Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Mojih starih gum niso hoteli vzel :) 

si opravljal meritve vsakih 500km? :P

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Dela se (na izboljšavah, baje bodo tudi za nekatere motorje prva vgradnja), več ne znam povedat, oddali so kup testnih, ker jih zanima feedback tudi od normalnih uporabnikov. 

Kaj konkretno te je na mokrem motilo?

 

lej, tak bom povedal, danes 10C, afnal sem se na ovinkih na mrtvo odpiral, valda je drsela, TC je non stop blenkal in popravljal zadnji konec. Ampak to znam narediti na vsaki gumi 173 konjev je preveč za full odpiranje gasa in to v nagibu, zato se vedno vprašam a je guma kriva?

Ko sem pa 150km/h priletel v ovinek (kar je cca 30km  več kot mi je običaj za isti ovinek) sem opazil popuščanje prve, vendar se jo je dalo zlo lepo popravljati. (zmanjševanje nagiba, rahlo zaviranje))

 Pa še na koncu je guma. cca 8000km že ima za sabo in je že trikotna. To je meni normalen pojav v hladnejših mesecih. Podobno ali za odtenek bolje se obnaša S20, ki mi je zelo dobra pnevmatika.

Xsare ni bilo ? :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

Dela se (na izboljšavah, baje bodo tudi za nekatere motorje prva vgradnja), več ne znam povedat, oddali so kup testnih, ker jih zanima feedback tudi od normalnih uporabnikov. 

Kaj konkretno te je na mokrem motilo?

 

lej, tak bom povedal, danes 10C, afnal sem se na ovinkih na mrtvo odpiral, valda je drsela, TC je non stop blenkal in popravljal zadnji konec. Ampak to znam narediti na vsaki gumi 173 konjev je preveč za full odpiranje gasa in to v nagibu, zato se vedno vprašam a je guma kriva?

Ko sem pa 150km/h priletel v ovinek (kar je cca 30km  več kot mi je običaj za isti ovinek) sem opazil popuščanje prve, vendar se jo je dalo zlo lepo popravljati. (zmanjševanje nagiba, rahlo zaviranje))

 Pa še na koncu je guma. cca 8000km že ima za sabo in je že trikotna. To je meni normalen pojav v hladnejših mesecih. Podobno ali za odtenek bolje se obnaša S20, ki mi je zelo dobra pnevmatika.

Kje najdeš ceste kjer lahko legalno pelješ 150 skozi ovinek? Col - Godovič?

Na mopedu imam Mitaske za normalne uporabnike in sem zadovoljen. A lahko zrihtaš kakšne testne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Xsare ni bilo ? :jezik:

ni smešno :ras:

pred 9 urami, Igi Pop pravi:

1. Kje najdeš ceste kjer lahko legalno pelješ 150 skozi ovinek? Col - Godovič? 

2. Na mopedu imam Mitaske za normalne uporabnike in sem zadovoljen. A lahko zrihtaš kakšne testne?

1. NIKJER, ampak kaj te zanima legalnost ali oprijem?ps. jaz vozim po  pravilih, mam pa dva tri ovinke, kjer si ta pravila nekoliko raztegnem :P

2. ne morem, ker so jih tut men dali, ko sem se prijavil lani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

ni smešno :ras:

Glede na tvoj opis tvoje vožnje ni nikomur do smeha. Štekaš ?

Motoriste slikamo navzdol. Štekaš  ?

Mitas drži. Štekaš  ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Glede na tvoj opis tvoje vožnje ni nikomur do smeha. Štekaš ?

Motoriste slikamo navzdol. Štekaš  ?

Mitas drži. Štekaš  ?

zase se brigi-a štekaš?

vsak ma svojo "xsaro" le v kterem grmu tiči ne vemo :P a štekaš?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

zase se brigi-a štekaš?

vsak ma svojo "xsaro" le v kterem grmu tiči ne vemo :P a štekaš?

 

Kdor išče, ta najde. Tudi z Mitaskami. Štekaš  ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Kdor išče, ta najde. Tudi z Mitaskami. Štekaš  ?

Dej ne moraliziraj skoz ......mi vsaj povemo svoje napake javno ...jih ti ?  Včasih ne iščeš nič pa te najde ....a štekaš ? Dvomim da daš , policijska ozkoglednost .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Igi Pop said:

Kje najdeš ceste kjer lahko legalno pelješ 150 skozi ovinek? 

En tak je v poljanski dolini. Smer škofja loka - poljane. Tik preden prides v naselje poljane. Se ga da zvozit do 180. Ne jaz. Videl pa ze velikokrat. Je S ,ovinek tako da lahko porabis obe strani mitaske. Legalno pa seveda ni.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, DAMI34 pravi:

Kaj konkretno te je na mokrem motilo?

Ko je bila cesta mokra, je v rondoju, pri nagibu in normalni vožnji nekajkrat zdrsnila. V enem ovinku, pa mi je pri konstantni brzini, brez pospeševanja iz ovinka je šel zadnji konec počez :blush:. Vem, spet boste rekli nisi prilagodil hitrosti, samo s SS2 se mi pri hitrejšem ritmu kaj takega ni zgodilo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa dejmo, kako kaj kaže TERRA FORCE-ki.

Naj takoj povem, da sem prebrskal temo, uporabil sem tudi iskalnik:jezik:, sam tok preden me kšn okara.

Zanima me latest news , če je kdo pripravljen deliti jih z nami?

hvala v  naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, thunderace pravi:

Ko je bila cesta mokra, je v rondoju, pri nagibu in normalni vožnji nekajkrat zdrsnila. V enem ovinku, pa mi je pri konstantni brzini, brez pospeševanja iz ovinka je šel zadnji konec počez :blush:. Vem, spet boste rekli nisi prilagodil hitrosti, samo s SS2 se mi pri hitrejšem ritmu kaj takega ni zgodilo. 

Verjamem, za mokro smo že večkrat napisali da ni neki biser, sploh serijska proizvodnja, jaz sem do sedaj imel testne. Poleg tega je pa rondo vedno nevaren, kolega je legel pri suhi cesti, jebiga olje na cesti. Ampak niso bile krive gume.

Bom pa rekel tako, razmere na cesti se spreminjajo, razlika v temperaturah, po dežju prah...niso vedno razmere enake. Svetujem pa vsem, kupujte gume, ki vam sedejo in ki nikoli ne zdrsnejo.!!!!

Ne navijam za SAVO, vendar mi zaenkrat nudi dovolj varnosti in jo že 2 leti furam, pa sem marsikaj probal vmes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se nebi gume tako občutno spremenile (vem da niso menjali ne spremenili proizvodnje ampak gume so drugačne po nekaj 1000 km začnejo drset) dot 2015 je dosti boljsi kot 2016 ,bi jih spet namontiral na ninđo,ker sem z 636 celo zimo z njimi prevozu v vseh razmerah celo po mokrem so sle skoraj do roba,nato pa z zadnjim kompletom aprila so meni osebno drsele po mokrem suhem pri +5 do +35 stopinj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To vprašanje bi bilo smiselno poslat na Savo in sicer z zahtevanjem na odgovor zakaj se to dogaja. tudi meni ni všeč da proizvajalec menja specifikacijo predukta brez vednosti kupca. Koneckoncev kupujemo kar poznamo in kar naj bi bilo enako kot je bilo ko smo pred časom kupili. 

Vendar kot vedno se moraš vprašat, ali nisi ti postal bolj "oster na gasu" pa posledično zahtevaš od pnevmatike več kot ti je nudila. Če je odgovor NE ne vidim vzroka zakaj takega vprašanja ne bi postavil. Smatram da ima tudi proizvajalec interes zadovoljiti kupca, ne pa kar neki šmuglat v stilu sam da proda...Jaz trenutno še tipam te spremembe kot ste jih nekateri opisali in jih ne morem ne potrditi ne ovreči. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Dej ne moraliziraj skoz ......mi vsaj povemo svoje napake javno ...jih ti ?  Včasih ne iščeš nič pa te najde ....a štekaš ? Dvomim da daš , policijska ozkoglednost .....

Jaz ne pišem o odpiranju gasa na ful v ovinkih in o hitrosti 150 km/h. Pa čeprav z Mitaskami. 

Pa to niso napake, ampak naklepna dejanja. In tukaj je velika razlika.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Jaz ne pišem o odpiranju gasa na ful v ovinkih in o hitrosti 150 km/h. Pa čeprav z Mitaskami. 

Pa to niso napake, ampak naklepna dejanja. In tukaj je velika razlika.  

naklepno se jo naklepou, in kaj mi moreš :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Jaz ne pišem o odpiranju gasa na ful v ovinkih in o hitrosti 150 km/h. Pa čeprav z Mitaskami. 

Pa to niso napake, ampak naklepna dejanja. In tukaj je velika razlika.  

Dej ne bluzi ,to xaro mu mečeš vsak drugi post .....nesreča se zelo hitro zgodi in to bi ti moral vedeti kljub temu da včasih nisi popolnoma nič kriv !

Druga stvar pa je predsodek , osebno da padem bi 90% ljudi brez da bi vedela podrobnosti ocenila da sem divjal itd ....

Si pa mojster speljevanja niti pogovora ............

Ajd pejt se raje peljat in upam da nikoli ne doživiš Xare !! Resno!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kmet2 pravi:

Dej ne bluzi ,to xaro mu mečeš vsak drugi post .....nesreča se zelo hitro zgodi in to bi ti moral vedeti kljub temu da včasih nisi popolnoma nič kriv !

Druga stvar pa je predsodek , osebno da padem bi 90% ljudi brez da bi vedela podrobnosti ocenila da sem divjal itd ....

Si pa mojster speljevanja niti pogovora ............

Ajd pejt se raje peljat in upam da nikoli ne doživiš Xare !! Resno!!

Nisi omenil Mitask. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Borutt pravi:

Nisi omenil Mitask. 

:ras:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Ciko86 pravi:

 dot 2015 je dosti boljsi kot 2016 

Torej je 2016 res slabša, ima še kdo take izkušnje, jaz 2015 nisem imel in ne morem primerjati.

pred 23 urami, DAMI34 pravi:

To vprašanje bi bilo smiselno poslat na Savo in sicer z zahtevanjem na odgovor zakaj se to dogaja. tudi meni ni všeč da proizvajalec menja specifikacijo predukta brez vednosti kupca. 

Proizvajalcu bi bilo dobro povedati to, da je 2016 slabša od 2015 in da 2016 v mokrem zelo drsi oz. mu sporočiti feedback od nas uporabnikov, tako da bodo lahko zadeve izboljšali za nadaljno proizvodnjo. Verjetno ste morali tisti ki ste vozili testne gume podati kakšen feedback in lahko bi tudi sporočili kakšne so pritožbe nas drugih uporabnikov. Saj se verjetno tudi proizvajalcu gre da izboljša proizvod in poveča prodajo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, thunderace pravi:

Torej je 2016 res slabša, ima še kdo take izkušnje, jaz 2015 nisem imel in ne morem primerjati.

Proizvajalcu bi bilo dobro povedati to, da je 2016 slabša od 2015 in da 2016 v mokrem zelo drsi oz. mu sporočiti feedback od nas uporabnikov, tako da bodo lahko zadeve izboljšali za nadaljno proizvodnjo. Verjetno ste morali tisti ki ste vozili testne gume podati kakšen feedback in lahko bi tudi sporočili kakšne so pritožbe nas drugih uporabnikov. Saj se verjetno tudi proizvajalcu gre da izboljša proizvod in poveča prodajo ;)

feedback se da na testne (redno merimo profil, pišemo opažanja) vendar testne niso enake serijskim 2016. 

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, DAMI34 said:

feedback se da na testne (redno merimo profil, pišemo opažanja) vendar testne niso enake serijskim 2016. 

Ne bit birokratsko malenkosten, raje bodi proaktivno inovativen. :D

Dodaj posebno rubriko "Opažanja tistih, ki niso jaz in torej nimajo privilegija voziti testne pnevmatike" in pač napiši, da nekateri vihajo nos nad letnikom 2016 in podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, dlicen pravi:

Ne bit birokratsko malenkosten, raje bodi proaktivno inovativen. :D

Dodaj posebno rubriko "Opažanja tistih, ki niso jaz in torej nimajo privilegija voziti testne pnevmatike" in pač napiši, da nekateri vihajo nos nad letnikom 2016 in podobno.

Sto ljudi, sto čudi. Če jaz ne bom zadovoljen s serijsko pnevmatiko, bom pisal mail v Savo. Dokler teh problemov nimam, ne morem v imenu drugih pisat pripomb. Namreč, preden bo kdo prebral in pregledal rezultate testnih bo očitno še nekaj časa minilo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!