Skoči na vsebino

Yamaha YZF R125


splash

Priporočene objave

ma že en gor na cbr 125, domen darovec trance_44_wink5.gif pomoje domy46 tle na forumuwhistle.gif baje so hude, prav da fajn držijo.

sem jih mel jas na tzr pa se mi niso nevem ka zdele.. ma jih pa rs50black na apriliji pa lahko on pove kaj več o njih biggrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo 1,9 zadno pa na 2,1-2,2 bara

a je preveč za spredno 2.1 kr jst sm jo na tok pumpu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

par dni nazaj se mi je pri vožnji pojavilo klenkanje motorja, ki je do doma postajalo vedno bolj glasno. Doma sem takoj preveril olje, in seveda je bila palčka suha. Ampak olje sem preverjal pred okoli 500km, zato se mi zdi čudno, teče pa ne nikjer, torej mi ga je popilo. Zdelo se mi je, da je motor ko je začel klenkati tudi malo izgubil moč. Takoj sem šel kupit olje in ga dolil, ampak klenkanje še vedno ni izginilo, motor pa spet gre tako kot more.

Sedaj me skrbi, da ni narobe kaj drugega. Do naslednjega tedna se ne bom več vozil, potem grem pa na servis, motor je v garanciji še ravno do konca meseca.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

par dni nazaj se mi je pri vožnji pojavilo klenkanje motorja, ki je do doma postajalo vedno bolj glasno. Doma sem takoj preveril olje, in seveda je bila palčka suha. Ampak olje sem preverjal pred okoli 500km, zato se mi zdi čudno, teče pa ne nikjer, torej mi ga je popilo. Zdelo se mi je, da je motor ko je začel klenkati tudi malo izgubil moč. Takoj sem šel kupit olje in ga dolil, ampak klenkanje še vedno ni izginilo, motor pa spet gre tako kot more.

Sedaj me skrbi, da ni narobe kaj drugega. Do naslednjega tedna se ne bom več vozil, potem grem pa na servis, motor je v garanciji še ravno do konca meseca.

LP

Kolk km pa maš na motorju?? Je kr pogost pojav tole pri teh mašinah, vsaj kolikor se da zaslediti tudi na tujih forumih... Čudn filing verjetno ko ti neki ruži v mašini...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem razmišljal da niso mogoče ventili. In bi jih bilo potrebno nastavit. No sej bom videl na servisu.

Zelo dvomim da bi se kar sami od sebe razštelal po 10000km. Kar koli je, je sigurno zaradi olja. Če so samo ventili ni panike, itk ti pa morjo garancijo priznat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem razmišljal da niso mogoče ventili. In bi jih bilo potrebno nastavit. No sej bom videl na servisu.

Pr men na 13500 km še ni blo treba ventilov nastavljat. No zdej je itak nimam več. Olje pa le redno glej ker so včasih obdobja ko ga v kratkem času dosti popije. biggrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če posnameš zvok in uploadš, ti lahko povem če sem imel jaz podobnega ko je bila mašina zaribana oz. malenkost pred zaribano..Tko da ja, na servis, pa iskreno upam da si na 3000km menjal olje (tako kot piše da je priporočljivo), ker znajo zelo zelo komplicirat.

Ze pri mojem primeru je delta team sral po glavi serviserju, ampak sem hvala bogu vsake 3000km menjal olje in mel vse v servisni zapisano...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah..vzrok NAJ BI bil zaradi olja...Ampak se enostavno ne zdi normalno kako lahko v 500km požre toliko olja, oziroma ja..zaribal je ker ni bilo olja, zmanjkalo ga je pa v eni furi. Seprav mogočen razlog zato da je pa olje spil je pa da je bilo preveč lufta med batom in cilindrom, nevem...Vazn da so mi pod garancijo zrihtal, poj me pa ne zanima :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha ker men olja ni prav zmanjkalo, bil je pa pod minimumom. Zdej sem ga dolil, sam grem pa na servis ker res ne sme tolk olja popit v 500km. Kaj so ti pa pol zrihtali, a so ti celo mašino zamenjali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men ga nazačetku sploh ni pil, poj ga je ogromno požru, nakar je bla nova mašina ga spet nekaj časa ni pil, pa en obdobje k ga je malenkost spil, pa poj spet nič...Tko da ja, nivo olja redno gledat, sicer pa...Najhitreje boš opazu če ti ga pije na avspuhu če bo kaj črnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se to sam men zdi zarad branja teme al je res tok nezanesljiv ta motor? unsure.gif

to se sam teb zdi. Motor je super razen včasih pač rd popije olje. Eto jst sm v 7500km dolil 4-5dcl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se to sam men zdi zarad branja teme al je res tok nezanesljiv ta motor? :unsure:

Jaz če bi šeenkrat kupoval ga nebi kupil, če bi vedel kaj vse sem od motorja želel. Motor je super za začetnika, sam kaj kurac ko se ga hmal naveličaš + vsega je vse nekvalitetno na tem motorju. Morš pa vzet v zakup da za 3.500(takrat je bil tolk) ne dobiš nevem kašne kvalitete :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!