Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Zdravo,

Aprilio RS 125 gledava s punco, da bi ji jo kupila. Letos bo naredila izpit za motor, pa me zanima kaj menite, ali je primeren motor za začetnike, kakšne pospeške ima in hitrost. Se, da "dohajati" težje motorje (600 kubikov) in kakšne so vaše izkušnje.

hvala za odgovore...vsaka informacija mi bo prišla prov :)

lp

Če bi kupla novo ima gor itak blokade, tko da z blokadami verjetno ni premočna za začetnico ;) Nej pusti gor blokade in potem ko se bo malo navadla nej da dol blokade in to bo to ;)

Če pa misli kupit rabljeno brez blokad, pol pa velja tko kot ti je že Kewo napisu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh nova je draga, 4 takt bo pa kmal postal švoh. Sej se jo itak hitr navadš, RS mislm, tok brutalna pa spet ni, če nima RAVE ventila pol se pa še posebi, nima se nič za bat :yes:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh nova je draga, 4 takt bo pa kmal postal švoh. Sej se jo itak hitr navadš, RS mislm, tok brutalna pa spet ni, če nima RAVE ventila pol se pa še posebi, nima se nič za bat :yes:.

Ah, mal punc je, da bi se tko hitr navadle veš...vsaj kar jih jest poznam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, mal punc je, da bi se tko hitr navadle veš...vsaj kar jih jest poznam :)

Moja mati je brez problema vozla odprto Husqvarno, brez predhodnih inštrukcij :evilgrin: Na Apriliji nisem hotel riskirat plastik :boobies: Tut fotrov Bandit ni delu problemov :worship:

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Aprilio RS 125 gledava s punco, da bi ji jo kupila. Letos bo naredila izpit za motor, pa me zanima kaj menite, ali je primeren motor za začetnike, kakšne pospeške ima in hitrost. Se, da "dohajati" težje motorje (600 kubikov) in kakšne so vaše izkušnje.

hvala za odgovore...vsaka informacija mi bo prišla prov :)

lp

moja gre tud 200 =)

rabljene aprilie je velik rizing uzemat... sicer če se bo naveličala jo bo lahko predelala, sam to bo treba merkat bol kot z babo :closedeyes: glede na to da dobiš ful pocen yamaho bi raj to priporoču... je pa pršla na trg še aprilia rs4 k je pa cena okol 4jurje pa 4T, je pa najlepša za moj okus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja gre tud 200 =)

rabljene aprilie je velik rizing uzemat... sicer če se bo naveličala jo bo lahko predelala, sam to bo treba merkat bol kot z babo :closedeyes: glede na to da dobiš ful pocen yamaho bi raj to priporoču... je pa pršla na trg še aprilia rs4 k je pa cena okol 4jurje pa 4T, je pa najlepša za moj okus

Pa na motorradovem testu zadnja od konkurence (najslabša). Baje jim je največ bencina popila, najtežja je, mislm da je še najdražja). Zraven sta bili na testu še nova cbr125 in yzf r125. Gre pa najhitrej od vseh treh. Ker ma najdalš prenose. Zgleda pa huda do konca, saj ji pašejo gor plastike od RSV4. Tolk da na hitrco zgleda kokr 1000ccm :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem imel možnost zmeriti moč motorja na dyno mizi (cilinder.si meeting na vranskem) zadeva je pokazala 31 konjev na zadnjem kolesu in 36 na gredi ;) lahko priložim še dokument za morebitne skeptike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem imel možnost zmeriti moč motorja na dyno mizi (cilinder.si meeting na vranskem) zadeva je pokazala 31 konjev na zadnjem kolesu in 36 na gredi ;) lahko priložim še dokument za morebitne skeptike...

Nimam besed, le tole :worship::worship::worship::worship: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če je res da so fergazerji od 2007+ res v k*rcu in da so totalni drek....in da se ne da normalno naštelat.Mam 2010 letnik in motor ne gre tak kot bi mogo...odblokiran gre celih 140 pa še to se je treba trudit..in baje da je to zato ker so novi fergazeri...kao naj kupim fergazer od starejšega letnika in bo motor šel ko raketa...zaj pa res nevem al me serviser fuka v glavo al kaj je narobe ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če je res da so fergazerji od 2007+ res v k*rcu in da so totalni drek....in da se ne da normalno naštelat.Mam 2010 letnik in motor ne gre tak kot bi mogo...odblokiran gre celih 140 pa še to se je treba trudit..in baje da je to zato ker so novi fergazeri...kao naj kupim fergazer od starejšega letnika in bo motor šel ko raketa...zaj pa res nevem al me serviser fuka v glavo al kaj je narobe ?

Al te zajebava al pa hoče izpadet pameten in ti daje kr nek razlog, da prikrije svoj neuspeh :boobies: Novejši fergazer ima hm...elektronske krmiljene dize in nevem še kaj...manjša poraba v glavnem. Pa drugačne so oznake dimenzij. Da bi ti šel pa samo 140 je pa nateg. Do katerih obratov se pa zvrti? Težko reč, kaj v tem primeru NI poštimano. Ploščico je verjento odstranil, mogoče kaj v izpuhu? :) Al pa niso prave dize? Pa sej dejansko kaj pa ma za štimat fergazer? Zamenjaš dize, ga optimalno (no približno) nastaviš in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm fora je v tem da ko sem imel odstranjene blokade in gianellia je šel motor 166(še več bi šel pa ga nisem šel probat po avtocesti).Potem sem naknadno dal rave ventil not...in od te dalje sn hodo na 3 dni svečo kazat in potem je po enih 3x kazanjih bil motor kao optimalno nastavlen in sn lahko puni gas tiščal...vendar motor ne gre preko 9500 v 5 in 6 brzini.V prvi pa drugi se pa skoro do 12 zasuče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm fora je v tem da ko sem imel odstranjene blokade in gianellia je šel motor 166(še več bi šel pa ga nisem šel probat po avtocesti).Potem sem naknadno dal rave ventil not...in od te dalje sn hodo na 3 dni svečo kazat in potem je po enih 3x kazanjih bil motor kao optimalno nastavlen in sn lahko puni gas tiščal...vendar motor ne gre preko 9500 v 5 in 6 brzini.V prvi pa drugi se pa skoro do 12 zasuče...

Se ti je zajla za Rave mogoče strgala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm fora je v tem da ko sem imel odstranjene blokade in gianellia je šel motor 166(še več bi šel pa ga nisem šel probat po avtocesti).Potem sem naknadno dal rave ventil not...in od te dalje sn hodo na 3 dni svečo kazat in potem je po enih 3x kazanjih bil motor kao optimalno nastavlen in sn lahko puni gas tiščal...vendar motor ne gre preko 9500 v 5 in 6 brzini.V prvi pa drugi se pa skoro do 12 zasuče...

Lohk bi omenu, da maš RAVE. Jst sm pa mislu, da si ga šele odpru :) Če ne gre čez 9500 pol bi moral bit RAVE, če je prej delalo kul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom prevero...čist možno ker se na štantgasu ne sliši vsakih 5s neki klik kot se je na začetku...

Če ne naredi "klik" (odpiranje in zapiranje rava vsakih nekaj sekund) potem je nekaj narobe. Al rave ne dela al je pa zajla strgana ali sneta. Drugače pa z novimi fergi ni nč narobe. Nimajo nobenih elektronsko krmiljenih diz in nevem kaj še. Ima le throttle position sensor na vrhu pripet, to je pa vse. Se ga da v nulo nastavit, sam če maš rave skoz zaprt pa zna bit problem ja ;) glede na to da se ne verti čez 9500 potem je skor sigurno rave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!