Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

za vse ki trepetate za prihodnost, naj povem bridko resnico:

UMRLI BOSTE!!!

ps. slej ko prej

In zavedajte se tud tega, da nebo nihče umrl od starosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Ris pravi:

Eno vprašanje, a pozna kdo koga ali pa ve, da nekdo pozna nekoga, ki ima virus? 

Sploh ni važno kdo je to ali kako je povezan z kom, samo odgovor z da ali ne. Me res zanima kak bo rezultat. ? 

Ne še... mi je pa všeč, kako razmišljaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdele sem teku za očetom (82), ker mi je mama (80) rekla, da je šel plačat loto na pošto. Se hitro oblečem in ga srečam na poti nazaj  in mi reče: "saj že grem nazaj  plaču sem loto .. sploh nobene gužve ni"

:dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, kaj sem pravil, če poiščem, kaj sem pisal po 8. marcu, da je en debil iz MOM smučal v Italiji kljub OPOZORILOM!!!

https://maribor24.si/lokalno/maribor/podzupan-mestne-obcine-maribor-okuzen-s-koronavirusom

Citiraj

Dr. Samo Peter Medved, podžupan MOM, je danes, ko je prejel izvide testiranja, nemudoma sporočil, da so le-ti žal pozitivni na koronavirus. Podžupan je sicer od 7. 3. dalje odsoten in s sodelavci v kabinetu, oz. na občini ni imel stika. Po vrnitvi iz dopusta na Južnem Tirolskem je takoj opravil test, ki je sprva bil negativen in se v kabinet kljub temu z vso odgovornostjo ni vračal. Zaradi slabega počutja pa je ponovno odšel na testiranje, ki je žal pokazalo pozitiven rezultat.

Neodgovoren debil je šel 07.03.2020 na smučarijo v Italijo...

Citiraj

Prenašanje nalezljivih bolezni

177. člen

(1) Kdor se ne ravna po predpisih ali odredbah, s katerimi pristojni organ odredi pregled, razkuženje, izločitev bolnikov ali kakšne druge ukrepe za zatiranje ali preprečevanje nalezljivih bolezni pri ljudeh in s tem povzroči, da se nalezljiva bolezen razširi, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.

(2) Enako se kaznuje, kdor se ne ravna po predpisih ali odredbah, s katerimi pristojni organi določijo ukrepe za zatiranje ali preprečevanje kužnih bolezni pri živalih, ki se lahko prenesejo na ljudi, in s tem povzroči, da se kužna bolezen prenese na ljudi.

(3) Kdor stori dejanje iz prvega ali drugega odstavka tega člena iz malomarnosti, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do šestih mesecev.

(4) Če ima dejanje iz prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena za posledico smrt ene ali več oseb, se storilec kaznuje za dejanje iz prvega ali drugega odstavka z zaporom do osmih let, za dejanja iz tretjega odstavka pa z zaporom do petih let.

Se bo našel višek časa, da eno ovadbo spišem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Alla said:

Zakaj je v Italiji tako kot je....
Zato, ker ima Lombardija eno nastarejših populacij v Evropi in to precej na gosto poseljeno. 
Nad 80 let pa ljudje glih ne pokajo več od zdravja in je lahko že navaden prelad kaplja čez rob. 
Tako je imelo 99% "žrtev corone" že v štartu resne zdravstvene težave.

Vse skupaj je tipično prikazovanje zelo enostranske slike z namenom ustvarjanja panike. 

Le komu tako poročanje ustreza?
Pri nas se že vidi, da vlada dela zelo po svoje, kar nas bo še prekleto dosti stalo. 

 

 

  Ne vem...  starostnikov je kolikor jih pac je, tistih z problemi tudi. Vsako leto.  Za vsa leta nazaj nisem zasledil, da bi umiralo v Bergamu po 50 ljudi na dan,  ko je sezona gripe. Sedaj jih parkrat vec. Torej je precej jasno, da je korona bolj zoprna od navadne gripe... Ni razloga za paniko, ni pa tudi razloga, da bi se slepili , da pa vse skupaj nic ni, da navadna gripa in da je edini krivec za visoke stevilke visoka starost.... In JE razlog za previdnost in smotrnost

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

sem prebral, zato pa pravim da številke so številke, se jih da fino obračat in prikazovat različne rezultate. Že pri sami smrtnosti je tako. Ni pa za zanemarit pri vsej kolobociji tudi smrtnosti zaradi drugih bolezni, prav tako ne.

To so na nekaj znanih podatkih utemeljene projekcije. Zelo preko palca. Oni, ki se s tem profesionalno ukvarjajo.... majo bolj natančne projekcije. In pravijo, da je iz tega zelo hitro zelo konkretno sranje. Tako da lej, ti se veselo prepričuj da številke so številke in se jih fino obrača in prikazuje kakor komu paše. Jaz sem iz foha, kjer je kdaj treba marsikaj poračunat in vem, da se kdaj ob nepopolnem poznavanju problema grdo kiksne, ne glede na to da se ukvarjamo z (vsaj v teoriji) precej manj kaotičnimi sistemi, kot je družba.

 

pred 2 urami, Alla pravi:

Zakaj je v Italiji tako kot je....
Zato, ker ima Lombardija eno nastarejših populacij v Evropi in to precej na gosto poseljeno. 
Nad 80 let pa ljudje glih ne pokajo več od zdravja in je lahko že navaden prelad kaplja čez rob. 
Tako je imelo 99% "žrtev corone" že v štartu resne zdravstvene težave.

Vse skupaj je tipično prikazovanje zelo enostranske slike z namenom ustvarjanja panike. 

Le komu tako poročanje ustreza?
Pri nas se že vidi, da vlada dela zelo po svoje, kar nas bo še prekleto dosti stalo. 

Dodaj še da je Lobardija zelo razvit konec sveta z zelo dobrim in sodobnim zdravstvenim sistemom. Ki jim je praktično počepnil. Kar pomeni, da marsikdo, ki bi v normalnih okoliščinah prišel na vrsto na pregled, ne pride. Kar pomeni, da bojo z zamikom prihajali do diagnoz, zdravljenj. Kar pomeni, da bojo zaradi trenutnega zaostanka, ki se bo nabral v zdravstvenem sistemu, ljudje v prihodnosti čutili posledice slabše zdravstvene oskrbe. Eni s slabšim zdravjem drugi s smrtjo. Posledice te po tvojem 'zelo enostranske slike z namenom ustvarjanja panike' se bojo čutile še leta.

Sam ja, dajmo se koncentrirati samo na paniko. Vse je fejk njuz. Dajmo minimizirati umiranje onih, ki bi bilo v normalnih pogojih še vedno živi. Tudi z navednicami v stilu "žrtve korone". Eni (in še zdaleč nisi edina) ste res neverjetno ozkogledni.

Btw, šolski zgled te ozkoglednosti s strani celotnega Zahoda so bile teorije o tem, da so Azijci zaradi nekaterih receptorjev na celicah (ACE2) dosti bolj dovzetni za okužbe z novim korona virusom kot belci. 'Znanstveno utemeljen' rasizem. Pol pa je zadeva prišla do nas.. in zdaj ima Italija s 60 mio prebivalstva več mrtvih (absolutna cifra) kot Kitajska s švoh milijardo pa pol prebivalstva. Auč.

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, jskrablin said:

To so na nekaj znanih podatkih utemeljene projekcije. Zelo preko palca. Oni, ki se s tem profesionalno ukvarjajo.... majo bolj natančne projekcije. In pravijo, da je iz tega zelo hitro zelo konkretno sranje. Tako da lej, ti se veselo prepričuj da številke so številke in se jih fino obrača in prikazuje kakor komu paše. Jaz sem iz foha, kjer je kdaj treba marsikaj poračunat in vem, da se kdaj ob nepopolnem poznavanju problema grdo kiksne, ne glede na to da se ukvarjamo z (vsaj v teoriji) precej manj kaotičnimi sistemi, kot je družba.

 

Dodaj še da je Lobardija zelo razvit konec sveta z zelo dobrim in sodobnim zdravstvenim sistemom. Ki jim je praktično počepnil. Kar pomeni, da marsikdo, ki bi v normalnih okoliščinah prišel na vrsto na pregled, ne pride. Kar pomeni, da bojo z zamikom prihajali do diagnoz, zdravljenj. Kar pomeni, da bojo zaradi trenutnega zaostanka, ki se bo nabral v zdravstvenem sistemu, ljudje v prihodnosti čutili posledice slabše zdravstvene oskrbe. Eni s slabšim zdravjem drugi s smrtjo. Posledice te po tvojem 'zelo enostranske slike z namenom ustvarjanja panike' se bojo čutile še leta.

Sam ja, dajmo se koncentrirati samo na paniko. Vse je fejk njuz. Dajmo minimizirati umiranje onih, ki bi bilo v normalnih pogojih še vedno živi. Tudi z navednicami v stilu "žrtve korone". Eni (in še zdaleč nisi edina) ste res neverjetno ozkogledni.

Btw, šolski zgled te ozkoglednosti s strani celotnega Zahoda so bile teorije o tem, da so Azijci zaradi nekaterih receptorjev na celicah (ACE2) dosti bolj dovzetni za okužbe z novim korona virusom kot belci. 'Znanstveno utemeljen' rasizem. Pol pa je zadeva prišla do nas.. in zdaj ima Italija s 60 mio prebivalstva več mrtvih (absolutna cifra) kot Kitajska s švoh milijardo pa pol prebivalstva. Auč.

   Naj dodam, da mi ni jasno, kako da se "imejte cim manj stikov,  umivajte se, razkuzite roke pred in po nakupu" in tudi to da se sprehodi i narava priporocajo in ne obratno ampak sami, ne v skupinah, prevaja kot panika. Si kar naenkrat panicar, ce tole ponovis... Ukrepi kot so, so ravno zato, ker se ljudje teh napotkov niso drzali, pa je zdej ostro. V Italiji je pa samo zato hudo, ker so ljudje stari...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Alla pravi:

No, samo to sem še čakala....da postanemu drug drugemu najhujši ovaduhi in policaji.....
FUJ in FEJ!

 

To je za Slovence naravno okolje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, dr.looney said:

To je za Slovence naravno okolje. 

Ne, bi ne sel tako dalec...  zaenkrat vidim precej vec tistih ki pomagajo, ponudijo pomoc, itd... Se pa najde kak pregovorni sem pa tja, nazalost...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stiske. Pa naj bo zaradi virusa, poplav, potresa, vojn...V ljudeh vedno izvabijo na plan vse najboljše in vse najslabše. Dokler prevladuje boljši pol imam še upanje za človeštvo. 

Še vedno lahko gre družina na sprehod. Ne sme pa več posedat na klopeh. Mora se gibati. Drug drugemu moramo omogočiti obhod na teh cca 2m. Obhod-ne klepet, ne žoganje otrok med sabo.

Še vedno lahko pelješ na wc psa sredi noči, če je za to potreba. Lahko se z avtom zapelješ do koteca in se stran od vseh sprehodiš, meditiraš. 

Prijavljate stvari, ki jih je potrebno. Vmešajte se ko je to potrebno. Ko se gre za nasilje, ko se gre za kriminalna dejanja, ko se gre za ogrožanje...ker se prestrašite, ker gre 10 članska družina na sprehod-bohvasnimaradjazpašemanj, če to nardite....evo na "šihtu" je že tako zelo umirjeno, da še motosvet čekiram...omamamamia. Pogrešam gužvo z dokumentacijo. Kdo bi si mislil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Alla pravi:

No, samo to sem še čakala....da postanemu drug drugemu najhujši ovaduhi in policaji.....
FUJ in FEJ!

 

Ja, raje se rokuj z morilci...

Odgovornost je treba sprejeti.

Ko folk ne bo več imel izbire, ko bo na dnu, potem pa ne bo več tako smešno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Nja pravi:

Stiske. Pa naj bo zaradi virusa, poplav, potresa, vojn...V ljudeh vedno izvabijo na plan vse najboljše in vse najslabše. Dokler prevladuje boljši pol imam še upanje za človeštvo. 

Še vedno lahko gre družina na sprehod. Ne sme pa več posedat na klopeh. Mora se gibati. Drug drugemu moramo omogočiti obhod na teh cca 2m. Obhod-ne klepet, ne žoganje otrok med sabo.

Še vedno lahko pelješ na wc psa sredi noči, če je za to potreba. Lahko se z avtom zapelješ do koteca in se stran od vseh sprehodiš, meditiraš. 

Prijavljate stvari, ki jih je potrebno. Vmešajte se ko je to potrebno. Ko se gre za nasilje, ko se gre za kriminalna dejanja, ko se gre za ogrožanje...ker se prestrašite, ker gre 10 članska družina na sprehod-bohvasnimaradjazpašemanj, če to nardite....evo na "šihtu" je že tako zelo umirjeno, da še motosvet čekiram...omamamamia. Pogrešam gužvo z dokumentacijo. Kdo bi si mislil...

fotografiram klopi v moji okolici? ... oziroma imam posneto v avtu na kameri. ja, mamica z vozičkom, pes poleg, slušalke na uhicah...

ja malo na sonček pa na koronicu, če jo pa že imam pa naj jo še kdo dobi...

---------------------

tebi pa nasvet:

psu nastavi pesek in gotovo, se bo že navadil ...

eno je sprehod, drugo opravljanje potrebe, imamo tudi psa pa opravi na vrtu in seveda je vrt primerne velikosti za psa, da se zmiga

pes je tudi prenašalec tega virusa, njegova dlaka je super za te zadeve...

ko boš zbolela, ga bo pa sprehajal, kdo?

------------------------

nobenega upanja ni za človeštvo, ker to so nam jebivetri prinesli in raznašajo še naprej

to se ne da rešiti drugače kot z represijo, da se jih spravi domov

ko se pa jebiveter okuži, potem pa jokcanje, največji revež na svetu, nihče mi ne pomaga, tralala

-----------------------

in še najlepša lastnost človeka, hinavščina, tu angelčki, ko se bo vsipal kamion z denarjem pa vsi preko trupel...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

Zdele sem teku za očetom (82), ker mi je mama (80) rekla, da je šel plačat loto na pošto. Se hitro oblečem in ga srečam na poti nazaj  in mi reče: "saj že grem nazaj  plaču sem loto .. sploh nobene gužve ni"

:dry: 

fotra nis ujel :slap:

ps. od 8-10 so itak trgovine rezervirane za njih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pri nas je spet obisk pr tastarmu. 

Sem obiskovalca prijazno opomnila, pa se je stari oglasil ,da kua sm spet pametna.

Zdej se pa pejt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

To so na nekaj znanih podatkih utemeljene projekcije. Zelo preko palca. Oni, ki se s tem profesionalno ukvarjajo.... majo bolj natančne projekcije. In pravijo, da je iz tega zelo hitro zelo konkretno sranje. Tako da lej, ti se veselo prepričuj da številke so številke in se jih fino obrača in prikazuje kakor komu paše. Jaz sem iz foha, kjer je kdaj treba marsikaj poračunat in vem, da se kdaj ob nepopolnem poznavanju problema grdo kiksne, ne glede na to da se ukvarjamo z (vsaj v teoriji) precej manj kaotičnimi sistemi, kot je družba.

 

Dodaj še da je Lobardija zelo razvit konec sveta z zelo dobrim in sodobnim zdravstvenim sistemom. Ki jim je praktično počepnil. Kar pomeni, da marsikdo, ki bi v normalnih okoliščinah prišel na vrsto na pregled, ne pride. Kar pomeni, da bojo z zamikom prihajali do diagnoz, zdravljenj. Kar pomeni, da bojo zaradi trenutnega zaostanka, ki se bo nabral v zdravstvenem sistemu, ljudje v prihodnosti čutili posledice slabše zdravstvene oskrbe. Eni s slabšim zdravjem drugi s smrtjo. Posledice te po tvojem 'zelo enostranske slike z namenom ustvarjanja panike' se bojo čutile še leta.

Sam ja, dajmo se koncentrirati samo na paniko. Vse je fejk njuz. Dajmo minimizirati umiranje onih, ki bi bilo v normalnih pogojih še vedno živi. Tudi z navednicami v stilu "žrtve korone". Eni (in še zdaleč nisi edina) ste res neverjetno ozkogledni.

Btw, šolski zgled te ozkoglednosti s strani celotnega Zahoda so bile teorije o tem, da so Azijci zaradi nekaterih receptorjev na celicah (ACE2) dosti bolj dovzetni za okužbe z novim korona virusom kot belci. 'Znanstveno utemeljen' rasizem. Pol pa je zadeva prišla do nas.. in zdaj ima Italija s 60 mio prebivalstva več mrtvih (absolutna cifra) kot Kitajska s švoh milijardo pa pol prebivalstva. Auč.

Pri relativiziranju pizdarije, ki jo prinaša SARS CoV-2. gre v osnovi za človeško sebičnost, brezbrižnost,  ošabnost, napuh, trenutno pa pri velikem delu levičarjev tudi za oportunizem izhajajoč iz sle po večni oblasti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Snečer pravi:

Ja, raje se rokuj z morilci...

Odgovornost je treba sprejeti.

Ko folk ne bo več imel izbire, ko bo na dnu, potem pa ne bo več tako smešno.

še mal pa bo naša vlada zaposlila 1000 ma kaki 2000 novih redarjev, ki bodo nadzirali kam greš, kako greš s kom greš, ne zarad kaznovanja (to res ne, dnar za povišico mora pa od nekje priti) ampak da bomo varni :D slovenci pa od nekdaj radi za gospodarja tožarimo in tunkamo soseda. Se od 2 sv še ni  prav nič spremenilo.

In ko so že strokovnjaki tule za Italijo, veste zakaj v Italiji nimajo vinjet?

Ker je nihče ne bi kupil, pa bi se vseeno vozili po AC. To j izjava moje stranke iz Brescie. Podobno so žal držale tudi njihove discipline in karantene.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

še mal pa bo naša vlada zaposlila 1000 ma kaki 2000 novih redarjev, ki bodo nadzirali kam greš, kako greš s kom greš, ne zarad kaznovanja (to res ne, dnar za povišico mora pa od nekje priti) ampak da bomo varno :D

In ko so že strokovnjaki tule za Italijo, veste zakaj v Italiji nimajo vinjet?

Ker je nihče ne bi kupil, pa bi se vseeno vozili po AC. To j izjava moje stranke iz Brescie. Podobno so žal držale tudi njihove discipline in karantene.

vojska vzpostavi kontrolne točke in je nadzor

samo problem imamo, nimamo vojske... :) 

nadaljevanje dna

https://www.24ur.com/novice/tujina/skupina-slovencev-zavrnila-evakuacijski-let-s-kanarskih-otokov-na-mzz-ogorceni.html

Citiraj

Poljska je Sloveniji omogočila evakuacijo 19 slovenskih državljanov s Kanarskih otokov, a se jih je sedem v zadnjem trenutku odločilo, da "počakajo na ugodnejšo varianto". Vodja konzularne službe na zunanjem ministrstvu Andrej Šter je izrazil ogorčenje zaradi takega obnašanja in opozoril, da se okno za vračanje v domovino res že zelo zapira.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

fotra nis ujel :slap:

ps. od 8-10 so itak trgovine rezervirane za njih

v trgovino za vse jaz hodim

nism ga ujel, ker sem delal za službo v drugi sobi in nisem slišal ... 

ne morem mu dopovedati, da drugi za jest nimajo in umirajo, on se je pa na loto spomnu ... za dnar, ki mu ga dajam se pa nikoli ne spomne (sj mi ni žal ampak ko mu zmanjka vpraša, a si mi dal denar) ... kazni bom jaz plačeval, ko ga bodo vprašali kam gre a on bo reku, da gre loto plačat :dry: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snečer pravi:

 

psu nastavi pesek in gotovo, se bo že navadil ...

eno je sprehod, drugo opravljanje potrebe, imamo tudi psa pa opravi na vrtu in seveda je vrt primerne velikosti za psa, da se zmiga

pes je tudi prenašalec tega virusa, njegova dlaka je super za te zadeve...

ko boš zbolela, ga bo pa sprehajal, kdo?

------------------------

 

 

 

res bi te prosil za članke, od kje ti vedenje, da živali prenašajo korono. Nadalje obstoj korone v zraku in na površinah, pogojen s temperaturo in gibanjem zračne mase. Vsaj nekaj od tega, preden začnemo streljat mačke in pse, kot morebitne prenašalce. Prosim. In potem se pravi da ni panike? Ne sam panika, drama je, cela drama.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

v trgovino za vse jaz hodim

nism ga ujel, ker sem delal za službo v drugi sobi in nisem slišal ... 

ne morem mu dopovedati, da drugi za jest nimajo in umirajo, on se je pa na loto spomnu ... za dnar, ki mu ga dajam se pa nikoli ne spomne (sj mi ni žal ampak ko mu zmanjka vpraša, a si mi dal denar) ... kazni bom jaz plačeval, ko ga bodo vprašali kam gre a on bo reku, da gre loto plačat :dry: 

želi ti kupiti h2r ne glede na tveganje, starševska ljubezen :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, Snečer said:

fotografiram klopi v moji okolici? ... oziroma imam posneto v avtu na kameri. ja, mamica z vozičkom, pes poleg, slušalke na uhicah...

ja malo na sonček pa na koronicu, če jo pa že imam pa naj jo še kdo dobi...

---------------------

 

 

 Pa kaj tebi se kar ni jasno?! Pa ne fases korone zarad sonca! Ta mamica, pa otrok, pa pes so zelo verjetno tudi doma skupaj (razen ce mislis d so se zunaj nasli) in ce gredo ven in se ne zblizujejo z drugimi sprehajalci ne razsirjajo nic.   Ti si problem: snemas, slikas, ovadbe bi pisal? Pa saj ni razlgasena TOTALNA karantena, kjer za samo ce okno odpres ujames virus... Stroka (ce ne ves, zdravniki, itd, oni ki so dnevno v s stiku z ljudmi) ne prepovedujejo sprehodov, se vec, priporocajo jih.

4 minutes ago, maus said:

v trgovino za vse jaz hodim

nism ga ujel, ker sem delal za službo v drugi sobi in nisem slišal ... 

ne morem mu dopovedati, da drugi za jest nimajo in umirajo, on se je pa na loto spomnu ... za dnar, ki mu ga dajam se pa nikoli ne spomne (sj mi ni žal ampak ko mu zmanjka vpraša, a si mi dal denar) ... kazni bom jaz plačeval, ko ga bodo vprašali kam gre a on bo reku, da gre loto plačat :dry: 

 Imam mamo, 85 let, se zelo cila in pametna. Pametna pogojno, ker lahko vsakemu mulcu, drevesu in kamnu kej lazje dopoves...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!