Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

pred 10 urami, raza pravi:

Kot sem razbral iz prvega njegovega posta ima težavo z hladilno tekočino. Ni bil sicer natančen kaj ga tare, ampak sem mnenja, da samo menjava hladilne tekočine ne bo rešila problema težave, čeprav bo imel vse podatke o količini, specifikaciji in proizvajalcu. Najprej mora rešiti kakšno težavo pravzaprav rešuje: puščanje, zginevanje, pregrevanje ali vrenje. Šele po tem bo treba pomisliti kaj bo nalil v sistem. Z destilirano vodo nebi pretirano falil v poletnih mesecih.....?

če se jaz še spomnim je demineralizirana voda.. destilirana je agresivna ...baje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, boyka pravi:

super hvala za pomoč bom naredil po teh korakih pa da vidimo 

še nekaj, če je vode premalo v sistemu, tudi temperatura vode ne kaže več prav, tako da prazna expanzijska je definitivno opozorilo, da nekaj ni ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med vožnjo sem opazil, da se gas ne odziva pravilno in ugotovil, da se je desni ročaj odlepil od podlage. Ročaj sem snel in vozil z osnovo.

S čim ga je najbolje zalepiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Darko3g pravi:

Med vožnjo sem opazil, da se gas ne odziva pravilno in ugotovil, da se je desni ročaj odlepil od podlage. Ročaj sem snel in vozil z osnovo.

S čim ga je najbolje zalepiti?

s trajno elastičnim lepilom. sintelan je bil včasih. ali pa, osnovo obviješ s trakom za tenis loparje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Darko3g pravi:

Med vožnjo sem opazil, da se gas ne odziva pravilno in ugotovil, da se je desni ročaj odlepil od podlage. Ročaj sem snel in vozil z osnovo.

S čim ga je najbolje zalepiti?

Lak za lase

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Darko3g pravi:

Med vožnjo sem opazil, da se gas ne odziva pravilno in ugotovil, da se je desni ročaj odlepil od podlage. Ročaj sem snel in vozil z osnovo.

S čim ga je najbolje zalepiti?

Najbolj enostavno je obojestranski lepilni trak debeline 1mm in da ima plastičen pokriven trakec.. začneš pod kotom 30 stopinj od enega konca ročke k drugemu.. pustiš viška na zunanjem koncu balance 2-3cm in nabiješ preko ročaj.. ko je gor potegneš plastiko ven v nasprotni smeri navijanja traku..

Vzameš ovijalno folijo in lepo na tesno poviješ -čez noč ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je v tem, da je ročaj iz kovinske kletke, vmes pa je guma iz dveh polokroglih delov z nabreklinami, ki ležijo v odprtinah kletke. Tako je potrebno ročaj natisniti na cev in ga zalepiti. Ne upam da sekundnim lepilom, da ne bi prijelo sredi natikanja. Morda kako gel lepilo z malce daljšim časom vezanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namažeš na tanko z Neostikom in takoj natakneš, predno se posuši. V tej vročini se zelo hitro suši, zato svetujem da to opraviš zjutraj v hladu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem namazal z enim Bizon lepilom, ki ima 5 minut časa za pozicioniranje, zapolni tudi razpoke in popolnoma prime po 24 urah.

Zaenkrat drži.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ta teden je bil končno čas ,da menjam gume    pri demontaži pa šok podvozje skuterja ima luft:eek: , se mi je zdelo na zadnjih furah da nekaj ni čisto ok pa sem to pripisal čist znucanium gumam:hmm: zadevo razdererm in puša v amortizerju je hin , pa saj bi kupil drugega če bi ga kje na hitro dobil  nič,pokličem za obnovo ni zanimanja oziroma ni orodja za ta maloštevilni model spet nič:huh: , gruntam kaj bi ,ko se spomnim, da na Vrhniki firma vargalant  obnavlja vse živo in pokličem pa pravjo če pripelješ takoj bo še danes zrihtano:kva2: ja in res vse sem spustil iz rok:panic: in gasa na Vrhniko.  Uglavnem zvečer je bila poiskusna vožnja in skuter se spet odlično pelje:)

20210707_182357.jpg

Res je že malo rjavi ampak saj tudi jaz nisem več nov:naughty:

Popravljeno . Popravil Mavti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno težavo, motor je normalno vžigal težave se začnejo z verglanjem v prazno in samo, če sem dal malo gasa je vžgal. Sedaj nisem siguren, če bo vžgal, če je topel motor (čez dan) vžge z malo več verglanja (včasih takoj), zjutraj pa kot da je skoraj prazna baterija in samo na spust po klancu!

Sem klical na Ducati v Trstu in pravijo, da je mogoče PICK UP - Accensione (ignition pick up).

Any help ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da je zajla za sklopko precej natrgana pri ročici (morda še pet šest žičk)

Ali je potrebno menjati kompleten bovden (z ohišjem) ali pa lahko vstavim kar 2mm zajlo z 8 mm glavico in na spodnjem koncu zategnem?

Kawasaki VN900 Custom 2009

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Darko3g pravi:

Vidim, da je zajla za sklopko precej natrgana pri ročici (morda še pet šest žičk)

Ali je potrebno menjati kompleten bovden (z ohišjem) ali pa lahko vstavim kar 2mm zajlo z 8 mm glavico in na spodnjem koncu zategnem?

Kawasaki VN900 Custom 2009

Zajla se velikokrat natrga zaradi / ob boudnu.. jaz menjam komplet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh se ne zajebavat, menjaj komplet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/5/2020 at 9:32 PM, smasher said:

A ima katera trgovina v SLO take hitre spojke za cevi od goriva?

 

Samo ta "moški" del rabim, kot piše, fi unega K.. je 7.89mm

Slika je iz aliexpressa samo nebi čakal glih 5 tednov.

off topic: kako je sedaj z nakupi majhne vrednosti iz kitajske? Se obračuna strošek preverbe blaga na pošti Slovenije  (5 - 7 eur) in DDV? Kot vidim, Aliexpress že pri nakupu dodatno zaračuna DDV, torej strošek preverbe (5-7 eur) odpade, ali se še vedno plača storitev preverbe pti PS?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

44 minutes ago, Gassa said:

off topic: kako je sedaj z nakupi majhne vrednosti iz kitajske? Se obračuna strošek preverbe blaga na pošti Slovenije  (5 - 7 eur) in DDV? Kot vidim, Aliexpress že pri nakupu dodatno zaračuna DDV, torej strošek preverbe (5-7 eur) odpade, ali se še vedno plača storitev preverbe pti PS?

Poglej v temo kaj vas je spravilo v slabo voljo, ravno o tem sem pisal, v tem mesecu pa še nisem naročil nič iz kitajske direkt da bi vedel ali pošta zaračuna preverjanje, tudi mene zanima ali kitajci že na paketu napišejo ceno in ddv ali ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, smasher said:

Poglej v temo kaj vas je spravilo v slabo voljo, ravno o tem sem pisal, v tem mesecu pa še nisem naročil nič iz kitajske direkt da bi vedel ali pošta zaračuna preverjanje, tudi mene zanima ali kitajci že na paketu napišejo ceno in ddv ali ne. 

Na racunu je davek prikazan, kako pa je na sami specifikaciji paketa pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

sploh se ne zajebavat, menjaj komplet

Sem že naročil pri MotorJet, problem je, ker traja dva tedna, Ne da pa se menjati le pletenice, ker je na obeh koncih zaključena s končno glavico. Zaenkrat sem naredil provizorično glavico pri ročaju, fi 8 x 10mm, zvrtal luknjo 3mm poprek, vzdolž pa navoj M4, ki pričvrsti pletenico. Upam, da bo zdržalo do nove. Vmes sem se pičil ene 5 krat, tudi rdeče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!