Skoči na vsebino

KTM 1290 Super Adventure (R, S, T)


Dark
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

IMG_2550-Edit-Edit.jpg.0c3502d6074d400e24173557e844ab55.thumb.jpg.f6e96486d3668beda6fe61e3b1b47345.jpg

Priporočene objave

pred 10 urami, Snecer pravi:

Zanimivo bi bilo videt, če bi si tvoj sosed kupil najnovejši 1290 SA ... 

Vsekakor so pa proizvajalci veseli tako pridnih ovčic, ki jih lahko na novo napasejo že z vsako najmanjšo novo elektronsko igračko, ki pa ni montirana zaradi inovacije, ampak da je zadeva s premočnim motorjem sploh vozna in varna za povprečne voznike. 

Na takem motorju brez pomagal 1x narobe obrneš ročico za gas in že te več ni...

no no, zato pa so pomagala. V končni fazi je tudi zavora pomagalo, da se ustaviš :P

1290SA je čista igrača, pure fun. Filing skoraj kot na versysu, le mal več ma vsega in to kar ma je noro fajn. Versis ma samo zvok, ko ga odpreš iz ovinka, 1290 pa tut u resnici potegne :D

Veliko vozim mojega na sport, pa tudi SAja sem, pa ni prav nobena lučka žmrkala, nikamor me ni odneslo. Sneci bi reku, mora biti v zapestju. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, no, da primerjaš 271kg težek tank z 206kg "lahkim" kraljem ovinkov :) poleg tega, da je tank na 19" spredaj in ima še cirka 15cm daljšo medosno...

Vodljivost versača je neprimerno boljša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

No, no, da primerjaš 271kg težek tank z 206kg "lahkim" kraljem ovinkov :) poleg tega, da je tank na 19" spredaj in ima še cirka 15cm daljšo medosno...

Vodljivost versača je neprimerno boljša.

A to si spet ocenil na pogled ....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Dark said:

sbp Ker je na MS v trendu objavljati podatke voženj na Golico, bom objavil še eno svojih: ob zmerni vožnji in upoštevanju omejitev v naseljih. In se na mojem KTM 1290 SA ni vklopilo nobeno pomagalo...

P.s.: In če ponovno uporabim avtomobilistično primerjavo: na Golico je možno peljati tudi z Amijem ali Diano... 

 

20160526_130622.jpg

Iz smeri Eibiswalda ali Lavamünda gor? Iz Eibiswalda je to pocasi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

No, no, da primerjaš 271kg težek tank z 206kg "lahkim" kraljem ovinkov :) poleg tega, da je tank na 19" spredaj in ima še cirka 15cm daljšo medosno...

Vodljivost versača je neprimerno boljša.

Nisem se ubadal s težo, niti z gabariti, pa čeprav res zgleda velik, pa neroden in jaz že po defoltu sovražim endure. Ampak, vprašaj @Frenk 67po nekih 5km (Starigrad-Marija magdalena), sem ga že imel v mezincu in je sam še letelo. Enostavno okretno, malce bolj po zadnji iz ovinka kot pri GTju, konji, tako kot je @pjotrnapisal, skozi, od začetka do konca lepo linearno in vedno dovolj, za odtenek manj agresivno kot na mojem (kar je še bolj dobrodošlo)in manj tresoče, vzmetenje, čista poezija, ne ve za nič, nobeno grbino ničesar, seveda delam primerjavo z mojim (ki je sicer za šarp vožnjo še boljši, ampak bolj zajeban), teža??? koliko je težak? po moji oceni kar sem ga vozil 210kg :P

Tako da, Versačeta sem vozil od Jablanca do Pakle, in če vzamem v obzir da je stal 3 jurje, lahko povem samo da je dober izdelek za ta denar, ne more se pa primerjat, sploh ne more niti z Zjem, vseeno je vzmetenje mehkejše, motor se sicer lepo vrti, a meni 2x premal konjev, zavore so, ne zabijejo pa dol kot bi hotel, torej, niti nima smisla neke primerjave delat. A vendar Versače za denar kot se ga dobi ni slab, oziroma je dober.

 

 

pred eno uro, vuk76 pravi:

Iz smeri Eibiswalda ali Lavamünda gor? Iz Eibiswalda je to pocasi ;)

objestneži :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Snecer said:

no, ami ima lepšo armaturko od tega kitajskega displeja :)

kak si pa ti na golico vozil pa sem videl na lastne oči, lepo si oviral promet, enkrat te bo en zadaj napičil in ne bo lepo (če te že ni) seveda pa gornji display ni iz Golice...

glede pomagal, vedno delujejo, ko se pokažejo lučke, je to zgolj signal, da tudi pomagala več ne bodo zmogla

 

Kaj delaš popoldan? Vabim te na "motokavo" na Golico...:winkiss:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Dark pravi:

Kaj delaš popoldan? Vabim te na "motokavo" na Golico...:winkiss:

hočem posnetek vožnje obeh, grafe in vse kar spada zraven. Potem bomo "strokovnjaki" MS uradno pokomentirali in spljuvali vožnjo obeh :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, DAMI34 said:

hočem posnetek vožnje obeh, grafe in vse kar spada zraven. Potem bomo "strokovnjaki" MS uradno pokomentirali in spljuvali vožnjo obeh :D

 

Za tekmovanja so piste... Človeku želim samo častiti kavo... Lahko pa seveda posname najino vožnjo...:D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Dark pravi:

Za tekmovanja so piste... Človeku želim samo častiti kavo... Lahko pa seveda posname najino vožnjo...:D

Ne, ne, ne bognedaj da bi podpiral objestno vožnjo, kavica, menjava motorjev, pa potem pošteni vtisi obeh. Pol pa ostali, ki nimamo kaj počet in smo vam samo fouš vse po vrsti spljuvamo, a se ne dela tako? :P

p.s. pa sem prepričan da bo @Snecerspremenil mnenje o težki kravi. Ti boš pa recimo presenečen nad tem, kaj človek dobi za par jurjev :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, Snecer said:

Hvala za povabilo, samo do jeseni ne bo nič.

Joj, škoda, da se do jeseni ne boš nič vozil?:blush:

Sam pa sem že pripravljen...

20170620_123831.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Snecer said:

Golice do jeseni ne bo, te bom takrat spomnil :) 

Ponudba seveda velja. Za nič na svetu ne želim zamuditi akcije v živo s "kraljema ovinkov".:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kmet2 pravi:

Ne sekiraj se ,to ni nič narobe ,sliši se ko greš čez kakšno luknjo ali pa ko pospešiš sunkovito in spustiš plin , slišiš pa verigo ki se na zgornjem delu spusti na plastična vodila na zadnji vilici in se sliši kot da "tolče" ............samo gas !

točno to je mene motlo u 3pm na začetku...pol se pa navadiš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, 3nity pravi:

@DAMI34 A se morda spomneš na koliko so bile napumpane gume na testnem?

1290s.thumb.jpg.54aa499dd52df3bd34cc786614e190c8.jpg

ne vem, bi pa morale biti po štandardu 2,5 in 2,9, a si bila na mitingu, si testirala? (beri dami si bolj slabo zapomni kdo je kdo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je po navodilih 2.4 - 2.9, zato tudi vprašam. Fant ga je peljal, jaz sem samo slikala. In ne, nisva bila na mitingu :D Imaš srečo, spomin ti še ne peša tako zelo močno :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na testiranju je bilo 2,3 spredaj in 2,8 zadaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, 3nity said:

@DAMI34 A se morda spomneš na koliko so bile napumpane gume na testnem?

1290s.thumb.jpg.54aa499dd52df3bd34cc786614e190c8.jpg

Zakaj takšno vprašanje? Saj tovarna predpisuje pritisk v pnevmatikah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 6. 2017 ob 0:24, 3nity pravi:

Hvala @sbp

@Dark ravno iz tega razloga sprašujem :)

z 2,5 in 2,9 (hladne) nič ne fališ oziroma toliko kot piše.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 6. 2017 ob 14:29, 3nity pravi:

@DAMI34 A se morda spomneš na koliko so bile napumpane gume na testnem?

1290s.thumb.jpg.54aa499dd52df3bd34cc786614e190c8.jpg

Malo bolj kot standardno (2,7 in 3,2)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, pjotr pravi:

Malo bolj kot standardno (2,7 in 3,2)

zakaj pa toliko?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!