ali pa lažejo prodajalci/uvozniki v dokumentu vozila zato, da priredijo mere vozila zahtevam EU zakonodaj. Sicer pa na fotkah izgleda, kot da so ščitniki ročk širši kot zadnji kufri.

Jebiha... Mislim, da ni neke velike razlike med širino 100 in 105 cm, je pa menda precejšnja med dolžino 15 in 20 cm in že naravnost neverjetna med obsegom 13 in 18 cm. Razlika 5 centimetrov se torej z lahkoto najde v relativnostni teoriji dojemanja stvari.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, GoBobi pravi:

Ja, saj sem našel tole tudi sam. Zdaj pa, ali se IZTOK-u samo zdi, da je njegov moped preširok, ali se mu je skrčilo merilo (tračni meter) ali pa lažejo prodajalci/uvozniki v dokumentu vozila zato, da priredijo mere vozila zahtevam EU zakonodaj. Sicer pa na fotkah izgleda, kot da so ščitniki ročk širši kot zadnji kufri.

Jebiha... Mislim, da ni neke velike razlike med širino 100 in 105 cm, je pa menda precejšnja med dolžino 15 in 20 cm in že naravnost neverjetna med obsegom 13 in 18 cm. Razlika 5 centimetrov se torej z lahkoto najde v relativnostni teoriji dojemanja stvari.

Ajd!

Recimo na goldwing zložijo oglededala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, saj to pravim tudi sam. Očitno po homologacijski listini ni težav z nobenim motorjem v Sloveniji (in v EU), kot naj bi namigovali nekateri. Prideš in prevzameš svoj novi (ali rabljeni) moped, pogledaš homologacijo za moped, če je kao model že s kufri in ga drugačnega ne moreš vzet in je znotraj prekletega metra (za bolj natančne je to 100 cm oz. 1.000 mm) je vse O.K... Če izpade ob hipotetični miličarjevi meritvi, da ni vse O.K., požreš tisti plačilni nalog z nasmehom, nato pa ta plačilni nalog čimhitreje dostaviš prodajalcu/uvozniku in mu daš toliko cajta, da v osmih dneh od prejetega plačilnega naloga reši zadevo (polovička pa to). Simpl k pimpl. Koji kurac bi se za ceno svojih živčkov na cesti ali tlele na forumu kregal szi miličarjem. No, razen, če je komu to nek jaki fetiš, ki ga težko kontrolira :kmet:. Ob tej smeli ugotovitvi, bi Maus napisal Pika konc, oziroma po ta novem - KLONK :P.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, GoBobi pravi:

Če izpade ob hipotetični miličarjevi meritvi, da ni vse O.K., požreš tisti plačilni nalog z nasmehom, nato pa ta plačilni nalog čimhitreje dostaviš prodajalcu/uvozniku in mu daš toliko cajta, da v osmih dneh od prejetega plačilnega naloga reši zadevo (polovička pa to). Simpl k pimpl.

Po moje ga za original opremo ne boš dobil, tudi, če je nekaj preko predpisane mere, tako sem Borutta razumel?

Dobil ga boš tam, kjer boš sam montiral neoriginalne kovčke in bodo preširoki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če me občutek ne vara je BMW lt 1200 v originalu širši od metra  Dimensions/Weights Length x Width x Height 2508 x 1080 x 1395 (1915 with aerial) mm (98.74 x 42.51 x 54.92 in (75.39 with aerial))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, celjan89 pravi:

Če me občutek ne vara je BMW lt 1200 v originalu širši od metra  Dimensions/Weights Length x Width x Height 2508 x 1080 x 1395 (1915 with aerial) mm (98.74 x 42.51 x 54.92 in (75.39 with aerial))

Hmm.pa si ugotovil čemu zakon.za kao vgrajene kovčke...

Verjetno policija razmišljala kako se bo vozila z bmw hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, vandrovec pravi:

Po moje ga za original opremo ne boš dobil, tudi, če je nekaj preko predpisane mere, tako sem Borutta razumel?

Dobil ga boš tam, kjer boš sam montiral neoriginalne kovčke in bodo preširoki.

Tu Borutt naklada, kar nam večkrat očita. Zakon je jasen 1 meter.

Morda te on ne bo pokasiral, vsi ostali te lahko ali pa morajo. Torej smo odvisni od dobre volje policista. Še enkrat trdim, zakon je za v penzjon - neživljenjski.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Tu Borutt naklada, kar nam večkrat očita. Zakon je jasen 1 meter.

Morda te on ne bo pokasiral, vsi ostali te lahko ali pa morajo. Torej smo odvisni od dobre volje policista. Še enkrat trdim, zakon je za v penzjon - neživljenjski.

Zakon je bil kul in ok...zdaj pa ga je že povozil čas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, celjan89 pravi:

Če me občutek ne vara je BMW lt 1200 v originalu širši od metra  Dimensions/Weights Length x Width x Height 2508 x 1080 x 1395 (1915 with aerial) mm (98.74 x 42.51 x 54.92 in (75.39 with aerial))

Pa še poišči, kje je ta bemve toliko širok. 

Sem že napisal, da je širina vozila ena stvar, širina tovora pa druga stvar. 

pred 33 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Tu Borutt naklada, kar nam večkrat očita. Zakon je jasen 1 meter.

Morda te on ne bo pokasiral, vsi ostali te lahko ali pa morajo. Torej smo odvisni od dobre volje policista. Še enkrat trdim, zakon je za v penzjon - neživljenjski.

O čem nakladam ? Se pogovarjamo o širini motorja ali o širini tovora na motorju ? To sta pa dve različni stvari.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, sesir pravi:

In moj prijatelj google pravi,da deaville širok le 810mm se pravi imamo zakon,ki namenjen le enemu "motorju" no še to ne ker goldwing 945mm...še vedno prosim za model motorja,ki ima neodstranjive kovčke,da je lahko širši od 1m ????????

Ne mešaj širine motorja in širine tovora na motorju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!