Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

A si siguren? Ne mogoče glih kontra? Če dam noter še slabše-npr več kot polovico, potem utripajo kot nore. Zakaj bi potem 21w, ki so še vedno slabše, utripale počasneje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si siguren? Ne mogoče glih kontra? Če dam noter še slabše-npr več kot polovico, potem utripajo kot nore. Zakaj bi potem 21w, ki so še vedno slabše, utripale počasneje?

Ja res je tedva štiftka odspodaj sta malo zasuknjena,samo to nebi bil problem ker se lahko enega odbrusi.Problem je v tem,ker imam samo eno tako žarnico namreč moral bi zamenjat npr.obe odzadaj ali odspredaj,da bi leva in desna stran utripali enako.Če je avtomat za žmigavce elektronski,pa se to sploh nebi opazilo.

Ps. če se bom spomnil pogledam v ponedeljek v katalog žarnic in ti sporočim ali je to dobavljivo ali ne.Sicer pa me lahko pokličeš v ponedeljek med delovnim časom pa se dogovoriva GSM. imaš v avtarju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem boljšo žarnico za na skuterja. Problem je S2 podnožje oz dvopolna žarnica (2 žarilni nitki). Ker sem do sedaj videl samo na tak način me zanima če obstaja mogoče tudi halogenska varianta. Model je pa Philips 2x35W.

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem boljšo žarnico za na skuterja. Problem je S2 podnožje oz dvopolna žarnica (2 žarilni nitki). Ker sem do sedaj videl samo na tak način me zanima če obstaja mogoče tudi halogenska varianta. Model je pa Philips 2x35W.

Oglasi se en dan primeni,da pogledava,če se da kaj narediti!

Ps: naslov je Vandotova 8 Novoteksovo naselje (za policijo) v hrib za vrtcem takoj desno in druga levo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem boljšo žarnico za na skuterja. Problem je S2 podnožje oz dvopolna žarnica (2 žarilni nitki). Ker sem do sedaj videl samo na tak način me zanima če obstaja mogoče tudi halogenska varianta. Model je pa Philips 2x35W.

poglej pri scooterkit. tam sem jih jaz dobila. samo ne bo pisalo s2 ampak neka druga koda. malo poglej po internetu katera ustreza. jaz se zdaj ne spomnem več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tako žarnico je pa 12V 21W prozorna,če bi hotel,da je rudeča pa bi moral dati gor takle silikonski kondomček ali jo pa pobarvat s flumastrom!

Ali obstaja takšna žarnica v 10W izvedbi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali obstaja takšna žarnica v 10W izvedbi?

Ne s tem grlom(fasungo) samo max.4W. 10W-atna,pa ima že širše grlo ca 15 mm dobiš pa s tem grlom 15mm :5W,10W,18W in21W.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne s tem grlom(fasungo) samo max.4W. 10W-atna,pa ima že širše grlo ca 15 mm dobiš pa s tem grlom 15mm :5W,10W,18W in21W.

Oprosti Brumer, ampak sploh te nisem razumel. Torej se dobi takšna žarnica, ki si jo prilepil ti, v 10W izvedbi ali ne?

Zdaj imam spredaj žarnice od avta za osvetljevanje tablice in sem le odpilil tisti "štiftek" in paše, vendar je samo 4W to pa je malo premalo. Ali mogoče obstajajo takšne žarnice kot so za osvetljevanje tablice v 10W izvedbi?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo.

Imam en problem, in sicer, pri skuterju original luči svetijo zelo slabo, punca pa se skoraj vsak dan vozi z njim ponoči domov, pa bi bilo lepo, če bi se vsaj normalno lahko peljala.

Žarnice sta dve, in sicer S3 15w 12v.

Vbistvu, me najbolj zanima, če je kdo že naročeval oz, uporabljal tiste led žarnice iz xenon-kit.si pa kako je z gretjem.

Po moji logiki gre to nekako tako, da če bi vgradil navadne žarnice, samo močnejše, bi se parabola stopila, z LED žarnicam pa toplote skoraj ni, sveti pa dosti bolje, ali se pač motim?

Se te LED žarnice tako malo grejejo da jih je varno uporabiti?

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isti problem, S2 15W 12V žarnice svetijo za en k*rac.

Kolikor vem je imela ross|e20 podoben problem, a ne vem kako ga je rešila....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Na maxiju bi rad zamenjal navadne halogenke za boljše, recimo Philips oz Osram. Za Osram sem se odločil za model Night breaker medtem ko pri Philipsu ne vem katere priporočate. Podnožje je H7.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

philips silverstar vzami, ker night vision od osrama boš zelo pogosto menjal, veliko ljudi se pritožuje da jih na avtu menjajo po par mesecih, nekateri celo par tednih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

philips silverstar vzami, ker night vision od osrama boš zelo pogosto menjal, veliko ljudi se pritožuje da jih na avtu menjajo po par mesecih, nekateri celo par tednih

Amm... Silverstar je OSRAM-ova blagovna znamka in ne Philips-ova.

osramupgrades%20010.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim naslov kakšnih internetnih trgovin pri nas ki imajo na voljo tako Osram kot Philips. Mimovrste ma Osram philipsa pa ne najdem nikjer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm... Silverstar je OSRAM-ova blagovna znamka in ne Philips-ova.

no ja je pa obratno :) v glavnem, night vision pogosto crkujejo, oz. pogosteje kot druge

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že zasledil na enem avto forumu da imajo krajšo (polovično) dobo v primerjavi z navadnimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osram Silverstar - izkušnje na avtu:

Super žarnice! Svetijo precej boljše kot navadne. Crkavale so na cca pol leta, se pravi po ene 10-15k km. Ampak itak žarnice menjujem v paru 1x letno, tko da mi ni bilo neke panike. Bi pa opozoril na nekaj - žarnice močno svetijo in se tudi bolj segrevajo, ne glede na to, kaj vam bo prodajalec razlagal. Tako kot je meni. Na avtomobilskih lučeh mi je plastiko zmatiralo in sicer na enem delu, kjer je žarnica najbolj grela. Luči sem dal spolirati in Silverstark ne bom dal več notr.

Pri motorju pa ne vem, kako bi blo, jih pa ne mislim dat notr in tvegat, da mi bo šipco luči frderbalo :whistle:

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Silverstar piše da dajo 50% več svetlobe, Night Breaker pa 20% več. Zdaj sem videl tudi Night Breaker Duo ki naj bi dale celo 90% več svetlobe od navadnih halogenk. Če se že Silverstar tako grejejo potem jih ne mislim dajat notr, je bolje da se odločim za Night Breaker oz Cool Blue.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Parkirno luč imam 3W, če jo zamenjam z 5W to verjetno ni nič narobe ne? Je razlika v toku premajhna da bi prišlo do kakršnihkoli težav. Važno da se bolje vidi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAKO DELUJE HID XENON ŽARNICA?

Za razliko od halogenskih žarnic,xenon nimajo žarilne nitke,ampak

ustvarjajo svetlobo s pomočjo loka med dvema elektrodama, katere s svoje

strani vžgejo metalni plin. Svetloba katero proizvaja HID XENON je veliko

močnejša ,kot jo lahko da standardna halogenska žarnica. Vzporedno z

manjšo porabo energije se HID XENON žarnica vidi kot svetla bela črta,

ki je podobna dnevni svetlobi.

Pri HID XENON žarnici se napetost med

dvema elektrodama najprej poveča z 12 V na 23000 V in potem ostane

stabilna na 8000 V,ker pri tem uporablja poseben transformator. Zaradi

izredno visoke napetosti,katere temperatura barve gre tudi do 12000 K, je

Xenon svetloba ekonomična,stabilna in svetlejša do 300 % kot je svetloba

iz standardnih halogenskih žarnic.

PREDNOSTI XENON ŽARNICE?

Majhna

poraba

Xenon žarnica daje trikrat večjo

količino svetlobe od halogenske ,vzporedno z polovico manjšo porabo

(W).Posledično voznik veliko bolje vidi, vozilu pa ostane več moči za

druge funkcije.

3 krat več

svetlobe

Jasno bela svetloba, ki jo daje XENON

žarnica je podobna dnevni svetlobi.Raziskave so pokazale, da daje ta

svetloba vozniku boljšo koncentracijo na vožnjo.Poleg tega se ta

svetloba bolje reflektira od oznak in znakov na cesti kot halogenska

svetloba.

Dolga življenska doba.Življenjska doba XENON žarnice je 3000

ur v primerjavi z halogensko ki ima 400 ur življenjske dobe.

točno tako pa še drag ni od 20-30€ na luč.

Zato sm se jaz odločil za bi-xenon.

Samo zakonodaja na žalost še ni temu prilagojena/naklonjena!

Konec koncev bodo v prihodnosti itak samo še xenon in led lampe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo zakonodaja na žalost še ni temu prilagojena/naklonjena!

Edino prav. Pa še vedno folk tlači hid žarnice v škatle od avtov, ki potem zelo moteče svetijo na vse strani. Fajn za šoferja, pa neprijetno za vse druge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+1

obstaja dober razlog, da imamo stroge zahteve glede vgradnje xenon žarnic.

Imam pa tudi sam Osram Silverstar žarnice v avtomobilu in sam v nekaj letih uporabe (od kar so na tržišču) nisem zasledil nikakršnih problemov in tudi zamenjal sem le dva kompleta (4 žarnice H4).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!