Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Najbolj je važno , da ne štediš pri postavljanju oblikovnih točk, samo morajo res biti na cesti, ne izven ali na nasprotnem voznem pasu AC. Tam, kjer so križišča jih postaviš pred in pa za križiščem. Če pri detajlnem pregledu ugotoviš kako anomalijo, pa vrineš še kakšno na pravo mesto.

Če bi rute risal v MapSource, bi imel še dodatno možnost sprotnega pregleda poti v GoogleEarth in StreetViewu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, raza pravi:

Samo še na "Polkrožno obračanje" daš kljukico, ni pa nujno. Sicer pa vseh teh nastavitev, ki so tu v zumu niti nimaš.

polkrožno naj ne bo odkljukano, ker je lahko štala

se pripelješ npr. na vrh hriba kjer je treba obrnit pa se mu bo zmešalo, ker ne sme polkrožno obrnit

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, tomash pravi:

ali potem priporočate MapSource bolj kot BaseCamp, ali celo kaj tretjega?

Mapsource je star program (cirka 9 let od zadnje verzije), predhodnik Basecampa, ki v osnovi ni kompatibilen z novejšimi napravami. Ne pozna oblikovnih točk, samo waypointe-vmesne točke.

Tako, da se drži kar Basecampa, ki sicer ni idealen (zame je počasen in ne tako pregleden, ampak tako pač je, za razliko od konkurence, ki sploh nima takšnega offline programa).

Kot alternativa je online program , ki temelji na google maps http://www.tyretotravel.com/

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Mapsource je star program (cirka 9 let od zadnje verzije), predhodnik Basecampa, ki v osnovi ni kompatibilen z novejšimi napravami. Ne pozna oblikovnih točk, samo waypointe-vmesne točke.

Tako, da se drži kar Basecampa, ki sicer ni idealen (zame je počasen in ne tako pregleden, ampak tako pač je, za razliko od konkurence, ki sploh nima takšnega offline programa).

Kot alternativa je online program , ki temelji na google maps http://www.tyretotravel.com/

 

 

ok.

Kako pa lahko naenkrat na ekranu vidim tvoje točke in moje točke in ruto.

image.thumb.png.45909bd11f81a7daa63838aa04e4a1ed.pngJe organizacija  moje zbbirke pravilna. Namreč, ko bom izvažal mojo ruto, moram izvozit ruto in točke ki sem jih sam dodal, tako, da morajo biti verjetno na enem nivoju. Ali pa ne razumem delovanja????

 

Oziroma, ali izvažam posamezni dan(npr. grcija dan1) v gpx ali celotno zbirko(npr. Grcija2019)???

 

 

Popravljeno . Popravil tomash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Moje" waypointe si moraš skopirati v svojo zbirko = torej v Grčija2019

Za začetek spodaj desno klikni na ikono "pokaži podatkovne filtre"

image.thumb.png.fe2f65c78ea7e37aac6e303b725aa051.png

nato se ti prikažejo: točke, poti sledi etc.

image.thumb.png.1487f89e175d6113e9d8a5cf0e0db592.png

nato pa greš v "mojo zbirko" in izbereš samo točke poti (ctrl+a in copy) ter jih preneseš v svojo zbirko med točke poti, tam kjer jih imaš svojih 15...

nato se ti prikažejo tudi v tvoji zbirki... mojih je za grčijo enih 500+

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako lej:

image.thumb.png.7cf7646df8191b8f3bcd7f86da577286.png

in prilepim v tvojo

image.thumb.png.9d2c121501f0562f94232f0fb0bc611d.png

nato pa pogledam npr tvojo ruto in vidim zraven ikonice in napisimage.thumb.png.c75e34a1a2617b36c1316c3140820872.png 

 

s tem je pač olajšano delo drugemu, seveda z opozoriom, da je odvisno kako je avtor postavljal točke, da ni kakšnih napak ipd., se mi je že v grčiji pripetilo, da sem označil napačen amfiteater in potem gledam, zakaj je tako majhen in da ne pobirajo cvenka (imenoval se je podobno :) no potem sem 15km nazaj le našel pravega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, tomash pravi:

Kje pa dobim Grčija premium GPX 7 dni?

hehe :) kar na motosvetu, stran 82 tiste teme ko sem letos opisoval 7 dnevni izlet za grčijo, hm ja, tudi rute so not :)

 

tukaj je opis izleta in spodaj link, saj načeloma so iste kot 5ja poi, samo da je tam za celo evropo in vseh 3000 res tu ne rabiš

Popravljeno . Popravil Snecer
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snecer pravi:

t......

Evo sem nekako popravil ruto. Sedaj imam v Zbirki "Grcija2019" točke in poti. Kaj vse izvozim v gpx? 

Samo poti eno po eno, ali komplet zbirko???

 

image.png

image.png

Popravljeno . Popravil tomash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo stisni ikono pošlji na napravo.

GPX datoteko si lahko ustvariš za bekap in si jo naložiš na kartico v mapo GPX. Po potrebi si jo lahko uvoziš na napravo, če bi šlo kaj narobe.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, tomash pravi:

Evo sem nekako popravil ruto. Sedaj imam v Zbirki "Grcija2019" točke in poti. Kaj vse izvozim v gpx? 

Samo poti eno po eno, ali komplet zbirko???

 

image.png

image.png

daj pokaži še file, da vidimo, kaj si načaral :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer, kako BaseCamp spremenim na slovensko, zdaj je Češčina?

 

Ok, našel :yea1:

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

Basecamp sam ugotovi, kam spadaš :) 

hudič ni hotel sem ga moral ročno. Sem ga pobrisal in na novo naložil pa je šel spet na češčino...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snecer pravi:

že prej sem te mislil vprašat.

kaj se tu dogaja peti dan? da se pelje "gor" in nato obrne dol

image.thumb.png.d75de0b1a93df720dd3c9b741ef8cc14.png

Nekaj se gre gledat. Mi je en kolega predlagal, da se gre v te konce pogledat, če bo čas. Če poznaš ta konec in je "nezanimiv", ga bom pa brisal. Je pa načrtno potegnjeno tja gor. Preden bom šel, bom še itak mal popravljal vse skupaj, ko še prenočišča ipd. mal nagledam. Bolj me zanima, če je v principu to to. Pa še to, ali v končni fazi gredo tako poti kot točke na napravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, tomash pravi:

Nekaj se gre gledat. Mi je en kolega predlagal, da se gre v te konce pogledat, če bo čas. Če poznaš ta konec in je "nezanimiv", ga bom pa brisal. Je pa načrtno potegnjeno tja gor. Preden bom šel, bom še itak mal popravljal vse skupaj, ko še prenočišča ipd. mal nagledam. Bolj me zanima, če je v principu to to. Pa še to, ali v končni fazi gredo tako poti kot točke na napravo.

ja, tam je kanjon Vikos, ki je lep, saj vidiš točko poleg trase, samo ti si si mimo trasiral

v principu je to to, ko je urejeno, klikneš gori "Pošlji v napravo" in prenese rute, točke itd...pač vse kar je v tej zbirki Grčija 2019

image.thumb.png.ca921754300694ffe971d39b996fe8ee.png 

 

 

image.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, tomash pravi:

Pa še to, ali v končni fazi gredo tako poti kot točke na napravo.

Program v napravo pošlje samo vse točke, ki si jih ustvaril, naprava (zumo) pa potem iz teh točk ponovno izračuna in izriše ruto. Ravno zaradi tega je pomembno čimveč točk, da potem ni presenečenj, ko na poti ugotoviš, da v BaseCampu si pa drugače imel narisano.

Naprave garmin (različni modeli) imajo različne algoritme izračunavanja rute, PC  program za načrtovanje BaseCamp pa je isti za vse naprave.

Popravljeno . Popravil raza
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ima "enako" nastavljena izogibanja, enak zemljevid in tole, bo v 99% identično, razen če bo kak promet norel ali kaj sličnega

dugače se pa strinjam, da kakšna točka več ne more škoditi pri umetni pameti :) 

image.thumb.png.f04c5a6a2726342b732d5ac20a0aaddb.png 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, tomash pravi:

Hja.

Nismo še zaključili.

Kako, kje in kaj vse lahko pobrišem (navlako) na napravi (ZUMO 350LM)??

rute med rutami, al kak se tam reče = načrtovalnik potovanj?

točke med priljubljenimi v meniju označiš in brišeš

ponastaviš števce itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočil bi nekaj branja s te povezave, kjer je vse opisano z navodili.

Najprej si pa privošči narediti beckup komplet  naprave s tem, da si omogočiš MassStorage in skopiraš tudi skrite datoteke. Tako boš imel kopijo zatečenega stanja, če bi slučajno šlo kaj narobe z brisanjem.

Lahko si celo privoščiš reset v tovarniške nastavitve in s tem dobiš deviško napravo brez balasta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!