Skoči na vsebino

Akrapovič izpušni sistemi


wowman

Priporočene objave

ja če je lonec iz serije RACE in pomožnosti na notranji strani piše "not for road use" ali "for race use only" potem lahko homologaciji pomahaš od daleč ker od blizu je ne boš videl :grrr

je pa tudi možno da je lonec iz serije street legal (kar pa dvomim, le zakaj bi ga potem prodajal)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja če je lonec iz serije RACE in pomožnosti na notranji strani piše "not for road use" ali "for race use only" potem lahko homologaciji pomahaš od daleč ker od blizu je ne boš videl :grrr 

je pa tudi možno da je lonec iz serije street legal (kar pa dvomim, le zakaj bi ga potem prodajal)

Nikjer nisem napisal da bi prodal auspuh(e)......le zrihtal bi rad, da bi postali street legal....Na njih pa nikjer nic ne pise in so race verzija....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj pa bi obstajala možnost za določene izpuhe dobiti vložek in na podlagi tega homologacijo...tako mi je bilo vsaj razloženo (pam samo, da sem prav raztolmačil)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpuh se prodaja z računom od akrapoviča, se pravi da potem lahko lonec homologiram in vpišem v kartonček ?

Ja, mislim da piše, da je RACE :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni mogoče, saj je na obisku sam Akrapovič povedal, da se izpuhov naknadno ne da homologirati....

LP

Lonec se da homologirati, v lastni režiji in stane precej. Vse meritve gredo na tvoj strošek. Plus, dobro je preveriti kakšne so zahteve, glede namestitve in fiksnosti vložkov.

Vprašanje, homologacije Akrapovičevih loncev je sledeče (baje, podajam info iz druge roke), pločevina na koncu lonca race modelov je tanjša in je vprašljivo ali bi lonec (pleh, neti, ...) prenesel dodatno obremenitev po nastavitvi vložka in preživel v enem kosu do konca merjenj.

Nekako ni dobro mešati kaj zakonodaja dopušča oz. nedopušča in kaj material prenese ali ne.

Zoolo :blink:

P.S.: Sicer pa če proizvajalec pravi da ne gre, že vedo zakaj ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, a sem slep ali akrapovič res nima e-maila na strani?

Mogoče kdo ve koliko pride (okvirno) slip-on za yamaha r1-(2004)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

techinfo@akrapovic.si

probaj preko tega maila, ki je naveden v tehničnem delu strani, ali pač telefon pa poklicati v firmo.

Lahko pa probaš v Elisi v Domžalah, kjer prodajajo rore od Akrapoviča.

Popravljeno . Popravil Zoolo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Mene zanima, če se da dobit/nardit akrapoviča za ER-5 motor. Akrapovič firma ga trenutno še nima na svojih prodajnih policah, samo me zanima ali je to izvedljivo. In če je, kako? Ker moj sošolec si je kupil ta motor in na vsa usta razlaga okoli, kako bo dal v kalup akrapoviču svoj izpuh da mu bo naredil Akrapovičev izpuh za njegov motor. A je to res kej na tem :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, če se da dobit/nardit akrapoviča za ER-5 motor. Akrapovič firma ga trenutno še nima na svojih prodajnih policah, samo me zanima ali je to izvedljivo. In če je, kako? Ker moj sošolec si je kupil ta motor in na vsa usta razlaga okoli, kako bo dal v kalup akrapoviču svoj izpuh da mu bo naredil Akrapovičev izpuh za njegov motor. A je to res kej na tem  :?

Če ma sošolc dost $$$ je use možno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima denar...ni problem....tole o kalupu je pa sila smešno oz. zveni tako da je znanost o izpušnih sistemih samo ,,estetska,, zadeva.

Najboljš, da si kar nalepko kupi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni sam on smešen.... :BUA:

Kako se pa potem delajo karbonski lonci in stvari iz karbona če ne v kalupu.... :slap: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:

To lahko sam naredi. Kupi kit za obnovo akrapota kjer dobi volno, ter zunanjo plast ( titan, carbon,..) pa perforirana cev,koncne dele lhk uporabi od originala, mal truda, kovic,... pa je. Pridobil na moci al brzini pa tako al tako ne bo nc tud z originalnim akrapovi

em. (Razen ce zamenja sredinski del ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ivančna Gorica, 16. 6. 2005

Uspešno slovensko podjetje Akrapovič je na zadnji tiskovni konferenci predstavilo novo linijo športnih izpuhov. Kot je v svoji izjavi povedal direktor podjetja in slovenski podjetnik 2004 Igor Akrapovič so začeli s proizvodnjo športnih izpuhov za motocikle iz nižjega cenovnega razreda. S tem nameravajo izboljšati konkurenco na tem področju saj sta zadnja leta tu prevladovali podjetji MF in Lipnik. Na sliki je razlilčica iz črnega titana, revolucionarne nove zlitine za zahtevnejše kupce. V kratkem bodo na prodajne police prišli tudi dušilci iz karbona in "starega" titana.

post-950-1119690800_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa to pobral? Se jim ne splača, kdo bo dal 30k za tak avspuh za na Tomosa?

Pomoje je to krneki, zakaj jih pol za 125ke ne delajo 2T?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akrapovič ne bo delal izpuhe za 2T motorje, ker ves razvoj gre predvsem v 4T motorje. Bo pa baje delal izpuhe za avtomobile, ki so seveda 4T! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, takoj ku mu bojo pošle zaloge v ameriki se mi zdi za mopede bo začel s proizvodnjo in razvojem za afteke, za 2T pa se mu res verjetno ne splača, še posebi ne za 4-ke delat titanskih avspuhov, krneki, to te je en nategnu SiM

To na ti šterajni je pa navaden Power, ta star model, z neko preveliko nalepko od akrapota

Popravljeno . Popravil DimmniBurek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa to pobral? Se jim ne splača, kdo bo dal 30k za tak avspuh za na Tomosa?

Pomoje je to krneki, zakaj jih pol za 125ke ne delajo 2T?

Po moje si je sim izmislil dobro foro, k je pa ti nisi glih dobr dojel. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se podpišem pod vsak post od Sym-Ru-ja :worship:

Pa kolikor vem, street legal niso enakovredni racing izpuhom. Tudi, če jih odpreš ne. Niso pa več street legal. Ko bodo imeli na tehničnem inštrumente za merjenje glasnosti, potem te bo lahko policaj ob sumu, da imaš preglasen "certificiran" street legal, mal na kontrolo poslal.

Razmišljanje v stilu jaz imam velkega in ful grmi in ful je kul, ostali pa lahko crknete mi je ful bedno. Potem pa jokate k vas avto izsili, ker ima oni večjega, je bolj zaščiten in se mu ne da preveč gledat levo in desno, saj bojo že drugi ustavili.

Street legal - še zmeraj ima boljši zvok in še zmeraj je lep. So where is the problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!