Skoči na vsebino

Prehitevanje zelo počasnih vozil preko polne črte


Fantocci

Priporočene objave

..... hahahahahaha .....   :010

 

...... bom zvečer pogledu v to temo .... :eek:

 

..... k glih tko zgleda, da se zna zgodit, da boste tud Borutt-a prepričal, da se pa po polni črti vseen lahko prevažate .... :lol1:   

Se strinjam, prehitevanje čez polno je dovoljeno (dokler te ne dobijo) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čak, a če začnem prehitevat kjer še ni polna, se pol čez polno ne smem vrnit na svojo stran :blink: . Če bi prehiteval samo tam ,kjer mi zakonsko dovoljujejo bi bil rajš biciklist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čak, a če začnem prehitevat kjer še ni polna, se pol čez polno ne smem vrnit na svojo stran :blink: . Če bi prehiteval samo tam ,kjer mi zakonsko dovoljujejo bi bil rajš biciklist.

ta je tut bosa za enga k ma izpit ....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je rekel inštruktor kandidatu, da je polna črta zid. Ta mu je takoj dokazal nasprotno z vožnjo preko polne črte na nasprotno stran ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz med običajno vožnjo skozi ovinke vedno smatram sredinsko črto (tudi neprekinjeno) kot zid. Ne zapeljem čez njo (tudi če je pregledno), na tak način tudi sam sebe nekako treniram oz. prisilim v pravilno vožnjo - zadosten nagib, prava krivulja in hitrost... Zame je pravilna vožnja skozi ovinke najlepši del motoriranja, AC pa me na smrt dolgočasi.

 

Ampak ko dohitim oviratorja, ga prehitim tudi čez polno črto (seveda se prej dobro prepričam, da je varno, ker se imam kar zelo in vse bolj rad  :) )

Ne trdim pa, da je tako prav, tako da me ni treba posnemat.

Popravljeno . Popravil Fantocci
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem enkrat vozil za dvema tujima motoristoma (moški, ženska) na relaciji Kobarid - Bovec. Vožnja je bila dinamična, vendar nista nikjer sekala ovinkov, temveč sta bila vedno nekako na sredini svojega pasu. To je užitek vožnje; pravilno premagovanje ovinkov z elementi varnosti. Take je lepo za pogledati. Sem vozil za "ne smem povedati kdo", kateri je prevozil ovinke kot puščica. Ne s tako hitrostjo, temveč kar naravnost. Takšen je pa zelo nevaren, saj bi verjetno prehiteval tudi v nepregleden ovinek, ne samo preko polne črte.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj nasvet za ostre ovinke, vedno čim dlje od črte, bol so zavite ceste bol domačini raje sekajo ovinke, ponekod v S ovinkih kr naraunost peljejo.. prau WTF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem malo višje napisal, da je nekdo šel kot puščica skozi več zaporednih ovinkov. Brzina magarca, vendar naravnost kot puščica. Boljše, da ne veste kdo. Bi pljuvali in fiksali še cel mesec.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz nisem bil :grrr

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah lej, idealno linijo je peljal.

 

.....z veliiiiiiko sreče, po "idelani liniji, na poti v Nebesa!

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna linija je pa potem sekanje ovinkov, kar nekateri zelo radi počnejo ?

Drvarska!  Seka par ovinkov, na koncu pa še drevo :grim !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sekat ovinkou :glare: .. en mau poseka .. pol drug in na koncu nau več ovinkov za kolenčkat :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37. člen

1) Neprekinjena vzdolžna črta je lahko ločilna ali robna (sliki 1 in 2).

a) Ločilna črta (V-1) se rabi za:

- ločitev (razmejitev) dvosmernih voziščnih površin na smerna vozišča,

- ločitev (razmejitev) smernega vozišča na prometne in posebne pasove;

B) Robna črta (V-1.1) se rabi za označitev roba vozišča.

Neprekinjena ločilna črta prepoveduje vozniku vožnjo po njej ali preko nje.

 

Ta člen je iz pravilnika o prometni signalizaciji. Neprekinjena ločilna črta je polna črta po sredini ceste. Torej odpadejo prehitevanja preko nje. Voznik počasnega vozila se je dolžan umakniti in pustiti mimo vozila. To je v primeru, če se je za njim nabrala kolona vozil. So pa nekje narisali polno črto, kjer bi lahko bila prekinjena. Zaradi tega prihaja do prehitevanj in posledično izrekanja glob za 160 EUR.

 

»(9) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne ravna po predpisanem znaku, s katerim ga pooblaščena uradna oseba ustavlja ali ne upošteva njene odredbe o prepovedi nadaljnje vožnje, ali ki ne upošteva svetlobne prometne signalizacije, ki označuje eksperimentalno prometno ureditev. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk.«.

 

Je potreben komentar ?

Je potreben. Kolona vozil so tri ali več vozil. Stannje pri nas pa je slovensko...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drvarska!  Seka par ovinkov, na koncu pa še drevo :grim !

Sirarska! ovinke je sekal kot sir dokler na britofu ni najdu svoj mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih so učili: prehitevanje preko polne črte je dovoljeno, v primerih, ko se po vozišču premika objekt, ki ne dosega 40 km/h, in se šteje kot ovira na cesti,(kolesarji, konjska vprega, traktorji, delovni stroji) in pri tem ne ogrožaš nasproti vozečih.

 

včasih so učili: prehitevanje preko dveh polnih črt, nikdar in nikoli!!!,

Celo življenje vozim tako, da počasi vozeča vozila s hitrostjo cca 20 km/h smatram za stoječ objekt (ker tako so me učili v avtošoli pred 40 leti) in ga varno prehitim. Vožnjo moraš prilagoditi razmeram na cesti in menda nebom šel čez polno črto v nepreglednem ovinku....

V Avstriji imaš prometni znak "prepovedano prehitevanje" in spodnjo dodatno tablo kjer piše, da so traktorji izvzeti.

Tako vozim z avtom. Pri motorju je vse še dosti bolj varno in hitreje.

Danes sem vozil iz centra Slov. Bistrice proti Hočam za nakladalcem. Po bregu navzgor so ga prvi trije v koloni varno prehiteli. Dedek pred mano je cincal... Zmanjkalo je preglednosti, da bi prehitel njega in nakladalca. Na vrhu pa lepa policistka. Ustavila ni nikogar od prehitevajočih. Torej ni samo lepa, ampak tudi pametna  :OK:

Nisem zastonj povdaril besedo varno!    

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!