Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Zdaj je pa problem!

Garmin Zumo 350LM.

Sem dal na tovarniške nastavitve in garmin ne dela več kot prej.

Ne najde lokacije!

Sem posodobil zemljevide pa nič.

Mi lahko kdo pomaga?

Popravljeno . Popravil tomash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, tomash pravi:

Zdaj je pa problem!

Garmin Zumo 350LM.

Sem dal na tovarniške nastavitve in garmin ne dela več kot prej.

Ne najde lokacije!

Sem posodobil zemljevide pa nič.

Mi lahko kdo pomaga?

 

Naloži si WebUpdater , priklopi Garmina . Ko ga prepozna nadaljuj do tam, ko te vpraša po ponovni namestitev SW. Potrdi ponovno namestitev in počakaj da se proces zaključi. Rezultat boš videl, ko se naprava ponovno zažene. Pa nekam na prosto je treba postavit garmina, da bo našel satelite. Ob prvem zagonu rabi kar nekaj časa, da uredi sprejem satelitov.

Veliko sreče!

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predem se lotim tega, sem poizkusil še nekaj. Naložil sem ponovno zemljevide na namiznem računalniku. Malce je starejšega datuma imam pa Windows 10 tako kot na Laptopu. In zadeva sedaj deluje. V čem je fora.

Res je, da na leptopu prenašam podatke preko Wifija, medtem ko je namizni računalnik povezan s kablom. Je v tem fora al v čem??

Stohudičev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa res ne vem v čem je bil problem. Ali naprava po resetu na tovarniške nastavitve ni našla satelitev ali naprava ni našla iskane lokacije na zemljevidu? Ker če je to slednje, je bil moj nasvet čisto mimo.

Pri prenašanju zemljevidov se včasih kaj zatakne in sam nikoli ne prakticiram brezžičnih povezav za nameščanje kart. Je pa zumo 350 kar občutljiv na več odkljukanih kart. Če imaš poleg CNEUNTU slučajno še kako AR, ali kako odprtokodno karto naloženo poglej v Moji zemljevidi, kje vse imaš kljukice. Odkljukana naj bo SAMO ENA KARTA , ker drugače so problemi. Po posodobitvi Garmin rad odkljuka kar vse nameščene karte!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, raza pravi:

Zdaj pa res ne vem v čem je bil problem. Ali naprava po resetu na tovarniške nastavitve ni našla satelitev ali naprava ni našla iskane lokacije na zemljevidu? Ker če je to slednje, je bil moj nasvet čisto mimo.

Pri prenašanju zemljevidov se včasih kaj zatakne in sam nikoli ne prakticiram brezžičnih povezav za nameščanje kart. Je pa zumo 350 kar občutljiv na več odkljukanih kart. Če imaš poleg CNEUNTU slučajno še kako AR, ali kako odprtokodno karto naloženo poglej v Moji zemljevidi, kje vse imaš kljukice. Odkljukana naj bo SAMO ENA KARTA , ker drugače so problemi. Po posodobitvi Garmin rad odkljuka kar vse nameščene karte!

Nimam pojma. Po moje je res bil problem v brezžičnem prenosu. V glavnem sedaj deluje. Komplicirano je tole naše življenje z vsemi napravami...

Vsekakor imam s seboj ponavadi tudi karto, saj si le tako predstavljam kje sem, sem bil in bom.!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

54526063_639829716471545_3304313671630454784_n.thumb.jpg.00c5287621d5eaef790135878bb9d058.jpg

Evo kupu tale televizor od garmina.... Zdej me pa sam zanima kje se da dobit zemljevid maroka za tale TV.... @Snecer verjetno bos ti imel ali vsaj vedel kje to dobim in kako se to gor nalozi.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OSM zemljevidi so brezplačni.

http://www.gmaptool.eu/en/content/africa-north-osm-topo-routable ali pa tule

http://www.raumbezug.eu/ag/internet/osmGarmin.htm

alternativa so pa komercialni zemljevidi Maroka, ki jih je pa treba kupiti ali hm

tale recimo

https://buy.garmin.com/en-SG/digital/p/73267#coverage  pa še kakšna topo rutabilna komercialna

gor se pa naloži kot vse ostale, če nimaš pojma, bo potrebno malo prebrati navodila oziroma tukaj http://popotnik-gps.blogspot.com/

vse lepo opisano

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom prebrskal in prebral..... 

In ja nimam pojma ker si se nikoli nisem lastil kakega garmina in podobno... tako da bom prebrskal in prebral kako in kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, gasperX pravi:

Bom prebrskal in prebral..... 

In ja nimam pojma ker si se nikoli nisem lastil kakega garmina in podobno... tako da bom prebrskal in prebral kako in kaj.

Če se ti mudi, bi bilo skoraj boljše, da daš kakšnemu kolegu.

Drugače pa recimo najbolj simpl, da si naložiš v napravo:

Datoteko gmapsupp.img , ki jo snameš tukaj http://www.raumbezug.eu/osm-garmin.htm  , najdeš jo pod Afrika, Morocco :) 

Morocco (gmapsupp.img) (2445)

15 Mar 2019 06:23

56.663 kb

 

Tole datoteko gmapsupp.img si downloadaj na PC in si jo npr. preimenuj v Maroko.img

Nato pa to datoteko prekopiraš v Zumota (itak da ga prej priklopiš na PC) in sicer v Mapo/ Folder, ki se imenuje Map (če mapa ne obstaja, jo narediš)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komercialni Garminov zemljevid (poleg topo starega)

City Navigator Middle East NT 2019.20 - MENA

Če je kakšno vprašanje, ZS.

gasperX cannot receive messages. lol

screenshot1.jpg

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Spet problem.

Danes sem se malo vozil naokoli. Doma sem si pripravil ruto do Pule in nazaj, nakar mi nekje vmes med potjo Garmin ni hotel več računat poti.

Javlja, da je pomnilik poln. Kaj mi je storiti?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, tomash pravi:

Spet problem.

Danes sem se malo vozil naokoli. Doma sem si pripravil ruto do Pule in nazaj, nakar mi nekje vmes med potjo Garmin ni hotel več računat poti.

Javlja, da je pomnilik poln. Kaj mi je storiti?

 

 

 

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, raza pravi:

Kej novega? Je pacient ozdravljen al bo rabil konkretnega zdravnika?

 

Zaenkrat je okreval. Moram mal stestirat in potem javim. Ali je možno, da je bilo potrebno nastaviti še Mass storage in je to bil prvotni problem?  Do 1. maja mora delat, ker drugače bom brez. Mogoče niti ne bi bilo slabo.

Je pa dejstvo, da na različnih računalnikih Garmin Express različno deluje.

npr.:

Prenosni računalnik, ko ga priklopim doma preko Wifi ne prenaša zemljevidov pravilno

Stacionarni računalnik, ki je priklopljen  doma prav tako prenaša zemljevide enkrat pravilno drugič ne.

Stacionarni računalnik v službi dela bp.

Očitno je pomembna tudi hitrost prenosa podatkov????? Al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wifi za prenašanje kart in update naprav ne uporabljaj.

Že kabel za priklop je lahko problem. Imel dolg kabel od nekega telefona. Enkrat dela nalaganje kart enkrat ne. Pride sin in spul ven pa v kanto z njim. Prinese drugega in dela odlično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se takole igraš z navigacijo in probariš vse živo, nalagaš raznorazne karte, pa iščeš prave nastavitve, pa pariš z eno in drugo napravo, pa rute gor in dol, je na koncu, ko si se že nekaj naučil (ali vsaj misliš, da si se) najbolje resetirat napravo v tovarniške defolt nastavitve in potem jovo na novo nastavit, sparit, prenest potrebno kartografijo (v kolikor ni ostala zadnja original verzija), prenest  planirano pot, stestirat, če vse deluje odjadrat na turo. Naprava bo delovala, kot je nastavljena in le človeška napaka ali nevednost (neznanje uporabe) bo povzročilo težave na poti.

Strokovnjaki celo priporočajo, da bi po vsaki nadgradnji SW ali kartografije resetirali napravo.

Nastavitev  Mass storage USB-ja naj nebi imela vpliva na samo delovanje naprave in prenose, omogoča pa dostop do pomembnih datotek. In če nevešča oseba šari po sistemu, je hitro lahko kaj narobe (pobrisano, premaknjeno ali celo formatirano!) Zato pa je preklop USBja v skritem meniju in če ne veš kaj delaš, je bolje pustiti pri miru in najti nekoga, ki to obvlada.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, raza pravi:

Ko se takole igraš z navigacijo in probariš vse živo, nalagaš raznorazne karte, pa iščeš prave nastavitve, pa pariš z eno in drugo napravo, pa rute gor in dol, je na koncu, ko si se že nekaj naučil (ali vsaj misliš, da si se) najbolje resetirat napravo v tovarniške defolt nastavitve in potem jovo na novo nastavit, sparit, prenest potrebno kartografijo (v kolikor ni ostala zadnja original verzija), prenest  planirano pot, stestirat, če vse deluje odjadrat na turo. Naprava bo delovala, kot je nastavljena in le človeška napaka ali nevednost (neznanje uporabe) bo povzročilo težave na poti.

Strokovnjaki celo priporočajo, da bi po vsaki nadgradnji SW ali kartografije resetirali napravo.

Nastavitev  Mass storage USB-ja naj nebi imela vpliva na samo delovanje naprave in prenose, omogoča pa dostop do pomembnih datotek. In če nevešča oseba šari po sistemu, je hitro lahko kaj narobe (pobrisano, premaknjeno ali celo formatirano!) Zato pa je preklop USBja v skritem meniju in če ne veš kaj delaš, je bolje pustiti pri miru in najti nekoga, ki to obvlada.

 

Z vsem se strinjam.

Sranje pa je ko gre nekaj narobe. Nevešč in neveden si u temi. Skratka, ko začne nedelat bi najraje vse skupaj nekam nesel. Pa ne vem kam. Zato si skušam pomagat tukaj. Danes prenesem še eno ruto na garmina in testiram (kar v avtu). Bomo videli kaj bo. Vsekakor moram rešit do konca meseca. Sem pa malo bral priporočeno in našel, da je treba dati na MassStorage. Nimam pojma kaj je to.

V bistvu imam sam delo s tem. Mi pa definitivno pride navigacija prav v določenih primerih. Bi se pa vsekakor priporočal, če bi si kdo vzel čas, in mi vse skupaj nastavil kot je treba. Ali pa je najbolje odnesti na servis???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z preklopom v MassStorage si samo omogočiš popoln dostop do datotek.

V tovarniški nastavitvi je dostop samo do datotek, ki ne vplivajo na sistem in samo delovanje.

Tudi na servisu ne bodo naredili drugega, kot postavili napravo v osnovno tovarniško stanje in mogoče ponovno namestili karte in slovensko nastavitev.

Ogledali si bodo mogoče še datoteko v kateri se beležijo anomalije in to bo to.

Če je naprava še v garanciji bo brezplačno, če ne bodo izstavili račun.

Popravljeno . Popravil raza
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, raza pravi:

Z preklopom v MassStorage si samo omogočiš popoln dostop do datotek.

V tovarniški nastavitvi je dostop samo do datotek, ki ne vplivajo na sistem in samo delovanje.

Tudi na servisu ne bodo naredili drugega, kot postavili napravo v osnovno tovarniško stanje in mogoče ponovno namestili karte in slovensko nastavitev.

Ogledali si bodo mogoče še datoteko v kateri se beležijo anomalije in to bo to.

Predlagaš, kaj????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, tomash pravi:

Bi se pa vsekakor priporočal, če bi si kdo vzel čas, in mi vse skupaj nastavil kot je treb

Servis ti bo reset naredil in to je vse. Potrebuješ nekoga,ki obvlada. Tukaj sta vsaj dva,ki znata ogromno.

Ponudi malco, domačo klobaso, mogoče čiščenje motorja pa se kdo javi. ??Priporočal bi pa da ti pregledajo tudi PC kakšno zmešnjavo imaš tam.

Imel zmešnjavo brez repa in glave na PC še od prvega Garmina. Porihtal,popucal na Pc. Je vse lažje potem.

Popravljeno . Popravil Quest
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, tomash pravi:

Z vsem se strinjam.

Sranje pa je ko gre nekaj narobe. Nevešč in neveden si u temi. Skratka, ko začne nedelat bi najraje vse skupaj nekam nesel. Pa ne vem kam. Zato si skušam pomagat tukaj. Danes prenesem še eno ruto na garmina in testiram (kar v avtu). Bomo videli kaj bo. Vsekakor moram rešit do konca meseca. Sem pa malo bral priporočeno in našel, da je treba dati na MassStorage. Nimam pojma kaj je to.

V bistvu imam sam delo s tem. Mi pa definitivno pride navigacija prav v določenih primerih. Bi se pa vsekakor priporočal, če bi si kdo vzel čas, in mi vse skupaj nastavil kot je treba. Ali pa je najbolje odnesti na servis???

Ja, Mass storage je način, kako napravo prepozna PC, v tem primeru imaš poln dostop do datotek, kot bi dostopal do npr usb ključka, ki je tudi mass storage.

Načeloma vse, kar lahko sam narediš je, da narediš hard reset, malo počistiš po napravi, celo formatiraš napravo (prej backup) in morebiti celo na novo naložiš fw.

1.

Moji nasveti glede zemljevidov. Vedno jih naložiš na kartico, kupiš 1x npr. 16gb pa boš imel mir, dok bo naprava delala.

https://www.mimovrste.com/pomnilniske-kartice/sandisk-spominska-kartica-ultra-microsdhc-16gb-98mbs-uhs-i-a1-adapter?src=sug&s=sandisk 16gb micro

za slabih 5 evričef in imaš mir...

2.

Napravo je potrebno pravilno nastaviti, predvsem izogibanja, ki naj bodo smiselno enako nastavljena kot v Basecampu, sicer bodo rute drugačne, ker jih bo izračunal na druge parametre. Npr. na PCju imaš nastavljene AC, na napravi izogibanja, pomeni, da bo naprava tvoje načrtovane rute spremenila izven AC.

3.

Ko uvažaš rute (po spominu za zumo), uvozi si morebiti samo prvi dan in naslednji dan izbriši to ruto ter uvozi 2. dan. Rešiš težavo s spominom (delovnim), če je veliko rut naloženih in izračunanih v napravi.

Rute ko jih preneseš v napravo še vedno vse ostanejo v začasni datoteki, iz katere se potem uvažajo v sam sistem.

4.

Ločeno si uvozi točke, waypointe, priljubljene ter si zapiši zaporedje kako si sledijo po dnevih (to smo ti že omenili).

Če npr. naprava začne noreti (lep primer s spominom) pač preprosto klikaš od točke do točke. Ja, ni tako komot, vseeno pa je bolje. Jaz sem leta in leta tako delal, ker vse naprave niso omogočale uvoza rut. Seveda si pa moraš točke postaviti na tako mesto, da se lahko ustaviš in klikneš naslednjo.

5.

Tečaja ne organiziram :) lahko pa pošlješ po pošti ali prinesem pa ti pokažem.

zumo 350 je kar muhast model, počasen, ampak se da.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, to z uvažanjem samo ene rute je rešitev z stari zumo 550, ki je omogočal vnos le 10ih rut pa še tiste je preračunaval, da je bilo veselje.

Tam tudi, uvažaš vsak dan ruto in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Zumo 390 mi rad prenesel rute, ki sem jih dobil v datoteki nekaj.gdb (1.8MB)

Na napravi je prostora še 790 MB

Kam prenesem rute v Garmina? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, ID pravi:

V Zumo 390 mi rad prenesel rute, ki sem jih dobil v datoteki nekaj.gdb (1.8MB)

Na napravi je prostora še 790 MB

Kam prenesem rute v Garmina? 

 

V .gdb formatu ne bo šlo na roko prenest, sicer se skopirajo v mapo ....gpx na napravi. Morajo biti v formatu .gpx.

Lahko pa probaš, a mislim da z gdb ne gre.

Rešitev:

.gdb datoteko odpri v Basecampu in jo pošlji/izvozi na napravo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zumo 35X in 59X obvladata sledi(.gdb) brez težav.

Med programi na napravi imaš ikono sledi in potem spustni meni (tri črtice) in uvozi.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!