Skoči na vsebino

Priporočene objave

pred 25 minutami, DL650 pravi:

Mene zanima, če se je kdo letos vozil morda skozi Landecker Tunnel? Nikjer ne najdem info, če je tunel plačljiv ali ne. Potem takem verjetno ni plačljiv ali pač? Res bom hvaležen za info, sploh  iz "prve roke". Hvala!

Še skica, kje se nahaja ... povezuje cesto št. 171 z 180

23354456.jpg

Potrebuješ le vinjeto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Agostini pravi:

Potrebuješ le vinjeto.

Torej, če te prav razumem ; z nakupom vinjete za motor , recimo 10-dnevne, se z njo lahko peljem skozi ta predor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DL650 pravi:

Torej, če te prav razumem ; z nakupom vinjete za motor , recimo 10-dnevne, se z njo lahko peljem skozi ta predor?

Je tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Cesta Petrina -Čabar  zadnji del je povsem prekopan in blaten ......zelo zelo težko vozno z motorjem (cestnim)!

14556522_1751257248467142_19814704032021

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te dni so pričeli z asfaltiranjem (do sedaj makadamske) ceste Mojstrana - Gorje, oziroma natančneje Zgornja Radovna - Krnica.

Za motoriste, ki so iz Kranjske gore namenjeni proti Bledu, je to lepa bližnjica skozi dolino Radovne, ter izogibanje Jeseniškim semaforjem, ali pa hitri cesti (prej AC) Karavanke - Radovljica.

 

https://www.google.si/maps/dir/46.3893359,14.0253102/46.4282001,13.9477402/@46.41881,13.9772414,13z/data=!4m2!4m1!3e0?hl=sl

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Tedybear pravi:

Te dni so pričeli z asfaltiranjem (do sedaj makadamske) ceste Mojstrana - Gorje, oziroma natančneje Zgornja Radovna - Krnica.

Za motoriste, ki so iz Kranjske gore namenjeni proti Bledu, je to lepa bližnjica skozi dolino Radovne, ter izogibanje Jeseniškim semaforjem, ali pa hitri cesti (prej AC) Karavanke - Radovljica.

 

https://www.google.si/maps/dir/46.3893359,14.0253102/46.4282001,13.9477402/@46.41881,13.9772414,13z/data=!4m2!4m1!3e0?hl=sl

Škoda :D. Ker je bil lep makadam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Me zanima, če se je kdo letos morda peljal čez Col de la Madeleine? Zanima me v kakšnem stanju je cesta. To je številka D213, med La Chambre in Feissonnet. 

Na Street View se vidi ok, ampak vprašanje, kako star je posnetek.  Hvala za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 11. 2016 at 19:55, DL650 pravi:

Me zanima, če se je kdo letos morda peljal čez Col de la Madeleine? Zanima me v kakšnem stanju je cesta. To je številka D213, med La Chambre in Feissonnet. 

Na Street View se vidi ok, ampak vprašanje, kako star je posnetek.  Hvala za info.

Z ene strani super asfalt, na drugo stran pa bolj slab. Verjetno se stanje ni bistveno spremenilo v treh letih. Morda so slab del celo asfaltirali.:)

P7302303.JPGP7302335.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 10. 2016 at 21:32, Scarabeo 500 pravi:

Super lepa cesta in pokrajina. Če bo kdo v teh krajih - to se mora prevoziti.

https://goo.gl/maps/cK8NnChYBzA2

Scarabeo

Točno tukaj grem drugo leto skozi iz smeri Bischofshofna. Še prej pa grem na Postalm.
 

pred 18 urami, Scarabeo 500 pravi:

Z ene strani super asfalt, na drugo stran pa bolj slab. Verjetno se stanje ni bistveno spremenilo v treh letih. Morda so slab del celo asfaltirali.:)

 

Torej Scarabeo si se že peljal po tej cesti? Predvidevam, da so tvoje slike, zato vprašam.
Gledam traso Col de la Madeleine - Albertville - Chamonix - Mont Blanc - potem pa nazaj v Italijo, torej Aosta ... itd. Veš kak je ... zima v teh bregih pusti nek davek.

PRIMER Isto kot cesta na Passo Gavia. Ko gledaš letošnje posnetke na YT (mi je pa eden uporabnik omenil iz prve roke, ko se je letos peljal, da je porazno), ti mine, da bi se peljal gor, razen če se iz Bormia spustiš za Ponte di Legno, potem si primoran se peljat tukaj čez ... obstajajo pa druge varjante.

Drugače pa hvala za info.

 

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, DL650 pravi:

Točno tukaj grem drugo leto skozi iz smeri Bischofshofna. Še prej pa grem na Postalm.
 

Torej Scarabeo si se že peljal po tej cesti? Predvidevam, da so tvoje slike, zato vprašam.
Gledam traso Col de la Madeleine - Albertville - Chamonix - Mont Blanc - potem pa nazaj v Italijo, torej Aosta ... itd. Veš kak je ... zima v teh bregih pusti nek davek.

PRIMER Isto kot cesta na Passo Gavia. Ko gledaš letošnje posnetke na YT (mi je pa eden uporabnik omenil iz prve roke, ko se je letos peljal, da je porazno), ti mine, da bi se peljal gor, razen če se iz Bormia spustiš za Ponte di Legno, potem si primoran se peljat tukaj čez ... obstajajo pa druge varjante.

Drugače pa hvala za info.

 

Meni se je zdelo super :OK: je pa kar dosti časa od danes...  bi šel še kar enkrat!

100_0021.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 11. 2016 at 12:06, DL650 pravi:

Točno tukaj grem drugo leto skozi iz smeri Bischofshofna. Še prej pa grem na Postalm.
 

Torej Scarabeo si se že peljal po tej cesti? Predvidevam, da so tvoje slike, zato vprašam.
Gledam traso Col de la Madeleine - Albertville - Chamonix - Mont Blanc - potem pa nazaj v Italijo, torej Aosta ... itd. Veš kak je ... zima v teh bregih pusti nek davek.

PRIMER Isto kot cesta na Passo Gavia. Ko gledaš letošnje posnetke na YT (mi je pa eden uporabnik omenil iz prve roke, ko se je letos peljal, da je porazno), ti mine, da bi se peljal gor, razen če se iz Bormia spustiš za Ponte di Legno, potem si primoran se peljat tukaj čez ... obstajajo pa druge varjante.

Drugače pa hvala za info.

 

Bil lani na Col de la Madeleine in je cesta povsem v redu (kot na večini ostalih prelazih v tem delu Francije). Res, da je cesta na južni strani boljša in širša, a je tudi na severni strani povsem OK. Škodo, ki jo naredi zima na teh cestah, do odprtja prelazov oz. motoristične sezone, odpravijo.

Gavia pa je resnično primer gorske ceste, ki je v dokaj slabem stanju (v primerjavi z ostalimi italjanskimi prelazi). Saj ne, da bi bila cesta v vsej dolžini slaba, je pa vrhnji del z obeh strani rsenično precej uničen. Predvsem se čudim, saj gre čez Gavio skoraj vsako drugo leto Giro, pa ceste ne uredijo (praviloma na drugih prelazih za Giro generalno obnovijo asfalt) - ne vem, morda celo namerno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 11. 11. 2016 at 12:30, solorider pravi:

Meni se je zdelo super :OK: je pa kar dosti časa od danes...  bi šel še kar enkrat!

 

Prelaz smo napadali skupaj davnega leta 2004. To so bli cajti....:cool:

03.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, gaberkosir pravi:

Prelaz smo napadali skupaj davnega leta 2004. To so bli cajti....:cool:

03.jpg

super je bilo in še nekaj slik imam. Pa še veliko nogometa smo gledal, ko je bilo EP.... :yea1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena od jeb na cesti je lahko tudi tole, kar vidite na sliki. Se je zgodilo v Pirinejih. Ruteplan in tajming gresta v maloro.

Obvoz ni bil označen, vsaj opazili nismo. Izbrali smo prvi odcep, na drugi breg soteske.Je bila sicer asfaltirana kozja steza z mnogo na roke klesanih tunelčkov, soteska pa ozka in strma, tako da garmin niti slučajno ni videl satelitov. Orentirali smo se šele, ko smo prikolovratili na plano in so se hribi nekoliko razmaknili.  Vidiš pa marsikaj, kar drugače nebi niti pod razno.

IMG_8032.JPG

IMG_8046.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, raza pravi:

Ena od jeb na cesti je lahko tudi tole, kar vidite na sliki. Se je zgodilo v Pirinejih. Ruteplan in tajming gresta v maloro.

Obvoz ni bil označen, vsaj opazili nismo. Izbrali smo prvi odcep, na drugi breg soteske.Je bila sicer asfaltirana kozja steza z mnogo na roke klesanih tunelčkov, soteska pa ozka in strma, tako da garmin niti slučajno ni videl satelitov. Orentirali smo se šele, ko smo prikolovratili na plano in so se hribi nekoliko razmaknili.  Vidiš pa marsikaj, kar drugače nebi niti pod razno.

IMG_8032.JPG

IMG_8046.JPG

To je bil vzrok.:) UUU lepa cesta.

ob_5ed74b_dsc00858.JPG

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, nemo pravi:

Kaj pa Lavamund?

 

pred 13 urami, gsxf750 pravi:

In Mariazell z okolico

Kaj je na teh cestah za vaju tako čarobnega, da bi jih recimo odvozil več krat letno?
Po tolko kratnem obisku teh destinacij mi niso več zanimive. Človek se naveliča in se mi zdi nesmiselno 2 , 3 ... 5x letno vozit na Golico in okolico. Ok, smo si različni. Drugo je Jadranska magistrala, ki se je ne moreš naveličat in jo lahko BP odpelješ večkrat na leto. Letos sva z ženo bila 5x in ko je želela v septembru še 1x na jadranko, pa mi ni več bilo, zato sva jo ucvrla za 4 dni v Dolomite. So ceste, ki se jih ne moreš naveličat, ampak je kljub temu nekaj krat na leto dovolj ...

pred 13 urami, motolover pravi:

Najbrž je imel zimske relacije v mislih. Te iz MB res niso prav blizu, kar se enodnevnih voženj tiče.

Točno, saj se je ravno na to navezoval moj odgovor. Predaleč je v tem vremenu cilj za uživanje. Do tja zmrzneš, pa četudi greš po AC . Motoriranje je zame užitek in ne trplenje, zato se v tem letnem času raje prevažam z avtomobilom.
Je pa res, če bi bil doma v Črnomlju, Metliki, Ilirski ... bi stisnil zobe sigurno vsak drug dan in se vozil po Jadranski magistrali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9. 12. 2016 at 4:17 PM, DL650 said:

Hja, to sn jaz že kdaj reko ... nismo mi mariborčani na pravi lokaciji doma. Vse dobre ceste so nam dokaj oddaljene in moramo za užitek najprej prevozit 200-250km, da se prične uživanje. :angryrant2:

Se pridružujem ... uživajte maximalno in vedite, da sn vam fauš!

Mariborcani smo na super lokaciji doma;najprej da lahko hodimo v jodlarijo v sluzbo ;) , se bolj pa da mamo njihove ceste blizu..pelji kdaj kaksen Gaberl, Weinebene, Hebalm, Packsattel, Nockalm, Klippitztörl itd. Soboth oz. Golica je idealna za poletno vecerno furo ker si v urci in pol spet doma. Se pa strinjam da se do jadranke malo vlece.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, vuk76 pravi:

Mariborcani smo na super lokaciji doma;najprej da lahko hodimo v jodlarijo v sluzbo ;) , se bolj pa da mamo njihove ceste blizu..pelji kdaj kaksen Gaberl, Weinebene, Hebalm, Packsattel, Nockalm, Klippitztörl itd. Soboth oz. Golica je idealna za poletno vecerno furo ker si v urci in pol spet doma. Se pa strinjam da se do jadranke malo vlece.

Pa proti Schladmingu, Mariazell, ni da ni :) 

V bistvu je vse v glavi, če se hočeš peljat, se boš peljal. Tista urca več, da prideš do Jadranke, celo po lepši trasi preko Hrvaške, je zanemarljiva.

Po drugi strani pa, prenočitve so SMEŠNO poceni, da se ne bi dol zapeljal, zadremal in naslednji dan nazaj. Da bi se pa vsak dan vozil po Jadranki, pa se tudi slej, ko prej naveličaš.

 

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!