Skoči na vsebino

Kriptovalute


lucif3rka

Priporočene objave

pred 10 urami, izibajker pravi:

Meni pa pri tem kriptu nekaj ni jasno. Če probam za bolj enostavno razumevanje potegnit neko paralelo z zlatokopi na divjem zahodu. Šlo je nekako takole. Tam nekje v hribovju ob perspektivnih potokih ali rekah so zakupili parcele in vrteli svoja sita. Ali pa so v kakšnih rudnikih v lastni režiji vihteli krampe in lopate...  Če bi (hipotetično) o teh svojih najdiščih na dolgo in široko po celem kontinentu vsem živim razglabljali in opisovali, kje točno se zlato najde, bi se tja verjetno zgrnilo pol takratne amerike. In bi (posledično) pionirskim zlatokopom bistveno manj ostalo, bistveno manj kapnilo v žaklje, saj bi se zlati viri mnogo hitreje izčrpali... Če bi (spet hipotetično) vsi skupaj (se pravi še vse tiste nepregledne trume novih zlatokopov) nakopali recimo 100.000 krat več zlata kot so ga realno, a ne bi potem tej 100.000x večji količini tudi cena ustrezno padla?

Zato ne razumem, zakaj je treba kriptovalute tako na široko reklamirati? Več v obtoku pomeni manjšo vrednost? Ali pa gre pri vsej zadevi bolj za podoben princip kot pri delnicah? Npr. Applove so bile na začetku tudi zelo poceni, danes so taglavni delničarji multi milionarji...

Jasno mi je, kaj je produkt pri Applu: iPhone, iBook, iPad, iPod, iStore...  Ni mi pa jasno, kaj je pravzaprav "produkt" pri kriptu?

Zavedam se , da pojma nimam o tem fenomenu. Zato se poznavalcem že vnaprej opravičujem za ta amaterska razmišljanja. 

Nimaš se kaj opravičevat...nasprotno...celo pohvalno je, da te zadeva zanima. In ne gre za nobeno reklamiranje kripta...tu ni kaj reklamirat. Gre za dejstva, ki so delno že in bodo v bližnji prohodnosti v celoti implementirana v naša življenja...proces je ireverzibilen. Na net-u najdeš veliko razlag kaj kripto je....je pa veliko več kot to, kar ljudje trenutno vidijo....

Priznam, da sem tudi sam bil v začetku zelo skeptičen do tega, kar se da razbrati tudi iz nekaterih mojih zapisov v tej temi...pred cca 3 leti. Potem sem prišel v stik z človekom, ki je zadevo že nekaj časa preučeval in mi je navrgel nekaj osnov...nadaljne delo sem opravil sam s pomočjo interneta. Danes razumem morda 10% vsega, vendar dovolj, da me nihče in nič ne more več prepričat o nasprotnem.

Sicer video iz leta 2014...ampak je za osnovno razumevanje dovolj dober. Gre pa za osnovno razumevanje tehnologije prihodnosti....vlaganje v kripto valute pa je v principu vlaganje v to tehnologijo...v tej še vedno zgodnji fazi, tudi z finančnim učinkom. Ja...tako površno bi lahko rekli, neke vrste delnic....

Recimo kot bi pred 20 leti Stevu Jobsu v garaži rekel...."stari...to kar ti razvijaš, je čisto mimo tega, kar nam zdaj prodajajo. Ampak tvoj način razmišljanja je veliko boljši...eto...tu imaš 10.000 dolarjev, da boš lahko zadevo razvijal naprej, ker verjamem v tvoj način razmišljanja in produkt,v zameno pa mi daš tvojih 100 delnic. "...to je zelo karikirano napisano...ampak je morda najlažje razumet.

 

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, vandrovec pravi:

nič ne bi imel proti milijonu na računu, v resnici ga pa ne potrebujem. meni je sreča v "neopaznosti", ne izstopanju...avto in motor, ki peljeta z majhnimi stroški vzdrževanja, podobno pri hiši ali stanovanju...kar je vse dosegljivo z normalno plačo. Bolj pošteno in normalno se mi zdi uživat v okviru svojih zmožnosti. Mogoče bolj pogrešam nekaj, česar se z denarjem ne da kupiti ali pridobiti...zato me ne mikajo kriptovalute. :)

tudi jaz se tako tolažim (ko sem zamudil nakup) :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

tudi jaz se tako tolažim (ko sem zamudil nakup) :P

 

...nisi še prav veliko zamudil. Po vseh projekcijah še vedno spadamo med tako imenovane "zgodnje investitorje"...prvih 5% investitorjev v kripto. Je pa res, da se je začelo kolo vedno hitreje poganjat in vstopa vedno več institucij...ki pa seveda razpolagajo z enormnimi zneski, za katere vedo, da vedno bolj izgubljajo svojo vrednost, zato jih hočejo varno naložit. Gotovo se spomniš časov, ko si dvignil celo plačo in jo pri ciganih zamenjal za marke...ker si hotel ohranit neko vrednost. Ob tem da pri kriptu ne gre samo za ohranjanje vrednosti, ampak investicijo v tehnologijo, ki bo pravo vrednost šele izkazala v prihodnosti...pa ne mislim na nominalno vrednost....nominalna vrednost je samo stranski (seveda za vlagatelja koristen) produkt.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...niti ni tolažba, to je bolj iz izkušenj. Sem tudi sam že tako kot BIF nad 50 in smo že v glavnem marsikaj dali skozi. Če bi bil mlajši bi me tudi to verjetno zanimalo, kot so me delnice včasih...vse te zanima, dokler ne poizkusiš. Tudi nov motor, nov avto...vse to je že bilo in sedaj to ni več želja. Čeprav bi si lahko privoščil novega GSA, mi sedanji zadostuje. Imaš novega, je potrebno plačevat kasko, pazit nanj...si bolj sam suženj motorja/avta. V glavnem, z leti pride človek do drugih vrednot, ni vse denar in imetje, prvo  je zdravje, potem dobro počutja, kar je posledica zdravja...sekirancija, stres,..to ni dobro :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, vandrovec pravi:

...niti ni tolažba, to je bolj iz izkušenj. Sem tudi sam že tako kot BIF nad 50 in smo že v glavnem marsikaj dali skozi. Če bi bil mlajši bi me tudi to verjetno zanimalo, kot so me delnice včasih...vse te zanima, dokler ne poizkusiš. Tudi nov motor, nov avto...vse to je že bilo in sedaj to ni več želja. Čeprav bi si lahko privoščil novega GSA, mi sedanji zadostuje. Imaš novega, je potrebno plačevat kasko, pazit nanj...si bolj sam suženj motorja/avta. V glavnem, z leti pride človek do drugih vrednot, ni vse denar in imetje, prvo  je zdravje, potem dobro počutja, kar je posledica zdravja...sekirancija, stres,..to ni dobro :)

čak, zašel si med filozofijo existence. Valda nekoga, ki se ubada z boleznijo in problemi ne zanima ravno kripto.

Vzemimo predpostavko, da si / smo nekje povprečno ali dboro situirani, bajta zgrajena, otroci se že sami preživljajo, krediti odplačani..20-30 let sem živel za vse drugo, vsak dinarček, tolarček, evrček obrnil v hišo in preživetje, le dopusta si nikoli nisem pustil vzeti. Bil sem zadovoljen s starimi čevlji, sedaj nisem več.

In to so ravno leta nekje 40-50m ko si mal oddahneš.

Jaz povem pošteno, v kripto nisem šel, ker sem bil mal len, pa dnar raje zapravljam :P, kar ne pomeni, da pa mogoče nekoč ne bom začel v tej smeri.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, vandrovec pravi:

...niti ni tolažba, to je bolj iz izkušenj. Sem tudi sam že tako kot BIF nad 50 in smo že v glavnem marsikaj dali skozi. Če bi bil mlajši bi me tudi to verjetno zanimalo, kot so me delnice včasih...vse te zanima, dokler ne poizkusiš. Tudi nov motor, nov avto...vse to je že bilo in sedaj to ni več želja. Čeprav bi si lahko privoščil novega GSA, mi sedanji zadostuje. Imaš novega, je potrebno plačevat kasko, pazit nanj...si bolj sam suženj motorja/avta. V glavnem, z leti pride človek do drugih vrednot, ni vse denar in imetje, prvo  je zdravje, potem dobro počutja, kar je posledica zdravja...sekirancija, stres,..to ni dobro :)

...mogoče imaš malce napačno sliko o nas, ki smo pač uspeli naložit nekaj kripta. Bom napisal zase...jaz nisem noben pobesneli kripto Max ali pijani kripto milijonar. Imam nekaj kripta...res je...ampak ne več, kot je bilo viška, ki bi ga lahko pogrešal, če gre kaj narobe...sem pa res dalj časa nalagal po malem in se je pač nabralo. Ti pa zagotavljam, da se moje življenje ne bo nikoli bistveno spremenilo...ne glede na zneske. Sem pa vesel, da bo moja starost finančno bolj varna...da mi ne bo treba na dopust na Pag za 10 dni...na Bali in podobne destinacije pa nisem želel nikoli in tudi sedaj ne...čeprav verjamem, da je tam lepo. Mene je foter poslal v svet pri 18 z besedami "sine...čas je da greš na svoje"...sebi pa je kupil stanovanje in nov avto. Ja...lahko bi rekli, da me je tako naučil samostojnosti, ker sem se lepo namučil, da sem ustavril družino, varen dom in še nekaj manjših "dobrot". Ampak če bi takrat ob spremlajočih besedah, dal recimo še za polovico stanovanja v denarju, bi mi prihranil prenekatero neprespano noč in bolečine v križu....In to bi rad prihranil svojim otrokom...kolikor bom le lahko. In veš...žal...ampak res žal....z starostjo pridejo tudi bolezni...s praznim ali plitvim žepom, bo zelo težko to urejat na kvalitetn način. In ne delam si nobenih utvar, da me bo zdravje služilo v popolnosti do moje smrti....Z nekaj odrekanja, zdaj ko še lahko, se tudi preko kripta trudim da bom, ko bom to potreboval, poskrbel za kvalitetno zdravljenje in vsaj delno lepšo starost. Jahte, silni avtomobili, GSA-ji in Bali pa me ne zanimajo...tudi če sem včeraj zadel 72 milijonov na Euro jack potu...pa to še ne vem, ker nisem pogledal...ampak srečko sem pa vseeno kupil...ker brez nje jamčim, da nič ne zadaneš...

Upam in želim pa, da oba doživiva lepo starost brez tegob...vsak pač na svoj način.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa prilagam še en res dober video. Kdor si si lahko utrga čas, da ga pogleda...namesto vseh norij, ki nam jih plasirajo po TV-ju...vzamite to kot odlično naložbo v sebe...svoje vedenje in znanje...četudi nimate nobenega kripta na računu. prej kot slej, ga bomo imeli vsi. Fino je takrat vedet, kaj to je in kaj nam omogoča.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

Z nekaj odrekanja, zdaj ko še lahko, se tudi preko kripta trudim da bom, ko bom to potreboval, poskrbel za kvalitetno zdravljenje in vsaj delno lepšo starost. 

Upam in želim pa, da oba doživiva lepo starost brez tegob...vsak pač na svoj način.

Z vsem se strinjam, le z pogledom vnaprej so manjše razlike. Za svoje zdravje se mi zdi boljša investicija v rekreacijo...trenutno se s tem sicer ne morem pohvalit, je pa cilj. Drugače pa mislim, da bo ta pandemija precej spremenila življenje za naprej...ker se verjetno ne bom cepil, bom prej ali slej pristal v kakšni izolaciji. Kdor se bo cepil bo pa odvisen od teh kemikalij, vsakih par mesecev po en ali več odmerkov...glede tega nisem optimist. Ampak to je že za drugo temo 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, BIF pravi:

.... Gre za dejstva, ki so delno že in bodo v bližnji prohodnosti v celoti implementirana v naša življenja.......je pa veliko več kot to, kar ljudje trenutno vidijo....

Kako to misliš? A bo kar naenkrat prišel nekdo (vlada, banka...) in mi rekel: od danes naprej smo ti nekaj implementirali v tvoj lajf. Za nakupe v trgovini, potovanja, karkoli.... niso več dovolj tvoji evri, dolarji, zlato...

 

pred 1 uro, BIF pravi:

...nisi še prav veliko zamudil. Po vseh projekcijah še vedno spadamo med tako imenovane "zgodnje investitorje"...

Brez zamere za tole primerjavo, ampak še se spomnim tiste prve "finančne tehnologije" v samostojni Sloveniji. Catch the Cash se ji je reklo. Ampak ker takrat še ni bilo interneta, to ni bil world wide globalni fenomen. No, kasneje je k nam prišlo še nekaj podobnih "projektov". Enega od takratnih milijonarjev sem tudi poznal. Je potem kmalu skliznil v Avstralijo...

V čem je pravzaprav razlika, tako na kratko če razložiš, da ne poslušam vseh tistih predavateljev na YT. Ker na celem YT se zelo zelo težko najde prispevek (v katerikoli temi) kjer tisti ki govori, ne bi hvalil tistega, o čemer govori...

 

pred 3 minutami, BIF pravi:

...četudi nimate nobenega kripta na računu. prej kot slej, ga bomo imeli vsi. Fino je takrat vedet, kaj to je in kaj nam omogoča.

Če ga bomo imeli vsi bo pa to moralo biti tako enostavno, da bodo lahko razumeli in uporabljali vsi. Še zdaj ne vem, kaj to sploh je, kar naj bi uporabljali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, vandrovec pravi:

Z vsem se strinjam, le z pogledom vnaprej so manjše razlike. Za svoje zdravje se mi zdi boljša investicija v rekreacijo...trenutno se s tem sicer ne morem pohvalit, je pa cilj. Drugače pa mislim, da bo ta pandemija precej spremenila življenje za naprej...ker se verjetno ne bom cepil, bom prej ali slej pristal v kakšni izolaciji. Kdor se bo cepil bo pa odvisen od teh kemikalij, vsakih par mesecev po en ali več odmerkov...glede tega nisem optimist. Ampak to je že za drugo temo 

V zdravje moraš investirat vse življenje, ne sedaj imeti neki cilj, ki ga še niti nisi pričel realizirati.

Dam za primer: več, kot 30 let hodim vsak dan. V vsakem vremenu, v vsakem letnem času. Poleti plavam, pozimi se tudi rada vržem v vodo. Med vikendi veliko hodim v naravi. Ne kadim (zadnjih 24 let), ne pijem alkohola. 

Imam 4 pse, s katerimi se ukvarjam z različnimi pasjimi športi. Pred leti sem ogromno časa preživela v sedlu (konjskem). 

Zaenkrat imam odlično zdravje, kar mi omogoča, da sem krvodajalka. Bolniška je zame neznana tema.

To je moja investicija v zdravje.

Pa me kljub temu full boli levi gleženj in desno koleno (poškodbe). Včasih tudi hrbet (služba).

To pomeni, da ko bom starejša, me bo to bolelo še bolj, zato si bom morala kupovati razne dodatke, za ublažitev bolečin. Za to pa bom potrebovala denar ?.

P.s: lahko vse življenje investiraš v zdravje, pa te na koncu zafrkne genetika ???.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, DAMI34 said:

Še vedno pa velja tista modrost, ki jo je @krucymucycca 10 let nazaj omenil, ko je bila vrednost BTCja okrog 10 centov...stari, to je za kupit.

Nisva kupla...škoda..

 

Jaz sem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, krucymucy pravi:

Jaz sem.

sem vesel, da sm tvoj prjatu :D

Upam, da si takrat nabavil, ker besede ki si jih izrekel so bile skoraj preroške :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

sem vesel, da sm tvoj prjatu :D

Upam, da si takrat nabavil, ker besede ki si jih izrekel so bile skoraj preroške :D

 

Ampak tudi prodal zal ze davnega leta 2014.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, krucymucy pravi:

Ampak tudi prodal zal ze davnega leta 2014.

najbrž z razliko.

Zakaj nisi več šel v to?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, krucymucy pravi:

Nisem mogel spat ponoci.

evo, tega problema, pa nihče od vlagateljev ne omeni ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, krucymucy pravi:

Ampak tudi prodal zal ze davnega leta 2014.

A lahko pojasniš naslednje. @BIF med drugim pravi tudi tole:

..nisi še prav veliko zamudil. Po vseh projekcijah še vedno spadamo med tako imenovane "zgodnje investitorje"...prvih 5% investitorjev v kripto

 

Zakaj recimo zdaj še enkrat, s to tvojo izkušnjo in poznavanjem tematike še od prej, ne greš še enkrat v te investicije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, izibajker pravi:

A lahko pojasniš naslednje. @BIF med drugim pravi tudi tole:

..nisi še prav veliko zamudil. Po vseh projekcijah še vedno spadamo med tako imenovane "zgodnje investitorje"...prvih 5% investitorjev v kripto

 

Zakaj recimo zdaj še enkrat, s to tvojo izkušnjo in poznavanjem tematike še od prej, ne greš še enkrat v te investicije?

??.....seveda grem. Ravno pred dvema dnevoma sem dokupil še en kupček. In ko bo spet priložnost bom dokupil še.

pred eno uro, izibajker pravi:

 

Brez zamere za tole primerjavo, ampak še se spomnim tiste prve "finančne tehnologije" v samostojni Sloveniji. Catch the Cash se ji je reklo. Ampak ker takrat še ni bilo interneta, to ni bil world wide globalni fenomen. No, kasneje je k nam prišlo še nekaj podobnih "projektov". Enega od takratnih milijonarjev sem tudi poznal. Je potem kmalu skliznil v Avstralijo...

V čem je pravzaprav razlika, tako na kratko če razložiš, da ne poslušam vseh tistih predavateljev na YT. Ker na celem YT se zelo zelo težko najde prispevek (v katerikoli temi) kjer tisti ki govori, ne bi hvalil tistega, o čemer govori...

 

Če ga bomo imeli vsi bo pa to moralo biti tako enostavno, da bodo lahko razumeli in uporabljali vsi. Še zdaj ne vem, kaj to sploh je, kar naj bi uporabljali?

Dal sem ti najkrajšo pot do razumevanja bistva. Če si ga ti ne vzameš vsaj toliko, da bi zadevo pogledal, res ne vem zakaj bi tratil svoj čas, da ti kaj razlagam....torej tu pa sva midva razpravo končala. Kar sva si pisala tukaj si naredi print-screen in si preberi...prvič proti koncu leta...potem pa še večkrat....pa beri sam, da ti ne bo nerodno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, izibajker said:

A lahko pojasniš naslednje. @BIF med drugim pravi tudi tole:

..nisi še prav veliko zamudil. Po vseh projekcijah še vedno spadamo med tako imenovane "zgodnje investitorje"...prvih 5% investitorjev v kripto

 

Zakaj recimo zdaj še enkrat, s to tvojo izkušnjo in poznavanjem tematike še od prej, ne greš še enkrat v te investicije?

Zato ker so bile prejsnje rasti in padci dokazano manipulirani.
Vsec mi je bila ideja bitcoina kot ohranjevalca vrednosti pred desetimi leti. Sedaj mi ze nekaj casa ni vec, ker je prevec spekulativno.

Ampak hej, ce kdo misli da je pametnejsi od velikih vlagateljev, sedaj so se vrgli v tole se institucionalni vlagatelji, naj izvoli.

Lahko gre pa v kazino pa vse na rdeco.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, BIF pravi:

...Dal sem ti najkrajšo pot do razumevanja bistva. Če si ga ti ne vzameš vsaj toliko, da bi zadevo pogledal, res ne vem zakaj bi tratil svoj čas, da ti kaj razlagam....torej tu pa sva midva razpravo končala. Kar sva si pisala tukaj si naredi print-screen in si preberi...prvič proti koncu leta...potem pa še večkrat....pa beri sam, da ti ne bo nerodno.

Glej, v odprti temi ste, pa sem vprašal. Druga situacija bi bila, če bi imeli privatno, zaprto grupo, kjer bi lahko komentirali samo člani ali poznavalci. 

Že do enega drugega soforumaša tule si bil ciničen, zdaj pa to probaš prakticirat še pri meni. Mislim, da ni nobene potrebe po tem. 

Srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mene nekaj zanima in najdem nekoga, ki mi je voljan to razložit, sledim njegovim predlogom.

Zadnja stvar ki je ta, da bi ga provociral (kar ti počneš), še manj pa, da bi bil ukazovalen in ga poučeval o načinu kako želim, da mi zadevo razloži.

Da si provokator pa si že pokazal tudi v drugih temah...zato sem se potrudil...in ker ne odnehaš...

....srečno tudi tebi....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!