Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Mitas, mitas, mitas...baje da ni za 1000ccm motorje in zlo nevarna, no na 1301ccm čist qul dela :P

IMG_20160902_141257.jpgIMG_20160902_141253.jpg

edin mau vijola je postala drug dan :D

IMG_20160903_183748.jpgIMG_20160903_183836.jpg

 

Sam LIMAAAA :P

 

Koliko km bo zadnja doživela?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Koliko km bo zadnja doživela?

štandard 5,5 kkm približno. Sredina vedno gre, nekaj izletov, precej ravne vožnje in 30% v dvoje. Le po AC pa res ne nažigam, tja do 130. Kakšen košček mogoče mal več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Če ne bi tako "užival", bi po moje lahko komot 8k naredil.

nebi, uživanje je sicer izključno domena pospeševanj v nagibih in skozi ovinke (boki itak ostajajo), po ravnem pa, konji so pač konji, ko je potrebno pospešit za prehitevanje pač poknem po gasu. Večina ima podobno povprečje, seveda s primerljivimi konji in stilom.

V bistvu tut ti ne bi 12k naredil, če bi polovico fur naredil v dvoje, pa še malce prtljage, to je cca 70kg dodatne teže, ki tudi vpliva na obrabo pnevmatike.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, Snecer said:

Če ne bi tako "užival", bi po moje lahko komot 8k naredil.

Če se sploh ne bi vozil, bi jih pa imel za vedno gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, dlicen pravi:

Če se sploh ne bi vozil, bi jih pa imel za vedno gor.

Tudi v tej temi velja opozorilo.

Dejstvo pa je, da če ne bi tako grobo vozil, bi guma dlje držala, kar se lepo vidi iz same gume, kako jo pobira. Sem tudi sam probal kakšen ovinek dva malo bolj divje in jo začne skubit kot radirko. Če mu pač paše, da tako odpira v ovinkih, drsi oziroma riše črto, mu pač paše, ve kaj dela, ampak guma pač terja svoje.

Pri normalni vožnji pa tega pojava ni.

Ko sva se vozila še dva na prejšnjem motorju je RS1 držala med 12 in 14k.

Na tem sem zvozil dva kompleta RS1 pa tudi nista preko 13, 14 prišla.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Snecer pravi:

Tudi v tej temi velja opozorilo.

Dejstvo pa je, da če ne bi tako grobo vozil, bi guma dlje držala, kar se lepo vidi iz same gume, kako jo pobira. Sem tudi sam probal kakšen ovinek dva malo bolj divje in jo začne skubit kot radirko. Če mu pač paše, da tako odpira v ovinkih, drsi oziroma riše črto, mu pač paše, ve kaj dela, ampak guma pač terja svoje.

Pri normalni vožnji pa tega pojava ni.

Ko sva se vozila še dva na prejšnjem motorju je RS1 držala med 12 in 14k.

Na tem sem zvozil dva kompleta RS1 pa tudi nista preko 13, 14 prišla.

 

Še1x, po ravnem ni navijanja tja do 130, po ovinkih pa do konca :D (zaradi tega ne naredim nič manj kmju)

Bokov mam viška, še za kake 3 jurje. Crkne pa sredina. V solo vožnji je itak ne moreš toliko nasvaljkat, potrebni so konji, teža in vročina.

Ampak je pa uživancija, fantastična :P

Men je RS1 naredila čez 10jurjev, od tega polovica v dvoje (140konjski SX), crknili so pa boki (sredina bi še kake 2 jurja naredila), s tem da sem stalno bil nezadovoljen z oprijemom oziroma filingom v ovinkih.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, blindek pravi:

Je kdo z e08 prevozil vecje stevilo kilometrov? Sem jo narocil pa da vidim ce je za kaj za to ceno

Zvozil že 2 (dve) zadnji in dve prednji E08. Druga prednja je še namontirana in ima trenutno 18K. Zadnja mi BP "zdrži" 12-15K.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če zdrži 10kkm je več kot dovolj :) Bolj me zanima kako bo kaj na asfaltu, ker teren grem samo na makadam, sicer zadnje čase vedno bolj pogosto, ker je zanimivo :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, blindek pravi:

Če zdrži 10kkm je več kot dovolj :) Bolj me zanima kako bo kaj na asfaltu, ker teren grem samo na makadam, sicer zadnje čase vedno bolj pogosto, ker je zanimivo :P 

Kot je že tukaj zapisano z enako gumo nekateri "delajo" 3-4K drugi pa se približajo 14Kkm. Odvisno od desne roke, teže...

Na asfaltu drži do roba, na makadamu je suverena pri večjih obremenitvah (prtljaga in sopotnik) po ravnem pa jo zna "pojest" tam nekje pri 8-10K. Slike po 10-ih krogih Grobnika sem pa že nalepil in ne bom še enkrat.

Za zahtevano ceno meni ponuja toliko, kot od enduro gume pričakujem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Snecer said:

Tudi v tej temi velja opozorilo.

Dejstvo pa je, da če ne bi tako grobo vozil, bi guma dlje držala, kar se lepo vidi iz same gume, kako jo pobira. Sem tudi sam probal kakšen ovinek dva malo bolj divje in jo začne skubit kot radirko. Če mu pač paše, da tako odpira v ovinkih, drsi oziroma riše črto, mu pač paše, ve kaj dela, ampak guma pač terja svoje.

Pri normalni vožnji pa tega pojava ni.

Ko sva se vozila še dva na prejšnjem motorju je RS1 držala med 12 in 14k.

Na tem sem zvozil dva kompleta RS1 pa tudi nista preko 13, 14 prišla.

 

 

ziher na dirkališču, a? OBJESTNEŽ NONETHELESS :D

 

nimam slikc. ne vem, hudiča, kdaj sem jo nataknil, mislim da je blo nekako takole

Zadnja zagotovo 7000km, kar se mi zdi več kot dovolj za 90€. Kakih 700 v dvoje, Na oko bi reku da jurja po AC, Grable so zunaj, indikatorji še ne čisto. dokaj redno preverjan pritisk na 2,9bar. 

 

prednja ima 500-700km več.ni več čist OK, je pa še lepo vozna. skoraj gotovo je letos ne bom menjal.  

 

Bi pa še vedno trdil da je letošnja drugače zamešana kot lani in predlani. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na dirkališču ja, TT :) kjer ni omejitev. Takoj je bla ko radirka, sem prvo mislil, ker je že bila proti koncu, da odhaja, pa je k sreči celotno životno dobo iz "istega" materiala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Cartman pravi:

 

ziher na dirkališču, a? OBJESTNEŽ NONETHELESS :D

 

nimam slikc. ne vem, hudiča, kdaj sem jo nataknil, mislim da je blo nekako takole

Zadnja zagotovo 7000km, kar se mi zdi več kot dovolj za 90€. Kakih 700 v dvoje, Na oko bi reku da jurja po AC, Grable so zunaj, indikatorji še ne čisto. dokaj redno preverjan pritisk na 2,9bar. 

 

prednja ima 500-700km več.ni več čist OK, je pa še lepo vozna. skoraj gotovo je letos ne bom menjal.  

 

Bi pa še vedno trdil da je letošnja drugače zamešana kot lani in predlani. 

Men se zdi, da so letos dali mal manj pecilnega praška in je posledično manj napihnjena, kar jo hitrej obrabi in nekaterim zarad tega drsi :P

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Na dirkališču ja, TT :) kjer ni omejitev. Takoj je bla ko radirka, sem prvo mislil, ker je že bila proti koncu, da odhaja, pa je k sreči celotno životno dobo iz "istega" materiala

takrat šele lima :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko v vednost, E08 ni več oz. ga sam mitas več nima na zalogi, razen če še ga kak dobavitelj kje drži v skladišču.

Sam ga več ne morem dobiti zato gre gor Terra Force R

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 9. 2016 at 12:10, Snecer pravi:

Koliko km bo zadnja doživela?

lagal sm, se kesam, max 5000 al pa še manj :(

danes pomeril, po 4kkm prevoženih se cca 0,7mm do senzorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, Snecer pravi:

borutt bo mel tečaj za vikend, idi malo vprašat, vse ve

a tut o šparanju gum ga bo mel? :P

Sicer bom najbrž šel, če ne drucga mal osmičke delat, po cesti jih ne smem :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Snecer pravi:

miličnik vse obvlada, še parkirišče dobi za poligon, ne vem, kako je to sploh mogoče, ker parkirišče, je za parkiranje...

In kroženje med stožci, sm vidu, se da :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!