Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 37 minutami, sesir pravi:

Baba rekla,baba kazala..Ti nisi sposoben ocenit,niti še nisi preizkusil...

Dober si da se ti ne zmeša tam,ko si jih kupil..Men se resnično utrga..Sam bi se počutil kot,da igram rusko ruleto...oz huje saj te po ruski ruleti nič ne boli...po padcu pa oh zelo in več let..plus posledice...

Primerjam s prejšnjo gumo, ki sem jo zvozil par setov, Dunlop RS.

Zaenkrat Mitas bp, nobenih razpok, kilometrina, ki je ti ne boš nikoli videl, ni da ni.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

Primerjam s prejšnjo gumo, ki sem jo zvozil par setov, Dunlop RS.

Zaenkrat Mitas bp, nobenih razpok, kilometrina, ki je ti ne boš nikoli videl, ni da ni.

...za dež ni najboljša...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

Primerjam s prejšnjo gumo, ki sem jo zvozil par setov, Dunlop RS.

Zaenkrat Mitas bp, nobenih razpok, kilometrina, ki je ti ne boš nikoli videl, ni da ni.

Ker je dunlop RS športna pnevmatika kot je mitas,ki ga imaš zdaj??? Mešaš zajtrk,kosilo,večerjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, sesir pravi:

Ker je dunlop RS športna pnevmatika kot je mitas,ki ga imaš zdaj??? Mešaš zajtrk,kosilo,večerjo...

Dajmo se malo umirit.

Za Mitas Sportforce+ lepo piše, da je namenjena športnim in sport touring motorjem, skratka še bolj športna od RS1, ki je namenjena bolj ST segmentu, ker ima tršo sredico, da bi dlje držala, če furaš AC ali nadlogo zadaj.

Po moji primerjavi sem že povedal, da Mitas zdrži enako kilometrino, da je skozi celotno življenje enaka, da je bolj mehka, udobna za vozit in ker ima drugačen radij, tudi drugače "pade" v ovinek (prej, lepše, RS bolj zvezno).

Seveda pa sem jaz obe gumi uporabljal za normalno vožnjo, potovalni segment, dež, sneg, praktično vse razmere.

Ni pokala in tudi novi set ni popokan.

Tako da ne vem, kaj bi rad povedal, gumi sta povsem primerljivi, s tem da je stara RS dražja za 30%+ oziroma sedaj so novejši modeli.

Zdaj pa ti meni praviš, da nimam pojma in da moram kupiti dražjo in "zastarelo" gumo RS...

 

pred 18 minutami, siks pravi:

...za dež ni najboljša...

Veliko sem z njo prevozil po dežju pa tudi po snegu kakih 50km :) (plundra, prijemanje).

Nevarno, kot z vskao gumo je, če upravljaš po belih črtah v nagibu, drugače pa v dežju ni posebej problematična, če voziš normalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

 

Zdaj pa ti meni praviš, da nimam pojma in da moram kupiti dražjo in "zastarelo" gumo RS...

Nikakor!Mislim,da so Mitaske zate kr ok...

Pač zmotilo me je ker ti primerjaš po kvaliteti gume...sprobal pa si športno mitas in potovalen dunlop....lol...Po mojem mnenju je na tistih mitaskah,ki pokajo kaka napaka...dejte primerjat dot...so isti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Snecer pravi:

 

A MItas je celo tako kul, da lahko grem na stezo? 

Nisem sprobal...a po mojem mnenju toliko,da se greš ti malo poigrati so ziher!

Vabljen...

17436319_1280684375352306_5120595375788283673_o.jpg

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel mitas sportforce na cbr 600rr, pa nisem imel z njo nobenih negativnih izkusenj. Guma je mehka, dobro drzi, daje dober obcutek, tko da se z njo brez problema nagibas do robca gume. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, sesir pravi:

In vi veselo še naslednje gume kupujete a vsem vam pokajo?...to pa sistemu saj nima kaj bit?Nikoli imel kakih težav z gumami ampak,da bi mi tako izgledala guma se mi zmeša...Naj se on vozi s tako jz se ne bom!!!Za svoj denar se bom vozil z gumo,ki bo taka kot jz hočem...če pa sprobam novo firmo pač je očitno klump...

ti že veš, ostali se pa vozimo :P

 

pred 15 urami, motolover pravi:

Kolikor sem do zdaj razbral je čar Mitask samo v nižji ceni. 

ne, ampak je dobrodošlo.

pred 14 urami, sesir pravi:

Jz sem jih na skuter kupo...v bistvu,ker bil željen profil ceneje kot pireli...če pa bi tako napokale da bi zahteval nove....mislim,da bi jim že prvi dan ko bi opazil šel težit!Pa je to skuter 50 in ne nekaj kar potegne...zavira...

SF+ maš na skuterju? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, motolover pravi:

Zakaj se jih toliko odloči za Mitas in ne Conti ali Pirelli, če ne zaradi nižje cene?

zato ker nam ustrezajo, pa nekoliko boljša kilometrnia je. Bom dal primer, Conti je dražji pa ne naredim nič več, prej manj, s prvo precej manj, mi je pa všeč Conti, prav tako Pirellli (sicer odvisno al GT al SC) to sta 2 različna segmenta.

Jaz sem se na Mitas (sploh prvi) dobro našel in mi odgovarja, vem kje je slabša kje pa boljša od drugih, za zadnjo se mi pa itak jebe kaj dam oziroma, bom rekel kombiniram, pred potovanjem bom nataknil RS3 in prvo Mitas. Vsekakor pa z ST gumami ni takega užitka kot na kaki športni.

pred 3 urami, sesir pravi:

Seveda ima...še kaj lahko skrivaš v razpoke..V nevarnosti ziher nisi...kaj pa,če poči guma pač poletiš kot superman in pristaneš ali pa si pomagaš z iztrelki mreže ko spiderman?

dej ne klobasaj, ker so reklamacije in vpoklici povsod, sem mel dunlopke, ki so tresle, pobiral jih je po pasovih, Conti je mel vpoklic, SS1 mi je prva 3x nepričakovano odnesla (pri počasni vožnji) in še bi našteval.

Če z gumo ni kaj v redu je potrebno reklamirati, neglede na blagovno znamko!!!!!

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snecer pravi:

Na kvaliteto nimam pripomb, nič ne poka, nič ne odpada.

A MItas je celo tako kul, da lahko grem na stezo? 

če men zdrži pri +30 full gas v dvoje do Pakle, ne vem zakaj tebi ne bi na pisti :D

 

hehe...spet vedo eni o mitasu, predvsem tisti, ki ga niso vozili, vse, majkemi. Na prejšnji strani pa gledam slike od tipa ki jih ima na CBRi in se sekira če je varna pri 250km/h :P

Ulam se od smeha, a je kdo pogledu njegove slikce, a je vidu kako je lepo prva iztrošena, sem 100% da tip ne špara gume. Sej jaz jo tut ne, ampak sem zihr da je 30% hitrejši od mene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bucke.. Pametni vsi, da jim kar skodi.. Tisti ko niso probali gobc vrtijo.. 

Pravkar se javljam iz Ankarana.. Guma lima kot mora.. Ljubljana - obala pa ni slo pocasi.. 

Brez ene same napake do zdaj.. Mi ne pride na pamet, da grem na druge trenutno..

 

10/10

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, stankolovski pravi:

 

Pravkar se javljam iz Ankarana.. Guma lima kot mora.. Ljubljana - obala pa ni slo pocasi.. 

10/10

 

 

Pa ne,da si kršu predpise...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

če men zdrži pri +30 full gas v dvoje do Pakle, ne vem zakaj tebi ne bi na pisti :D

 

hehe...spet vedo eni o mitasu, predvsem tisti, ki ga niso vozili, vse, majkemi. Na prejšnji strani pa gledam slike od tipa ki jih ima na CBRi in se sekira če je varna pri 250km/h :P

Ulam se od smeha, a je kdo pogledu njegove slikce, a je vidu kako je lepo prva iztrošena, sem 100% da tip ne špara gume. Sej jaz jo tut ne, ampak sem zihr da je 30% hitrejši od mene.

Pa sej sam prebereš pa veš vse  :P:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Kmet2 pravi:

Pa sej sam prebereš pa veš vse  :P:D

v bistvu ja, ampak eni ne znajo brati. Namreč, če prebereš mnenja uporabnikov (tudi tvoje) je 90% ljudi zadovolnih z njimi. Torej se iz prebranega da izluščiti mnenje. Ne moreš ga pa podat kar na pamet, tudi brati je potrebno znati :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Ja kje pa ti tako gume poradiraš, če ne na stezi?

Pusma mene...:smoke:...recimo čez Golico....seveda le v ovinke,kjer se po kolenu pelješ pod omejitvijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tam ti, veliki majster, serpentine ne zvoziš s 70kmh :) niti v sanjah.

Uničiš pa jo pri kompenzaciji kot zaradi tega trpi ego pri brutalnem pospeševanju iz ovinka.

Da bi jo pa na slajdu uničil pa lahko samo sanjaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

 

Da bi jo pa na slajdu uničil pa lahko samo sanjaš.

Sem napisal pod omejitvijo,po cesti vzoren voznik!več kot 86 se še sam nisem nikoli peljal.(navigacija)..več kot 100 še nikoli v življenju...(števec)

Power slajde sem treniral...sanjsko mi...evi mi je kr šel...desni veliko manj...na cesti nikoli niti poizkušal...Pospeševanja brutalna?Ni za te reči namenjen nam revežem motor?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedaj sem pa tudi jaz (silom prilike) na novih/letošnjih Mitaskah.

So iste kot testne, za razliko od lanskih za odtenek bolj toge, manj gumijasto čigumaste. Niso slabe, sploh ne :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz na DOT 0817 .. zaenkrat preživele samo eno jadranko gor in dol ampak zaenkrat ni težav, drži kot pričakovano .. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Tex pravi:

tudi jaz na DOT 0817 .. zaenkrat preživele samo eno jadranko gor in dol ampak zaenkrat ni težav, drži kot pričakovano .. :)

kako se sploh pelete, ko mitaska tok drži na asfaltu ... če drži kot pribito, se ne bi moglo z mesta odpeljat ....

zdj pa ne vem.. a sm zašeu .. res pa, da dons en tablet nism uzeu :huh: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, maus said:

kako se sploh pelete, ko mitaska tok drži na asfaltu ... če drži kot pribito, se ne bi moglo z mesta odpeljat ....

zdj pa ne vem.. a sm zašeu .. res pa, da dons en tablet nism uzeu :huh: 

v kufer jo damo in peljemo na cilj ..

stari, to diši bolj kot da zadnji teden nobene od tablet nisi vzel, ne samo eno od danes .. :P;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mausa je*e kofein in že od količine halucinira. Veš tisti pregovor: bolje šalca na mizi, kot zrnje v roki. :P
 

Ob 29. 3. 2017 ob 10:50, a79 pravi:

Ajde mitas, mogoce kdaj sprobam... Za podobno ceno se dobi diablo strada... Trenutno imam namontirane na mopedu, so mi boljse kot roadsmart 2, pa velik manj stanejo...

No, da se vrnem na temo .... Midva z ženo imava isto kombinacijo, ona Diablo, jaz Dunlop RS2 in moram priznat, da se mi Diablo-tke zdijo nekako bolj zanesljive. To govorim o normalni obremenitvi motorja (kg).

Ko naložim na mojega vse tri kufre, nastavim sprednje in zadnje amortizerje glede na obremenjenost, potem pa je stvar popolnoma drugačna. Se mi zdi, da motor sam pade v ovinek. Tudi počutim se bolj suvereno.

Vsekakor pa bodo na obeh motorjih naslednje gume Mitas Terra Force R. Uporabniki so z njimi zadovoljni, cena je ugodna napram drugim znamkam, tako da o tem več ni dvoma. Za moje potrebe več kot vrhunska guma.

mitas_terra_force_r_i620x350.jpg

Nova radialna pnevmatika TERRA FORCE-R je bila konstruirana za motocikle Maxi Enduro in Trail, ter je namenjena vožnji po cestah (90%) in neutrjenem terenu (10%). TERRA FORCE-R je idealna izbira za voznike, ki motor uporabljajo vsak dan, pa tudi za tiste, ki obožujejo daljše vožnje v spremstvu sopotnika in z naloženo prtljago.

Mitasova pnevmatika TERRA FORCE-R je odlična izbira za voznike avanturistično naravnanih potovalnih motociklov. TERRA FORCE-R je radialna pnevmatika primerna za vožnjo po cestah in terenu, vendar pa je dezen pnevmatike bolj cestno naravnan. Pnevmatika zagotavlja odlično vlečno silo na mokri in suhi podlagi ter je izredno zmogljiva na lažjih neutrjenih terenih. VIR: MotoMagazin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!