Skoči na vsebino

TRIUMPH Trophy 1200


MARJA

Priporočene objave

Sam res .... kam so šle cene nekaterih firm. Spisek opreme (osnovne) kot pri avtomobilu in na koncu temu primerna cena. Sedaj nekdo bo vso to kramo od nastavitev rabil, nekdo pa ne - ampak ni možnosti izbire - je samo vzemi ali pusti. Na koncu manjka samo še da doplačaš metalno ali biserno barvo in je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Če koga zanima imajo ta vikend (20 in 21.10) v Murski Soboti na ogled novega Trophy-a.

Testne vožnje pa bodo možne v naslednjem mesecu.

post-3574-0-32836700-1350712058_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil KeC
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...

Pozdravljeni,

Zanima me ali kdo tukaj vozi Triumph Trophy 1200, zadnjo verzijo od 2012 naprej? Kakšne so kaj izkušnje, ali so kakšne okvare? Gledam po avtonetu pa ni nikogar na netu pa me zanima kako pa kaj ce bi ga uvozil...cene so bistveno nižje od RT..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej vsaj od letnika 2014 naprej, kajti letniki12-13 je enako kot Explorer (gre za enak pogonski sklop motor-kardan) imel težavo z ventili v motorni glavi. Sicer, če je v garancijskem roku sanirano - zamenjana motorna glava z ventili vret, je potem stroj OK in ni nobenih problemov kar se agregata tiče. Drugače verjetno lahko lastnike Triumph Trophy 1200 pri nas v SLO na prste prešteješ. Še vedno Triumph velja za eksota, za katerega ni prav velikega zanimanja,  pa sploh ni slab motor saj se z Explorerjem vozim že 7. leto brez večjih problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem vprašal o "gostoti " novejših trophy-jev jermana - pri njemu se servisirata 2 .. cene rabljenih v tujini so kar konkretne vsaj kar sem jaz gledal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

imam eno prošnjo.

rabil bi mnenje sopotnice na trophy-ju.. po možnosti ko je etapa dolga 700+ km  motor pa polno naložen.

hvala

  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kaj hočem.. mogoče pa se najde .. malo sem ergonomijo gledal zase pa trophy še najbolj odgovarja .. za goldo ne sežem tako visoko pa če grem v mesto mi je pretežka po raznih kockah in tramvajskih šinah..v igri je še norge , ki je veliko cenejši a tudi eno stopnjo-če ne celo dve - nižjega ranga..pa kar nekaj lažji.. ker noben od gledanih motorjev nima rikverca kot golda je teža pomembna za manevriranje na mestu.. 

p.s.(tiger 800 mi ne zgleda za sopotnico tako primeren , tiger 1200 pa mi je občutno previsok)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, thumper pravi:

p.s.( tiger 1200 pa mi je občutno previsok)

Sej maš low varianto. Tovarniško znižanega.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal čudn bi zgledal na tolk velikem motorju .. če bo kdaj low za peljat bom probal .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, thumper pravi:

mal čudn bi zgledal na tolk velikem motorju .. če bo kdaj low za peljat bom probal .

Seos Thumper. Sma že dva, ki iščeva enak motor. Kot zaprisežen Triumphator mi je težko iti na probno vožnjo novega BMW-a RT, čeprav sem dobil povabilo. Je pa res, da sem rahlo besen na angleže, ker v svojem segmentu nimajo klasičnega turing motorja ali pa sport turerja kot je bil Sprint ST - Sprint GT. Žal me Tiger potovalni enduro nekako ne potegne, čeprav sam ne vem zakaj ne. Je pa res, da sem se po 16 letih naveličal dobrega starega Trophy-ja. Malo gledam po Mobile-De,kjer je v povprečju v prodaji okoli 10 novejših Trophy-jev.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj bmfla je verjetno čisto v redu motor.. samo glede na ceno pa - najdražji na mobilede je 12000e - prvi lastnik 2013 12000km , najcenejši pa 2014 z 72000km za 7600e ..

najcenejši rt je pri nas 9500e  2013 z 51000km , najdražji pa 13500e  2014 z 47000km ..

če primerjam je cca 1500e trophy cenejši  zunaj pa mogoče dobiš bolj ohranjenega z manj km za kakšnih 500e manj in še kakšen tempomat povrhu.. pa trophy je  lepši .. 

pa nebi imel bmfle v garaži kaj čem.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thumper, BMW 1200, (1250) RT je odličen motor v segmentu turerjev zagotovo v sami špici. To je dejstvo in neumnost bi bilo temu oporekati. To tako veš tudi sam! Kot tudi veš sam, ko se ti zareže angleško jeklo v kri bi bilo bogokletno jahat kaj drugega kot Triumph-a. Zagotovo večina tega ne šteka, zaradi teh ali drugih razlogov, vendar je to njihov problem. Sam kot tak pa spoštujem vsakega pravega motorista, ne glede na znamko motocikla.

Nekje enako ohranjenega Trophy-ja lahko v povprečju z nekaj več sreče dobiš tudi do 2000 Eur ceneje, napram RT-ju, (AT, DE). Je pa temu treba dodati še MD.(za Trophy, okoli 1400 Eur). Ne vem pa kakšne so kaj cene v Angliji. V bistvu ne poznam nobene njihove spletne strani rabljenih motorjev. Bi bil vesel, če kdo napiše kakšno znano spletno stran, (kjer se ne rabiš prijavljat). 

V bistvu se mi glih ne mudi. Kot sem napisal zgoraj, tastari Trophy l.2003, špila dobro, ampak se ne bi niti malo branil novejšega. Mislim, da bom še počakal kakšno leto ali dve. Morda se možem iz Hinckley-a končno posveti na podstrešju in presenetijo s kakšnim turerjem ali sport turerjem. Namreč 6 vrst različnih Tigrovih Enduro potovalnikov. To much!

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Rocky pravi:

Thumper, BMW 1200, (1250) RT je odličen motor v segmentu turerjev zagotovo v sami špici. To je dejstvo in neumnost bi bilo temu oporekati. To tako veš tudi sam! Kot tudi veš sam, ko se ti zareže angleško jeklo v kri bi bilo bogokletno jahat kaj drugega kot Triumph-a. Zagotovo večina tega ne šteka, zaradi teh ali drugih razlogov, vendar je to njihov problem. Sam kot tak pa spoštujem vsakega pravega motorista, ne glede na znamko motocikla.

Nekje enako ohranjenega Trophy-ja lahko v povprečju z nekaj več sreče dobiš tudi do 2000 Eur ceneje, napram RT-ju, (AT, DE). Je pa temu treba dodati še MD.(za Trophy, okoli 1400 Eur). Ne vem pa kakšne so kaj cene v Angliji. V bistvu ne poznam nobene njihove spletne strani rabljenih motorjev. Bi bil vesel, če kdo napiše kakšno znano spletno stran, (kjer se ne rabiš prijavljat). 

V bistvu se mi glih ne mudi. Kot sem napisal zgoraj, tastari Trophy l.2003, špila dobro, ampak se ne bi niti malo branil novejšega. Mislim, da bom še počakal kakšno leto ali dve. Morda se možem iz Hinckley-a končno posveti na podstrešju in presenetijo s kakšnim turerjem ali sport turerjem. Namreč 6 vrst različnih Tigrovih Enduro potovalnikov. To much!

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky

jaz rad počnem neumnosti..  res je ,da letos nismo doživeli nobene okvare.. ni pa bilo rt-ja - samo gs in 1600gt..

kolega je rekel , da je bilo letos srečno leto - nobena bmfla ni obstala.. prvič od 2013..takrat je šla transalpka z rjavo ketno do stalingrada in nazaj..bmfla pa obstala zaradi sklopke..

zdaj sta 2 na nizozemskem.. https://gocar.be/fr/europe/motovlan/moto/Triumph/tous-modele?customer=&sort=upsellOnTop%3ADESC||days_in_stock%3ADESC&country=be&kw_from=&kw_to=&emission_to=&euronorm=&age=&warranty=&warranty_program=&mkey=&dkey=&service_book=&color=&xenon=&sunroof=&coupling=&aircondition=&navi=&leather=&windowlifter=&aux_heating=&seat_heater=&parkDistanceControl=&traction_control=&central_locking=&abs=&accident=&speed_control=&allwheel=&vat=&ctype=5&manufacturer=62&searchstring=TROPHY&mobCountry=&gas=&gears=&private_ad=&price_from=4000&price_to=7000&km_from=&km_to=&reg_date_from=&reg_date_to=

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Explorer in Joker, najlepša hvala!!! Sem malo bukov, dobivam sporočila od MCN-a, pozabim pa na prodajo rabljenih motorjev iz dotične strani.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo

Vidim da vas je še nekaj ki iščete Trophy-a zadnji model. Tut jaz ga pa vse kar najdem je na severu daleč u tri ... . Ni mi pa uspelo najt nobenega lastnika v Sloveniji da bi se lahko vsedo na njega zaradi položaja. No v Sloveniji naj bi jih bilo zelo malo. Ampak upanje umre zadnje !!! 

Gledal sem jih tut v Angliji na strani Avtotrader kjer so kar zanimive cene. A ve kdo za koga ki je uvozil motor iz Anglije. Eden od serviserjev Triumphov mi je odsvetoval uvoz iz Anglije zaradi tega ker so večinoma voženi po dežju in to slanem dežju zaradi česr je rja rada njihova prijateljica.  Mnenje ??? To drži al ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, mapso pravi:

Zdravo

Vidim da vas je še nekaj ki iščete Trophy-a zadnji model. Tut jaz ga pa vse kar najdem je na severu daleč u tri ... . Ni mi pa uspelo najt nobenega lastnika v Sloveniji da bi se lahko vsedo na njega zaradi položaja. No v Sloveniji naj bi jih bilo zelo malo. Ampak upanje umre zadnje !!! 

Gledal sem jih tut v Angliji na strani Avtotrader kjer so kar zanimive cene. A ve kdo za koga ki je uvozil motor iz Anglije. Eden od serviserjev Triumphov mi je odsvetoval uvoz iz Anglije zaradi tega ker so večinoma voženi po dežju in to slanem dežju zaradi česr je rja rada njihova prijateljica.  Mnenje ??? To drži al ne

hmmm.. 1000 ali 1300km v eno stran ni tako porazno.. nemčija poljska litva ..francija zna biti ugodna..

za angleške motorje res velja kar se tiče soli..pa moraš računati - večinoma - na zamenjavo prednjih luči , ker so "rezane" v kontra kot pri nas..

1215 SE so verjetno 3-5kom v slo... pa tisti , ki ga je kupil ga verjetno ne bo prodal..mogoče njegova vnukinja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, mapso pravi:

Zdravo

Ni mi pa uspelo najt nobenega lastnika v Sloveniji da bi se lahko vsedo na njega zaradi položaja. No v Sloveniji naj bi jih bilo zelo malo. Ampak upanje umre zadnje !!! 

Pokliči Jermana v Depalo vas, mogoče kdo servisira pri njem, pa da ti zaupa njegov naslov, tel. številko mogoče in se dogovoriš za ogled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 11. 2019 ob 19:17, mapso pravi:

Zdravo

Vidim da vas je še nekaj ki iščete Trophy-a zadnji model. Tut jaz ga pa vse kar najdem je na severu daleč u tri ... . Ni mi pa uspelo najt nobenega lastnika v Sloveniji da bi se lahko vsedo na njega zaradi položaja. No v Sloveniji naj bi jih bilo zelo malo. Ampak upanje umre zadnje !!! 

Gledal sem jih tut v Angliji na strani Avtotrader kjer so kar zanimive cene. A ve kdo za koga ki je uvozil motor iz Anglije. Eden od serviserjev Triumphov mi je odsvetoval uvoz iz Anglije zaradi tega ker so večinoma voženi po dežju in to slanem dežju zaradi česr je rja rada njihova prijateljica.  Mnenje ??? To drži al ne

Ja, cene so kar zanimive. Tudi sam iščem novejšega Trophy-ja. Kar se sedenja tiče, me še najmanj skrbi. Že na starem se dobro sedi. Novejši pa zagotovo ni nič slabši. Pri vseh testih omenjajo zelo dobro sedenje. Ok, kar se soli tiče ni neke panike. Res, da se angleži vozijo skozi vse leto, res pa redko kdo v plundri in še redkeje v snegu, pa če že, to le v severnem delu Anglije in na Škotskem. Tako, da je to bolj kot ne manj verjetno. Je pa res jeba kar se tiče kratkih luči zaradi levega smernega kota in pa delno tudi zaradi tahometra, ki je v miljah je pa v manjši velikosti številčnica tudi v km/h. Predvidevam, da bi imel težave pri homologaciji in na tehničnem pregledu predvsem zaradi kratkih luči. Drugače pa bi prej uvozil motor iz Anglije, (o čem resno razmišljam) kot pa iz Italije, čeprav lahko pride cena zaradi prevoza iz Otoka dražja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni po dolgem času. 

Po dolgotrajnem iskanju se mi je vztrajnost obrestovala. Našel in kupil sem Triumph Trophy SE letnik 2015. Nekaj se mi jih je izmuznilo, tokrat pa mi je uspelo.  ?

 

LP

Marjan

IMG_20201212_131131.jpg

IMG_20201212_131121.jpg

IMG_20201212_131106.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!