Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Ne bo šlo z švasanjem. Men se je to nekdaj isto prelomilo, ker je velika toplota, cel sistem RAVE pa SLABO konstruiran.

Mi smo z obeh strani prevrtali, vrezali navojček in kos vijaka noter- 'zašravfali'.

Nazadnje pa vem, da sem mogel it novo kupit. More pa bit vse zelo dobro naštelano, ker že če se odpira 2mm premalo (luft zajle) se že pozna da gre motor manj. Ko sem jaz dobro naštelal je šel 15km/h več kot prej. Če je motor novejši in malo km ter ohranjen pomoje ni problem, moj je bil 95 letnik

in je problem bil ;)

Zaradi RAVE ventila je motor samo v nizkih obratih bolj poskočen, ko se pa odpre je pa isto kot če ga ne bi imel. Tako, da jaz si ne predstavljam zakaj bi pol motor šel hitreje. Razen če si imel tako slabo naštelanega, da se ni do konca odpru :hmm:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ve kod kako izklopiti rdečo luč s klicajem ter EFI znak? za oni servis sem že izklopo (držiš gumb za menjavanje programov daš kontakt in spet vstran...

Ne bo šlo. Če je odblokiran CDI ne bo šlo...edino mogoče z RAVE ventilom. Saj to dejansko ni napaka...^^ To te pač opozarja, da je "odblokiran" motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšno dizo svetujete pri športnem filtru? (28mm ferg) zaj imam not 165 pa ma org. filter. pa na koliko mm mora biti rave naštelan?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam oljno pumpo za Aprilio Rs 125...cena 120€ ! :)

haha prodam oljno pumpo 20€ ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo slučajno link od tistega posnetka na youtub-u, ko neki Nemec razlaga o rave ventilu (čiščenje, nastavljanje etc.), pa zraven tud kaže na maketi in dejanskemu motorju. Zanima me kje zmerim če rave sploh dela, glede na to da ga pri štangasu nič ne slišim..ko bi se naj vklapljal in izklapljal...

Pa ven ga tud nebi rad po nepotrebnem spet dajal, zato bi rad prej zmeril...wink.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo slučajno link od tistega posnetka na youtub-u, ko neki Nemec razlaga o rave ventilu (čiščenje, nastavljanje etc.), pa zraven tud kaže na maketi in dejanskemu motorju. Zanima me kje zmerim če rave sploh dela, glede na to da ga pri štangasu nič ne slišim..ko bi se naj vklapljal in izklapljal...

Pa ven ga tud nebi rad po nepotrebnem spet dajal, zato bi rad prej zmeril...wink.gif

Aha no stvar je taka stoji pa takole tongue.gif (če najde kdo tist filmček omenjen zgoraj ga naj prosim vseeno prilepi)

Zmeril sem in štrom pride v solenoid, samo z zajlo se nič ne naredi. Na vsake 5 sec se rave pod štangasu (glede na meritev) vklopi in izklopi, zajla pa se ne premakne.

Veeeendar, ko se vozim luknje v obratih ni...

Zdej pa ne vem, a radi al ne radi wink.gif

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem iskal ja, hvala smile.gif

Ima kdo kakšno idejo v čem bi lahko bil problem?

Niti ne vem kako je solenoid narejen..kaj lahko tam not ckrne da se tist 'bat' ne premika? trance_11_confused.gif

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj probi, tam pri temu soleonidu imaš dva kabla oz. konektorčka (takoj zraven) ki gresta pol naprej proti elektronki. No snemi jih dol in kr direktno priklopi na akumulator (eden na + drugi na -) in polej če se soleonid odpre. Če se ne ti je on šu.

Pri moji prvi apriliji (99) sem imel problem da se mi je težko odpiral (neki je notr blo uničen) pa sem sam nekak improviziru in dal vmes fedrček. Nikoli več problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj probi, tam pri temu soleonidu imaš dva kabla oz. konektorčka (takoj zraven) ki gresta pol naprej proti elektronki. No snemi jih dol in kr direktno priklopi na akumulator (eden na + drugi na -) in polej če se soleonid odpre. Če se ne ti je on šu.

Pri moji prvi apriliji (99) sem imel problem da se mi je težko odpiral (neki je notr blo uničen) pa sem sam nekak improviziru in dal vmes fedrček. Nikoli več problemov.

Če men se zdi da je skos odprt...Možno da se mi je zajla snela, pa pol seveda ni ničesar da bi zajlo nazaj potegnilo (fedra v giljotini) in pol pač...ja..

Čeprav ne vem zakaj ni luknje v obratih..ker men se zdi da motor ko se pelaš dela normalno, ko pa pogledaš če rave dela, pa ne dela surrender.gif

Pri moji prvi apriliji (99) sem imel problem da se mi je težko odpiral (neki je notr blo uničen) pa sem sam nekak improviziru in dal vmes fedrček. Nikoli več problemov.

A v solenoidu?

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne tm pred njim, kjer je una sponka.

Aja..tk da maš pod dve fedri da ti zajlo...ahaaaa biggrin.gif No bom vidu če bo to kaj rešlo. Hvala trance_40_thumbup.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kdo mogoče za prodat rave za rsko 125 06l..

Prodam raznorazne dele za Aprilio RS 125, prodam tudi rave ventil, več info na tel. št.: 040174744 Matic

Popravljeno . Popravil Gasperr
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm probal direkt na akumolator, pa solenoid dela. Problem je bil v tem da se mi je na giljotini sped odlomilo tist kar sem dal zašvasat.

Zdej sem se pa odloču da kupim prek ebaya..:

http://cgi.ebay.com/...#ht_2333wt_1165

A se splača dat 20€ zraven pa kupit še zajlo? Čeprav je še čist vredu, sam naj mi še tisto crkne pa pol spet da to nekje dobim...kaj pravite?

http://cgi.ebay.com/...#ht_2315wt_1165

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm probal direkt na akumolator, pa solenoid dela. Problem je bil v tem da se mi je na giljotini sped odlomilo tist kar sem dal zašvasat.

Zdej sem se pa odloču da kupim prek ebaya..:

http://cgi.ebay.com/...#ht_2333wt_1165

A se splača dat 20€ zraven pa kupit še zajlo? Čeprav je še čist vredu, sam naj mi še tisto crkne pa pol spet da to nekje dobim...kaj pravite?

http://cgi.ebay.com/...#ht_2315wt_1165

Jst zajle ne bi kupu, če je stara še dobra. Če ti bo pa šla pa lahko še vedno naročiš v AC ali pa pač prek neta. Kokr čš :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo kako idejo če je možno da mi rave elektronka ne dela dobr k mam hin akumulator ? :D

al to ni važn k mašina se ful zavrti pol pa tm u drugi tretji tko nrdi k d bi rave mal zapru nazaj k se pa neb smeu :/

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!