Skoči na vsebino

Vse o vzmetenju


YZFgeorge

Priporočene objave

Živjo :D

Se je kdo tukaj že lotil takšnega projekta(usd vilce na sv)?

Razmišlam da bi se ga lotu, pa bi usaka informacija prou prišla :kava:

Ko boš izvedel ceno vsega kar potrebuješ, boš hitro odstopil od projekta. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo :D

Se je kdo tukaj že lotil takšnega projekta(usd vilce na sv)?

Razmišlam da bi se ga lotu, pa bi usaka informacija prou prišla :kava:

http://forum.svrider.com/showthread.php?t=108625

Ta stric je uporabil:

Verjetno še kakšne druge malenkosti, kot malo drugačne zavorne cevi itd... Po vsej verjetnosti pa so možne tudi kakšne druge kombinacije vilic in ostalih delov.

Tako čez palec torej pride takšna predelava med 800-1400 €.

Dvomim pa, da boš v Sloveniji to lahko kadarkoli legaliziral (homologiral).

Ko boš izvedel ceno vsega kar potrebuješ, boš hitro odstopil od projekta. :hmm:

:slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj nima že vse to Hyosung in glede na skupne gene s tvojim, bi verjetno vse pasalo 1:1. ;)

lp

P.S. pozabil dodat, in vse skupaj za Đabe.

Popravljeno . Popravil TBoxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj nima že vse to Hyosung in glede na skupne gene s tvojim, bi verjetno vse pasalo 1:1. ;)

lp

P.S. pozabil dodat, in vse skupaj za Đabe.

Skupni geni so doživeli ogromno mutacij, tak da bore malo stvari paše (še filter za olje je čisto drugačen).

Sploh pa vilice od Hyosunga, kljub temu, da so USD, niso ravno biser svoje vrste... ;)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, kakšno mast je treba uporabit za pod semering na vilicah? Pa kje se jo dobi, po možnosti pri nas. Hvala.

V service manualu za Suzukije (SV1000, GSX-R750) piše le, da je na rob semeringa treba nanesti malo olja za vilice (fork oil).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, kakšno mast je treba uporabit za pod semering na vilicah? Pa kje se jo dobi, po možnosti pri nas. Hvala.

Vedno se uporablja za semmeringe silikonska mast,ker ni agresivna na gumo.Doboš jo pri Forschu,Wurth ali celo v kaki trgovini z avtodeli saj se uporablja tudi za mazanje gumi profilov na vratih avtomobila !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, kakšno mast je treba uporabit za pod semering na vilicah? Pa kje se jo dobi, po možnosti pri nas. Hvala.

Js sem jo dobil zraven semeringov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Zdravo fantje.Imam Hondo Hornet 2006 letnik (na ogled so iste vilice kot pri novejšem modelu) in danes sem jo peljal na kratko vožnjo.Po vožnji sem ugotovil, da ne desna stran vilic precej mastna (nekaj olja se je nabralo na spodnjem delu vilic in je počasi iztekalo) Čez zimo so bile vilice obremenjene ker nimam nosilca, ki bi okvir držal v zraku..Je kak razlog za paniko ali so takšne stvari "normalne" čez zimo?

(ps: vrjamem, da je kaj podobnega že napisanega tu a se mi enostavno ni dalo prebirati vseh 42 strani)

hvala

Popravljeno . Popravil Sorty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo fantje.Imam Hondo Hornet 2006 letnik.Je kak razlog za paniko ali so takšne stvari "normalne" čez zimo?

(ps: vrjamem, da je kaj podobnega že napisanega tu a se mi enostavno ni dalo prebirati vseh 42 strani)

hvala

Ni panike,če imaš denar :hmm: treba bo menjat semeringe + olje na obeh straneh !!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi je zdelo da bo taka prognoza :) zaenkrat sem stvar obrisal in bom počakal, če se bo še kje pojavilo kako olje..O kakšnem denarju se pogovarjamo če menjam semeringe + olje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi je zdelo da bo taka prognoza :) zaenkrat sem stvar obrisal in bom počakal, če se bo še kje pojavilo kako olje..O kakšnem denarju se pogovarjamo če menjam semeringe + olje?

Če sam snameš vilice in jih odneseš mojstru, je strošek 60-80 eur/par. Vključno z novimi semeringi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okol 100eur+, odvisno če je še kaj za zamenjat, pa kolk stanejo semeringi za tvoj motor, pa velik je odvisno od tega komu daš delat.

Jst sem že slišov za primere, ko so malo zajokale vilce po zimi, pa je bilo potem vse vredu, čeprov mi ni jasno kako :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok hvala..upam da ni hujšega, če pa bo pa tud tistih 100€ požrem glede na to da mam pocen mehanika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok hvala..upam da ni hujšega, če pa bo pa tud tistih 100€ požrem glede na to da mam pocen mehanika

Vzemi eno vizitko iz bolj mehkega papirja(ampak ne zelo mehkega) in porini en vogal vizitke nalahko pod prvi semering, ta ki je viden in pojdi okol in okol. Mogoče boš odstranil dovolj umazanije. Včasih se, ob nerednem čiščenju, nalepijo na vilice žužki in podobno, ki ravno toliko dvignejo semering, da spušča malo olja. Če pa ne bo pomagalo, pa še vedno lahko razdreš reč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

zdravo

mene zanima kako dougo so vam v amortizerju popravljali amortizer jst sm jim ga poslu in je rekel da ko ga razdere me pokliče tega je že 14 dni jst pa še kr nč ne vem

Lp

Popravljeno . Popravil TheXPS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

mene zanima kako dougo so vam v amortizerju popravljali amortizer jst sm jim ga poslu in je rekel da ko ga razdere me pokliče tega je že 14 dni jst pa še kr nč ne vem

Lp

V amortizerju "amortizer" popravljat je res bolj težko in bo sigurno trajalo celo večnost.Malo lažje pa je v TELESKOPU popravljat blažilec(amortizer),če imaš na razpolago ves potreben materijal je slab mehanik,če v ca 2 urah oba teleskopa nepopravi. :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V amortizerju "amortizer" popravljat je res bolj težko in bo sigurno trajalo celo večnost.Malo lažje pa je v TELESKOPU popravljat blažilec(amortizer),če imaš na razpolago ves potreben materijal je slab mehanik,če v ca 2 urah oba teleskopa nepopravi. :hmm: :hmm:

On je mislil firmo Amortizer iz Dola pri Ljubljani. Jaz sem ga v približno enemu tednu dobil, toliko kot so rekli ko sem ga nesel tja. Malo jih pokliči, najbrž imajo že narejeno, pa so pozabili.

Glede tega da v 2 urah oba teleskopa popraviš. Ma, kaj pa vem, če si res v nulo natreniran mogoče. Če pa hočeš vse lepo razdret v miru, oprat z bencinom, recimo namestiti še nove semeringe, naliti novo olje natančno itd...meni je vzelo več časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On je mislil firmo Amortizer iz Dola pri Ljubljani. Jaz sem ga v približno enemu tednu dobil, toliko kot so rekli ko sem ga nesel tja. Malo jih pokliči, najbrž imajo že narejeno, pa so pozabili.

Glede tega da v 2 urah oba teleskopa popraviš. Ma, kaj pa vem, če si res v nulo natreniran mogoče. Če pa hočeš vse lepo razdret v miru, oprat z bencinom, recimo namestiti še nove semeringe, naliti novo olje natančno itd...meni je vzelo več časa.

ok bom poklical

hvala

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On je mislil firmo Amortizer iz Dola pri Ljubljani. Jaz sem ga v približno enemu tednu dobil, toliko kot so rekli ko sem ga nesel tja. Malo jih pokliči, najbrž imajo že narejeno, pa so pozabili.

Glede tega da v 2 urah oba teleskopa popraviš. Ma, kaj pa vem, če si res v nulo natreniran mogoče. Če pa hočeš vse lepo razdret v miru, oprat z bencinom, recimo namestiti še nove semeringe, naliti novo olje natančno itd...meni je vzelo več časa.

Kar se dela tiče nepozabi govorim SAMO o popravilu amortizerja v teleskopu,vključno z montažo semeringa in ne o demontaži,montaži,nastavitvah in nalivanju olja na motorju!

Če pa je govor o zadnjem mono amortizerju z vzmetjo pa tudi nerabi za popravilo seveda,če je materijal na zalogi več kot max.2 uri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naredil bom servis vilic in menjal tudi vzmeti, kakšne naj vzamem, linearne ali progresivne? ohlinsov komplet pride 150€, gledal sem pa tudi wilbers pri čarmanu za 100€, kaj se bolj splača, ker za tistih 50€ razlike me pa tudi ne bo pobralo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naredil bom servis vilic in menjal tudi vzmeti, kakšne naj vzamem, linearne ali progresivne? ohlinsov komplet pride 150€, gledal sem pa tudi wilbers pri čarmanu za 100€, kaj se bolj splača, ker za tistih 50€ razlike me pa tudi ne bo pobralo

Linearne naj bi dajale bolj konsistenten občutek. Za progresivnost itak poskrbi zrak v vilici...

Kar se tiče Öhlins vs. Wilbers - dvomim, da švedi naredijo kaj bistveno boljšo fedro kot švabi. :rolleyes:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!