Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

ce mas mesanco staro kake 3 mesce, se ze spremeni procentualna sestava: bencin hlapi, olje pa ne, mesanica postane mocnejsa, bat, glava, svecka in izpuh se ti bojo zapacal. drugac druge nevarnosti pa ni. ce nisi ziher, pa mas recimo 2 mesca starih 10 litrov mesanice, dodaj not recimo liter svezega bencina, pa gasa! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A kdo mogoce ve kje bi se dal dobit krom-molibdenovo pasto? Ima isti namen kot bakrova pasta se mi zdi. Sem ze mal klical okrog pa brez uspeha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo mogoce ve kje bi se dal dobit krom-molibdenovo pasto? Ima isti namen kot bakrova pasta se mi zdi. Sem ze mal klical okrog pa brez uspeha.

In zakaj se jo rabi??????????????????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj se jo rabi??????????????????????

bakrovo se baje nuca za zadne strani zavornih ploščic mazat... da bremze ne škriplejo.

Za tole krom-thingie pa nebi vedu... a to pride tut u pasti?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo bom rabil za namazat vijake cilindra, da se ne bodo gor zapekl. Sej za to je tud bakrova pasta vredu kolkr jaz vem. Glede na to da mi v users manualu pise krom molibdenova pasta sem pa tukaj vprasal ce kdo ve.

Sej drugace bom pa uporabil bakrovo.

Obstaja tud en koper(al neki tazga) sprej, ki naj bi se uporabljal za te zadeve. Proizvajalec je valvoline. A je kdo mogoce ze slisal kako se stvar obnese?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo slučajno ve kako bi se dal odpravit cviljenje ob zaviranju 

Gre za bobnasto zavoro...

Lahko da je "zažgana" in treba pakne mal "pošmirglat", lahko pa tudi da gredo že proti koncu in jih bo potrebno zamenjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se je pri avtu nabrala svinjarija (rja, prah,...) v bobnu, ko sem se vozu je cvililo ko snvinja, pol pa smo vse skup razdrli in spucali, pa je blo.

Razderi, pa boš videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera/Kaksna hladilna tekocina ja najbolj primerna za motor? (za kroslo)

tisto ki jo dobiš na petrolu(tu ne mislim nič reklamirat) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo slučajno ve kako bi se dal odpravit cviljenje ob zaviranju :?

Gre za bobnasto zavoro...

LP jax

ni odvec tudi naredit zareze v pakne, bolje bremzajo, ker gre svinjarija ki pri bremzanju nastaja v te kanalcke, in je boljsi stik pakne z bobnom, in iz iztega razloga ponavadi tudi neha cvilit.........(ne rezat preglobokih in preširokih kanalov, da pakne ne razj......)

nekaj ala tole.........BrakePower.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti bobnič cvili, je dovol da narazn vzameš pa ga samo malo pošmirglaš (pobrusiš z finim brusnim papirjem) ... pa glej da oš pol faj spihal tisti "prah" ....

in zavore ne cvijilo več :D

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni odvec tudi naredit zareze v pakne, bolje bremzajo, ker gre svinjarija ki pri bremzanju nastaja v te kanalcke, in je boljsi stik pakne z bobnom, in iz iztega razloga ponavadi tudi neha cvilit.........(ne rezat preglobokih in preširokih kanalov, da pakne ne razj......)

nekaj ala tole.........BrakePower.jpg

To res dobro pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

V levem bloku, pod magnetom, je ena mjhna luknjica in tam ven men tece olje. Sicer ful mal. Zanima me ce je to normalno. Ce ne, kaj naj naredim?

Drgac je pa tuki ena slika. Luknjica je oznacena s puscico.

post-4-1081005600.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20/26 je...?

Sicer pa en gumi čep not, pa je.. razen če more bit tista stran v olju.... nevem kwa je to zaena mašina...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barva nima veze; tut js sm mel roza včasih (k sm mel še vodno hlajenga) :OK:

Pri hladilni tekočini pazi, da je vsa količina v motorju istega tipa in barve. Se ti lahko zgodi, da pri mešanju različnih tekočin, le ta postane čez čas korozivna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne tisti strani ni treba bit v olju. Skoz tisto luknjo zgoraj pride glavna gred, nanjo pa poj magnet. Tista luknjica ima gotov en namen, drugace je ne bi bilo.

To je masina od Honde CR250.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče z druge strani pride šrauf :rolleyes:

A ima luknjica navoje, a si probal kako žičko čez porint, da vidiš kolk globoko gre?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ven teče olje iz menjalnika, a olje od mešanice (redek, smrdi po bencinu)?

Če je od menjalnika, zobe stisnt, dokler nebo kaka lužica po tleh.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!