Skoči na vsebino

Akrapovič izpušni sistemi


wowman

Priporočene objave

Na obisku tovarne nam je g. Akrapovič povedal in tudi pokazal posamezne dele izpuha (kolektor), ki jih delajo za nekaj moštev F1.

Tadej

Kolikor mi je znano za angleška moštva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Na Akrapovičevi strani piše naslednje:

________________________________________________

The Bolt-On, Slip-On, Sport Production, Racing, Evolution and Street Legal lines are designed to function properly using the stock carburetor or electronic fuel injection set-ups. This means that no changes to the stock set-ups are necessary in order to use Akrapovic exhaust systems. Also, all of the performance specifications which we measure and list for each exhaust system model are based on stock set-ups. We assume full responsibility for the accuracy of these specifications. However, we also believe that it is possible to improve the original set-ups when our exhaust systems are used.

Of course, the market for tuning kits is extremely large, covering practically every motorcycle component. Tuning of the exhaust system includes the carburetor and EFI settings in addition to aftermarket components. There is a huge demand for this particular combination.

If you decide to rejet your bike in addition to purchasing an Akrapovic exhaust system, we recommend that you check out the range of products offered by the American company Dynojet. They have achieved excellent results with their carburetor and EFI jet kits, which they test themselves and which are specifically tuned for Akrapovic exhaust systems. However, they only cover certain parts of our range, so it’s best to make sure that Dynojet has a kit for your motorcycle and the Akrapovic exhaust system of your choice.

NOTE:

•The Akrapovic company assumes no responsibility for the performance specifications given by the Dynojet company or any other tuning company for their products!

•We guarantee only the accuracy of the performance characteristics given for Akrapovic exhaust systems, which are based on the motorcycles’ stock engine set-ups, and which are officially issued by the Akrapovic company.

IMPORTANT:

•Tuning of electronic fuel injection systems requires precision and care, since unlike carburetors there are many possible settings which could exceed the useful limit for the engine! This could eventually lead to decreased engine performance, i.e. damage to the engine. We assume no responsibility for the proper operation of Akrapovic exhaust systems in the case of rejetting the carburetor or EFI system. (We suggest that you start tuning using the presets given by the manufacturer).

•Never change the exhaust system and the jet's or EFI mapping at the same time.

•First replace the exhaust system, then the other items. Even when replacing the stock air filter with a modified filter, rejetting/remapping has to be performed.

•We suggest that all modifications be performed by authorized personnel.

--------------------------------------------------------------------------------------

Torej, kot pravijo so performanse, prikazane na diagramih dobili s stock engine setup-om, oziroma z originalnim uplinjačem ali el. vbrizgom in, brez dodatnih nastavitev :? Izkušnje in nasveti motosvetovcev so drugačne, torej da je potrebno za željeni efekt tudi še kaj postoriti na nastavitvah vplinjača, ali el. vbrizga :hmm: !

V zvezi s tem sem jim konkretno za moj motor z el. vbrizgom povprašal tudi po e-mailu, ker sem pač potencialni kupec! Odgovora po štirih dneh še ni :( :angry: ! Bom probal še enkrat <_< !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če slučajno koga zanima Akrapovičev odgovor na vprašanje , v zvezi s temo v prejšnjem postu. G. Ales Hrovatin mi je odgovoru naslednje (citiram):

-Mi izdelujemo vse naše izpuhe za tovarniške nastavitve motorja, tako da ni potrebno spreminjati vžiga za doseganje razultatov prikazanih na diagramu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

A kdo ve kok stanejo? K na Akrapoviču so rekli da kao še niso v proizvodnji kker nimajo TUV certifikata?!!!!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor mi je znano za angleška moštva

V Financah je pisalu, da bo Akrapovič tehnični sponzor ekipe BAR...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz izkušenj ti povem, da važne so krivine. Sam lonec je samo glas in mogoče prav malo moči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kok stanejo? K na Akrapoviču so rekli da kao še niso v proizvodnji kker nimajo TUV certifikata?!!!!

LP

Racing – izpušni sistem trenutno ni na voljo. Predlagamo, da stopite v kontakt z nami ponovno čez 14 dni.

Okvirna cena: homologiran slip-on : 595 EUR + 20 % DDV.

AKRAPOVIČ, d.o.o.

Malo Hudo 8a

1295 Ivančna Gorica

SLOVENIJA

Tel.: + 386 (0) 1 7878 404

Fax.: +386 (0) 1 7878 405

To je uradni odgovor od akrapoviča,če koga zanima

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

:rolleyes: Nujno potrebujem vezno cev za Yamaho R6 2004 za akrapovič slip-on sistem. Imam to cev od letnika 99, pa spodaj ne paše na cev ( je pre majhna) :(

A ima kdo kakšne podobne probleme?

Nova sicer stane tam okoli 30k sit. Se mi zdi da je malo predrago za 20 cm cevi...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes: Nujno potrebujem vezno cev za Yamaho R6 2004 za akrapovič slip-on sistem. Imam to cev od letnika 99, pa spodaj ne paše na cev ( je pre majhna) :(

A ima kdo kakšne podobne probleme?

Nova sicer stane tam okoli 30k sit. Se mi zdi da je malo predrago za 20 cm cevi...

LP

dej ti kontaktiraj CURI-ja njemu je naredil za fazerko cev en sosed ker je curi snel dol še katalizator pa mislim da je blo zlo pocen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno potrebujem vezno cev za Yamaho R6 2004

A je cev ravna, pa fi povej,točno dolžino,se da vse zrihtat,na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cev je najprej ravna pol pa zavita, za kakih 15 stopinj, ima pa dva različna fi-ja. Ni tak simple ko zgleda, bom pa vse skupaj zmeril, pa napišem mere... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cev je najprej ravna pol pa zavita, za kakih 15 stopinj, ima pa dva različna fi-ja. Ni tak simple ko zgleda, bom pa vse skupaj zmeril, pa napišem mere... .)

Še bolj simpl je... Jest sem "predelal" isto cev od Kawe 636 za R6 2003. Obrni se k najbližjem serviserju izpušnih cevi pa ti bo zadevo predelal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me če je že kdo dal popravlat samo lonec od akrapoviča.Lonec je sicer samo malo podrsan,tako ,da bi mogo zamenjat karbonski ovoj +šelne. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola!

Zanima me, če se vam pri menjavi izpuha, npr. slip on sistem, pojavlja povečana poraba goriva.

Moj problem je sledeč. Približno hkrati sem bil na servisu(tudi nastavitev podtlaka), menjal lonce in nato odpotoval polno natovorjen. Prva opažanja sem povezoval s potovalno opremo, toda zdaj pa se zadeva vleče tudi brez kovčkov.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če je že kdo dal popravlat samo lonec od akrapoviča.Lonec je sicer samo malo podrsan,tako ,da bi mogo zamenjat karbonski ovoj +šelne. :hmm:

Če imaš novejši lonec dobiš komplet za popravilo za kupit.

Drugač pa pošlji e-mail dol. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cveto.

Če iz štale izvabiš več konjev je nujno, da rabijo več hrane.

Večina tistih, ki so na motor pritrdili druge izpuhe (in jih jaz poznam) je vrjetno ugotovila podobno kot ti, samo vprašanje je ali to priznajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če je že kdo dal popravlat samo lonec od akrapoviča.Lonec je sicer samo malo podrsan,tako ,da bi mogo zamenjat karbonski ovoj +šelne. :hmm:

Meni so ga lani popravili v Ivančni Gorici, cena popravila cca. 40.000 SIT.

Je bilo takrat rečeno, da je popravilo možno samo, če so notranji del in sprednja rozeta (ki je privarjena na cev) nepoškodovani. Najprej sem mislil, da s popravilom ne bo nič :( ker sem imel sprednjo rozeto malo podrsano, a so jo obrnili na notranjo stran in se sedaj poškodba nič ne vidi .) . Vse je bilo opravljeno v manj kot 1 uri, tako da sem lahko kar pri tajnici počakal :wub: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cveto - pr 600f nisem opazil razlike (k moras itak skoz tisat) pr vfr800 je pa 2l vec papala -> sam zato ker sm skoz v obrate nabijal k norc (full lepo rjove prot rdecem) O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

ej folk mene pa zanima kolk ti da akrapovič moči Zanima me pa za motor Yamaha tdm 900 al se mi splača menjat izpuh al ne :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!