Skoči na vsebino

Yamaha MT 09


MiNa

Priporočene objave

Sem 100%, da se 09 izjemno pelje.

 

Sicer pa je zadevo testiral biker77 pa si tam preberite.

 

O nobeni katastrofi ni pisal, mislim da ga je motil izpuh a kaj :)

 

On bo kar prava referenca.

  • avatar_24312_1361678439.png
  • Lokacija: Dark side......Sydney
xx.gif
Odg: Yamaha MT-09 2014
« Odgovori #639 : 13. Veljača 2014, 20:50:02 »
jel itko od vlasnika mijanjao zadnji amortizer do sada ????..... ovdje su malo zahtjevniji vozaci ( oni koji porubljuju gume bez straha ) nezadovoljni mjesanjem zadnjeg kraja pri otvaranju gasa na izlasku iz zavoja...peru ih ovi sa malim trijumfima gdje god stignu lol.gif    Navodno da pase od ZX 10 2008-2010 u saraf, dvojica mojih kolega meha narucili takodjer,  javim kad naprave update  thumb_up.gif  .....
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na nekem balkanskem forumu si prebral, da objestneža moti zadek pri izhodu iz ovinka.

 

In si bo gor montiral amortizer od SS motorja...

 

Ja saj ne vem, kaj naj rečem...

 

Folk si kupi umirjen naked za veter v laseh, pričakuje pa motogp performanse, pol pa jamra po forumih.

 

Skratka mt09 ni za to delan in objestna vožnja je prepovedana.

 

Tracer 09 mi izgleda krasen model, malo sicer nedodelan, a se bi dal popraviti z dodatki, da bo super allrounder.


a lahko kdo to prevede ker google tega ne zna.

 

Da tvoj motor trga gate je prevod :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko kdo to prevede ker google tega ne zna.

Is anyone from the owner mijanjao rear shock so far ???? ..... here are a little more demanding drivers (those who porubljuju tires without fear ) dissatisfied mixing the back end when you open the throttle on the exit of the bend ... wash them with these small triumphs wherever they lol.gif allegedly to feed from ZX 10 2008-2010 in screws, two of my colleagues ordered the pouch too, when contacting a device update

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je prevod kr neki na pol. no dobro vzmetenje je bolj budget varianta ce prou zastopim. to ni glih neki nepričakovanga.

sncer moj pa ne trga gate, je pohlevna masinca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..saj sedaj sem sam v dvomih, kako mi je nagajala TDM. Možno, da sem moral v ovinku celo obračat v smer ovinka.

V glavnem gs gre lepše in lažje

ja sej po moje je glih tle keč. je pa res da je gs verjetno nov se enkrat drazji od tdm, torej neki razlike ze more bit. poleg tega je pa tdm v proizvodni bla kolko deset let s samo kozmetičnimi popravki. Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tut mene zanima..ce je mt-09 katastrofa..kater potem ni? K jest sm ze mal razmisljal v smeri da bi najdu kako popraskano mt-09 in jo z malimi dodatki zrihtal za po marofu se ganjat..za na cesto je pa itak vec kot dovolj..udobna in dost sportna. Zato komaj cakam da vidim kaka je tracer. Torej..kateri motorji so pol tok dobri? Razen R1200GS seveda..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MT-09 bo 100% moj naslednji motocikel. Pa tud če je totaln drek.

Cufa dej še to zbriš-al pa kr cel forum. you have the powew(not the brain)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, ce enmu od stotih ne ustreza se ne pomen, da je zanic. Za TDM tud pravjo, da je dolgocasna, pa zastarela pa ne vem kaj....jaz uzivam! Vsakmu svoje.... Itk je tko k pr gumah, pa hlacah, pa celadah, pa sipcah pa bla bla bla....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tut mene zanima..ce je mt-09 katastrofa..kater potem ni? K jest sm ze mal razmisljal v smeri da bi najdu kako popraskano mt-09 in jo z malimi dodatki zrihtal za po marofu se ganjat..za na cesto je pa itak vec kot dovolj..udobna in dost sportna. Zato komaj cakam da vidim kaka je tracer. Torej..kateri motorji so pol tok dobri? Razen R1200GS seveda..

 

MT-09 je za svoj denar definitivno dober motor, ni pa na njemu nicesar tok dobrega, da bi bil se kaksne druge hvale vreden, razen price-performing-a

 

PS: btw... tile tvoji slavospevi Yamaham so ze mal sumljivi  :smoke:  ... a mata vsaj dober deal s Tomsetom?

 

... le cevlje sodi naj smucar  ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MT-09 je za svoj denar definitivno dober motor, ni pa na njemu nicesar tok dobrega, da bi bil se kaksne druge hvale vreden, razen price-performing-a

 

PS: btw... tile tvoji slavospevi Yamaham so ze mal sumljivi  :smoke:  ... a mata vsaj dober deal s Tomsetom?

 

... le cevlje sodi naj smucar  ...

 

Navedi motor, ki je konkurenčen MT09 ali v istem razredu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navedi motor, ki je konkurenčen MT09 ali v istem razredu...

glede na to da je to bolj al manj oblečen nagec, se takih zadevščin podobnih ne ravno manjka. že sama yamaha ima fz8 in fz1, ki sta za moje pojme isti šmorn, malo bolj visoko nasajeni so še ta velik versys, honda crossrunner, strom tudi ni ravno za po makademu, pr nemcih se verjetno tudi najde kej "podobnega", pa še kaka ekstotika ala turismo veloce, ki pa je pri nas skoraj gotovo ne bo. hec je v tem da to ni nek izrazit segment. ni to razred potovalnih "endur", ni potovalnik, je še najbližje seminakedu (torej oblečenemu nagcu). pač moped za vse namene, od vožnje v trgovino do daljših potovanj. spada torej v najbolj priljubljeno skupino, ki lahko zadovoli zelo širok spekter kupcev. glede na to da so slečeno verzijo pohvalili, kot zelo zabaven motor, bo ta oblečena verzija gotovo dobro prodajana. slečena verzija pa zgleda pri nas ni našla svojega kroga kupcev. verjetno večina gre potem že na literske zadeve in je to res preveč nekje vmes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moji oceni pa nima konkurence, vse ostalo so približki ali višji rang

odvisno kako gledaš :D

 

mopedi se itak ločijo nekako takole :P :

-za ležat z balanco dol

-balanca gor brez šipe

-balanca gor z neko šipo

-motorji za tja daleč, k imajo že original kufre

-motorji za po makadamu

-motorji za se prevračat po meji

 

:D teh z balanco gor in šipo se pa res ne manjka. res so med njimi razlike eni se nagibajo k bolj športnim, drugi majo spredaj višje vilce za še bolj pokončo držo, oz. vožnjo po utrjenem makadamu. gre pa za nek all round razred, kjer je ponudbe največ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz se strinjam s snecerjem, da ima Yamaha tracer malo konkurentov. Mogoče Triumph tiger 1050, a ima precej več kubikov zato ne. Versys ima premalo kubikov in spet ne. Ducati hyperstrada je recimo zelo blizu. Ter Augusta Turismoveloce a je bol butični izdelek. Je precej izbire med tisočaki. Med 800 pa niti ne, če gledamo, da more imeti konkurent 17" platišča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14811142015yamahafj09007.jpg

2015-yamaha-mt09-tracer-.jpg

 

Če še malo pokomentiram nedodelanost.

 

Ščitniki za roke! vijaki iz zunanje strani, vsaj temne bi dali. Vsekakor čuden izgled, ceneno.

Ogledalo se da urediti, tu bo ziher pcej ponudbe na trgu

Nujna neka zaščita, bug spoiler ali cevna zaščita, tista cev hladilnika in ostalo je preveč izpostavljeno

Zlate vilice? te barvne slepote ne bom nikoli razumel

Smerokazi? takoj dol te grde oranžne in nekaj temnega ali belega (najbrž samo v zdaj morajo imeti to farbo)

Podaljšek sprednjega blatnika je nujen, lahko bi naredili malo lepši blatnik v barvi motorja, bolj šarp oblike

Tudi zavorni koluti bi lahko počasi imeli neko obliko marjetice ipd, motor bi še bolje izgledal

Nenavadna "barva" na izpuhu, loncu od švasanja ali česa, čudno to zgleda na novem motorju, al ven spolirat al pa nekaj naredit, to ni za nikamor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tut mene zanima..ce je mt-09 katastrofa..kater potem ni? K jest sm ze mal razmisljal v smeri da bi najdu kako popraskano mt-09 in jo z malimi dodatki zrihtal za po marofu se ganjat..za na cesto je pa itak vec kot dovolj..udobna in dost sportna. Zato komaj cakam da vidim kaka je tracer. Torej..kateri motorji so pol tok dobri? Razen R1200GS seveda..

 

Dober je vsak, ki ustreza tvojim potrebam in stilu vožnje. Včasih tud GS, če ne mu pa boljše vzmetenje namontiraš ;) In enako velja za MT-09 in vse druge. Če kupiš motor za xy000 €, na katerega moraš dati še x000 €, da ti ustreza, je potem vprašanje, ali ni bolje takoj kupiti dražji motor, ki vse to ima.

 

Dobri motorji za razmeroma širok krog ljudi se prepoznajo v prodajnih številkah. Če je pa kdo zadovoljen z eksotiko pa tudi v redu..konec koncev, hvala bogu, da vsi ne razmišljamo enako.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še malo pokomentiram nedodelanost.

Ščitniki za roke! vijaki iz zunanje strani, vsaj temne bi dali. Vsekakor čuden izgled, ceneno.

Ogledalo se da urediti, tu bo ziher pcej ponudbe na trgu

Nujna neka zaščita, bug spoiler ali cevna zaščita, tista cev hladilnika in ostalo je preveč izpostavljeno

Zlate vilice? te barvne slepote ne bom nikoli razumel

Smerokazi? takoj dol te grde oranžne in nekaj temnega ali belega (najbrž samo v zdaj morajo imeti to farbo)

Podaljšek sprednjega blatnika je nujen, lahko bi naredili malo lepši blatnik v barvi motorja, bolj šarp oblike

Tudi zavorni koluti bi lahko počasi imeli neko obliko marjetice ipd, motor bi še bolje izgledal

Nenavadna "barva" na izpuhu, loncu od švasanja ali česa, čudno to zgleda na novem motorju, al ven spolirat al pa nekaj naredit, to ni za nikamor

se kr strinjam s tabo. sicer pr teh šraufih je včasih tudi fajn če niso preveč nedostopni in skriti, sploh pa kaki blesavi riveti so živec parajoči. še najlepše je če so kakšni pokvočki, ki pokrijejo šraufe.

te katalizatorje ima pa kar veliko motorjev tako grdo narejene, pa tudi ne vem v čem je hec, ampak kot praviš bug spojler bo to skril.

nasplošno je kar slečen ta moped, zdej k sm ga malo boljše pogledala.

zlate vilce mene ne motijo, imajo eno prednost pred črnimi in sicer če se jih menjuje se to ponavadi manj vidi. črna elksacija je dokaj delikatna. tudi sledi kakšnih kamenčkov se bolj poznajo. itak barve so stvar okusa.

mi pa sprednja šipa ni najbolj ušeč. neki manjka, al bi morala bit bolj povezana z masko. čeprav imam kdaj občutek, da se proizvajalci motorjev in proizvajalci aftermarket delov prav zmenijo, da bo original ena stvar ne najboljša, da daš še ostalim kej zaslužit.

sicer pa to so naša subjetivna mnenja bo treba v živo videt. dostikrat te pa res kaka malenkost zmoti. tista palčka od menjalnika je tudi nekam čudno dolga, pa lahko bi bila črna.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se kr strinjam s tabo. sicer pr teh šraufih je včasih tudi fajn če niso preveč nedostopni in skriti, sploh pa kaki blesavi riveti so živec parajoči. še najlepše je če so kakšni pokvočki, ki pokrijejo šraufe.

te katalizatorje ima pa kar veliko motorjev tako grdo narejene, pa tudi ne vem v čem je hec, ampak kot praviš bug spojler bo to skril.

nasplošno je kar slečen ta moped, zdej k sm ga malo boljše pogledala.

zlate vilce mene ne motijo, imajo eno prednost pred črnimi in sicer če se jih menjuje se to ponavadi manj vidi. črna elksacija je dokaj delikatna. tudi sledi kakšnih kamenčkov se bolj poznajo. itak barve so stvar okusa.

mi pa sprednja šipa ni najbolj ušeč. neki manjka, al bi morala bit bolj povezana z masko. čeprav imam kdaj občutek, da se proizvajalci motorjev in proizvajalci aftermarket delov prav zmenijo, da bo original ena stvar ne najboljša, da daš še ostalim kej zaslužit.

sicer pa to so naša subjetivna mnenja bo treba v živo videt. dostikrat te pa res kaka malenkost zmoti. tista palčka od menjalnika je tudi nekam čudno dolga, pa lahko bi bila črna.

Odlično, samo še niste opazili agregat  je dvobarvni..najbolje da umaknejo iz prodaje in dajo gor le logo modre barve, bo pa zadeva v trenutku popolna :closedeyes:  :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marjeticasti koluti..pa ne vem no..rajs ne..

Scitniki za roke so narejeni tako da odnesejo veter..men so vsec..

Nosilec tablice..ja ni a ne..visi nekaj ven..cist yamahina stvar..ze od R6 nevem kerga leta nazaj..

Sipca..aftermarket..

Zdej pa da vidimo ceno..men je armaturka vsec..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mt-09 naked kakor ga vidi lastnik street tripla. Nad močjo se ne pritožuje - prav nasprotno, bolj nad udobnostjo in malce nad bremzami.

https://www.youtube.com/watch?v=Jfa4HBaatZo

Upam, da bo na tracerju MT09 dosti bolj udoben sedež kot na MT07 nakedu, tam je u iber pretrd za potovanja.

Imam guzico razvajeno od Versysa, tam je sedež tak kot mora bit. To je za tak tip motorja bolj pomembno kot 15 konjev več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!