Skoči na vsebino

Akrapovič izpušni sistemi


wowman

Priporočene objave

Če iz štale izvabiš več konjev je nujno, da rabijo več hrane.

Večina tistih, ki so na motor pritrdili druge izpuhe ( in jih jaz poznam ) je vrjetno ugotovila podobno kot ti, samo vprašanje je ali to priznajo.

Pri klasičnih vplinjačih odprt izpuh nima vpliva na porabo v kolikor se ne menjajo šobe na vplinjačih. Ob odpiranju ročice plina pač skozi isto šobo pri originalnem izpuhu ali pri Akrapoviču priteča ista količina goriva.

To pomeni, da če se ne menja stil vožnje in se motor tudi kasneje ne vozi pod polnim plinom, se poraba ne spremeni.

Mislim, da pa to ne velja pri motorjih, ki imajo direktni vbrizg, saj v tem primeru je kar nekaj merljivih parametrov na celem slkopu motorja, tudi izpuhu, ki jih zbirajo možgani motorja in izračunavajo potrebno količino vbrizganega goriva.

Kot primer lahko povem, da sem sam z originalnim izpuhom na Hondi CBR 600 RR prvih 450 km imel isto porabo, kot jo imam sedaj z Wingsom. Res pa je tudi, da motor zaradi utekavanje ne vrtim nad 8.000 o / min.

Zdaj imam 1.100 km in v sredo bo narejen 1 servis, nakar bo kazalec za vrtljaje začel zahajati v višje območje in tudi poraba ne bo več 5,8 l / 100 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno menim, da je moj odgovor korekten.

Ko sem pred tremi sezonami na svojega B 12 namestil nov lonec, se motor nikakor ni hotel več tako lepo "pogovarjati" kot se je prej. Potrebno je bilo kar precej dobre volje in znanja, da so zadevo prilagodili in da je motor pridobil oziroma, da ni izgubil tega, kar je imel.

Cela zgodba pa ni za na net :xx: :xx: :xx: :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer Suzie Q nima akrapovica montiranega, ampak scorpion race z Dynojet Stage III in K&N odprte filtre. poraba se ni spremenila. v originalnem stanju je znasala 6,0-6,5 l/100 km in tudi sedaj je med 6,0-6,5 l/100km. stil voznje se ni spremenil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Je kaj upanja za to kombinacijo???

Ima kdo kakšne podatke ali ima tudi že montiranega kaj podobnega? :doze: :doze:

Hvala vsem na infu... k :notworthy: er me matra!

Dijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam feeling, da se bo Zok vsak čas oglasil.. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam feeling, da se bo Zok vsak čas oglasil.. :hmm:

:D

tu gre za RST 1000 Futuro. .)

mislim da z akrapotom ne bo nic - tu ne gre za klasicen, okrogel/ovalen/trikoten izpuh, ampak za kar konkretno razpotegnjen trikotnik, in s tem mislim d se oni ne ukvarjajo, pa tud v katalogu razen za RSV Mille/Tuono in SL (falco) nimajo glede aprilie nic. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala fantje!

No, pod prešo pa svojo črno lepotico že ne bom dajal! :wub: :wub:

Sicer sem pa na netu opazil tudi neke druge možnosti (Befexaust in Staintune), ki imajo rešitve.

Je pa vseeno Akro akro.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Rad bi rahlo utišal Akrapota (Open) - :?- z njim sem prevozil kakih 8 tisoč km in ker upam, da ni problem v volni, računam na DB killer.

Večina proizvajalcev že ponuja lonce z vstavki, lulčki, vložki, DB killer-i, tudi Akrapovič jih ima, vendar sem v temi zasledil, da jih ni možno dobiti naknadno... @Tadej.

Ker moja "veza" ni obrodila sadov..... ima kdo od vas kakšno informacijo ali izkušnje z tovrstnimi vložki ( bi blo čudo, da bi zadevo imeli vsi, prvak pa ne :?... po načelu : Kupil si glasnega, vozi glasnega??? :hmm: )

Lonec je novejši, letnik 2002 (KAWA 636).

Hvala za morebitne odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

:? Sem kupil novega akrapoviča za na tdm 900 , pa me zanima , če kdo ve kolk točn da akrapo.

Nisem se še velik vozu , ampak se mi zdi , da kar dobr potegne pri nižjih obratih.

Mam pa občutek , da ko dodajam plin , mu kar nekaj zmanjka vmes , kot , da bi folš zrak potegnu (to je sam kratek moment)

Če ma kdo take izkušnje, naj mi sporoči.

Pa še to me zanima , kako je s temi rori in s policaji :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede policajev - jest sem ga letos imel prvo leto gor, naredil z njim 17k km, v tem času me je samo 1-krat policaj vprašal po Akrapotu pa še to samo če kej bol vleče z njim.

Za vsak primer sem ga pa dal vpisat v homologacijo ker ga imam z A-testom. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? Sem kupil novega akrapoviča za na tdm 900 , pa me zanima , če kdo ve kolk točn da akrapo.

..........

Pa še to me zanima , kako je s temi rori in s policaji :?  :hmm:

Ahem, prvi del: Če imaš originalen ror od akrapoviča, potem ni problema pogledati na njihovi strani, v katalogu pod Yamaha in TDM, ... pa boš našel podatke ki jih iščeš.

Hja drugi del: Od 1.1.2005, če te ustavi policaj brez homologiranega lonca in vpisanega v homologacijski kartonček, te bo to koštalo 90 k SIT (predlog zakona tako da, ....) Do sedaj ni bilo problemov s policaji, sam sem vozil skoraj tri polne sezone Bulldoga z Akrapovičevimi Slip-oni. No ja sicer je pa ogromno odvisno od dobre volje policaja na dolžnosti.

No ja pa veliko varnih kilometrov.

Zoolo :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahem, prvi del: Če imaš originalen ror od akrapoviča, potem ni problema pogledati na njihovi strani, v katalogu pod Yamaha in TDM, ... pa boš našel podatke ki jih iščeš.

Hja drugi del: Od 1.1.2005, če te ustavi policaj brez homologiranega lonca in vpisanega v homologacijski kartonček, te bo to koštalo 90 k SIT (predlog zakona tako da, ....) Do sedaj ni bilo problemov s policaji, sam sem vozil skoraj tri polne sezone Bulldoga z Akrapovičevimi Slip-oni. No ja sicer je pa ogromno odvisno od dobre volje policaja na dolžnosti.

No ja pa veliko varnih kilometrov.

Zoolo :blink:

:hmm: sem gledu diagram od akrapota , pa mi ni čist jasn kaj bi blo bolš po tistih črtah :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:....pa mi ni čist jasn kaj bi blo bolš po tistih črtah :?

OK in kako to da si se potem sploh odloču za Akrapoviča?

Zvok?

Hmmm zanimivo je namreč, da nekdo vrže tok $$$$ pa niti ne ve kaj je dobil.

No ja .....

razen cca od oka 4-5 KM na zadnjem kolesu v srednji tretjini.

V spodnjem in potem večini srednjega in zgornjega dela občutno povečanje navora.

Sploh ti je pa navor pri določenih obratih malenkost padel, kjer si imel prej manjši vrh, kar bi lahko bilo to kar čutiš da v določenem delu motor za trenutek ni odziven kot bi moral biti.

sicer pa .... tvoj bike tvoja interpretacija ampak taki komentarji me celo spravijo do tega, da celo kaj natipkam, ....

.... Samo en nasvet, ... če nameravaš uživatu v motorju, se nauči kaj je kje in kaj kaj prinese oz. odvzame pri vožnji. Na kratko, boljši navor in to občutno, konji pač nekoliko višji, zdaj se pa nauči vozit motor primerno diagramom pa tudi lukne v navoru ne boš več čutil.

Ehhh, dost mam za ta mesec.

Zoolo :blink:

P.S.: Če si pa očitno Akrapoviča samo zaradi zvoka kupil pa, ... no ja je to vse nepotrebno.

P.P.S.: In iskreno mi grejo na **** ljudje k tut strani od proizvajalca ne pogledajo kot bi bilo treba, kupujejo vsepovprek in sprašujejo neumnosti. Mali Hint: Če bi pogledal tekstualni del na strani imaš vse celo lepo napisano in ne samo narisano.

Popravljeno . Popravil Zoolo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno se pripravlja vprašanje kako vem a je moj Akrapovič Homologiran?

No ja na zadnji stranici ima Homologacijsko Številko, Na izstopu ima prišraufan podoben dušilec zvoka kot včasih Avtomatiki, .... In če je homologiran, si verjetno dobil poleg auspuha homologacijo ausppuha, ki jo boš rabil za vpis Akrapoviča v homologacijski kartonček.

Če ni tega vsega potem pač ni homologiran in ta modri te lahko po mili volji spuščajo naprej ali pač na suho pofukajo če se jim zahoče.

ZtH :blink:

P.S.: Če nisi rorov kupil ravno pred kratkim če niso rori v street legal varianti povsem novi, obstaja dobra verjetnost da so Open, kar v prevodu pomeni nehomologirani (for race track use only), sploh pa na strani od Akrapoviča obstaja v katalogu samo Open Verzija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice oz. Alla, ... dejta zbrisat driblanje med mano in Semamiz-om, ... vse kar ima dejansko veze iz Akrapoviči za TDMo je mogoče moj prvi odgovor, ... ostalo ... na smetišče.

Zoolo :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hello, sicer to ni o Akrapoviču, ampak vseeno.

A če si doma narediš lonec za svojega motorinota, kako ga lahko to homologiraš/a-test/vpišeš v knjižico? A se to da al te sam odjebejo. Aja pa je kakšen test al kaj? (glasnost)

Hvala za odgovore!

LP Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti z mojim odgovorom ne bom kaj dst pomagal pa vseeno! :(

Recimo lonc od wingsa,ki ga mam tud nima kakšne homologacije! :blink:

No mogoče se tud motim ampak jaz nisem nič zravn dubu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem cene za Akrapote kje na internetu, ali vsaj kakšno trgovino, ki jih ponuja (LJ), pa mi ne uspeva najbolje. Ali imajo v Ivančni pri tovarni kako tovarniško tgovino (bi se kak dan na poti domov ustavil pri njih)???

Help. Hint?

TNX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!