Skoči na vsebino

KTM 790/890 ADVENTURE S/R, DUKE in SMT


Kmet2
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Uporabna stran s pojasnili, slikami itd modifikacij in dodatne opreme: KLIK

890R.jpg.0c84d9970af721dd20ac0060861c5214.thumb.jpg.630e3b2600b1c34e17a0af76cab49641.jpg

Priporočene objave

Ni problem samo v "svinjariji" . Ploščice so dejansko pretrde in "koščki" v ploščicah dobesedno stružijo diske (pri mojem je tako) .

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, franc pravi:

Točka 1 običajno za Ktm.

Točko 3 rešiš z drugačnim razmerjem zobnikov (spredaj 1 manj ali zadaj 3 več) .

lp

točka 3 ne, ker mi ostalo odgovarja, sem se navadil, a vidim razliko pri 890

pred 3 urami, Zivnorc pravi:

Če še jest točko 1 komentiram.

S temi kobilicami vozite po terenu....vedno meče svinjarijo (pesek...blato..prah...voda...) na zadnje zavore in disk...v luknjice v disku se zatakne ta svinjarija....itd., ki se drgne med diskom in ploščicami, ko hoče ven....

...poleg tega se tu mnogo več uporablja zadnjo zavoro, kot pri drugih motorjih...

 

ne ne..dobesedno žre disk in ni svinjarija tista. Uporablja se res nekoliko več, a ploščice so pretrde po defoltu. 

ps. moj moped je redno opran :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri diski so slabe kvalitete Brembo. Pri mojem ita. jih je pojedlo pri 30 tkm. Tako da sem moral menjati diske. Ker so bili original Brembo zasoljeni sem se odločil za EBC. Sedaj z temi diski in sinter ploščicami naredil 90 tkm. pa se jim skoraj nič ne pozna obraba. Kljub temu, da sem  precej natovorjen .

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k sm mau neroden ko ovca, pa na tački držim moped in tako zavzeto brišem s cunjo moped, da ga fuknem na drugo stran :P

a ma kdo original špegle, ki se mu valjajo doma za pametno ceno itak? :P

Ne nisem razbou špegla, ko je moped padu na drugo stran, počil sem ga potem, ko sem nastavljal hudiča :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kupuj originalnih, kupi preklopne. Teoretično jih je težje razbiti in lahko jih zložiš, da ne zapenjajo po kakšnem šavju. Cenovno pa bistvene razlike ni.

lp

ps nekaj takega:

Rear-view mirror Adventure folding M10x1.25 | Touratech: Online shop for motorbike accessories

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

k sm mau neroden ko ovca, pa na tački držim moped in tako zavzeto brišem s cunjo moped, da ga fuknem na drugo stran :P

a ma kdo original špegle, ki se mu valjajo doma za pametno ceno itak? :P

Ne nisem razbou špegla, ko je moped padu na drugo stran, počil sem ga potem, ko sem nastavljal hudiča :D

 

Jih imam jaz original KTM, 6 komadov, sam so kvadratni :D

 

pred eno uro, franc pravi:

Ne kupuj originalnih, kupi preklopne. Teoretično jih je težje razbiti in lahko jih zložiš, da ne zapenjajo po kakšnem šavju. Cenovno pa bistvene razlike ni.

lp

ps nekaj takega:

Rear-view mirror Adventure folding M10x1.25 | Touratech: Online shop for motorbike accessories

Tele niso okej, čisto premalo se zložijo, jaz recimo imam kitajca, pa jih moram dol vržt ker se premalo pospravijo.

20220510_163810.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, HyperJack pravi:

Tele niso okej, čisto premalo se zložijo, jaz recimo imam kitajca, pa jih moram dol vržt ker se premalo pospravijo.

20220510_163810.jpg

Pa imaš prav obrnjene?

V eno stran se "zataknejo" (pozicija za vožnjo) v drugo stran gredo do konca.

Jaz imam takšne kot so "naslednji" na povezavi in se pospravijo bp.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, HyperJack pravi:

Jih imam jaz original KTM, 6 komadov, sam so kvadratni :D

 

Tele niso okej, čisto premalo se zložijo, jaz recimo imam kitajca, pa jih moram dol vržt ker se premalo pospravijo.

 

maš fotko kvadratov? :P

z ozirom na mojo vožnjo in izi nabijanje, je vedno večja možnost da ga zložim pred garažo kot v hosti. Trenutno razmerje je 3:1 v korist garaže...večina špeglov bo ok :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel še enkrat gledat slike in sem (precej) prepričan, da se ti na povezavi zložijo do konca, ker je zglob ekscentričen, na sliki "huse" pa zgloba ne vidim dobro, dejansko pa zgleda, da je na obe strani enak.

lp

ps

jop, sem našel (končno) tudi sliko zloženega.

Rear-view mirror Adventure folding M10x1.5

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ga mam..kljub zapisu da pade ok v 790s letnik 2020 je samo za r sedež.

Pa smo mal pobrusili in odpilili 😁 sicer ni več najnižje pozicije sedeža, ma odkar mam huso me bk. 🤣

Tako da, malj bolje je, kar se tiče zaščite pred šoder prahom.

 

20220514_133623_HDR.jpg

20220514_133650_HDR.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, luxsa pravi:

A bongl si ze namontiru?? 😂

 

ja, sem vzel univerzalnega od BMWja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

narobe,na bmw dobis kembl pa zvonce,ne bongl, zdaj pa resno vprasanje,kateri je bolj vozen,ktm al husa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, luxsa pravi:

narobe,na bmw dobis kembl pa zvonce,ne bongl, zdaj pa resno vprasanje,kateri je bolj vozen,ktm al husa.

to pa neb vedu :P

sem pa kr velik napisal okrog enega in drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 5. 2022 ob 13:45, DAMI34 pravi:

Tako da, malj bolje je, kar se tiče zaščite pred šoder prahom.

... :hmm: ... se mi zdi, da bi tale tvoj KTM bolj šnorkl rabu, kot pa dust filter.....  :P

ti pa take špegle....   :P

42044 ~ KAKADU SILIC MASK/SNORKL SET – Vaughan Sports

...ekola... pa še v kompletu lahko kupiš...

:lol1:

:P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Zivnorc pravi:

... :hmm: ... se mi zdi, da bi tale tvoj KTM bolj šnorkl rabu, kot pa dust filter.....  :P

ti pa take špegle....   :P

42044 ~ KAKADU SILIC MASK/SNORKL SET – Vaughan Sports

...ekola... pa še v kompletu lahko kupiš...

:lol1:

:P

ti se šališ, ampak zajem zraka je pod sedežem, kamor nabija vodo, če gaziš po kakih rečicah, tale voda pa potem zna pridet v filter zraka..dobro, se mora vmes še matrat ampak vseeno :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zavorni diski. Več al manj vemo da so "crappy šit". A je že kdo reklamiral zadevo? Oziroma a kdo ma pojma kaka je toleranca?

Do sedaj še nisem uspel z roko gibat prednjih diskov, pri 790 pa že delajo "klik klik" :P Itak da se pozna tudi na zaviranju, ker "nabija".

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Priročnik" ima samo minimalno dopustno debelino (očitno bi se moral prej "znucat" kot pokvarit) . 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to vem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

začetniški problemi so pripeti tudi na vrhu. Bolj me zanima toleranca plavajočih diskov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar mi je znano, če misliš na debelino imajo nekateri napisano na diskih min. na primer novi imajo 5,5 mm izrabljeni 4,5 mm primer.  Določeni  imajo napisano v navodilih min. za obloge in diske.  Kar se pa tiče plavajočih diskov ??

Popravljeno . Popravil Rdeči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprošujem, koliko se lahko plavajoči gibljejo. Bom posnel.

Če ga primem z roko ga lahko minimalno (govorim verjetno za kako desetinko)premikam v smeri naprej nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor vem, je to normalno. Če pa "škatlajo" kot tisti na "zgornjem" posnetku, pa ni več normalno.

Enkrat sem nekje zasledil filmček z razlago (samo ga tudi približno ne najdem več) in imam v spominu, da je še dobro (za moj okus preveč) kar nekaj premikanja.

Problem naj bi bil šele, ko se obročki (čepi ali kakor se že imenuje kar drži skupaj) začnejo preveč "gibati" (če me spomin ne vara je problem levo /desno) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj takega mislim tudi sam, a sem se hotel prepričat. Levo desno ni opletanja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!