Skoči na vsebino

Razlika v letih - praktične izkušnje


Nearrain

Priporočene objave

Menim, da je narava takšna, da če človek naredi poseg vanjo, potem se to širše gledano vedno nekje maščuje. V primeru sterilizacije je že vednost človeka, da nekaj "ne štima" gotovo usodna za njegovo psiho (kvaliteto življenja). Začetno navdušenje (ni nevarnosti reprodukcije) slej kot prej izgine in ostane invalidnost in vse psihične težave povezane z njo, češ jaz pa tega ne morem, nisem sposoben, sem manjvreden. Res je tudi, da smo ljudje različni.

OK mogoče, ko že imaš potomce in "si psiho potolažil", potem da, vendar te gotovo hormoni na katere psiha vpliva nekje zajebejo, pa četudi, da se hitreje staraš.

Jep imaš v glavnem prav, ljudje smo si res različni in vsak po svoje prenaša tegobe povezane z igro matere narave.

Žal se mati narava lahko maščuje pa čeprav ni človek posegal vanjo. Psiho ti pa lahko zjebe človek, in nimajo hormoni s tem nobene zveze. Eh staranje je lahko tudi zelo kruto, ko te hormoni pustijo na cedilu (funkcijareprodukcijenivečmogoča)..... :? :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Odkritosrčnost

Poslovnež pošlje fax svoji ženi :

Moja najdražja!

Vsekakor boš razumela, da imam določene potrebe ki jih ti zdaj ko si 54 let stara ne moreš več zadovoljiti. S teboj sem zelo srečen in te kot ženo zelo cenim. Zato upam da ne boš narobe razumela, ko boš po tem faxu vedela ,da sem z Natašo, mojo 18 letno tajnico, v hotelu Slavija. Ne bodi v skrbeh, pred polnočjo bom sigurno doma.

Ko pride mož domov, najde na mizi v jedilnici naslednje pismo:

Moj najdražji!

"Dobila sem tvoj fax in hvala za tvojo odkritosrčnost. Ob tej priložnosti bi te rada spomnila , da si ti že medtem tudi napolnil 54 let. Istočasno pa bi ti rada povedala , da sem trenutno z Matjažem,mojim učiteljem tenisa ,ki je tudi kot Nataša star 18 let, v hotelu Orel. Kot uspešen poslovnež in s tvojim odličnim znanjem matematike boš razumel , da sva v enaki situaciji ... vendar z majhno razliko: 18 gre večkrat v 54, kot 54 v 18 ... in zato, posledično, prej kot jutri zjutraj ne bom doma! En vroč poljub od tvoje žene, ki te resnično razume ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam pa dosti parov, ki pa so ženske starejše od moških... no tle pa vse lepo "špila"... zakaj?...

Pravi moški je vedno vljuden do starejše dame. V ničemer ji ne oporeka in vse stori kar si dama želi :wink: Vse špila... zakaj?.....ker ni razloga za prepir, ko pa ji v vsem ustreže :D :twisted:

Se samo hecam, saj v resnici ni tako hudo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: dobro,da nisi rekla ......unga..... :lol: ta tezkega in velikega..... :lol: ....ki trenutno hujsa....... al je ze nehal?! :lol:

Kdo, kje, kdaj, kaj, zakaj? :D

125 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravi moški je vedno vljuden do starejše dame. V ničemer ji ne oporeka in vse stori kar si dama želi :wink: Vse špila... zakaj?.....ker ni razloga za prepir, ko pa ji v vsem ustreže :D :twisted:

Se samo hecam, saj v resnici ni tako hudo.

Pravi moški je do prave žensko vedno vljuden, leta nima jo veze. Če pa je tista ženska v resnici neumna frkljica, pa kakšna lekcija ni odveč :D Seveda vljudna lekcija :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: dobro,da nisi rekla ......unga..... :lol: ta tezkega in velikega..... :lol: ....ki trenutno hujsa....... al je ze nehal?! :lol:

Kdo, kje, kdaj, kaj, zakaj? :D

125 :)

.....se ni nehal..... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah no........ saj pomoje mocerad ni ravno podhranjen....... te bo ze vlekel....  :twisted:

Po LJ ulicah za enkrat še ni videt da bi to kam vleklo ?? :D

Le kje je point ?? :shock: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj se malo pohvalim...

Minulo poletje sem prezivel v družbi ful fletne in 5 let starejse dame (jaz 26, ona 31) in je treba poudarit, da sva se nadvse zgledno ujela :D :twisted: :D

No, pol pa je sla! :oops: :oops: :( :(

urbi-the-lover-boy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj se malo pohvalim...  

Minulo poletje sem prezivel v družbi ful fletne in 5 let starejse dame (jaz 26, ona 31) in je treba poudarit, da sva se nadvse zgledno ujela    

No, pol pa je sla!      

Naj se malo pohvalim...

Minulo poletje (beri pred 18-timi leti) sem prezivel v družbi ful fletne in 4 leta starejse dame (jaz 21, ona 25) in je treba poudarit, da sva se nadvse zgledno ujela, rezultat nastala je familija (2+2)

No, pol je pa ostala do danes in nič ne kaže da se bo kaj spremenilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj se malo pohvalim...  

Minulo poletje sem prezivel v družbi ful fletne in 5 let starejse dame (jaz 26, ona 31) in je treba poudarit, da sva se nadvse zgledno ujela    

No, pol pa je sla!      

Naj se malo pohvalim...

Minulo poletje (beri pred 18-timi leti) sem prezivel v družbi ful fletne in 4 leta starejse dame (jaz 21, ona 25) in je treba poudarit, da sva se nadvse zgledno ujela, rezultat nastala je familija (2+2)

No, pol je pa ostala do danes in nič ne kaže da se bo kaj spremenilo

Bravo! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj se malo pohvalim...

No, pol pa je sla! :oops: :oops: :( :(

urbi-the-lover-boy

To pa ni lepo, da se hvališ s tem, da je šla. Zakaj pa je šla :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse kaže, da imam edini RES izkušnje na to temo: 12 let sem SREČNO poročen s 17 let mlajšo ženo s katero imava krasno 5-letno hčerkico Masho in v vrtcu med mladimi starši (jaz = 52let) se krasno počutim :oops:

Edini problem in to res hud problem so babure mojih prijateljev, katere so dale že meno skozi in vedno težijo moji (poleg vsega lepi) ženi :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:?: :?: :?: :?:

why, why, why

:evil: :evil: :evil:

pa ne da gre za povprečnoslovenskofoušijo - veš, to je BIČ, ki vedno na hrbet tistega, ki ga v roki drži, useka.. to pa BOLIII, a ne ??

men je fajn

naj bo še tep

če tje lohk

:lol: :lol: :lol:

ps: a si že v meni.. mogoče čez :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edini problem in to res hud problem  so babure mojih prijateljev, katere so dale že meno skozi in vedno težijo moji (poleg vsega lepi) ženi     :evil:   :evil:   :evil:   :evil:   :evil:   :evil:

Pa si kdaj pomislil, da bi zaščitil svojo ženo in bi prekinil s svojimi "prijatelji", če ne znajo svojih babur spraviti v red. Zamenjaj družbo pa bosta z ženo brez hudega problema (kakor si sam navedel) živela srečno do konca svojih dni. Srečno, pa zaščiti ženo! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8)

nullproblemo Dada - sem jih že odjebal - ker imam res dooolg jezik, so v situaciji potočile solzo ali dve kao "..kejtazga.."

:lol:

v tej začšitniški vlogi (pravi moja kraljica) da včasih pretiravam

:wink:

smmisludabostepopizdlnamepress

:roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si tole " solato " vso počasi prebral in lahko rečem da je vse napisano zgolj ugotavljanje in zapažanje v okolici. Mogoče pa med nami res ni nikogar, ki živi z 10 let starejšim ali mlajšim partnerjem ?

Lepo je Pupa napisala ... vse je v nas in iz nas prihaja ....... naj dodam, komu damo in kako nam vrača pa z leti nima prave povezave.

Resnično pa ne smemo pozabiti tudi pritiska okolice, ki je lahko usoden za za vse " nenormalne zveze " ... pravzaprav pa, zakaj velja pravilo, da mora bit moški starejši ... ?

No evo enega, ki je skupaj z skoraj 18 letno punco, moja malenkost pa ima 27 let. Kaj naj rečem? To, da se imam najlepše v življenju, da sva skupaj skoraj 2 leti in uživava vsak trenutek. Je pa res, da je punca na nivoju povprečnih 23-25 letnic, jest pa malce bolj otročji in sva se perfektno ujela. Sem sam zelo pomišljal, ali iti v tako zvezo in prevladalo je iracionalno mišljenje nad racionalnim, t.j., hej ljubim jo, kaj polj, če sva z leti toliko narazen? In niti enkrat mi ni bilo žal te odločitve. Važno je, da je vmes ljubezen, nekaj skupnih interesov v življenju in pripravljenost na odrekanje in sklepanje kompromisov v razmerju. torej, pač klasične stvari, ki so pač potrebne za razmerje. Torej, vsaj pri meni se je pokazalo, da leta niso važna, ampak so važne druge stvari.

A ja, pa še bajkerka je postala. Sva nabavla old timer avtomatika, glede na to, da je za mojga BMWje premala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Go Rudolfo Go - z mojim sva tudi 10 let narazen, pa se odlično razumeva. Sva na istem nivoju, imava iste interese, hobije itd....... pa ni motorist, pa tudi ne bo, pa me sploh ne moti. To je še najmanj...... najina ljubezen je tako globoka, da ni ovir.

Sploh pa mi je ravno zadnjič rekel: "Joj se bo meni zdelo, ko bom imel tako mlado ženo" :wink:

Vsaka stvar je za nekaj dobra.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Go Rudolfo Go - z mojim sva tudi 10 let narazen, pa se odlično razumeva. Sva na istem nivoju, imava iste interese, hobije itd....... pa ni motorist, pa tudi ne bo, pa me sploh ne moti. To je še najmanj...... najina ljubezen je tako globoka, da ni ovir.  

Sploh pa mi je ravno zadnjič rekel: "Joj se bo meni zdelo, ko bom imel tako mlado ženo"  :wink:  

Vsaka stvar je za nekaj dobra.....

Točno tako. No, tudi moja ni bila na začetku najbolj navdušena nad motorji, ampak sem ji lepo povedal, da bi rad, da bi se skupaj kam vozila in ji obljubil, da bom ekstra previdno vozil, kar bi itak, če se ubijem, se bom sam, ne pa ljubljene osebe, se je kr odtajala in zdej obožuje potovanja in vožnje z motorjem . Pač, sklepanje kompromisov. Jest sem se pa moral odvaditi česna v solati pa čebule. Težka je bila, ampak smo preživeli :)

Hotel sem še napisati, kakšni so bili moji pomisleki, preden sem šel v vezo z mlajšo punco.

1. Mlada je, kaj bo rekla družba? odgovor: boli me kurac za folk, kaj si misli

2. Ni se že zdivjala, potem me bo pa pustila, ker ji bo postalo dolgčas. odgovor: ker sem jo malce poznal, sem vedel, da se je že tako zdivljala, kot redko kdo, prav tako jaz. Pa tudi če tega ne bi vedel, je moj instinkt pravil, da to ni ključno vprašanje

3.Kako bova shajala? odgovor: punca je že od 15 leta na svojem, v svojem stanovanju in svojiimi prihodki, brez denarne pomoči staršev. Torej, je že izkusila samostojnost in odgovornost.

in tako naprej, najbolj važno je , da ZAUPAJ INSTINKTU IN ČUSTVOM!

pa še nekaj:

TO JE BILA LJUBEZEN NA PRVI POGLED, dobesedno. Videla sva se, se poštekala in po 2 dneh začela hoditi, po 1 mesecu sva začela živeti skupaj v mojem oz najinem stanovanju in se imava prekleto dobro.Takšno razmerje bi provoščil vsem. In kot pravim, po 2 letih je vsak dan samo še lepše, in to ne govorim samo z moje strani. Ne vem, če sva se več kot enkrat ali dvakrat skregala in se takoj potem seveda dala dol ;)

In to z 10 letno razliko.

Mi že vemo, a ne PUPA :)

P.S: mater sem se razpisal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol:

rudolfo, pa si se res raspisu - pa men nau treba tolk pisat, kje blo IN ŠE ZMERI JE - po 12 letih zakona - zlo podbno če ne isto

:oops:

veliiiiik sreče pa doooolg in zdrau življene vama iz srca želiva oba (moja kraljica tudi to čita z velikim zanimanjem)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!