Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Ali pri nabavi olja 100% zaupate, da je v embalaži tisto, kar bi moralo biti?

Da ni sposobnega trgovca, ki bi v original embalažo polnil cenejše olje brez potrebnih aditivov?

Kje je hitrejši zaslužek kot prepakirati vsebino?

Samo na glas razmišljam.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, raza pravi:

Ali pri nabavi olja 100% zaupate, da je v embalaži tisto, kar bi moralo biti?

Da ni sposobnega trgovca, ki bi v original embalažo polnil cenejše olje brez potrebnih aditivov?

Kje je hitrejši zaslužek kot prepakirati vsebino?

Samo na glas razmišljam.......

Pri zadnji menjavi Motula sem bil dokaj prepričan, da je ponaredek. Šestkrat sem ga prej imel v motorju, sedmič pa je bilo vse drugače, trd menjalnik, penjenje skratka nekaj ni bilo tako kot prej. Sem ga že pred intervalom zamenjal za motorexa, ki je bil prvič v tej mašini. Kaj veš od kje je vse to olje. Ponaredkov pa je precej.

Nekako sem razmišljal, da je motorexovo olje manj poznano in manj zanimivo za prepakiranje napram motulu. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, raza pravi:

Ali pri nabavi olja 100% zaupate, da je v embalaži tisto, kar bi moralo biti?

Da ni sposobnega trgovca, ki bi v original embalažo polnil cenejše olje brez potrebnih aditivov?

Kje je hitrejši zaslužek kot prepakirati vsebino?

Samo na glas razmišljam.......

Poznam!  Pred leti sem v vozilo (4 kolesnik) nalil pod roko kupljen Motul ter privarčeval za dva kofeta ojrov. Sem hotel splužit sneg iz dvorišča pa sem imel naenkrat vse zunaj. Olje se je spenilo in mi ga je metalo na oddušek na prosto. Znancu tudi z istem Motulu. Nalil sem nato drugo olje in nikoli več nisem imel spenjenega olja.

Iz prve roke vem, kako se na kao “pooblaščenem” servisu naliva v agregate poceni olje in zaračuna tovarniško predpisano.Lahko prineseš svoje olje a tisto roma v omaro in se nalije v mašino iz 200 l soda najcenejše dobavljivo. Saj v garanciji bo dovolj dobro, potem pa ima servis tudi nekaj deal in zaslužka ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorex kupljen v trgovini z računom? Hm..dvomim, al pa kako drugo olje, dvomim. Pa da je original zaprto.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, raza pravi:

Ali pri nabavi olja 100% zaupate, da je v embalaži tisto, kar bi moralo biti?

Da ni sposobnega trgovca, ki bi v original embalažo polnil cenejše olje brez potrebnih aditivov?

Kje je hitrejši zaslužek kot prepakirati vsebino?

Samo na glas razmišljam.......

Da, 100% zaupam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kopujem olje in ves ostale tekocine na motorna olja.com.Sem bil v dvomih glede na ceno v primerjavi z ostalimi trgovinami.  Veckrat sem pozorno pregledal in nisem opazil da bi bilo kakorkoli odprto tako da zaupam da je original olje v embalazi.Nad 50 Eu je brez postnine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

44 minutes ago, Erikcslo said:

 

Najboljse olje je tisto, ki je predpisano s strani izdelovalca. Ce pa mate Harleya ali ne veste, pa kupite nas kit... Mater, res vse o izbiri olja razlozeno!  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Erikcslo said:

Koliko jaz vem, je sintetično olje bolj primerno za motorje z zračnim hlajenjem, ker zdrži višje temperature kot mineralno.

Ni glih tako. BMW zračno hlajeni motorji so vedno uporabljali mineralna olja, dokler so jih izdelovali (seveda hišni dobavitelji) kasneje prešli na polsintetiko.

Sintetična so bolj obstojna na mehanske obremenitve, kjer kasneje pride do trganja oljnega filma.

Obstojnost na visoke temperatute pove druga številka nap. 15W-50 Višja kot je, bolj je obstojno na visoke temperature.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se eden prvih ne youtube - "kupite predpisano ali nase olje" linkov, pove precej vec:

 

https://www.motorcyclistonline.com/lowdown-on-motorcycle-engine-oil/

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, ftp said:

Ni glih tako. BMW zračno hlajeni motorji so vedno uporabljali mineralna olja, dokler so jih izdelovali (seveda hišni dobavitelji) kasneje prešli na polsintetiko.

Sintetična so bolj obstojna na mehanske obremenitve, kjer kasneje pride do trganja oljnega filma.

Obstojnost na visoke temperatute pove druga številka nap. 15W-50 Višja kot je, bolj je obstojno na visoke temperature.

 

15W-50 -  pomeni to

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je tudi, da so danes firme vse prepletene. BP polni nekaj Castrol , Patronas fila  nekaj drugih znamk itd.

Popravljeno . Popravil Rdeči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večji problem so garažne polnilnice z tiskarnami premium nalepk?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil pred leti v eni večji trgovini z avtodeli v Lj Motul. V glavnem... Pomojem fake. Menjalnik lesen. Sklopka pa ne da je drsela. Ravno kontra. Preveč grabla. Dokler se ni olje segrelo je motor lezu pri stisnjeni sklopki na semaforju. Po menjavi olja, spet Motul (kupljeno v drugi trgovini), so težave po par sto km izginile. 

Pomojem je veliko stvari fake. Celo tak dobrih ponaredkov, da tudi trgovci ne vejo, da jih prodajajo. Isti šmorn so svečke, pa druga roba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v triumpha gre castrol racing 10w50 (predpisan 10w40 a se je na višjih  T grel) .. v guzzija pa agip 10w60.. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 8. 2021 ob 20:47, Scarabeo 500 pravi:

Bom poročal.

Motorex olje je zelo vredu in sem bil z njim zelo zadovoljen. V tem primeru pa upam, da je problem v olju.

Zamenjal sem olje za Motul. Vsa olja so bila kupljena pri renomiranem trgovcu. V motorju sem imel do sedaj 6x Motul, zagotovo je bilo sedmič felk olje - Motul. Zdaj je menjalnik in delovanje motorja kot mora biti - nov Motul.

Zagotovo pa ni bilo olje vzrok drsenja lamel. Nad 4500 vrtljaji deluje kot skuter. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Scarabeo 500 pravi:

Zamenjal sem olje za Motul. Vsa olja so bila kupljena pri renomiranem trgovcu. V motorju sem imel do sedaj 6x Motul, zagotovo je bilo sedmič felk olje - Motul. Zdaj je menjalnik in delovanje motorja kot mora biti - nov Motul.

Zagotovo pa ni bilo olje vzrok drsenja lamel. Nad 4500 vrtljaji deluje kot skuter. :(

Je vredu zdaj ali ni ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

Je vredu zdaj ali ni ???

Ni vredu. Do okoli 4000 vrtljajev sklopka še drži, nato pa drsi. Več informacij bo, ko mi ga bo pogledal mehanik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, raza pravi:

In koliko km si odvozil z novim oljem?

 

350, pa se je zadeva zadnjih 100 km poslabšala, zagotovo ni bolje. Ne vem ali bi še poskušal? Ne vem ali lahko kaj zaj...m?

Pri vožnji v nizkih obratih se nič ne čuti, po okoli 4500, ko pospešiš na polno se pa motor vrti, gre pa za 10 - 20 % manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Scarabeo 500 pravi:

350, pa se je zadeva zadnjih 100 km poslabšala, zagotovo ni bolje. Ne vem ali bi še poskušal? Ne vem ali lahko kaj zaj...m?

Pri vožnji v nizkih obratih se nič ne čuti, po okoli 4500, ko pospešiš na polno se pa motor vrti, gre pa za 10 - 20 % manj.

se ne spoznam na to, videl pa sem, da se nove lamele pred montažo za kar nekaj ur namočijo v olje

mogoče se še ni prepilo z novim oljem ?

al pa je staro olje zdrmalo lamele?

enkrat sem nekaj (butl) z oljem mazal pri paknah na mopedu in pakne so drsele... moral menjat na koncu

samo razmišljam na glas

 

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!