Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

Na Bitstamp lepo odpres racun, pa nakazilo nardis iz svojga racuna, pol pa itak lahko prenasas na ostale menjalnice. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, schwantz pravi:

Tako nekako. Napiše, da za SLO trenutno ne podpirajo prenosov... res pa je, da včeraj zvečer nisem prav vztrajal pri iskanju rešitev. Bom danes popoldan, če ne pa direkt iz računa...

Ali pa če kdo napiše rešitev :D. Sin pravi Revolut mora bit...

Sem preverila, tudi meni tako piše ?.

Če se ti mudi, si poveži kartico, ali pa opravi SEPA bančno nakazilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ChilliPalmer pravi:

Na Bitstamp lepo odpres racun, pa nakazilo nardis iz svojga racuna, pol pa itak lahko prenasas na ostale menjalnice. 

Tako ja, provizija je pa kot za plačilo položnice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, BlackDoc pravi:

Tako ja, provizija je pa kot za plačilo položnice...

Odvisno. Če prenašaš XRP je transakcija zelo hitra in zeloo poceni. Če prenašaš ETH je dražje in počasneje.

XRP iz Bitstampa na Binance potrebuje cca 10s.

ETH pa odvisno od zagostitve omrežja, tudi do 1h.

ALGO je isto hiter.

ITD...

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, skalar36 pravi:

 

 

Če maš na banki 10k. Pa v kripto daš 1 k, te nw bo skrbel, k mal pada pa maš v kripto 700 evričev. Lahko hodlaš. Če pa od tistih 10k vkripto daš 9k, te bodo pa čustva zjebala, ko nardiš 2k minusa. Tko nas lovijo. Issto kot v službah, ko 90% ljudi hodi v službe, ki jih ne mara. Ko dobi plačo je ves evforičen, gre po nakupih, da se mu čustva dvignejo. Par dni evforičen, pol k je pa račun prazn pa spet depresija. Tko se delajo "zombiji" sodobnega časa in razni stresi, tesnobe, bolezni...

Ja, bedn je tud, da iz 1000 nardis 20k,pa pol gledas k kopni na 3k,objokan, pa se zmer 2k plusa :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, skalar36 pravi:

To sm tud jest mislu. Pol sm pa vidu da je umetno usnje. :cry:

a ti pušča? Tistih 10 jurčkov k jih mam, lah visi tut na borzi :P

pred 5 urami, schwantz pravi:

Jaz? Še nič, odprl sem račun, čakam verifikacijo, potem dalje... 

Vmes sem hotel prenesti sredstva iz banke na PayPal, da bi po gorenjsko prišparal 1,8%, kolikor znaša provizija?

nakaži lepo z banke, je namanj provizij (plačilo v tujino)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, schwantz pravi:

Tako nekako. Napiše, da za SLO trenutno ne podpirajo prenosov... res pa je, da včeraj zvečer nisem prav vztrajal pri iskanju rešitev. Bom danes popoldan, če ne pa direkt iz računa...

Ali pa če kdo napiše rešitev :D. Sin pravi Revolut mora bit...

direkt. Menjalnica ima svoj račun in ko si se registriral dobiš še sklic..bistven podatek.

pred 1 uro, ChilliPalmer pravi:

Ja, bedn je tud, da iz 1000 nardis 20k,pa pol gledas k kopni na 3k,objokan, pa se zmer 2k plusa :)

čes pa pužrešen. :P

realnost: banka ti za 10k€ v enem letu ne da nič, prej ti pobere. že 10% donos je dobiček.

Potem se pa moraš vprašat: rabim dobiček?

1. DA, dvigneš in potrošiš...ne gledaš več kripto, 20% donos je znanstevena fantastika, kaj šele 100%

2. NE sem igralec na dolge proge, torej te padci ne sekirajo in čakaš rast...v glavnem pa počasi raste (vsaj glavne kripto valute)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, skalar36 pravi:

Odvisno. Če prenašaš XRP je transakcija zelo hitra in zeloo poceni. Če prenašaš ETH je dražje in počasneje.

XRP iz Bitstampa na Binance potrebuje cca 10s.

ETH pa odvisno od zagostitve omrežja, tudi do 1h.

ALGO je isto hiter.

ITD...

Je res, mislil sem na provizijo nakazila iz banke, za naprej pa ponavadi uporabljam XLM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je prvič pametno nakazat preko banke, da ima potem menjaknica vnesen tvoj racun on boš kasneje lahko nakazal eure iz menjalnice na TR. 

Bitstamp ima celo račun pri Gorensjski banki in se nskaže z UPN nalogom.

 

Popravljeno . Popravil Endlich
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ChilliPalmer pravi:

Ce je provizija problem, pol se sploh ne it tega, ker bos ob vsakem nakupu in prodaji jokal :)

Ni problem, seveda ne... Ker sem čakal na verifikacijo odprtega računa sem imel čas gledat na PayPal-u, pa sem napisal. Za tistega jurja, k se bom šel vlagatelja bo seveda iz računa... Že ko mi je sin Revolut razlagal, sem ga poslal spat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, schwantz pravi:

Ni problem, seveda ne... Ker sem čakal na verifikacijo odprtega računa sem imel čas gledat na PayPal-u, pa sem napisal. Za tistega jurja, k se bom šel vlagatelja bo seveda iz računa... Že ko mi je sin Revolut razlagal, sem ga poslal spat :D

Kar lepo poslušaj svojega sina in potlači svoj ego ??

Glej moj primer. Pa se šteje, da se še kar razumem na računalništvo in zadnjič na aplikaciji menjalnice na tel. Opazim obvestilo, da moja osebna ni veljavna. Res mi je poleti potekla. Lepo sledim navodilom, nalozim slike osebne in na koncu še video. In se vrag ni in ni hotel naložiti. Samo bel ekran. Po moje sem ponovil cel postopek 4x in nič. Sem verjel, da jim server nagaja.

Pride sin iz šole in mu povem in mi iz prve reče, verjerno nimaš posodobljene aplikacije na tel. In točno to je bilo. 

Mi je prihranil precej truda in živcev?

Tako, da včasih se splača mladino poslušat... že postajamo malo stari?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Endlich said:

Kar lepo poslušaj svojega sina in potlači svoj ego ??

Glej moj primer. Pa se šteje, da se še kar razumem na računalništvo in zadnjič na aplikaciji menjalnice na tel. Opazim obvestilo, da moja osebna ni veljavna. Res mi je poleti potekla. Lepo sledim navodilom, nalozim slike osebne in na koncu še video. In se vrag ni in ni hotel naložiti. Samo bel ekran. Po moje sem ponovil cel postopek 4x in nič. Sem verjel, da jim server nagaja.

Pride sin iz šole in mu povem in mi iz prve reče, verjerno nimaš posodobljene aplikacije na tel. In točno to je bilo. 

Mi je prihranil precej truda in živcev?

Tako, da včasih se splača mladino poslušat... že postajamo malo stari?

Se opravičujem za OT, jaz sem hotel tudi elektronsko naložit pa so mi neki komplicirali da mora bit slika naložena (sem že pozabil kako), da je ne moreš kar iz PCja gor poslat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, smasher pravi:

Se opravičujem za OT, jaz sem hotel tudi elektronsko naložit pa so mi neki komplicirali da mora bit slika naložena (sem že pozabil kako), da je ne moreš kar iz PCja gor poslat. 

Jaz sem nalozil s telefonom. Tam imaš možnost direktno slikati osebni, ali pa naložiti skike osebne iz galerije. Sledi še video, ko moraš izvesti naročena giba in še izgovoriti 3 cifre. Potem to naložiš.

Se mi zdi škoda, da menjalnica že vnaprej ne opozori, da je treba imeti posodobljeno aplikacijo in če je nimaš se pojavi bel ekran in vrteč krogec in ne veš na čem si.

Aja, vmes so mi še zavrnili sliko položnice od komunale, telekom je bil potem o.k. ?

Popravljeno . Popravil Endlich
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede menjalnic. Najbol se splaca ce se uporabniki med sabo povezete-mo v realnem svetu. Recimo primer (ki je izmisljen). @marincspeedshop je pun keša in bi rad vlozil 10k v kripto, @skalar36 je pun kripta in potrebuje keš da gre po novo Aprilio. Dobiva se na kavi, izmenjava keš za kripto in oba prisparava 5% pri vplacilu in 5% pri izplacilu. Jebes menjalnice? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, marincspeedshop pravi:

@skalar36 je pun kripta in potrebuje keš da gre po novo Yamaho

Skalar ni pun kripta. :( Premal ga ima :cry:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, skalar36 pravi:

Skalar ni pun kripta. :( Premal ga ima :cry:

Men ga na Bitstampu v hrbet nečejo :D

Sem kar čudno pogledal, ko sem na portfoliu opazil kovanec, ki ga nisem nikoli kupil... :P

So mi šenkali 181,154...SGB (songbird) v vrednosti 30€  :lol1:

Mogoče bo čez kako leto vreden kaj več kot evro :D

Zdaj je 0.17€.

 

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tedybear pravi:

Pa  tudi Aprilie noče. Nima časa šraufat...?

No pa vsaj eden, ki je opazil :D 

Song Bird je airdrop od XRPja

Ena stvar, ki je v kriptu zelo pomembna, pa nihče ne govori o njej. Noben, niti strokovnjaki. CELOTNA TRŽNA KAPITALIZACIJA na kratko (angleško MC. market cap)

Trenutno je v kriptu 2200 milliard dolarejv. Ampak to ni dejanska cifra koliko denarja je notri. Prvi bitkojni(in ostale valute so buile precej cenejše). Prvi so se prodajal po par centov, naslednji po deset dolarjev, naslednji po par stotakov. Danes je vsak individualen BTC vreden cca 48K USD. Ta cifra 2200 mlrd je fiktivna. Ampak od danes naprej mora v kripto priti dejansko 2200 mlrd, če hočmo, da bo vrednost coina zrasla na cca 100k USD. To bo pa kar težko, v kratkem časovnem obdobju, oziroma nemogoče. Kdo ima toliko denarja, da ga zarije notri!? 

Jaz verjamem, da so klasične faze evforije končane in gremo v počasno večletno rast z oipravki, ali razprodajami.

Ker je tako. Ko 1 L kozarec vliješ 1 dcl vode se nekaj pozna, ko pa v 10L kozarec vliješ 1dcl vode, se pa ne pozna.

 

PS: Aja, XRP bo spet imel nek airdrop. NE vem ker točn datum je, ko bodo "slikali" kdo ga ima v denarnici, in bo potem kasneje dobil neke kovance. Zato pa raste, po tem "slikanju" bo cena spet padla.

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, marincspeedshop said:

Glede menjalnic. Najbol se splaca ce se uporabniki med sabo povezete-mo v realnem svetu. Recimo primer (ki je izmisljen). @marincspeedshop je pun keša in bi rad vlozil 10k v kripto, @skalar36 je pun kripta in potrebuje keš da gre po novo Aprilio. Dobiva se na kavi, izmenjava keš za kripto in oba prisparava 5% pri vplacilu in 5% pri izplacilu. Jebes menjalnice? 

Da. Ker se ena "kava" ponavadi konča pri eni "kavi". Pol se pa zjutraj po "izmenjavi ob kavi" zbudiš z glavobolom in ni ne kripta in ne keša, še manj pa spomina .. ?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, skalar36 pravi:

Danes je vsak individualen BTC vreden cca 48K USD. Ta cifra 2200 mlrd je fiktivna. Ampak od danes naprej mora v kripto priti dejansko 2200 mlrd, če hočmo, da bo vrednost coina zrasla na cca 100k USD. 

...hmmmm....cenjeni kolega....mogoče še 1x premisli.....

....namig.....v hajpu se denar iz altcoinov zliva v btc......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, BIF pravi:

...hmmmm....cenjeni kolega....mogoče še 1x premisli.....

....namig.....v hajpu se denar iz altcoinov zliva v btc......

Ne vem vem na kaj ciljaš. Če misliš, da se bo denar iz altov preselil v BTC imaš prav. Jaz pišem za vse kriptovalute, za celotni MC.

Da sem neverjetno optimističen na dolgi rok za BTC in ETH pa itak veš. Saj sta tudi v USA odobrena kot digitalni valuti, ostale kriptovalute pa spadajo v isto kategotijo kot delnice. Da bo BTC v prihodnosti neobdavčen ne dvomim. Kot zlato, za ostalo pa vem , da bo obdavčeno.

Je pa spet ena slaba novica, kar se tiče kripta. Kitajci po novem letu ne bodo smeli več trgovati z kriptovalutami. Do neovega leta lahko še prodajajo. Potem je stop. Verjetno do njihovega novega leta. Tudi prejšni medvedji trend je prišel iz Kitajske. Uvedba digitalnega juana. Ko bo se bo digitalni juan "prijel" bo verjetno spet sprostitev ostalih kriptovalut. Ugibam. Januar bo še zanimiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!