Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

Pol tak xenon kit k ga je prej brdaus na link vrgu je uredu tut naprimer za honda hornet? :mellow:

:grrr :grrr :grrr

To je samo za taprave motorje :lol1: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frk, jst sm napisu, da rabi 5-10s, da žarnica sveti s svojo normalno svetilnostjo, ne da se ohlaja. Ohlaja se par minut, zato xenona ne dajejo pri serijskih avtih za dolge, razen H4, kjer pa skozi gori žarnica, le plešček se premika naprej in nazaj.

Če boš dal za dolgo xenonko in jo boš znova in znova prižigal in ugašal v kratkem časovnem intervalu, ti bo prej ali slej šla k vragu, ker ni narejena za to. Frendu se je že 2x zjebala, ker tega ni upošteval. Sam osebno pa upoštevam to in mi dela kit že 1.5 leta brez problema (tok,tok)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. Tud pr nas prodajamo osram, pa vem da gre iz proizvodnje ven silverstar in day and night. Za silverstar velja, da ima močnejšo svetilnost zato pa pol krajšo življensko dobo. Na police prihaja nightbreaker, ki pa so bolj cool blue varianta žarnic. Je pa res samo vprašanje časa, kdaj bodo začeli težiti zaradi nehomologiranih žarnic (mislim na xenon). Sam uporabljam cool blue in mislim, da sem dobro viden na cesti, nočnih voženj pa se raje izogibam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Osram Silverstar - +50% svetilnosti

Osram Night Breaker - +90% svetilnosti

Slednjih še nisem preizkusil, Silverstar-ke pa se kar poznajo. Mi je včeraj ena crknila in sem jo zamenjal z navadno - razlika med levo lučjo (Silverstar) in desno ('navadna') je očitna...

Je pa res, da imajo te žarnice krajšo življensko dobo.

D.

zdravo

mene zanima, kje bi se dalo pri nas dobiti te žarnice.

imam desno luč, ki gori stalno in je kratka. ko prižgem pa dolgo, se prižge še leva, ki je dolga.

moti me predvsem dolga, ki sveti premalo in bi poskusila s to: NIGHT BREAKER

a se dajo te žarnice dobiti v H1 izvedbi? namreč tako kratka kot dolga so H1.

kaj pa SILVERSTAR? se da dobiti v H1?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni.

Pri motorju moram menjati žarnico, pa pojma nimam kakšno.

V mislih sem imel , ha, ni problema, nekaj bo že, H1, H4, H7, se bo že kej najdlo. No, ko sem pa odpru, sem pa videl notri tole, na sliki spodaj. Oznaka je R2, 12V, 45/40W Osram Bilux.

A mi lahko kdo pomaga, rad bi dal notri eno H? pa ne vem kera paše? Ima pa žarnica 3 konektorje.

post-11961-1206285096.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam si pa staro žarnico dal? sj drugač ti ponavadi kje piše kaj paše v ležišče...če ne drugje na ohišju luči,navodil,...konec koncev internet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Staro žarnco mam še zmer notri, ker še normalno dela. Edino moti me, ker sveti skoraj nič. Ponoči, recimo, je osvetljenih samo recimo kakšnih 15m ceste, pa še to bolj slabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Pri motorju moram menjati žarnico, pa pojma nimam kakšno.

V mislih sem imel , ha, ni problema, nekaj bo že, H1, H4, H7, se bo že kej najdlo. No, ko sem pa odpru, sem pa videl notri tole, na sliki spodaj. Oznaka je R2, 12V, 45/40W Osram Bilux.

A mi lahko kdo pomaga, rad bi dal notri eno H? pa ne vem kera paše? Ima pa žarnica 3 konektorje.

...pred kakimi 10leti sem trgovini z avto deli dobil plastičen nastavek, ki šel med h4 žarnico in žaromet za R2. Drugače se pa na avto odpadih sigurno najde kak avto s tem nastavkom v žarometu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Staro žarnco mam še zmer notri, ker še normalno dela. Edino moti me, ker sveti skoraj nič. Ponoči, recimo, je osvetljenih samo recimo kakšnih 15m ceste, pa še to bolj slabo.

...pred kakimi 10leti sem trgovini z avto deli dobil plastičen nastavek, ki šel med h4 žarnico in žaromet za R2. Drugače se pa na avto odpadih sigurno najde kak avto s tem nastavkom v žarometu.

zmeden sm... :P nč novga ;)

fingi a ti sličajno hočeš modificerat luč al samo iščeš pravo žarnico za svojo kobilco?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi rd kkšno drugo žarnico kot pa to, k je zdej notr. Ta k je notr , se pravi Osram Bilux R2 45/40w sveti za en kurac po domače povedano.

Tko da išem nekej, k bi šlo notr, kontakti so pa takile:

Če se kej da vid iz slike...

ker, zdej mi ubistvu dolga pa kratka skoraj enak svetita, pa še to = 0. :rolleyes:

post-11961-1206307118_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kontakte ima enake kot H4, vsaj na pogled, bi moral še tko slikat da jezički kamero gledajo da bi bolj točno vedel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Pri motorju moram menjati žarnico, pa pojma nimam kakšno.

V mislih sem imel , ha, ni problema, nekaj bo že, H1, H4, H7, se bo že kej najdlo. No, ko sem pa odpru, sem pa videl notri tole, na sliki spodaj. Oznaka je R2, 12V, 45/40W Osram Bilux.

A mi lahko kdo pomaga, rad bi dal notri eno H? pa ne vem kera paše? Ima pa žarnica 3 konektorje.

Tole je čisto navadna žarnica in te parabole so bile srebrene in naj nebi dal notri Halogen ker je prevroča in poškoduje parabolo,postane črna.Če pa že boš reskiral in dal notri Halogen žarnico išči H-5 paše notri,če neboš dobil H-5 potem kupi H-4 in moraš najti še ustrezno podloško,če tudi te nenajdeš pošlji PM in tvoj naslov pa ti tak nastavek pošljem.

post-9445-1206307913_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok Brumer... zate vem da se spoznaš na te zadeve, tako da se mi zdi tvoje mnenje kar koristno.

kaj bi ti naredil v mojem primeru? održal to, navadno žarnico pa se sprijaznil z zelo slabo osvetlitvijo, al menjal žarnice, pa tvegal da se mi parabola obarva? mogoče bi poskusil kakšno hlajenje nardit?

Tak nastavek mam pa že gori, tako da , hvala za ponudbo :)

Če bi se torej odločil za H5 bi pasalo notr brez problema?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hlajenje lahko pomoje u ibr nardiš...če jo navrtaš mal oz vzpostaviš pretok zraka...pomoje bi moglo zadostovat!?!sicer pa...sj so kšni maistri tle k so kj podobnga počel pa bojo povedal..ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja, sm tko nekak mislu, spodej prevrtat, pa narest en tak, hm, lij, za zajem zraka pač... zgorej pa tud eno luknco... al pr stran al nekje pač, toliko da se lufta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja, sm tko nekak mislu, spodej prevrtat, pa narest en tak, hm, lij, za zajem zraka pač... zgorej pa tud eno luknco... al pr stran al nekje pač, toliko da se lufta.

Če mene vprašaš jaz bi dal xenonko tako,ki nadomesti H-4 + ta vložek xenonko pa tisto,ki za ablend zavrti plehek/neven točno kako se ji reče,nesmeš pa dat notri bi-xenon z dodatno dolgo halogen(zaradi temperature) sama xenonka pa rabi,ko enkrat gori samo 30W(tudi nižja temperatura) in ti nebi poškodovalo reflektorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brumer, malo si zamešal...

bi-xenon je tista, ki s pomočjo EM pomika samo žarnico naprej/nazaj da imaš potem kratko/dolgo (od tod tudi ime....dvojni xenon), xenon z navadno halogen zraven pa je navadna H4 xenon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mene vprašaš jaz bi dal xenonko tako,................

in potem bo žaromet z žarnico vreden več, kot cel motor.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, lih napisat sm hotu... motor je vreden okoli 1700€, tako da, da bi dajal 200€ po tamalem za xenon kit, me ne matra lih preveč, plus to da ga bom kmalu prodajal.

Sm mislil pač da obstaja kkšna enostavna varianta za boljšo osvetljitev, pa je zgleda ni :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!