Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

pred 4 minutami, Snečer pravi:

Tak je.

Garmin Express te vpraša, kam želiš namestiti zemljevid na PCju in tam mu lahko določiš pot do "diska". Če gre v tem primeru tudi na SD kartico ne vem, še nisem probal.

Da pa se zagotovo na star način (vendar moraš biti ekspert), kjer lahko prekonvertiran zemljevid (tedaj bo delovalo tudi z Mapsource) prekopiraš kamorkoli in s programom ustrezno popraviš vnos v registru.

Kakšen računalnik imaš, da ne bi imel 6gb placa za zemljevid? :) win10 je obupen sistem, odžre cirka 16Gb+ in namesti veliko navlake, ki odžirajo prostor in stalno posegajo na internet.

Obstaja sicer verzija Lite (ni ravno uradna), ki ima vso nadlogo odstranjeno, a še vedno odžre 10Gb.

 

 

Saj pravim, na tabličnem računalniku je vsega skupaj cca 22Gb prostora. Fraj imam še cca 3Gb. Imam Windows 8.1 in pobrisal sem vse kar sem znal. Bi pa uporabil ta tablični računalnik, ker ga pač imam in ga za kaj drugega ne rabim.  Je pa že počasi kriza, ker drug teden se zopet začne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 A ve mogoce keri, kje se da kaj podobnega nabavit.  Mas odprtino kjer ti pise remove for gps mout. Mouta pa nikjer ne najdem.

Screenshot_20190530_213348_com.android.chrome.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, tomash pravi:

Saj pravim, na tabličnem računalniku je vsega skupaj cca 22Gb prostora. Fraj imam še cca 3Gb. Imam Windows 8.1 in pobrisal sem vse kar sem znal. Bi pa uporabil ta tablični računalnik, ker ga pač imam in ga za kaj drugega ne rabim.  Je pa že počasi kriza, ker drug teden se zopet začne.

CCleaner inštaliraj, ti bo pokazalo kere brezvezne file maš na disku. alternativno poglej temp file od windowsov pa pobriši kar je v mapi, če je veliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa uporabiš Disk Cleanup (system tools), pobriši tudi sistemske datoteke, ki so ostale od instalacij in nadgradenj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, MiNa said:

Lahko pa uporabiš Disk Cleanup (system tools), pobriši tudi sistemske datoteke, ki so ostale od instalacij in nadgradenj...

Tu se zna skrivat gora giga nekoristnih podatkov .. preveri ..

image.png.7dd5c95118b64e4b3fbf969c33b65b43.png

Klik na clean up system files ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Eno vprasanje. Ko prenesem ruto iz basecampa na napravo garmin drivi smart. Mi ne uposteva oblikovnih tock pri navigiranju. Pelje mimo njih, ceprav mi na predogledu pravilno kaze pot skupaj z oblikovnimi tockami. A je potrebna kaksna dodatna nastaviev na napravi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Lvodo pravi:

Pozdravljeni.

Eno vprasanje. Ko prenesem ruto iz basecampa na napravo garmin drivi smart. Mi ne uposteva oblikovnih tock pri navigiranju. Pelje mimo njih, ceprav mi na predogledu pravilno kaze pot skupaj z oblikovnimi tockami. A je potrebna kaksna dodatna nastaviev na napravi?

Kako misliš, da pelje mimo njih? drugje?

imaš na napravi enak zemljevid in vključena enaka izogibanj?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Snečer pravi:

Kako misliš, da pelje mimo njih? drugje?

imaš na napravi enak zemljevid in vključena enaka izogibanj?

 

Imam enak zemljevid (posodobil prejsnji teden) in enaka izogibanja (po tvojih nasvetih). Ko oblikovne spremenim na garminu nazaj v tocko me pelje normalno skozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem naredil in mi je še pustilo rute in smeti, tudi zadnjo europo mi je pustilo, gatso.....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Snečer pravi:

to pa moraš formatirat :)... 

a prej backup

To je pa že problem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz zuma prekopiraš vitalne datoteke (torej jasno da vklopljen prikaz skritih in sistemskih), predvsem pa ne bo pozabit garmindevice.xml...

nato "normalno" sformatiraš zumo pogon (fat32) in nazaj prekopiraš sistemske datotek

zakaj bi to počel? ni dovolj če ročno pobrišeš nesnago?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, formatira se, ko je kakšna napak na pogonu, se je že dogajalo, da ni zapisalo cele datoteke in je požrlo prostor, tu je potem samo format

pri tebi pa lepo ročno pobrišeš poi, mape, rute, točke itd... pa še clear non vol v skritem meniju, skratka formatiranje je ukrep, ko je kakšna napaka, sicer ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, solorider pravi:

To je pa že problem...

Sem se sam ubadal s tem Zumotom 350. Na koncu mi je ratalo, ga je pa Raza mal bolj podrobno pregledal. Za takšne neuke, je najbolje, da jim strokovnjak pomaga. Lahko bi imeli uradne ure in nam pomagali. Drugače pa ti bodo fantje tukaj vse razložili, sam spraševat moraš durh na durh, pa bo.

Pa vso srečo. Garmin je včasih kar žleht.

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bo konkretno kašljal, se bo celo prepir vnel, kdo bo asistenco vršil! :D

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, solorider pravi:

Kako dam zumo 350 na tovarniško?

Nič ni zapisanega zakaj na tovarniške nastavitve? Zakaj formatiranje? Kako pomagati bolniku, ki niti ne ve kaj mu fali? In kar dosti krat je potrebno zdraviti takšne paciente!

Za vse, kar se na napravi lahko brez škode odstrani so v menijih predvidene alineje Izbriši. Za poznavalce so naredili skrite menije, za kaj več, je pa treba nekaj prebrati, vedeti in imeti nekaj izkušenj ter še nekaj jajc zraven. Kajti, če gre kaj narobe navigacijska naprava lahko hitro postane podkladek za rože.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar. Če je mlajši od dveh let (garancija) boš novega dobil (celo model 395:kva2:), če je izven, se nobeden ne bo pretirano naprezal. Naredili bodo to, kar si praviš že naredil, ene par dni boš brez navigacije in ob prevzemu plačal servis po ceniku. In verjemi, stanje po servisu bo enako stanju pred. Govorim iz izkušen z njimi.

Zumo 350 je en ekstra model. Sem jih imel v rokah kar nekaj in ena sama žalost. Eni delajo, drugi ne. Kje je keč, bog si ga vedi. Lahko samo en čip drugega proizvajalca v drobovju. Z modelom 395 je  manj težav. Ima pa drug SW in verjetno tudi elektroniko, ker se 350 ne da flešat na 395, kar je pri modelu 590 možno.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je res! Samo, če se delate norca iz mene...

Da se tudi na daljavo svetovati katero mapo odpreti in nekaj zbrisati. Vsi imamo pakete, ki so zastonj klici ali bi jaz poklical in bi na daljavo dosti rešili. Polnilnik je poln in bi bilo treba samo odvečno nesnago zbrisati. Zumo dela drugače ok. 

Če bi mi kdo po telefonu svetoval kaj naj odprem in zbrišem bi rešila v 15min in ne, da naj grem bloge šudiram...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, solorider pravi:

Vse je res! Samo, če se delate norca iz mene...

Da se tudi na daljavo svetovati katero mapo odpreti in nekaj zbrisati. Vsi imamo pakete, ki so zastonj klici ali bi jaz poklical in bi na daljavo dosti rešili. Polnilnik je poln in bi bilo treba samo odvečno nesnago zbrisati. Zumo dela drugače ok. 

Če bi mi kdo po telefonu svetoval kaj naj odprem in zbrišem bi rešila v 15min in ne, da naj grem bloge šudiram...

verjemi, da PC svetovanje po telefonu je večkrat sranje kot ne, razen če mu daš dostop do namizja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!