Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

mogoče so pa se ti zajedle lamele v košaro od sklopke..

najprej fino preglej pletenico, vzvodovje, če je vse ok, pol je najbrž zgoraj opisan problem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lamele so ble letos menane, by me :), zajla je bla tud menana, tko da je ubistvu vse novo :).

Bom se v kratkem zapeljal do enega majstra pa bom še njega uprašal, če se da kako zmehčat. Mislem sej ni zdej da rabeš bit herkul ko stisneš sklopko, sam na novejših je dost lepš, tud motor je pol bol užitek vozet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ok mogoče mal glupo uprašanje, sam me že dal časa zanima :D

A se bat premika če je motor ugasnjen, pa v prostem teku (leru), pa se rečmo spustimo v dolino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok mogoče mal glupo uprašanje, sam me že dal časa zanima :D

A se bat premika če je motor ugasnjen, pa v prostem teku (leru), pa se rečmo spustimo v dolino?

ne :nono: skrivnost je obarvana rdeče :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok mogoče mal glupo uprašanje, sam me že dal časa zanima :D

A se bat premika če je motor ugasnjen, pa v prostem teku (leru), pa se rečmo spustimo v dolino?

mašina laufa al ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In prav tako se bat ne premika, če imaš stisnjeno sklopko in ugasnjen motor in se spuščaš, recimo z Šmarne gore.

PS: Napisu je ugasnjen motor. :slap:

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bat se premika! vedno ko se pelaš. pa naj bo ugasnjen moped al pržgan.

Povej naslov, da ti pošljem kakšen učbenik :slap: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok mogoče mal glupo uprašanje, sam me že dal časa zanima :D

A se bat premika če je motor ugasnjen, pa v prostem teku (leru), pa se rečmo spustimo v dolino?

Če imaš motor ugasnjen, pol se bat ne premika. Sem pa nekje zasledil da pri 4t motorjih, ki imajo mazanje menjalnika z oljno pumpo, dolgotrajni spust po klancu z ugasnjenim motorjem lahko škodi. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bat se premika! vedno ko se pelaš. pa naj bo ugasnjen moped al pržgan.

seveda!!!!! kako sem lahko sploh pomislil drugače :slap: če se motor premika dol po klancu se jasno tudi bati, saj ne ostanejo na vrhu :grrr

hvala brane :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, torej imaš štirko ki je ugasnjena in nima kurblja, porineš se po klancu, daš v prvo(drugo) in spustiš sklopko, kolo zagrabi in motr užge...

Kaj vam ni jasno? Zakaj bi se bat premiku če ni povezan s kolesom(sklopka)???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, torej imaš štirko ki je ugasnjena in nima kurblja, porineš se po klancu, daš v prvo(drugo) in spustiš sklopko, kolo zagrabi in motr užge...

Kaj vam ni jasno? Zakaj bi se bat premiku če ni povezan s kolesom(sklopka)???

ti, tomos pa je na takem terenu ki se mu reče depresija. nižje od morja. zato je tam čisto možno da voda nagor leti namesto nadol.

iz tega lahko sklepamo, da tudi neke fizikalne vede.. kukr so recimo kinematika, dinamika, pa podobne velecenjene reči pri tomosih ne delujejo glih..

zaradi zgoraj naštetega je čisto možno da tomos, recimo štirka leti kot hudič po klancu navzdol, bat pa zelo miruje, SPLJOH.

če pa je na štirki kurbelj al ne.. uf, preveč zame. to bi ti lahko mogoče uni mičkeni pametni možiclji povedali iz unih fimov o zvezdnih vratih (staregate)

Popravljeno . Popravil BRANE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš motor ugasnjen, pol se bat ne premika. Sem pa nekje zasledil da pri 4t motorjih, ki imajo mazanje menjalnika z oljno pumpo, dolgotrajni spust po klancu z ugasnjenim motorjem lahko škodi. :huh:

Ja pa škodi lahk če ga maš predolgo v garaži (čez zimo) ker oljna pumpa ne dela in ga je treba vsak ponedeljek na sprehod peljat STROGO

PS: ne vem pa če je za vse znamke ob ponedeljkih

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je moped ugasnjen pa u leru pa ce ga rines, pol se bat ne premika...

drgac pa kokr sm jest slisou da dolgotrajn spust brez gasa skodi 2t motorjem. nwem, samo posredujem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je moped ugasnjen pa u leru pa ce ga rines, pol se bat ne premika...

drgac pa kokr sm jest slisou da dolgotrajn spust brez gasa skodi 2t motorjem. nwem, samo posredujem :)

1. Se, skupaj z mopedom...

2. Dvotaktnik se maže z oljem, ki je v bencinu. Dolgotrajen spust z zaprtim gasom, ga prikrajša tako za bencin, kot za olje. Bat lahko zariba. Navodilo pri MZ 250 je velevalo, da je treba v takem primeru vsake toliko časa dodat malo gas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja bat se premika z motorjem ker je V motorju, ne premika se pa gor pa dol po cilindru kukr se pri vžganem motorju, ja!

Torej-ugasnjem motor-bat miruje

užgan motor-bat se premika gor pa dol po cilindru

Ja? :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vse zadnje so pa tole še kar dobri vici,sm se kar pošteno nasmejal enim izjavam! :kva2:

Veselo debato še naprej!! :slap:

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ali se da pri vplinjacu za 4t motor narediti mesanico bogatejso (vec bencina) se na kaksen drug nacin raze z menjavo glavnih diz?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da pri vplinjacu za 4t motor narediti mesanico bogatejso (vec bencina) se na kaksen drug nacin raze z menjavo glavnih diz?

To lahko dosežeš tudi z dvigom igle - tega se bom lotil v nekaj dneh. Vendar nisem 100%, da to obogati mešanico tudi pri full gasu in visokih obratih.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da pri vplinjacu za 4t motor narediti mesanico bogatejso (vec bencina) se na kaksen drug nacin raze z menjavo glavnih diz?

Kje bi pa rad imel bogatejšo? Pri polnem gasu je samo glavna diza važna, pri pol gasa igla, pa pomožna diza, pod štandgasom pa vijak za "zrak" in njegova diza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!